İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları - Kampbros

İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları

Konu Başlıkları

1-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul’a yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hacıllı köyüne gitmeniz için iki yol vardır. Birincisi Şile-Ağva yolu üzerinden gidilir, ikincisi Şekerpınar-Gebze yolu üzerinden Hacıllı köyüne ulaşabilirsiniz. Hacıllı köyü son zamanlarda kamp yapmak için İstanbul kamp alanları içerisinde en bilinen kamp alanıdır. Bu kamp alanımız ücretsizdir. Şelalenin her yerine kamp kurabilir ve istediğiniz her hangi bir bölgeye çadırınızı kurabilirsiniz. Kamp yapmanız için ve en önemlisi güvenliğiniz için Hacıllı köyü muhtarlığına kamp kuracağınız bilgisini vermeniz yeterli olacaktır. Hacıllı Şelalesinin bir çok yerinde kamp kurabilirsiniz, özellikle dere kenarlarında kamp yapmak için yerler bulabilirsiniz. Hacıllıda bir çok etkinlik gerçekleştirebilirsiniz. Şelalede bulunan Gürlek Mağarasına giderek kaya tırmanışı yapabilirsiniz. Kamp alanında bulunan 1.5 km’lik parkurda şelaleye yürüyüş yapabilir eğlenceli vakitler geçirerek kampınızı yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

2-Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul’a 70 km uzaklıkta bulunan Darlık Barajın da kamp yapmak çok ayrı bir keyiftir. İstanbul da yaşayanların büyük kalabalıktan biraz olsun rahat nefes almaları ve huzura kavuşacakları bir kamp alanıdır. Darlık Barajı ücretsiz bir kamp alanıdır. Darlık Barajında pansiyon, bungalov, otel vb. tarzı şeyler bulunmamaktadır. Darlık Barajında isteğiniz bölgeye, kampınızı kurabilirsiniz. Darlık Barajında birden fazla etkinlik yapabilir eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz, Baraja oltanızla gitmenizi tercih ederiz hem balık tutar sofranıza koyar hem de güzel bir aktivite yapabilirsiniz. Barajın etrafında dağ bisikleti sürüşü yapabilir, doğa yürüyüşü, ormanın daha derinliklerini dolaşarak ve yüksek tepelere çıkarak Darlık Barajının o essiz güzelliklerini çekebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

3-Şile Camping Alacalı Kamp Pansiyon

İstanbul Şile de yapabileceğiniz diğer bir kamp alanı da Camping Alacalı Kamp Pansiyondur. Alacalı Kamp Pansiyon’da kiralayabileceğiniz bungalov evleri, çadır kurabileceğiniz geniş bir kamp alanına sahiptir. Etrafında fazla ağaç olmamasına rağmen denize olan yakınlığı temiz bir nefes almak isteyenlerin en uğrak mekanları arasında yer alır ve Şile Kamp Alanları arasında da en çok tercih edilen kamp alanıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

4-Sahil Kamp Alanı

Sahil Kamp, İstanbul kamp alanları arasında ücretli kamp yerleri olarak en çok tercih edilen işletmedir. Sahil Kampı İstanbul’un en gelişmiş kamp alanları arasındadır. İlk defa kamp yapacak olanlar için oldukça güvenilir, temiz ve ulaşımı kolay bir bölgedir. Sahil Kamp, İstanbul 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş ve deniz kenarında bir dinlenme tesisidir. Tesisler Şile Sahilköy Köyü, Büyük İskele Mevkinde bulunur. Kamp alanına çadır kurabileceğiniz ahşap platformlar vardır bu platformlar üzerine çadır veya piknik masaları kurulur. Çadır kurulan yerlerin su ihtiyaçlarını karşılayacak kadar çeşme bulunmaktadır. İşletme içerisin de villa, bungalow, market ve restoran gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca plaj hizmeti de sunmaktadır. Kamp alanı içerisinde duş ve tuvalet hizmeti de mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

5-Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli Koyu, Ağva beldesine ait olup İstanbul’a 100 km uzaklıktadır. Ayrıca Kilimli Koyu İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki Kocaeli il sınırındadır. Kilimli Koyu da herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu yüzden kamp yapmak ücretsizdir. Kilimli Koyu da kamp için oldukça ideal bir bölgedir. Kamp yapmak için çadırınızı ormanın içine kurabilir keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Orman ve deniz manzarasını aynı anda yaşayabilirsiniz ve kamp ateşinizi güvenli bir şekilde kurabilirsiniz. Genellikle çok sesiz kamp alanıdır, kalabalık bir kamp alanı değildir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

6-Kumköy Kilyos Kamp Alanı

Kilyos muhteşem denizi ve doğası ile İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul kamp yerleri ve festivalleri açsından oldukça tercih edilen çok beğenilen ve hafta sonları kaçamak yapmak isteyenler için muhteşem bir kamp alanıdır. İlçe merkezine yakın olduğundan ulaşımı kolaydır. Kumköy işletmesi olan bir kamp alanıdır, ve ihtiyaçlarınızı işletmelerden karşılayabilirsiniz. Bir tarafı deniz diğer tarafı yeşil bir ormana sahip olan Kumköy bu doğal güzelliğiyle ortaya çıkmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

7-Woody Ville Kamp Alanı


Woody Ville, İstanbul Akçakese köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Akçakese köyü yaz aylarında İstanbul tatil yerleri arasında sıkça tercih edilen bir tatil köyüdür. Akçakese Şile’ye yaklaşık 7 km uzaklıktadır. İstanbul ücretli kamp alanları arasında uygun olanlardan bir tanesi de Akçakesedir. İşletmeli bir kamp alanı olduğundan kamp yaparken zorluk çekmezsiniz ve ihtiyaçlarınızı işletmelerden karşılayabilirsiniz. Akçakese aile kampı için de çok uygun bir alandır ve güvenilir bir kamp bölgesidir. Etkinlikler ve sosyal faaliyetler gerçekleştirebileceğiniz bölgeler de bulunmaktadır. İstanbul da deniz kampı yapmak isteyenler için en uygun kamp alanıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

8-Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çilingöz, İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer almaktadır. Yaz aylarında güzel bir tatil yapmak, denize girmek, balık tutmak ve yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir kamp alanı ve tatil beldesidir. Çilingöz, ücretli işletme sahibi olan bir kamp alanıdır, burada kamp yapanlar için ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirler ve İstanbul ücretli kamp yerleri listesinde fiyatı uygun kamp alanıdır. Kamp yapanlar için güzel aktiviteler Trekking faaliyeti gibi gerçekleştirebileceğiniz anlar bulunmaktadır. Deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için iyi bir bölgedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

9-Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı

Marmaracık Tabiat parkı, İstanbul’un Tabiat Parkı arasında olup Sarıyer İlçesinde yer alır. Harika doğal görüntüsü ile bir tarafı denizle kaplı diğer tarafı yemyeşil bir ormanla kaplıdır. Mavromoloz ormanları içerisinde olan Marmaracık Koyu Tabiat Parkı, 7,42 hektar alanı kaplamakta olup ayrıca Feneryolu Yaban Hayatı Geliştirme sahasındadır. Marmara Koyu orman içerisinde değil, deniz koy kenarında kamp yapılmaktadır. Ayrıca Marmaracık Koyu günü birlik piknik yapmak isteyenler için de olanak sağlamaktadır. Burada kamp yaparken orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Kamp yaparken ihtiyaçlarınızı karşılamanız için market, büfe, kır lokantası, çocuklar için alanlar, plaj ve kamp ateşinizi yakabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

10-Burgazada Madam Martha Koyu

Burgazada, İstanbul içerisinde bulunan adalardan biridir, İstanbul Yassıada’ nın tam karşısında, karşınıza saklı bir ada çıkıyor Madam Martha Koyu. Denizi, hoş doğası ve insanlarıyla eşsiz güzellikte olan Madam Martha koyu kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal bir kamp alanıdır. Madam Martha işletmesi olmayan bir kamp alanıdır bu nedenle tedbirli gitmeniz sizin için daha iyi olur, ama çevredeki esnaflardan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Kamp ateşi yakabileceğiniz alanlar bulunmaktadır, bunların dışında ateş yakmak yasaktır. Madam Martha’ yı gündüzleri ziyaret ettikleri için kalabalık olur ama akşamları sakinleşir. Deniz kenarında temiz hava ile birlikte yürüyüş yaparken güzel fotoğraflar yakalayabileceğiniz anlar bulunmaktadır, özellikle de akşam güneşinin batışını izlemek ve bir fotoğraf karesinde yakalamak. Bütün bunlar için ulaşım çok kolaydır İstanbul içerisinde adalar vapuru ulaşımı oldukça basittir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

11-Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü, İstanbul Şile de bulunan Ömerli Barajı kıyısında sesiz sakin bir köydür. İstanbul kamp alanları arasın en sesiz ve sakin kamp alanıdır. Esenceli kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor, ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir işletme olmadığından tedbirli gitmeniz gerekmektedir. Kamp yerine pek yakın sayılamaz ama köy camisinin tuvaletini kullanabilirsiniz. Esenceli de kamp yaparken bir yandan da bir çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz bunlar doğa yürüyüşü, balık tutma, trekking gibi aktiviteler yaparak kampınızı güzel geçirebilirsiniz. Kamp çadırları için alanlar bulunmaktadır ve kamp ateşi için gerekli önlemleri alarak yakabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLEME

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli Ve Ücretsiz Yalova Kamp Alanları

Yalova, her mevsimi ile insanı kendine hayran bırakan nadir yerlerdendir. Yeşil ile mavinin buluştuğu, doğasının bozulmadığı ve kalabalıktan uzak, keyif ve huzur veren bir şehir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp