Türkiye’nin En Lüks Çekme Karavanı

Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan lüks çekme karavan modelleri artık Türkiye’de de sıklıkla tercih ediliyor. Karavana olan ilginin artması ile birlikte aileler, çiftler ve gençler satılık karavan arayışına giriştiler. Türkiye’de satılan çekme karavanlar artık her bütçeye hitap ediyor. Yat kullanıcılarının tercih ettiği lüks çekme karavan modellerinden tutun da, ekonomik sınıf çekme karavan modellerine kadar uzanıyor. Son günlerde seyahat amaçlı kullanılan çekme karavanların yanı sıra, yaşam amaçlı kullanılan çekme karavanlar da oldukça sık çok tercih ediliyor.

Popüler kentlerdeki artan ev fiyatları karşısında kullanıcılar, karavanda yaşamanın mümkün olup olmadığını araştırıyor. Kampbros olarak bu konuyu araştırmak için Türkiye’nin ilk ithal karavan markası olan Aydos Karavan‘ın satış ofisini ziyaret ettik. Merak ettiklerimizi sormak ve bununla birlikte karavanlardaki güncel inovasyonlar hakkında bilgi almak istedik.

Aydos Karavan Showroom
Aydos Karavan Showroom

ADRIA markasının Türkiye’ deki tek yetkili satıcısı olan Aydos Karavan İstanbul ofisinden Berrak Pınar ile Çekmeköy’de yer alan tesislerinde bir tura çıktık. Karavan showroomunda tek tek karavanları incelemeye başladık. Gelgelelim karavanlarda inovasyonlar neredeyse hiç bitmiyor. Her modele geçtiğimizde başka bir özelliğe şaşırıp kalıyoruz. Ve rehberimiz Berrak hanım detaylı biçimde karavanların özellikleri hakkında bilgi veriyor. Karavanların içerisindeki konforu görünce araya girip en çok merak edilen soruyu soruyoruz. “Karavanı ev olarak kullanmak ve tam zamanlı yaşamak mümkün mü?” Ve cevabı konunun profesyonelinden geliyor:

Evet, karavanda tam zamanlı yaşamak mümkün. Aydos’un karavan parkında karavanlarını ev veya ofis olarak kullanan onlarca doğasever yaşıyor.

Berrak Pınar / Aydos Karavan

Sonrasında Aydos Karavan’ın karavan park tesisinde kısa bir tura çıkıyoruz. Oradaki yaşamı yerinde gözlemliyoruz. Dışarıya asılan çamaşırlar, kapının önlerinde kurulmuş keyifli masalar bizleri karşılıyor. Herkes için gayet normalleşmiş bir süreç haline gelmiş. Ev yerine karavan alıp tam zamanlı yaşamak isteyenler için bu tarz onlarca karavan parkı faaliyet gösteriyor. Yıllık alan kirası ödeyerek, bir çok karavan parkında tam zamanlı yaşayabilmek mümkün. Fakat yine de ikametgah adresi olarak bir karavanı göstermek mümkün olmuyor.

En Lüks Çekme Karavanı Keşfettik

Aydos’un karavan parkında gezerken onlarca farklı motokaravan ve çekme karavan modeli gördük. Ancak aralarında bir tanesi var ki görür görmez hayran kaldık. Adria‘nın Astella 754 DP model karavanı adeta karaya oturmuş bir yat kadar lüks ve donanımlı. İç ve dış özellikleri ile Türkiye’nin en lüks çekme karavan modeli Astella 754 DP’yi merak ettik ve karavan incelemesi için kolları sıvadık.

İşte Türkiye’nin En Lüks Çekme Karavan Modeli

Adria Astella Karavan
Adria Astella 754 HP İç Görünüm / Fotoğraf: Adria

Adria markasının Astella 754 DP model karavanı, Avrupa İnovasyon Ürünleri 2020’de Genel Karavan Konsepti ve Yerleşim kategorisinde iki ödülün sahibi. Ayrıca Red-dot 2020’den de bir tasarım ödülü bulunuyor. Aydos Karavan’ın Türkiye distiribütörü olduğu Adria’nın Astella 754 DP modeli, lüks segmente hitap ediyor. İlk olarak bu model gereksiz tüm ayrıntılardan uzak, pürüzsüz ve modern bir tasarıma sahip. Ayrıca karavanda yer alan geniş alanlar, özgürce hareket edebilmeyi sağlayan en güzel detay. Yenilikçi tasarımında yer alan panaramik kapılar, iç ve dış mekanı adeta birleştiriyor. Karavanda geniş oturma alanı alanları, spa tarzı bir banyo, şık tasarıma sahip bir de mutfak yer alıyor.

Lüks Çekme Karavanın Dış Özellikleri

Lüks Çekme Karavan Doğada Dış Görünüm
Adria Astella 754 DP Doğada Dış Görünüm / Fotoğraf: Adria

Astella 754 DP dış uzunluğu römork ile birlikte 9,5 metre ve genişliği ise 2.5 metre boyunda. Opsiyonsuz biçimde 2,500kg ağırlığa sahip bu lüks çekme karavan, römork hariç 8 metre uzunluğa sahip. Bu uzunlukta bir çekme karavan için kullanım zorluğu ilk merak edilenler arasında yer alıyor. Fakat Adria bu modelin tasarımında, seyahat esnasındaki savrulmalara karşı havacılık endüstrisinden ilham almış. Rüzgara dayanıklı aerodinamiğe sahip dış kabuk, sürüşü kolaylaştırıyor ve savrulmayı minimize ediyor. Tabiki bu uzunluktaki bir çekme karavan kullanımı için belirli bir hızın üzerine çıkmamak gerekiyor. Ayrıca Astella 754 DP lüks çekme karavanın dış yüzeyi fiber malzemeden oluşuyor. Bu nedenle -45 dereceye ulaşan hava sıcaklığına kadar dayanıklılık gösteriyor.

Lüks Çekme Karavanın İç Özellikleri

Lüks Çekme Karavan Tasarımı
Lüks Çekme Karavan Yatak Odası

Karavanda 4 kişilik yatak kapasitesi alanı bulunuyor. Çift kişilik bir özel yatak odasının yanı sıra çift kişilik bir misafir yatağı ve iki katlı ranza ile geniş bir aile için gayet uygun. Bu genişlikteki bir karavanda misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Alde ısıtma sistemi ile kış aylarında sıcak ortamın tadını çıkartmak mümkün. Üstelik yerden ısıtma sistemi ile içeride terliklere gerek bile kalmıyor. Ayrıca lüks çekme karavan içerisinde yer alan tam donanımlı mutfakta yok yok denilebilir. Başka bir deyişle ev mutfağını aratmıyor. Bu yüzden mutfağa ayrıca değinmek istiyoruz. Bunların yanı sıra beyaz tonlarının hakim olduğu şık bir lavobo ve duş tasarımı bulunuyor. Duşta sıcak su gibi özelliklerden bahsetmeye gerek bile yok sanırım? Karavan’da bizim en hayran kaldığımız bölüm yaşam alanı. Çok geniş ve ferah bir alana sahip olan iç tasarımda, panaromik bir cam kapı yer alıyor. Manzara sevenler için mükemmel bir özellik.

Astella 754 DP Mutfak Alanı

Karavan Mutfağı
Adria Astella 754 DP Mutfağı

Astella 754 DP lüks çekme karavanın mutfağı modern ve pürüssüz bir tasarıma sahip. Kullanıcı deneyimi için neredeyse herşey düşünülmüş. Mutfak koridorun bir parçası şeklinde tasarlanmış. Mutfak ve duş alanı birlikte koridor özelliği oluşturuyor ve iki yatak odasının arasında kalıyor. Buzdolabı, fırın, set üstü ocak ve fazlasıyla saklama alanı mevcut. Sabah haberlerini seyrederken, hemen yanıbaşınızda yer alan mutfakta kahvaltı hazırlamak ve masayı kurmak çok keyifli olsa gerek. Tüm bu detaylar arasında en önemlisi mutfak ocağına bağlı olan tüp, karavanın ön tarafındaki güvenli bir bölme içerisinde yer alıyor. Bu bölmenin iç tarafla hiçbir bağlantısı yok. Tüpün gaz kaçırması vb. durumlarda içeridekileri etkilemiyor. Karavanın içerisindeki kullanıcı güvenliği, Adria’nın tasarım kadar önem gösterdiği bir diğer konu. Opsiyonel özellikler ile tam bir yat lüksü yaşamak bu karavanda mümkün.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...