Kazanmaya Doymayan Kayak Kraliçesi Mikaela Shiffren - Kampbros

Kazanmaya Doymayan Kayak Kraliçesi Mikaela Shiffren

Konu Başlıkları

Pyeongchang Kış Sporları içerisindeki Kayak Takımı büyük heyecana sebep oldu.Dördüncü yarışı üst üste kazanan Mikaela kazanmaya doyamıyor. Yarışlara geçmeden önce bu yarışların hükümdarı Mikaela Shiffrin ‘i biraz tanıyalım.

foto@hawtcelebs.com

Kayakçı Mikaela Shiffrin, 13 Mart 1995’te Vail, Colorado’da dünyaya geldi. Kayakçı bir aileye sahip olan genç sporcu çok küçük yaşlarda kayak sporuna başladı. Profesyonel hayatındaki ilk başarılarını egzersizlere ağırlık veren bir eğitim programının ardından, 2010 yılında prestijli bir gençlik yarışması ve 2011’de ardışık ABD slalom yarışmasını kazanarak uluslararası kayak topluluğunun dikkatini çekti.

foto@nbcolympics.com

Shiffrin, slalom branşında 2013’teki Dünya Şampiyonası’nda da altın madalyayı kazandı ve bu madalyayı kazanan en genç kadın oldu. Ayrıca 2014 Kış Olimpiyatları’nda da altın madalya kazandı.

Bu Olimpiyat’ta da en genç şampiyon kadın ünvanına sahip oldu. 

foto@steamboattoday.com

Günümüzdeki Pyeongchang Kış Olimpiyatları‘dada boy gösteren Shiffrin, son sekiz yarışı yedi galibiyet kazanarak formunu korudu. Genel Dünya Kupası Lideri Shiffrin, pazar günü üst üste dördüncü yarışını slalomda 1.64 saniye ile kazandı. Pyeongchang’da ki Kış Olimpiyatları ve kariyerinde 40. Dünya Kupası kazanmasıyla zirveye yerleşti. 22 yaşındaki sporcu ilk turda 51,44 saniye yapmıştı.

Geçtiğimiz sezonda şampiyonluk kazanan sporcu 1,281 puanla genel sıralamada en üst sıradadır.

Pyeongchang Kış Olimpiyatları Hakkında Bilgi

Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenen olimpiyatlar büyük heyecana sebep oldu.Yaklaşık 100 ülkeden 5 bine yakın sporcu ve 7 dalda 15 kış sporu yer alacak.

Alp Disiplini,Artistik Buz Pateni,Biatlon,Bobsleigh,Buz Hokeyi,Curling,Kayakla Atlama,Kayaklı Koşu,Kısa Mesafe Sürat Pateni,Kızak,Kuzey Disiplini,Serbest Stil Kayak,Skeleton,Snowboard,Sürat Pateni gibi bir çok spor dalı yer alıyor.

Kış ve yaz dönemlerinde olmak üzere iki kez gerçekleştiriliyor.

Başarılı sporcu hakkındaki düşüncelerinizi alt taraftan yorum yaparak belirtebilirsiniz. 

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp