En İyi 13 Kaz Dağı Kamp Alanları

Mitoloji ’deki ismi (İda Dağı) olan Kaz dağları, Türkiye’nin oksijen oranı en yüksek bölgelerinden biridir. Bitki örtüsü oldukça zengin olan Kaz Dağları’nda ormanlık alanlar yoğunluktadır. Kazdağı’na özgü özel bir ağaç olan, Kazdağı (Göknar) burada yetişmektedir.
Kaz Dağları, sahip olduğu doğası ile hem yazlıkçılara hem doğa kampı yapmak isteyen misafirlerine, seyrine doyulmaz manzaralar ve doğal ortamlar sunmaktadır. Oksijen kaynağı Kaz Dağları, mavi ve yeşilin buluştuğu, gelen misafirlere huzur veren yerdir. Kaz Dağı’nda kamp yapan misafirler buradan vazgeçmekte zorlanabilirsiniz. Gezip görülecek alanları; Kazdağı Milli Parkı, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu, Pınarbaşı, Mıhlı Şelalesi ve Şahin deresi Kanyonu sizi doğaya hayran bırakacak yerlerdir. Vaktiniz olursa Ayazma ören yerini tavsiye ederiz.


Not: Kamp alanlarının çoğunda telefon çekmediğinden gitmeden ulaşmaya çalışın ya da mesaj atıp geri dönüş bekleyin. (Pandemi nedeniyle bazı işletmeler çadır olanağı sağlamamaktadır. Gitmeden bilgi alsanız iyi olur.)

1.Troltunga Camping

Kaz Dağı kamp alanları içerisinde Troltunga Camping, yeni bir işletme sayılabilir önceki adı (Lamia Doğa Kamp) olarak biliniyor. Yeni işletme sahipleri, isim ve kamp alanında değişiklikler sunuyor gelen misafirlerine.
Kaz Dağları ormanlarının başladığı yerde bulunan kamp alanı, yerleşim yerlerine uzak oluşuyla kafa dinleyeceğiniz sakin bir ortam sunuyor. Telefonların çekmediği tamamen doğada kaybolabileceğiniz bir kamp alanı Troltunga Camping. Kamp alanı, Akçay plajına 6, Hasanboğuldu Gölet’ine 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alanı, zeytinli çayının yanında bulunduğundan burada yüzme keyfini yaşayabilirsiniz.
Tesis içerisinde kendi çadırınızla ve karavanınız ile kamp yapabilir ya da tesisin sunduğu glamping çadırlarda misafir olabilirsiniz. İşletme güneş enerjisi kullandığı için karavan ve çadırlara elektrik verilmemektedir. Tesis evcil hayvan dostlarınızı da unutmamış yanınızda getirebilirsiniz. Troltunga Camping, bazı kuralları bulunmaktadır gitmeden Instagram hesabından bilgi alabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, duş, sıcak su, (Güneş enerjisi kullanıldığı için kısıtlıdır), elektrik, buzdolabı, kahvaltı, yıldız seyir noktası, bulaşık yıkama alanı, mangal yakılabilir alanlar, tesisin bilgisi dahilinde ateş yakılabilir alan, restoran, internet (ormanlık alanda sıklıkla kopmalar yaşanabiliyor), yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

2.Kazdağı Kamp

2019 yılında, 2 kadın girişimci tarafından kurulan Kazdağı Kamp, 10.000 metrekare alan içerisinde, zeytin çayı kenarında kamp keyfini sunuyor.
Kazdağı eteklerinde kurulan kamp alanında çınar ağaçlarının gölgesinde, zeytinli çayına girip serinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Gece olunca kamp alanında yıldızları izlemeyi unutmayın. Geniş bir alan üzerine kurulu kamp alanında keyifli bir tatil siz misafirlerini bekliyor.
Tesis içerisinde kendi çadırınız ve karavanınız ile kalabilir ya da işletmenin sunduğu çadır, bungalov, bağ evi, ve ağaç evlerde misafir olabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, ateş ve mangal yakılabilir alan, bulaşık yıkama alanı, piknik masaları, şezlong, otopark alanı ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

3.Değirmen Camping

Kaz Dağları’nın hemen eteklerinde bulunan kamp alanı, mis gibi havası ve zeytinli çayının serin suları eşliğinde siz misafirlerini karşılıyor. İşletme sahibinin samimi ve sıcak davranışı karşısında kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Değirmen Camping alanı içerisinde tavuk, tavus kuşu, kedi, kuş, koyun sesleri içerisinde doğal ortamda kamp keyfini yaşayabilirsiniz.
Kamp alanı içerisinde kendi çadırınızla ya da kampın sağladığı çadır ve bungalov evlerde misafir olabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, çocuk oyun alanı, ortak kullanım mutfak alanı, buzdolabı, mangal yakılıp veriliyor işletme tarafından (ücretli), otopark ve restoran bulunmaktadır.

