Refakatçi Ayı Görenleri Hayrete Düşürüyor

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Büyük Moskova Sirk’inde çalışan Oleg Aleksandrov’un refakatçisi görenleri hayrete düşürdü ve aralarında ki muhteşem dostluk bağı ile herkese örnek oldular.

Geçtiğimiz yıl Aleksandrov ,Nizhny Novgorod’daki 18 metrelik bir sirk kubbesinin tepesinden düşmüş ve iki bacağını kırmıştı.

Sakatlanmadan önce sirkte ‘kıllı çocuklarım’ olarak adlandırdığı  3 yavru ayıyı büyütüyordu.

Beraber sahne almak, insanları eğlendirmek onların işiydi. Birlikte dans edip, birlikte yemek yiyorlar hatta birlikte uyuyorlardı. Yasha daha farklıydı diğerlerinden… Daha samimi ve  daha canayakındı.

Aralarında ki  manevi dostluğu, sakatlandıktan sonra kaybettiğini düşünen Aleksandrov bu durum hakkında ki üzüntüsünü hastanede geçirdiği 4 aylık sürede şöyle aktardı;

“Düştüğüm zamanı hatırlıyorum ve onlara ne zaman döneceğimi bilmiyorum.. Onları dört aydır görmüyorum, bu da beni çok endişelendiriyor.”

Aleksandrov taburcu edileceği gün ise güzel bir sürprizle karşılaştı. Terbiye ettiği ve çok sevdiği ayı Yasha, kendisini hastaneden almaya gelmişti. Koca yürekli ayı, bakıcısı hastaneden çıktıktan sonra onunla birlikte zaman geçirip, tekerlekli sandalyesini sürerek ona refakatçilik etti.

Genç antrenör ile Yasha’nın muhteşem dostluğunu görmek ister misin?

Hastane sonrası yavrularına kavuşan genç antrenör; “Ayılarda çok zayıf bi görüş vardır. Onlara yaklaştım, elimi uzattım ve uzun süre beni kokladılar. Muhtemelen beni kokumdan tanıdılar ve ayrıca neler olup bittiğini de anlayabildiler. Tabii ki bu kokuyu kendi kokularından biri olarak kabul ediyorlardı… “

Şu koca yürekli ayının, biz insanlara anlatmak istediği şey sizce de çok açık değil mi?

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.