İstanbul Karavan Kamp Alanları Listesi

Şehrin karmaşasından uzakta, sakin, huzurlu aynı zamanda eğlenceli bir karavan kampına ne dersiniz? İstanbul içi karavan kamp alanları listesine bakmaya ne dersiniz? Şu dönemde sizi alıp uzat diyarlara götürerek sakinliği tatmak için kendinize fırsat vermek sizin elinizde. Ancak her zaman uzun bir tatil planı yapmak ve uzaklara gitmek pek mümkün olamıyor. Fakat yine de en azından hafta sonu tatilinde bir ormana ya da deniz kenarına gitmek ekonomik bir tatil yapmak isteyen herkesin hakkıdır. Bunun için de en cazip seçeneklerden biri karavanlı kamp alanları olacaktır. Karavan tatili planı sizden yol göstermekte bizden olsun! Hadi gelin sizlerle İstanbul içi karavan kamp alanları yerlerine birlikte göz atalım.

1.Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul Karavan Kamp Alanı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Gökçetepe Tabiat Parkı
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Gökçetepe Tabiat Parkı

İstanbul içi karavan kamp alanları içerisinde, yazları sahil kampı yapmayı sevenlerin uğrak noktası olan Gökçetepe Tabiat Parkı, hem yeşile hem de maviye doyacağınız harika bir karavan kampı için kapılarını açmış sizleri beklemektedir. Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne’nin Keşan ilçesinde yer alan bir kamp alanıdır. Bir diğer tarifiyle ise  Saroz Körfezi kıyısında yer almaktadır. Saroz Körfezi’nin tertemiz denizinde yüzüp, güneşlenebileceğiniz plajlar, Saroz Körfezi’nin irili ufaklı koylarında sizi beklemektedir. Kuş sesleriyle uyanıp, temiz havanın tadını çıkartırken; karavan, çadır veya bungalovlarda konaklama hizmetini sunan Gökçetepe Tabiat Parkı, kamp yapmanın keyfini sizlere sunmaktadır.

Gökçetepe tabiat parkı, konum itibariyle İstanbul’a 230 KM, Çanakkale’ye 130 KM ve Bursa’ya 450 KM mesafededir. Gökçetepe Tabiat Parkı içerisinde bulunan daha bir çok şeyle sizleri ağırlamak için kapılarını açmaktadır. Dalgıçların ve dalış kulüplerinin vazgeçilmez adresi olan gökçetepe kamp alanı binlerce farklı deniz canlısıyla, Saros Körfezi’nde dalış keyfinin tadını daha da farklı yaşatmaktadır. Birçok doğa sporu için elverişli olan mekan, ayrıca yamaç paraşütü, offroad, izci grupları, özel gruplar, piknik organizasyonları gibi birçok aktivite ve organizasyon için kullanılmaktadır. Konum bilgisi için tıklayınız.

2.Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı, Adapazarı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

İstanbul içi karavan park alanları içerisinde poyrazlar gölü tabiat parkı bulunmaktadır. Poyrazlar gölü tabiat parkı ormanın yeşilliği ve masmavi sularıyla eşsiz bir doğayı içinde barındırmaktadır. Sizlere huzur ve sakinliği verebilecek karavan park alanlarında biri olarak gösterilmektedir. Ayrıca içerisinde bulunan gölde 154 farklı kuş türü ve onlarca hayvan türü yaşamaktadır. Göl çevresinde çeşitli balıklara da rastlamak mümkündür. Alan içerisinde bulunan bisiklet parkuru sayesinde pedallarınızı doğanın içine sürerken temiz havanın ciğerlerinize dolduğubu hissedeceksiniz. Sevdiklerinizle çıkacağınız bir karavan kampı tatili için poyrazlar gölü içerisinde paintball oynayabilir. Ayrıca kuş gözlemciliği yapabilir ve eşsiz manzarasında güzel anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekilebilirsiniz.

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı’na gitmek içinse yapmanız gereken İstanbul’dan Sakarya- Antalya- Bilecik çıkışına yönelerek otoyoldan ayrılmaktır. Ardından 2.5 km sonra ileride bulunan köprülü kavşaktan Hendek- Düzce – Ankara yolunu takip edilmelidir. Ardından 2 km sonra Erenler- Kaynarca- Karaca yönüne ilerlenmelidir. 13 km sonra da Karasu ilçesinde, Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı’nın tabelasını göreceksiniz. Konum bilgisi için tıklayınız.

3.Fava Camping, Çekmeköy

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Fava Camping
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Fava Camping

İstanbul’da kamp yapılabilecek en konforlu ve geniş imkanlı yerlerden biri olan Fava Camping’dir. Karavan kampı için tam da aradığınız alanı sizlere sunmaktadır. Şehrin içinde doğa tatili yapmanın keyfini sizlere sunan paha biçilemez bir karavan kamp alnıdır. Alemdağ Ormanı’nda temiz havanın ve bol oksijenin tadını çıkarabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, duş ve elektrik bulunmaktadır. Kamp alanında isterseniz daha rahat bir konaklama seçeneği arayanlar için Vagon House kiralama hizmeti sunmaktadır. Vagon House’da ise 4 kişilik bir aile rahatça konaklayabilmektedir. Ayrıca karavana sahip olmasanız bile burada Adria model çekme karavan kiralama hizmeti bulunmaktadır. Dileyenlerin çadır da kiralayabileceği kamp alanında küçük bir market de bulunmaktadır.

Dileyenlere şehir merkezinden paket servisi hizmetine de ulaşabilir bir konumda bulunmaktadır. Fava Camping, Çekmeköy, Çatalçeşme Mahallesi’nde yer almaktadır. İstanbul Anadolu yakasından Şile otoyolu üzerinden veya Kartal-Samandıra bağlantısı üzerinden özel aracınızla yaklaşık 35 dakikada ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız yoksa da toplu taşıma ile 14 A, 14 YK, ÇM 44 veya 522 ST hatlı otobüslere binebilirsiniz. Fava camping konum bilgisi için tıklayınız.

4.Semizkum Mocamp, Silivri İstanbul Karavan Kamp Alanı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Semizkum Mocamp
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Semizkum Mocamp

İstanbul içi karavan kamp alanları’ndan bir diğeri ise SemizkumMocamp’dır. İstanbul’a yakın olması sebebi ile şehrin gürültüsünden ve kaosundan kaçmak için ideal yerlerin başında gelmektedir. Karavan veya çadır kampı için uygun bir alan olan Mocamp sizleri beklemektedir. Kamp alanı içerisinde günlük alışverişlerinizi yapabileceğiniz market, yeme-içme ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Kafetarya, sıcak duş ve televizyon gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Ayrıca çocuklar için oyun alanı ve haftanın belirli günleri güzelce vakit geçirmenizi sağlayacak canlı müzik imkanı bulunmaktadır. SemizkumMocamp birçok aktivitenin bir arada bulunduğu bir kamp alanıdır. Kamp alanı içerisinde sahil boyunca yerleştirilmiş olan yaklaşık 100 adet hasır şemsiye ve 750 adet şezlong bulunmaktadır. Ayrıca kampçılar için ücretsiz bir şekilde kullanıma açıktır. Yine, sahil boyunca sıralanmış olan 4’lü ve 8’li ahşaptan yapılmış piknik masalarında oturup piknik yapılabilir. Gölgede dinlenmek için de mola verebilirsiniz. Tesis içerisinde yüzen bir iskelede mevcut olup keyifli dakikalar geçirmeniz de size yardımcı olacaktır.

Kamp alanı içerisinde sahil boyunca yerleştirilmiş olan yaklaşık 100 adet hasır şemsiye bulunmaktadır. Ayrıca 750 adet şezlongu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Sahil boyunca sıralanmış olan ahşaptan yapılmış piknik masalarında oturup bir şeyler yiyebilir veya gölgede dinlenebilirsiniz. Tesis içerisinde bulunan iskelede keyifli dakikalar geçirmenize olanak sağlamaktadır. Semizkum Mocamp’a ulaşmak için E5 karayolundan ya da paralı TEM otoyolundan gidebilirsiniz. TEM otoyolundan gidiyorsanız; Silivri TEM çıkışından E5 yoluna bağlanın ve MAXI alışveriş merkezini görene kadar devam edebilirsiniz. Alışveriş merkezini gördükten sonra ikinci alt geçitten İstanbul istikametine geri dönünün. 2 km kadar ilerleyin. Sağda, denize doğru baktığınızda kampımızı göreceksiniz. E5’den gelecek olursanız da Silivri MAXI’ye kadar gedikten sonra ikinci alt geçitten İstanbul istikametine geri dönülmelidir. 2 km kadar ilerleyince ulaşmış olacaksınız.

5.Abant Gölü Tabiat Parkı, Bolu İstanbul İçi Karavan Kamp Alanı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Abant Gölü Tabiat Parkı
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Abant Gölü Tabiat Parkı

İstanbul içi karavan kamp alanları listemizde bir diğer yerimiz ise Abant Gölü Tabiat Parkı’dır. Türkiye’nin orman yoğunluğu açısından en zengin bölgelerinden biridir. Abant, farklı çeşitlerde bitki ve hayvanların yaşadığı en doğal yerlerden biri olmasıyla da meşhurdur. Abant Gölü’nün yer aldığı Abant Tabiat Parkı ise Abant’ın en özel bölgelerinin başında gelmektedir. 7 km’lik göl doğa severler için tam bir cennettir. Burada karavan kampı yapma imkanı da ayrı bir zevkli olacaktır.

4 mevsim kamp yapmaya doyamayacağınız abant gölü tabiat parkı ağaç familyası mevcuttur. Halkın kullanımına ayrılan farklı özellikteki alanlarıyla iyi düşünülmüş bir kamp alanıdır. Piknik ve mangal yaparak, çay ve kahve içmek isteyenlerin taleplerini karşılayacak işletmeler de bulunmaktadır. Gölün çevresinde yerini alan bu işletmeler, kamp severleri beklemektedir. Görünümü, kışın ise kar altındaki ağaçlar aracılığıyla mükemmel bir doğal ortam oluşturmaktadır. Ulaşımı Ankara-İstanbul D-100 Karayolu’nun ve TEM Otoyolu’nun 203 üncü kilometresinden ayrılan 22 kilometrelik yol ile rahatça ulaşılabilmektedir. Bolu’ya 34 kilometre, Ankara’ya 225 kilometre, İstanbul’a 258 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Abant Gölü’ne Bolu merkezden ulaşım her iki saatte bir şehir merkezinden kalkan özel halk otobüsleriyle de yapılabilmektedir.

6.Greenpark Camping, Ağva İstanbul İçi Karavan Kamp Alanı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Greenpark Camping
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Greenpark Camping

İstanbul içi karavan kamp alanları içerisinde yer alan Green Park Camping 3000 metre uzunluğundaki kumsalı, kum plajı ve 100 adet karavan-çadır kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kamp alanlarından birisi olma unvanına sahiptir. Greenpark Camping İstanbul’un Ağva bölgesinde yer almaktadır. Yakın olması sebebi ile şehrin gürültülü ve sesli ortamından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kamp alanıdır. Kamp alanına karavan ve çadırları ile gelenler dışında, kalacak yer imkanı olmayan kişiler içinde pansiyon olarak hizmete sunulan bungalow, karavan ve çadırlarda konaklayabilme imkanı sunulmaktadır.

Greenpark kamp alanı içerisinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafetarya, günlük alışverişlerinizi yapabileceğiniz market alanları da mevcuttur. Televizyon, çocuklar için oyun alanı ve haftanın belirli günleri hoş ve güzel vakit geçirmenizi sağlayacak canlı müzik imkanları da bulunmaktadır. Kamp alanında sahil boyunca yerleştirilen şezlong,  kamp müşterilerinin kullanımına açıktır. İstanbul içi karavan kamp alanları listemizde bulunan greenpark camping’e ulaşımı ; İstanbul’ dan şile otobanından şileye, şile çıkışı çayırbaşı köyündeki yol ayrımından SAHİL YOLU ile ağva tabelasından (soldan) sahil yoluna girilmelidir. Sırasıyla geçeceğiniz güzergah üzerindeki köyler Kabakoz, Akçakese, İmrenli, Karacaköy, Bozgoca ve enson Şuayipli Köyünden hemen sonra solda deniz kenarı ağva girişi beton duvar ile çevrili GREEN PARK CAMPING’ e gelmiş bulunmaktasınızdır.

7.Sahil Kamp İstanbul, Şile İstanbul İçi Karavan Kamp Alanı

İstanbul Karavan Kamp Alanları - Sahil Kamp
İstanbul Karavan Kamp Alanları – Sahil Kamp

İstanbul’un Şile İlçesinde bulunan ‘’Sahil Kamp İstanbul’’ 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuştur. Denize sıfır çadır, bungalov, karavan, spor, vb. aktivite ve eğitim tesisi olarak büyük bir kamp alanına sahiptir. Sahil kamp İstanbul kamp alanı Şileye bağlı Sahilköyü Koca İskele Domali mevkiinde bulunmaktadır. Kamp alanında koza bungalovlar çadır gibi dizayn edilerek, rüzgâra ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdırlar. Farklı bir deneyim yaşamak isteyen kamp severleri beklemektedir. Kamp alanının özgür ruhu ile ev sıcaklığını bir araya getirerek, hobbitlerin yaşadığı küçük tepeler içine gömülü olan taş evleri bulunmaktadır.

İstanbul içi karavan park alanları listesine bakarak doğada tatil yapmayı seven bir karavancının genel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Elektrik, atık su, temiz su, gibi, deniz ve ormanın bütünleştiği 40 karavanlık bir alana sahiptir. Ayrıca ahşap villalar doğa ile iç içe olup tatil yaparken aynı zamanda Tinhouse konseptinde, konforu arayanlar için harika bir seçenek sunmaktadır. Sahil kamp istanbul kesinlikle uğramanız gereken bir karavan kamp alanıdır. Ulaşımı ise Şile otobanından Şile’ye gelmeden 15 km önce “Sofular tabelasından (sola) dönüp ilerlemelisiniz. Daha sonra Sahilköy’ün içinden geçip 2 km çıktıktan sonra sağda bulunan sahil kamp istanbul tabelasını göreceksiniz. Bir diğer yol ise Şile’ye doğru giderken Ömerli’den sola döndüğünüz de köy yolundaki “Sahilköy” tabelalarını takip ederek Sahil Kamp Tesisine ulaşabilirsiniz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Müşerref Döndü
Müşerref Döndü
Uşak Üniversitesi Yeni Medya Bölümü mezunuyum. Sosyal medya danışmanlığı ve içerik editörlüğü yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...