Dünya’nın En Uzun Halatlı Asma Köpsüsü

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Dünyanın en uzun halatlı köprüsü olan Europaweg, İsviçre Alpleri’nde yeniden açıldı. 494 metre uzunluğunda ve yaklaşık 85 metre yüksekliğindedir. Genişliği ise 65 cm’dir.

Köprü sallanmaya karşı bir sistemle yapılmıştır. Sallanmasını engellemek için oldukça ağır kablolar, halatlar kullanılmıştır. Kabloların yaklaşık 8 ton ağırlığında olduğu açıklanmıştır.

Daha önce 2010 yılında yaşanan kaya çığı ile yıkıldı ve kapandı. Yerine yapılan bu yeni köprü Zermatt ve Grachen kasabaları arasında yer almaktadır. Köprüyü geçmek ortalama 10 dk sürmektedir. Doğa yürüyüşü yapanların da yürüyüş rotasını yaklaşık 3 saat kadar azaltmıştır.

Dünyanın en uzun halatlı köprüsü olarak geçse de bazı yerlerde bu köprüye benzer köprüler de vardır. Yine de gidilmesi görülmesi gereken köprülerden biridir. Özellikle trekkingciler ve doğa fotoğrafçıları için inanılmaz güzellikte deneyimlenmesi gereken bir yerdir.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça