Örümceklerden Yaza Veda Partisi

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Yunanistan’ın batısındaki bir kasabada tüm sahilin örümcek ağlarıyla kaplanması yerli halkın korkmasına yol açtı. Korkan halk, uzmanların açıklamasıyla rahat bir nefes alabildi.

Foto: protothema.gr

Yunanistan’ın batısındaki Aitoliko kasabasında, yaklaşık 300 metre uzunluğunda bir örümcek ağı bulundu. İnceleme yapmaya başlayan uzmanlardan kısa bir süre sonra halkı rahatlatacak açıklama geldi.

Foto: dailymail.co.uk

Tetragnatha türü örümceklerin çiftleşme dönemlerinde bu kadar büyük ağlar örebileceğini söyleyen uzmanlar, halk arasında korku yaratan bu devasa ağın mevsimsel bir olgu olduğunu söyledi.

Foto: dailymail.co.uk

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve sivrisinek nüfusunun bir anda çoğalmasının örümceklerin sayısının artmasına neden olduğu düşünülüyor.

Prof. Maria Chatzaki’den ‘Örümcekler parti yapıyor, sonrasında ölecekler’ Açıklaması

Trakya Democritus Üniversitesi’nden moleküler biyoloji ve genetik uzmanı Prof. Maria Chatzaki, yükselen sıcaklık, nem ve yiyecek bolluğunun bu tür örümcek türlerinin çoğalması için ideal bir ortam oluşturduğunun altını çizerek “Örümcekler, şimdi bunun tadını çıkarıyor. Bir tür parti yapıyorlar. Çiftleşip çoğalıyorlar ve yeni bir nesil yaratıyorlar. Partilerini bitirdikten sonra ölecekler” dedi.

Foto: protothema.gr

Chatzaki, halkı sakinleştirmek için bu tür örümceklerin insanlar için tehlikeli olmadığını ve bölgenin bitki örtüsüne bir zarar vermeyeceklerini belirtti.

Foto: protothema.gr

Görenleri Korkutan Uzun Örümcek Ağları

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça