Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer

Bursa‘da kamp yapılacak 10 kamp alanı tüm kampçıları büyülüyor. Türkiye’nin en ünlü dağı, denize olan kıyısı, İznik ve Baraklı Göllleriyle eşsiz manzaralara yer veren Bursa, yaz sezonunda mükemmel kamp ve günübirlik gezi yapılabilecek alanlar sunmaktadır.

İşte Bursa’da Kamp yapılacak 10 yer;

1.Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Suuçtu Şelalesi

Bu bölgenin sulak ve yeşil tabiatı ile Suuçtu Şelalesi kamp yapmak isteyenler içinde harika bir ortam sunuyor. Tabiatı gereği tamamı ile kendiliğinden gelişen uzun kavak ağaçları, çam ağaçları ve kayın ağaçları ile bölgede kamp yapmak isteyenler için harika bir yer. Şelale, Bursa‘nın Mustafakemalpaşa ilçesinin yaklaşık 18 kilometre kadar doğusunda bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2.Dağyenice Göleti Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Dağyenice Göleti

Doğancı Barajı’na 10 km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti, Bursa merkeze ise yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunuyor. Dağyenice Göleti, Nilüfer ilçesine bağlı Misi (Gümüştepe) Köyü ve Dağyenice Köyü arasındadır. Ayrıca kamp alanında büfe, tuvalet ve elektirik bulunmaktadır. Dağyenice Göleti’ne ulaşım kendi aracınızla, halk otobüsüyle veya otostopla sağlanabilmektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3.Baraklı Göleti Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – fotograf: bursayikesfet.com \ Baraklı Göleti

Uludağ‘ın güneyindeki dağ ilçesi Keles’e bağlı Baraklı köyü Bursa’ya 50 kilometre uzaklıktadır. Doğaseverlerin çadırlı kamp ve olta balıkçılığı amacıyla tercih ettikleri gölet, Uludağ’ın güney sırtlarına bakar. Baraklı köyü içinden başlayan bu parkurun gölet çevresindeki kamp alanına kadar olan mesafesi 7.5 kilometredir.

Bu saklı gölete gelmeden 100 metre aşağıda sağda kalan bir çilek bahçesinde Keles insanını yansıtan bir tabela vardır, “Ey yolcu, Çilek Yemeden Geçme” 

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4.Misi Kamp Karavan Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Misi Kamp Karavan Alanı

Bursa’da kamp yapılacak 10 yer listesinde, Nilüfer Belediyesi tarafından yapılmış; Misi Kamp Karavan Tesisi, sıkışık günlerde ise kapasite 85-90 karavana çıkabilir. Yeni çimlenen çadırlı konaklama alanı yapılacak ilaveler ile 30- 40 çadırlı üniteyi barındırabilecek kapasitededir. Tuvalet, su, elektirik ve çocuk oyun parkına sahip bu alan sizleri bekliyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için Tıklayınız

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5.Uludağ | Çobankaya Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Çobankaya Kamp Alanı

Milli Park Müdürlüğü’ne ait işçi pansiyonu, sıhhi tesis kompleksi (Banyo, WC), cami gibi hizmetler mevcuttur. Softaboğan şelalesine uzanan doğa yürüyüş parkuru bu mevkiden geçer. Uludağ’a hem karayoluyla hemde teleferikle çıkabilirsiniz. Bursa’nın merkezi olarak bilinen Şehreküstü veya Heykel’den Uludağ minibüslerine binerek çıkabilirken aynı zamanda teleferik minibüslerine binerek Uludağ’a çıkabilirsiniz. Teleferik kullanacaklar; Çobankaya Kamp Alanı’na gidebilmek için Oteller Bölgesi’nde yani en son durakta teleferikten inmeliler.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6.Sadağı Kanyonu Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – fotoğraf: bursagezi.com \ Sadağı Kanyonu

Sadağı Kanyonu, Bursa’nın ikinci büyük kanyonudur. Kanyon, belediye tarafından restore ediliyor ve düzenleniyor. Kanyon, Bursa merkezden 58 km mesafede, Doğancı Barajı’nın ilerisinde, Orhaneli köyünden sonra bulunmaktadır. Burada temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tuvalet, kafe ve mescit mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7.Kocayayla Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Fotograf: Pinterest \ Kocayayla

Kocayayla, Bursa’nın Keles ilçesinde bulunan Marmara bölgesinin en yüksek yaylasıdır. Cafe\ Restoranlarında bulunduğu Kocayayla Çadır kamp ve karavan kamp için oldukça elverişlidir. Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir. Tuvalet, su kaynağı ve market vardır.  Kocayayla’yı karavancılar ve kampçılar için cazip kılan önemli noktası bütün hizmetlerin ve kamp alanının ücretsiz olmasıdır.

8.Eşkel \ Essen Köyü Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Eşkel Koyu

Bursa’da kamp yapılacak 10 yer listesinde, Bursa şehrinde herkesin bilmediği harika bir kamp alanı Eşkel köyü. Bursa iline 54, Mudanya ilçesine 20, Tirilye’ye ise 13 km uzaklıkta ki kumsallı bir koyda yer alan köydeki insanlar, kampçılara her türlü kolaylığı ve yardımı göstermektedir. Sahil şeridindeki plajlarında her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Eşkel’ de akşam güneşin batışını izlemek ise ayrı bir keyiftir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9.Saitabat Şelalesi Kamp Alanı

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – flickr Saitabat Şelalesi

Şelale, Bursa’nın Kestel ilçesinin Saitabat Köyü’nde yer almaktadır. Saitabat Şelalesi, bir kanyondan dökülmektedir. Şelalenin yanında tamamen köy kadınları tarafından oluşturulmuş bir tesis bulunan Saitabat, Kestel’e bağlı şelalesi ile ün salmış bir köydür. Tamamen organik kahvaltısı ile meşhur bu lokasyon da piknik alanları ve mükemmel kamp alanları bulabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10.Gököz Natural Park

Bursa’da Kamp Yapılacak 10 Yer – Gököz Göleti

Keles’e bağlı Gököz Göleti çevresinde Gököz Natural Park tesislerinin bahçesine çok cüzi miktarda ücret ödeyerek kamp atabilirsiniz. Elektirik ve diğer ihtiyaçlar için bu tesisten yararlanmakta fayda var. Kamp alanı bu tesisin daha arkasında kalıyor. Tesiste ayrıca ata binebilir, atv safari yapabilir veya bisiklet ve tekne turu yapabilirsiniz. Tesiste bungalov evler de bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

1 Yorum

  1. = TOZLU STEBİLİZE ÇAKIR ÇUKUR BİR YOLU VAR ARACINIZ VE SİZ ANINDA TOZLA KAPLANIYORSUNUZ .SU ÇEKİLMİŞ TUVALETİNDE VAR AMA BİR ÇEŞME KONULMAMIŞ ORDAKI TEK KANTIN SU SATSIN DİYE 30 LİRA VERİRSENİZ KANTİNCİDEN BANK ALABİLİRSİNİZ .İNSAN DEĞERİ VE BELEDİYE HİZMETİ OLMAYAN PİSLİK İÇİNDE BİR YER .. DAĞYENİCE PİKNİK ALANI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...