Kazanmaya Doymayan Kayak Kraliçesi Mikaela Shiffren

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Pyeongchang Kış Sporları içerisindeki Kayak Takımı büyük heyecana sebep oldu.Dördüncü yarışı üst üste kazanan Mikaela kazanmaya doyamıyor. Yarışlara geçmeden önce bu yarışların hükümdarı Mikaela Shiffrin ‘i biraz tanıyalım.

foto@hawtcelebs.com

Kayakçı Mikaela Shiffrin, 13 Mart 1995’te Vail, Colorado’da dünyaya geldi. Kayakçı bir aileye sahip olan genç sporcu çok küçük yaşlarda kayak sporuna başladı. Profesyonel hayatındaki ilk başarılarını egzersizlere ağırlık veren bir eğitim programının ardından, 2010 yılında prestijli bir gençlik yarışması ve 2011’de ardışık ABD slalom yarışmasını kazanarak uluslararası kayak topluluğunun dikkatini çekti.

foto@nbcolympics.com

Shiffrin, slalom branşında 2013’teki Dünya Şampiyonası’nda da altın madalyayı kazandı ve bu madalyayı kazanan en genç kadın oldu. Ayrıca 2014 Kış Olimpiyatları’nda da altın madalya kazandı.

Bu Olimpiyat’ta da en genç şampiyon kadın ünvanına sahip oldu. 

foto@steamboattoday.com

Günümüzdeki Pyeongchang Kış Olimpiyatları‘dada boy gösteren Shiffrin, son sekiz yarışı yedi galibiyet kazanarak formunu korudu. Genel Dünya Kupası Lideri Shiffrin, pazar günü üst üste dördüncü yarışını slalomda 1.64 saniye ile kazandı. Pyeongchang’da ki Kış Olimpiyatları ve kariyerinde 40. Dünya Kupası kazanmasıyla zirveye yerleşti. 22 yaşındaki sporcu ilk turda 51,44 saniye yapmıştı.

Geçtiğimiz sezonda şampiyonluk kazanan sporcu 1,281 puanla genel sıralamada en üst sıradadır.

Pyeongchang Kış Olimpiyatları Hakkında Bilgi

Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenen olimpiyatlar büyük heyecana sebep oldu.Yaklaşık 100 ülkeden 5 bine yakın sporcu ve 7 dalda 15 kış sporu yer alacak.

Alp Disiplini,Artistik Buz Pateni,Biatlon,Bobsleigh,Buz Hokeyi,Curling,Kayakla Atlama,Kayaklı Koşu,Kısa Mesafe Sürat Pateni,Kızak,Kuzey Disiplini,Serbest Stil Kayak,Skeleton,Snowboard,Sürat Pateni gibi bir çok spor dalı yer alıyor.

Kış ve yaz dönemlerinde olmak üzere iki kez gerçekleştiriliyor.

Başarılı sporcu hakkındaki düşüncelerinizi alt taraftan yorum yaparak belirtebilirsiniz. 

 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Kamp Alanları

Çiftalan Köyü Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Çiftalan Köyü İstanbul’un göbeğinde kamp yapmak mı, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Eğer kamp ile beraber birçok doğa sporunu da bir arada yaşamak istiyorsanız bu reçete

blank
Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları – En İyi 25 Antalya Kamp Alanı

Gözlerinizi caddeden yükselen korna sesleriyle açmak; semaya beton yığınları arasından bakan bir yaşamda saatlerinizi harcamak yerine ‘gerçekten’ nefes almanın ne demek olduğunu tatmak ister miydiniz?

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.