Örümceklerden Yaza Veda Partisi

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Yunanistan’ın batısındaki bir kasabada tüm sahilin örümcek ağlarıyla kaplanması yerli halkın korkmasına yol açtı. Korkan halk, uzmanların açıklamasıyla rahat bir nefes alabildi.

Foto: protothema.gr

Yunanistan’ın batısındaki Aitoliko kasabasında, yaklaşık 300 metre uzunluğunda bir örümcek ağı bulundu. İnceleme yapmaya başlayan uzmanlardan kısa bir süre sonra halkı rahatlatacak açıklama geldi.

Foto: dailymail.co.uk

Tetragnatha türü örümceklerin çiftleşme dönemlerinde bu kadar büyük ağlar örebileceğini söyleyen uzmanlar, halk arasında korku yaratan bu devasa ağın mevsimsel bir olgu olduğunu söyledi.

Foto: dailymail.co.uk

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve sivrisinek nüfusunun bir anda çoğalmasının örümceklerin sayısının artmasına neden olduğu düşünülüyor.

Prof. Maria Chatzaki’den ‘Örümcekler parti yapıyor, sonrasında ölecekler’ Açıklaması

Trakya Democritus Üniversitesi’nden moleküler biyoloji ve genetik uzmanı Prof. Maria Chatzaki, yükselen sıcaklık, nem ve yiyecek bolluğunun bu tür örümcek türlerinin çoğalması için ideal bir ortam oluşturduğunun altını çizerek “Örümcekler, şimdi bunun tadını çıkarıyor. Bir tür parti yapıyorlar. Çiftleşip çoğalıyorlar ve yeni bir nesil yaratıyorlar. Partilerini bitirdikten sonra ölecekler” dedi.

Foto: protothema.gr

Chatzaki, halkı sakinleştirmek için bu tür örümceklerin insanlar için tehlikeli olmadığını ve bölgenin bitki örtüsüne bir zarar vermeyeceklerini belirtti.

Foto: protothema.gr

Görenleri Korkutan Uzun Örümcek Ağları

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları – En İyi 25 Antalya Kamp Alanı

Gözlerinizi caddeden yükselen korna sesleriyle açmak; semaya beton yığınları arasından bakan bir yaşamda saatlerinizi harcamak yerine ‘gerçekten’ nefes almanın ne demek olduğunu tatmak ister miydiniz?

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.