En İyi Bolu Bungalov Evleri

Güzellikler Şehri Bolu

Bolu deyince akla doğa gelir, yemek gelir, tarih, kültür ve Bolu bungalov evleri gelir. Batı Karadeniz’in gölleri, ormanları ve mutfağıyla ünlü biricik şehridir Bolu. Üstelik Abant, Yeniçağa, Çubuk, Sünnet, Yedigöller, Karagöl, Sülüklügöl, Karamurat Bolu’da yer alan, ülkemizin de en önemli gölleridir. Ayrıca bu göllerden Abant Gölü ve Sünnet Gölü Tabiat Parkıdır. Yedigöller ise Milli Parktır. Yedigöller Milli Parkı içindeki göller; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’dür. Her biri birbirinden güzel olan bu tabiat harikalarına bolca zaman ayırıp gezmek gerekir.

Bolu’nun Ormanları

Bolu’nun Karadere, Seben ve Aladağ Ormanları kayın, gürgen, ıhlamur, dişbudak, meşe, kızılağaç, karaağaç, kavak, köknar, sarıçam ağaçlarının yuvasıdır. Kale, Kökez ve Akdoğan Rüzgârlar bölgeleri tabiat koruma alanları olarak ilan edilmiştir. Kale’de Bolu Fındığı, Kökez’de yaşlı göknar ağaçları, Akdoğan’da ise nesli tükenmekte olan, ‘Ebe Çamı’ yetişir. Bunun dışında Bolu, pek çok anıt ağaca ev sahipliği yapar. Ayrıca yüze yakın sayıda endemik bitki türü bulunur.

Bolu Mutfağı

Bolu’nun ilçeleri de en az kendisi kadar ünlüdür. Üstelik bu ün dünyaca tanınan Bolu Mutfağından kaynaklanır. Özellikle Mengen’li aşçılar ülkemizin adını dünyaya duyurmuşlardır.  Mengen’den yetişen aşçılar Osmanlı padişahlarından, Cumhuriyet döneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar hünerlerini taşımışlardır. Mengen’de 1985 yılında Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi açılmıştır. Ayrıca her yıl Eylül ayının ilk haftasında yine Mengen’de ‘Aşçılık Festivali’ düzenlenir. Saray Helvası, Coş Hoşafı, Paşa Pilavı, Kıbrıscık Pirinci, Mengen Peyniri, Kanlıca Mantarı Bolu’ya özel lezzetlerden bazılarıdır.

Bolu’da Kış Turizmi

Bunların dışında Bolu jeo-termal su kaynakları ve kaplıcalarıyla da meşhurdur. Şehir merkezine 5 km. mesafede bulunan Karacasu Kaplıcalarında Sağlık Bakanlığı’na ait Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yer alır. Ayrıca civarda konaklamak için birçok pansiyon da vardır. Bolu tarihe tanıklık eden bir şehirdir. Bolu civarında, Bizans’tan kalma antik şehir, kale ve sur kalıntıları bulunur. Bunun yanı sıra arkeolojik kalıntılar da yer alır. Söz konusu olan Bolu olunca değinilmesi gereken pek çok şey vardır. Kış turizmi de bunlardan bir tanesidir. Kartalkaya ve Gerede-Esentepe-Arkut Dağı kış sporları açısından ülkemizin önemli merkezleridir. Bolu’yu ziyaret etmek için pek çok nedenimiz var. Ama tatilinizi Bolu’nun eşsiz doğası içinde geçirmek isterseniz, bungalovlarda konaklamak en keyifli seçeneklerden biri. Bu yazımızda Bolu’nun en iyi bungalov evlerini araştırdık.  

1. Doğa Köşkü Abant Bungalov Evleri

Bolu Bungalov Evleri - Doğa Köşkü Abant Bungalov Evleri
Bolu Bungalov Evleri – Doğa Köşkü Abant Bungalov Evleri

Bolu bungalov evleri listemizde ilk durağımız Abant Doğa Köşkü Bungalov Evleri. Burası Abant’a 8 km. mesafede yer alan bir aile işletmesi. Doğa Köşkü’nün dört yanı köknar, çam, meşe ve kayın ağaçlarıyla çevrili. Ayrıca Abant gölünün akar deresi ve orman manzarasına hâkim bir konumu var. Tesiste toplam 14 oda mevcut. Bunların 6 tanesi dere kenarındaki bahçeli alanda yer alan bungalov evlerden oluşmuş. Tek katlı ve dubleks olarak iki farklı çeşitte bungalov ev bulunuyor. Isınma merkezi sistemli olup, odalarda 24 saat sıcak su, televizyon, mini bar ve duş imkânı var. Bunun yanı sıra oda servisi, oda temizliği, çamaşırhane, ütü hizmetleri de sunuluyor. Ayrıca kahvaltı ve yemek için 50 kişilik bir restoran da yer alıyor. Doğa Köşkü dört mevsim ağırlamak üzere konuklarını bekliyor.

