En İyi Sakarya Kamp Alanları

Sakarya, kamp alanları açısından oldukça zengin bir şehridir. Kamp alanları, Karadeniz’in bol yeşilli yaylalarından oluşuyor. Sakarya kamp alanlarına gelerek hayatın yoğunluğundan ve iş stresinden uzaklaşıp harika vakitler geçirebilirsiniz. Sizler için Sakarya’da bulunan kamp alanlarını araştırdık. Sakarya kamp alanlarının genelli yaylalarda bulunuyor. Bu yüzden listemizde yaylalardan fazlaca bahsedeceğiz. Aradığınız kamp alanını umarız Sakarya Kamp alanları listemizden bulabilirsiniz.

Sakarya Kamp Alanları

1. Sultanpınar Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Sultanpınar Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Sultanpınar Yaylası Kamp Alanı

Sultanpınar yaylası, Sakarya`da kamp alanı denildiğinde akla ilk gelen yaylalardan biridir. Yaylalar kamp yapmaya en elverişli alanlardır. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yer alıyor, 1300 m yüksekliğe ve 30 hektar büyüklüğe sahip. Dilerseniz çadırınızı derenin kenarına kurabilirsiniz, güne maviliğin manzarasıyla başlar geceleri de yıldızların suya yansımasını seyre dalarsınız. Su ihtiyacınızı da derenin sızıntılarında ki temiz sularından giderebilirsiniz.Doğanın mavi ve yeşil renkleri arasında sessiz ve huzurlu kamp yapmak isteyenler için Sultanpınar yaylası muhteşem bir deneyim olacaktır. Su ihtiyacınızı dereden karşılayabilirsiniz ama yiyecek gibi diğer ihtiyaçlarınız için önlem almayı unutmayın.

2. Acelle Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Acelle Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Acelle Yaylası Kamp Alanı

Sakarya’da kamp yapmak isteyenlerin araştırmaları gereken başlıca alanlar arasında yaylalar yer alıyor. Bu yaylalardan biri de Acelle yaylasıdır. Acelle yaylası Adapazarı’ndan 55 km uzaklıkta Sakarya’nın Akyazı ilçe sınırında yer alıyor. Sakin kamp yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bu kamp alanına ulaşım biraz yorucu olsa da karşınıza çıkan manzara tüm yorgunluğunuzu yok edecektir. Kamp alanında temiz su bulamama ihtimaline karşı hem su hem de yiyecek ihtiyacınız için önleminizi almanızı tavsiye ediyoruz.  

3. Karagöl Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Karagöl Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Karagöl Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Taraklı`da Adapazarı`na 60 km uzaklıkta yer alan Karagöl yaylası 567 hektar büyüklüğüne sahip etrafı meşe ve çam ağaçlarıyla kaplı bir alandır. Bölge yayla ve gölet olarak ikiye ayrılıyor. Oldukça geniş bir alana sahip olan Karagöl yaylası ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen kamp alanlarından biri olsa da alanın genişliği sayesinde çadırınızı kurmak için uygun yeri bulmakta sorun yaşamazsınız. Kamp alanına gitmeden önce su ve yiyecek ihtiyaçlarınızı almayı unutmayınız.

4. Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı

Sırada macera dolu kamp yapmak isteyenler için harika bir kamp alanı var. Davlumbaz Yaylası, küçük tırmanışlarla ulaşabileceğiniz bu kamp alanı Sakarya Akyazı ilçe sınırında yer alıyor. Diğer yaylalara göre daha sessiz bir alana sahip olan Davlumbaz Yaylası size tam manasıyla huzurlu bir kamp alanı sunuyor. Diğer alanlara göre yüksekliği biraz daha fazla olan bu kamp alanında çadırlarınız, muazzam bir manzaraya doğru bakacak. Muazzam manzaranın yanı sıra Davlumbaz yaylasında su bulamayabilirsiniz bu yüzden su ihtiyacınızı ve yiyecek ihtiyacınız için önleminizi almanızı tavsiye ediyoruz.

5. Keremali Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Keremali Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Keremali Yaylası Kamp Alanı

Keremali yaylası, Sakarya Akyazı ve Hendek arasında yer alıyor. Keremali Dağı`nda bulunan dört yayladan biri olan Keremali yaylası, bir çok ziyaretçinin tercih kamp alanlarından biridir. Sessiz kamp alanlarına göre biraz daha hareketli ve kalabalık bir kamp alanıdır. Genellikle kalabalık grupların tercih ettiği yerlerden biri olan Keremali yaylasının manzarasına baktığınızda neden bu kadar kalabalık sorusunun cevabını alıyorsunuz. Doğanın muazzam manzarasına Keremali yaylasında da şahit oluyorsunuz. Keremali yaylasının kalabalık olması kamp yaparken yiyecek ve su ihtiyacınızı karşılamak için avantaj olabilir ama siz yine de tedbiri elden bırakmayın.

6. Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Soğucak Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Sapanca`ya 17 km uzaklıkta yer alan Soğucak yaylası 900 dönümlük arazi genişliğe ve 1100 m yüksekliğe sahip. Bu kamp alanının özelliği sizi Sapanca Gölü`nün muhteşem manzarasıyla buluşturuyor. Sakarya’nın güzel yaylalarından biri olan Soğucak yaylasında Kamp yapmak sizler için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce su ve yiyecek ihtiyaçlarınızı almayı unutmayın.

