Kocayayla Mesire Alanı Hizmete Açıldı

Bursa denildiğinde bir çoğumuzun aklına Uludağ Kayak Merkezi gelse de, yeşil doğası temiz havası ile doğa tatili şehridir. Bursa’da ailemiz veya arkadaşlarımızla piknik yapabileceğimiz, çadırımızı alıp kamp yapabileceğimiz pek çok yayla ve mesire alanı mevcut. Kocayayla ise hiking sevenlerin gözdesi bir belde. Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta Kocayayla Mesire Alanı açılışını gerçekleştirdi. Kocayayla Mesire Alanı, doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenlere bungalov evler ve kamp alanı ile hizmet vermeye başladı.

Bursa Kocayayla Mesire Alanı

Kocayayla Mesire Alanı - Bursa
Kocayayla Mesire Alanı – Bursa

Kocayayla Mesire Alanı, Bursa’nın Keleş ilçesine bağlı olup isminden de anlaşılacağı üzere oldukça büyük bir yayla. Yemyeşil alanı ve tertemiz doğası ile Bursa’nın en ünlü ve en sevilen mesire alanlarından. Kocayayla Mesire Alanı artık piknik ya da çadır kampı yapmak isteyenlerin Bursa’da ki yeni uğrak noktası. Mesire alanında, Kocayayla Belediyesi ve Orman İşletmesi iş birliği ile hazırlanan spor alanları, masa, bank, kır kahvesi, ocak, restaurant, oyun parkı, mescit, büfe ve tuvaletler yer alıyor.

Bunlara ek olarak mesire alanına şehir şebekesinden ayrı olarak doğal su hattı çekildi. Yaylalardaki doğal su ile çay ve kahve yapmak isteyenler için güzel bir haber. Her yıl haziran ayında düzenlenen Geleneksel Keleş Kocayayla Şöleni bu yıl daha da renkli geçecek. Bursa’nın kültürünü ve tarihini anlatan bu şölende konserler, yarışmalar ve daha bir çok aktivite yapılıyor.

Kocayayla Mesire Alanı - Bursa
Kocayayla Mesire Alanı – Bursa

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başlattığı Kamp ve Rekreasyon Alanı Projesi kapsamında pek çok yayla ve mesire alanı düzenlendi. Bu alanlarda hem peyzaj çalışması yapıldı hem de büfe, restaurant gibi ihtiyaca yönelik hizmetler sunuldu. Bu alanlardan biri olan Bursa’nın Keleş ilesinde bulunan Kocayayla Mesire Alanı da kamp ve rekreasyon alanı projesi kapsamında tamamlandı.

Bursa Bungalov Evler
Bursa Bungalov Evler

Tesis artık sadece yaz aylarında yeşil görüntüsü ile insanlara piknik ve çadır kampı imkanı sunmuyor. Kış turizmi için de bungalov evler ve ortak kullanım alanları ile dört mevsim hizmet veriyor.

Ağaç Evler Bursa
Ağaç Evler Bursa

Kamp ve Rekreasyon Projesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile tamamlandı. Alana 16 adet Türk çadırı, çevre düzenleme imalatları, 18 adet bungalov ev, restoran ve karavan alanları ile hizmete başladı. Tesiste karavancılar için elektrik ve temiz su ihtiyacının karşılanabildiği karavan park alanları hazırlandı. Yapılan düzenleme ile Kocayayla mesire alanı artık sadece yazın değil kışın da misafirlerini ağırlayacak.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Ayşe Akman
Ayşe Akman
Ayşe Akman, Uşak Üniversitesi Yeni Medya mezunu olup Anadolu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı alanında yüksek lisans yapıyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı ve editörlük yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...