2. Abant Yeşil Ev

Bolu Bungalov Evleri - Abant Yeşil Ev
Bolu Bungalov Evleri – Abant Yeşil Ev

Masal diyarına yolculuk yapmak isteyenler için tasarlanmış bir konaklama yeri var sırada, Abant Yeşil Masal Evleri. Abant Yolu 5. Km. Akçaalan’da yer alan, Abant Yeşil Ev’in oluşum fikri masallara dayanıyor. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler başta olmak üzere masal dünyasının evleri adeta buraya yerleşmiş. Üstelik her biri birbirinden farklı olan evlerden kendinize uygun olanını seçebilirsiniz. Pamuk Prenses masalındaki cücelerin adlarını alan (Aksırık, Meraklı, Neşeli, Utangaç, Uykucu, Bilgin, Öfkeli) evlerden başka; Yeşil Ev, Hayal Ev, Masal Ev, Rüya Ev ve Ağaç Ev bulunuyor. İki kişiden beş kişiye kadar misafir ağırlayabilen evlerde ısıtma merkezi sistemle sağlanıyor. Her ev farklı ücrette, ancak fiyatlara kahvaltı dâhil. Abant Yeşil Ev Restoran ve Masal Evleri 2000 yılında kurulmuş. Tesis her geçen yılla birlikte yenilenerek, konuklarını 5 yıldızlı otel standardında ağırlamayı başarmış.

3. Abant Pelit Restoran Bungalov

Bolu Bungalov Evleri - Abant Pelit Restoran Bungalov
Bolu Bungalov Evleri – Abant Pelit Restoran Bungalov

Pelit Restoran Bungalov, Bolu merkez Ömerler Köyü’ne 15km. mesafede yer alıyor. Bungalovlar bütün bir ahşap yapı üzerinde yer alan tek odalar şeklinde. Toplamda 8 adet oda mevcut. Bunlardan üçü aile odası beş tanesi de çift kişilik oda. Odalar adlarını yöredeki ağaçlardan alıyor: Gürgen, Kayın, Meşe, Ardıç, Köknar çift kişilik bungalovlar. Çınar üç, Çam ise dört kişilik bungalovlar. Ayrıca küçük sevimli bir bahçe içinde restoran da yer alıyor. İşletme Abant Tabiat Parkı’na 17km., Gölcük Tabiat Parkı’na 28km. ve Yedigöller Milli Parkı’na da 54 km. mesafededir.

4. Habitat Mesire Evleri

Bolu Bungalov Evleri - Habitat Mesire Evleri
Bolu Bungalov Evleri – Habitat Mesire Evleri

Yedigöller Milli Parkı’nda bulunan Habitat Mesire Bungalov Evleri,2015 yılında hizmet vermeye başlamış. Tesiste 18 adet bungalov ev var. Bungalovlar; Serin Evler, Serin Ev 21, Nazlı Evler, Nazlı Ev 7 ve Pisagor Evler olarak adlandırılmış. Serin Evler birbirinden bağımsız 6 tane bungalovdan oluşuyor. Evlerde iki yatak odası ve bir salon var. Serin Ev 21, yine iki oda bir salondan oluşuyor. Isıtma merkezi sistemle sağlanmış. Nazlı Evler 1+1 şeklinde tasarlanmış. Ayrıca burası şömineli ve elektrikli ısıtıcılı. Nazlı Ev 7, iki oda bir salon. Isınma için yine şömine ve elektrikli ısıtıcı mevcut. Pisagor Evler birbirinden bağımsız 7 adet evden oluşuyor. Tüm evlerde sıcak su, banyo ve ücretsiz wifi var. Ayrıca evlerin mutfağında  set üstü ocak, piknik tüpü, mini buzdolabı mevcut. Konukların ihtiyaç duyacağı diğer mutfak malzemelerini getirmeleri gerekiyor. Yedigöller Habitat Mesire aynı zamanda alakart bir restorana da sahip.

5. Hindiba Doğa Evi

Bolu Bungalov Evleri - Hindiba Doğa Evi
Bolu Bungalov Evleri – Hindiba Doğa Evi

Bolu bungalov evleri listesinde bulunan Hindiba Doğa Evi, Mengen Kıyaslar Köyü Kaynarca Mevkii’nde yer alır. İletme taş evler ve üç tane bungalov evden oluşmuş. Bungalovlar iki kişilik kapasiteye sahip. Merkezi sistem kalorifer ısıtmalı. Ayrıca elektrikli ısıtması da var. Bunun yanı sıra Hindiba Doğa Evi, evcil hayvan dostu bir işletme. Evcil hayvanlar odalara kabul ediliyor. Ancak restoran ve etkinlik alanına alınmıyor. Hindiba Doğa Evi, konuklarına doğanın içinde huzurlu ve sakin bir tatil sunuyor. Bu nedenle odalarda televizyon yer almıyor. Bunun yerine kuş sesleri, keyifli sohbetler ve birlikte söylenen şarkılar var. Üstelik şömine başı şarap geceleri ve ateş başında sucuk partileri de keyfe keyif katıyor. İşletmenin ‘Karakazan’ adındaki restoranında tamamen yöresel lezzetler yer almış. Üstelik tüm yiyeceklerin kaynağından özenle seçildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

6. Abant Garden Butik Otel

Bolu Bungalov Evleri - Abant Garden Butik Otel
Bolu Bungalov Evleri – Abant Garden Butik Otel

Abant Garden Butik Otel, Abant Yolu 5.km. Akçaalan Mevkii’ndedir. 6 Dönümlük yemyeşil bir arazi üzerine kurulu Abant Garden Butik Otel’de 11 tane bungalov var. 40 m2’lik bungalovlar iki yetişkin ağırlayacak kapasiteye sahip. Her bungalovda çift kişilik yatak, ayrıca klima ve mini buzdolabı mevcut. Bunun yanı sıra televizyon ve wifi da diğer detaylardan. İşletmenin restoranında kahvaltı ve akşam yemekleri sunuluyor. Üstelik ızgara ve mangaldan oluşan akşam yemeği keyfi, canlı müzikle ikiye katlanıyor.

7. Abant Bahçeli Köşk

Bolu Bungalov Evleri - Abant Bahçeli Köşk
Bolu Bungalov Evleri – Abant Bahçeli Köşk

Abant Akçaalan Köyü Yolu üzerinde ye alan bir başka bungalov işletmesi, Abant Bahçeli Köşk. Yılın 12 ayında hizmet veren bu tesis, Abant Gölü Tabiat Parkına 10 km. mesafede yer alıyor. Bungalov tek katlı ve bungalov villa, olmak üzere iki tip ev mevcut. Odalarda televizyon, wifi ve oda servisi de sağlanıyor. Ayrıca alakart restoran hizmeti veriliyor. Üstelik evcil hayvan dostu bir işletme olduğunun da altını çizelim.

8. Çatı Katı Bungalow

Bolu Bungalov Evleri - Çatı Katı Bungalov
Bolu Bungalov Evleri – Çatı Katı Bungalov

Bolu merkezinde D/100 Karayolu üzerinde yer alan bir diğer işletme, Çatı Katı Bungalow dur. Bungalovlar 50m2 giriş katı ve 18m2 asma kattan oluşuyor. Ayrıca her evin kendine ait bir verandası ve bahçesi var. Üstelik bir barbekü ve oturma alanını da kapsıyor. Mutfakta çay-kahve makinesi, televizyon ve internet bağlantısı mevcut. Bunun yanı sıra salıncak, şömine ve jakuzi de diğer ayrıntılardan. Çatı Katı Bungalow, Gölcüğe 18 km., Abant’a 35 km. ve Yedigöllere 45km. mesafede yer alıyor. Tasarımıyla kalbinizi fethedecek bu işletme ayrıca özel günler için organizasyon hizmeti de veriyor.

9. Değirmenyeri Dağ Evleri

Bolu Bungalov Evleri - Değirmenyeri Dağ Evleri
Bolu Bungalov Evleri – Değirmenyeri Dağ Evleri

Mudurnu Kilözü Dağ Mevkiinde, şehirden çok uzakta, yeşillikler içinde bir yer, Değirmenyeri Dağ Evleri işletmesi. Değirmenyeri evleri dört farklı tipte bungalovdan oluşmuş. Üstelik adları da; Akasya, Fındık, Ceviz ve Kızılcık. Tüm evlerde merkezi sistem ısıtma mevcut. Bunun dışında şömine ve soba-şömine bulunuyor. Ayrıca internet erişimi de sağlanmış. Değirmenyeri evleri Abant Gölü’ne 30 km. uzaklıkta. Doğanın güzellikleriyle ruhunuzu doyurduktan sonra ise nefis bir akşam yemeği bekliyor konukları.

10. Abant Camping

Bolu Bungalov Evleri - Abant Camping
Bolu Bungalov Evleri – Abant Camping

Bolu bungalov evleri listemizin son sırasında yer alan ve adını Abant Gölü’nden alan bu işletme, gölün hemen karşısında konumlanıştır. Abant Camping’de bungalov dışında karavan ve çadır kampı da yapılıyor. Kendi kamp malzemelerinizle gelebilir ya da işletmeden kiralayabilirsiniz. İşletmede üç tane bungalov var. Nilüfer ve Fulya mini dubleks karavan-bungalov. Üstelik her ikisi de göl manzarasına sahip. Sıcak su tesisatı, mini mutfak ve açılan bir kanepe mevcut. Üst katta da çift kişilik bir yatak var. Kardelen tek katlı ve çocuklu aileler için daha uygun bir bungalov. Abant Camping göl kıyısında yürüyüp, at binme etkinliği yapmak için çok uygun.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Hale Başeğerci
Hale Başeğerci
Hale Başeğerci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Anasanat Dalı mezunu. Şu anda metin yazarı olarak çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...