4.Akaleos Kamp Alanı

Kaz Dağı kamp alanlarından biri olan Akaleos kamp alanı, Zeytinli Deresi’nin kenarında kuruludur. Kamp yerinin sahipleri emekli olup buraya yerleşen iki öğretmendir.
Doğa ile iç içe olabileceğiniz sakin ve huzur dolu bir yer. Yeşilin içerisinde kaybolacağınız kamp alanında, dış dünyadan kopuyorsunuz. Suyun sesi eşliğinde kamp yapmanın keyfi çok güzel oluyor. Çadır tatili düşünmüyorsanız işletmenin sunduğu bungalov evleri bulunmaktadır. Ayrıca ücretsiz kano turu yapabilir keyifli zaman geçirebilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, yemek servisi, ortak kullanım buzdolabı, gölet, iskele, kano turu, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

5.İnek Obası Kamp Alanı

Zeytin ve çam ormanları içerisinde geniş bir düzlük alana kurulu olan İnek Obası Kamp Alanını, piknik ve kamp için tercih edebilirsiniz. İnek Obası Kamp Alanı, farklı bir görselliğe sahip olduğundan misafirlerin ilgisini çekiyor.
Çocuklu ailelerin tercih ettiği kamp alanında kendi çadırınızı kurabilir ya da tesisin sunduğu çadırlarda misafir olabilirsiniz. Tesis sınırlı sayıda karavan kabul etmektedir. İşletme içerisinde ihtiyaç hissedebileceğiniz neredeyse her şey mevcuttur. Tesis güneş enerjisi kullanmaktadır. Tesisin sunduğu organik kahvaltısı bulunmaktadır.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, ateş yakma alanı, hamak ve sedirler, çocuk atölyesi, yürüyüş parkurları, nefes terapisi, meditasyon yoga, mangal ve barbekü, restoran ve otopark alanı bulunmaktadır.

6.Endes Camping

Kaz Dağları Milli Parkı girişinde bulunan kamp alanından dönmek istemeyebilirsiniz. Kaz Dağı kamp alanları tertemiz havası ve serin suyunun verdiği huzur ile bütün yorgunluğunuzu unutturabilir.
Tesisin içerisinde çadırınızda ya da bungalov evlerde misafir olabilirsiniz. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, sıcak su, internet, restoran, ateş ve mangal yakılabilir alan, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (açık büfe) , yoga, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

7.Naturland Mesire Ve Kamp Alanı

Kaz Dağları’nın doğasının başladığı yerde bulunan kamp alanı, gelen misafirlerini su sesi eşliğinde karşılıyor. Tesis içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılamak için her şey düşünülmüş. Restoranı bulunan işletmede eğer isterseniz gelen misafirlerde mangal yakabiliyor.
Çadır haricinde tesisin sunduğu bungalovlarda da misafir olabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, duş, elektrik, çeşme, büfe, restoran, piknik masaları, ateş ve mangal yakılabilir alan, havuz, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

8.Ağlayan Şelale Kamping

Kaz Dağları’nın eteklerinde, buz gibi akan derenin suyun içerisinde, Afrodit’in gözyaşları “Ağlayan Şelale ” bulunmaktadır. Kaz Dağı kamp alanlarında, yöredeki bütün hikayeleri duyabiliriniz.
Ağlayan Şelale kamp alanı, ailelerin piknik yapabilmelerini ve çadır kampı sevenlerin çadır keyfini yaşamalarına imkan sağlıyor. Kamp alanında sadece kendi çadırınızla gidip kalabiliyorsunuz.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, ateş yakma alanı, yürüyüş parkurları, piknik masaları, mangal, restoran ve otopark alanı bulunmaktadır.

9.Hızır Kamp Alanı

Kaz Dağı kamp alanları arasında çok bilinen bir işletme Hızır Kamp. Dağ ve vadinin arasında kalan ve manzarası ile gelen misafirlerini kendine hayran bırakan bir yerdir.
Kamp alanında kendi çadırınızı kurabilir ya da tesisin sunduğu ahşap, taş ve ağaç evlerde misafir olabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, duş, elektrik, yürüyüş parkurları ve büfe bulunmaktadır. (Ateş yakmak yasak.)

10.Kuzgun Obası

Kaz Dağı kamp severler için çok fazla alan sunmaktadır. Bunlardan biride Kuzgun Obası kamp alanıdır. Sakin ve huzurlu bir kamp alanı arıyorsanız burası tam size göre. İşletme sahibinin güler yüzü ve samimiyeti sayesinde keyifli bir kamp tatili yapabilirsiniz. Kamp alanından patika yol ile zeytinli çayına gidip serinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Kamp alanında kendi çadırınız ile gidip kamp yapabilirsiniz. İşletmede kurulu çadır bulunmamaktadır.


Kamp alanında: Wc, duş, elektrik, yürüyüş parkurları, ortak kulanım alanı mutfak ve otopark alanı bulunmaktadır. (Ateş yakmak ve mangal yakmak yasak.)

11.Arden Kamp

Zeytinli çayının kenarında bulunan Arden Kamp, siz misafirlerini doğaya davet ediyor. Kamp alanının bazı kuralları bulunduğunu belirtelim gitmeden bilgi almayı unutmayınız.
İşletme alanında kendi çadırınız veya karavanınız ile kamp yapabilir ya da işletmenin sunduğu çadır veya bungalov evlerde misafir olabilirsiniz. Bungalov evlerde ortak kulanım alanlarından yararlanılmaktadır.


Kamp alanında: Wc, duş, elektrik, yürüyüş parkurları, ortak kulanım alanı mutfak ve otopark alanı bulunmaktadır. (Ateş yakmak ve mangal yakmak yasak.)

12.Küçük Ayazma: Saklı Cennet Kazdağı Camping&NatureLife

Kamp alanı, Ayazma ’ya giden yol üzerinde bulunmaktadır. Küçük Ayazma: Saklı Cennet Kazdağı Camping&NatureLife, misafirlerini köprü kenarına kurulan şirin bir salıncak ile karşılıyor. Keyifli oluyor sallanmak deneyin 🙂 .
Kamp işletmecisinin, sıcacık karşılaması ile kendinizi aile ortamında hissedebilirsiniz. Tertemiz doğa içerisinde bulunan kamp alanı kendine hayran bırakan bir yerdir. Kamp alanında bulunan buz gibi akan sudan içerken suyun tadına doyamayacaksınız. Birde bu çeşmenin suyu ile yapılan ve odun ateşinde kaynatılan çaydan içerken keyfinize doyum olmaz bizden söylemesi. Kamp alanına yakın Ayazma Ören yerini de gezmeden dönmeyin derim. Ata Demirer’in filminin bir bölümünde yer alan yere hayran kalacaksınız.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, ateş ve mangal yakılabilir alan, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

13.Çamlıkaltı Piknik Ve Kamp Alanı

Kapı Dağ Yarımadası’nda denize sıfır alanda bulunan Çamlıkaltı kamp alanı, keyifli bir tatil için siz misafirlerini bekliyor.
Hafta sonları kalabalık olmasından dolayı hafta içlerini tercih edebilirsiniz. Şehrin kaosundan uzakta kafa dinleyebileceğiniz bir yer olan Çamlaraltı Camping, mavi ve yeşilin birleşmesi ile huzura boğuyor misafirlerini. Kaz Dağı Milli Parkı’nda yer alan işletme içerisinde çadır ya da karavanınızla kamp yapabileceğiniz gibi tesisin sunduğu bungalov evlerinde de kalabilirsiniz.


Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, büfe, ateş ve mangal yakılabilir alan, bulaşıkhane, piknik masaları, plaj, müzikli eğlence, otopark alanı ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

ÖNEMLİ: İşletme olmayan yerlerde kamp yaparken lütfen ateş yakmayınız, yakarsanız da dikkatli olunuz ve çevreyi kirletmeyiniz. Bu güzellikleri gelecek nesillere miras bırakıyoruz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...