7. Dikmen Yaylası Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Dikmen Yaylası Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Dikmen Yaylası Kamp Alanı

Dikmen Yaylası, Sakarya Hendek`te yer alıyor ve bölgedeki en yüksek yayla olma özelliğine sahip. Bu özelliğiyle Dikmen Yaylası da ziyaretçilerin tercih ettiği yaylardan biridir. Kalabalık bir kamp olmasına rağmen sessizliğini koruyan bir alana sahip olan Dikmen Yaylası`nın yakınlarında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz küçük bir market bulunuyor.

8. Kırkpınar Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Kırkpınar Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Kırkpınar Kamp Alanı

Kırkpınar Sakarya`nın merkez ilçelerinden biridir. Sakaryalıların ve İstanbul`dan kamp yapmaya gelenlerin en çok tercih ettiği kamp alanlarından biri olan Kırkpınar Kamp Alanı, Sapanca Gölü`nün yanında yer alıyor. Doğanın güzellikleri arasında yer almasının yanı sıra Sapanca Gölü`nün manzarasıyla da yaşamak isteyeceğiniz bir kamp deneyim olacaktır. Gölün çevresine kamp yapanlar sayesinde gece kamp alanı aydınlanıyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor. Kırkpınar Kamp Alanı`nın bulunduğu çevrede su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz çeşmeler bulunuyor, diğer ihtiyaçlarınız için kamp alanına varmadan önce ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir markete uğramanızı tavsiye ediyoruz. Kırkpınar içerisinde iki farklı kamp alanı bulunuyor, bunların giriş ücreti 15 TL`den başlıyor.

9. Maden Deresi Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Maden Deresi Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Maden Deresi Kamp Alanı

Maden Deresi Kamp Alanı, Sakarya Kocaali`de yer alıyor. Maden Deresi`ni diğ er kamp alanlarından ayıran bir özelliği var. Maden Deresi adını Osmanlı zamanında Maden Ocağı olarak kullanılmasından alıyor. Maden Deresi Kamp Alanı Sakarya çevresinden gelen kampçıların uğrak yeri olarak biliniyor fakat diğer iller tarafından pek bilinen bir kamp yeri değil bu durumu, Sakarya`nın saklı cenneti olarak özetleyebiliriz. Pek bilinmeyen Maden Deresi Kamp Alanına İnternetten aldığınız yol tarifi ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çevreden su ihtiyacınızı giderebilirsiniz fakat diğer ihtiyaçlarınız için önleminizi almayı unutmayın. Bölgeye kişi başına ücret alınmıyor fakat arabayla giriş yapmanız için 15 TL  ödemeniz gerekiyor.

10. Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Sülüklü Göl Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl Sakarya-Bolu il sınırında bulunuyor. Yeşilliklerin hakim olduğu Sülüklü Göl Kamp Alanın`da şehir gürültüsünden uzak bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz, tabi kurbağa seslerini saymazsak. Kurbağa sesleri gündüzleri sizi rahatsız etmese bile geceleri uykuya dalmanızı biraz zorlaştırabilir. Gölün çevresinde bulunan çöp kutuları sayesinde kamp yapmaya gelenler çevreyi temiz tutmuş oluyor. Unutulamaz bir kamp deneyimi yaşamanız için Sülüklü Göl Kamp Alanı sizleri bekliyor. Sülüklü Göl Kamp Alanı`na giriş için 12 TL, kamp yapmak için ise 25 TL ödemeniz gerekiyor.  

11. İl Orman Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - İl Orman Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – İl Orman Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sakarya İl Orman Tabiat Parkı, kamp alanı olarak uzak mevkileri tercih etmeyenler için uygun bir kamp alanı ve ulaşımı oldukça kolay. Kamp alanında su, elektrik, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı gidermek için olanaklar sağlanıyor. Parkın içi büyük ve kalabalık ama kamp alanı için ayrılan bölge sessiz ve rahat. Hem ulaşımı kolay hem de şehir merkezine yakın huzurlu bir kamp alanı. Su ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz fakat yiyecek ihtiyacınızı almak için yolda bir markete uğramanız gerekiyor. Bu güzel kamp alanında kamp yapmak için 30 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Fiyatı uygun ulaşımı kolay bu fırsatı kaçırmayın.

12. Poyrazlar Gölü Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Poyrazlar Gölü Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Poyrazlar Gölü Kamp Alanı

Poyrazlar Gölü ailecek kamp yapmak isteyenler için en uygun kamp alanı olabilir. Sakarya`dan uzaklaşmadan sessiz ve sakin bir hafta sonu geçirmek Sakarya halkı hafta sonu ailecek vakit geçirmek için Poyrazlar Gölü`nü tercih ediyor. Poyrazlar Gölü özel bir işletmeye bağlı olduğu için yiyecek, su ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı olduğu için araç başına giriş için 15 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

13. Karasu Kocaali Sahilleri Kamp Alanı

Sakarya Kamp Alanları - Karasu Kocaali Sahilleri Kamp Alanı
Sakarya Kamp Alanları – Karasu Kocaali Sahilleri Kamp Alanı

Deniz kıyısında kamp yapmak isteyenler için Adapazarı`nda 60 km uzaklıkta yer alan sahilde kamp yapmak sizler için muazzam bir deneyim olacaktır. Dağlarda veya ormanlarda değil denizin kıyısında sahilde kamp yapmak istiyorsanız Karasu-Kocaali Sahilleri sizleri bekliyor. Özellikle son zamanlarda sahilin güzelleşmesiyle kamp severlerin uğrak yeri haline gelen Karasu-Kocaali Sahilleri`ne kişi başına giriş için 5 TL, araç ile giriş yapmak için ise 15 TL ödemeniz gerekiyor.

Türkiye’nin en iyi kamp alanlarını keşfetmek için tıkla

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...