Karadeniz Bölgesindeki En Popüler 10 Kamp Alanı - Kampbros

Karadeniz Bölgesindeki En Popüler 10 Kamp Alanı

Konu Başlıkları

1-Karagöl Sahara Milli Parkı

Artvin‘in Şavşat ilçesinin,25 km kuzeyinde yer almaktadır. Karadeniz ikliminin hissedildiği Karagöl’de 20 yataklı hizmet veren bir otel bulunmaktadır. Karagöl çevresinde bulunan kamp alanlarında çadır kamplarına izin verilmektedir. Milli Park içerisinde lavobolar ve kafeteryalar bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Livera Camping

Livera Camping Eko truzime bağlıdır. Trabzon çadır kamp alanlarından olan Livera Camping’te otağ çadırlarının her birinin bir adı vardır. Maçka da yer alan her kamış çadıra oğuz boylarının adı verilmiştir. 24 adet oba çadırı 50 kişilik kapasitesi ile çadırların içerisinde halı, komidin, ayakkabı dolabı, priz ve aydınlatma sistemi bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Hıdırnebi Yaylakent

Hıdırnebi Yaylakent Trabzon’un Akçabat ilçesindedir. Hıdırnebi gölüne yakın mesafede bulunan Yaylakent’te, 6 ahşap ev 25 ahşap oda 186 yatak kapasitesi 300 kişilik toplantı ve seminer salonu, 250 kişilik restaurant, 50 kişilik cafe bar, otopark ve çocuk oyun parkları bulunmaktadır. Ayrıca Hıdırnebi yaylasında da kamp atılabilir yerler bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Ayder Ihlamurlar Altında Camping

Rize‘ye bağlı Çamlıhemşin ilçesi, Yukarışimşirli Köyünde, Ayder Yaylası‘nın eşsiz manzarasında kafeterya, günlük alışveriş yapılabilir market, lavobolar, kuzine gibi imkanlar sunmaktadır. Çadırların önünde oturabilecek banklar, büyük gölgelik şemsiyeler ve alternatif bir konaklama seçeneği sunan bungalovlar bulunmaktadır.

 

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5-Cancik Pansiyon Kamping

Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ilçesi, Çat Köyünde, 4 bungalov, 4 adet serender ve çadır kampı alanları ile, Karadeniz‘in oksijen dolu manzarasında konaklayabilirsiniz. Yanı başınızdan akan derenin sesi ve çam ormanlarının kokusunu hissedebilirsiniz. Lavobo, kafeterya gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Yenice Ormanları Kamp Alanları

Karabük ilinin Yenice ilçesi sınırları içerisinde yer alan Yenice Ormanlarında pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Kamp yapılabilir yerler arasında Kent Ormanı, Şekermeşe, Sorgun Yaylası, Karabük Eğriova Göleti, Arboretum ve Darıyazı vardır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7-Hatila Vadisi Milli Parkı

Artvin il sınırlarında yer alarn Hatila Vadisi çok sayıda yan derenin meydana getirdiği dar tabanlı vadi milli park boyunca uzanıyor. Vadideki eğim kırıklarının yarattığı şelaleler, görsel şölen yaşatıyor. Metrelerce yüksekteki cam balkondan yemyeşil manzaraları izleyebilirsiniz. Çadır kamp alanları ve bungalovlarda konaklamak da mümkün. Ruslar döneminde yapılan, bir tarafı uçurum olan yolda araç sürmenin keyfi ise tarifsiz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8-Trabzon Düzköy Doğa Kampı

Trabzon’a 54 km. uzaklıkta Düzköy İlçesinde, Haçkalı Baba mevkiindedir. kamp alanında konaklama ağaç bungalov evlerde yapılmaktadır. Kamp alanında yemekhane, mutfak, futbol sahası, badminton, basketbol ve voleybol oyun alanları bulunmaktadır. Kamp kapasitesi 132 kişidir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9-Martı Kamping

Sinop‘un Akliman ilçesinde, denizin kıyısında, eşsiz orman ve deniz manzaralı bir kamp alanıdır. Toplamda 5 bayan WC, 5 erkek WC 4 sıcak duş kabini, 8 adet lavabo, kampçı çeşmeleri, bulaşık yıkama, mutfak ve yemek pişirme imkanı, elektrik bağlantı panoları, kampçı terası ve kafeterya , çamaşır yıkama yerleri vardır. Çadır kampının yanı sıra mesire alanları da bulunmaktadır. Mesire alanlarında mangal yapmaya izin verilmektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10- Sinekli Yaylası

Bolu‘nun Mudurnu ilçesine bağlı bir yayla. Doğrusu Düzce‘ye daha yakın denilebilir. Mayıs aylarına kadar karların kalkmadığı, yemyeşil bir doğa harikası. Yayladaki evlerin sahipleri Mayıs ortalarında gelmeye başlıyor. Burası genellikle kafa dinlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden. Bolca odun ve su var. Herhangi bir bungalov vb. alternatif konaklama seçenekleri bulunmuyor. Çadır kampı için tercih edilen yerlerdendir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp