İzmir’in En İyi 25 Plaj ve Koyları

Yaz demek hepimiz için tatil demek… Tatil dendiğinde de Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri İzmir akla geliyor tabii ki. İzmir’in birbirinden güzel plajları, masmavi denizi, yeşili derken hem kamp tatili sevenlerin hem günübirlikçilerin hem de otelden çıkıp biraz daha farklı yerler görmek isteyen tatil ve deniz severler için birbirinden güzel İzmir plajları ve koylarını sizler için derleyelim istedik. İzmir dendiğinde hepimizin aklına gelen belli yerler dışında bugüne kadar belki de gitme fırsatı bulamadığınız yerleri size yeniden hatırlatalım.

Yaz tatili hepimiz için doğadaki tüm renkleri bir arada görebilmek, sıcacık güneşin altında güzel bir denizi seyretmek ve dilediğimiz kadar yüzmek… Herkesin deniz keyfi birbirinden başka elbette. Kum, çakıl taşları, dalgalı, dalgasız, sakin koylar derken alternatifler uzayıp gidiyor. Karaburun, Çeşme, Foça, Dikili, Urla, Selçuk… İzmir’in her bir yanı ayrı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Ege’nin incisi İzmir, yıl birbirinden güzel sahillerinde dünyanın dört bir yanından gelen tatilcileri ağırlıyor. Masmavi koylarından halka açık kumsallarına kadar denizin tadını çıkarabileceğiniz İzmir’in en iyi plajlarını gelin birlikte keşfedelim! Yaz tatilinizi henüz başlatmadıysanız, gidilecek yerler listenize bu plajları eklemenizde fayda var.

1.Mimoza Koyu, Karaburun

Karaburun Mimoza Koyu
Karaburun Mimoza Koyu / Fotoğraf: Wikimedia

Burası Karaburun merkezde bulunan en güzel koylarından biri diyebiliriz. Özellikle dalgasız deniz severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri aynı zamanda. Dalga yok, rüzgar yok, tam sizlik. Çakıl taşlı bir sahili var. Ayrıca Karaburun’un genel sakinliğinin de etkisi olsa gerek hiçbir zaman rahatsız edici bir kalabalık olmuyor. İşletme sayısı oldukça az ve sade diyebiliriz. Kafa dinlemek isteyenlerin durak noktalarından.

2. Bodrum Koyu Plajı, Karaburun

Karaburun Bodrum Koyu Plajı
Karaburun Bodrum Koyu Plajı / Fotoğraf: Karaburun Belediyesi

İzmir’in en iyi plajları dendiğinde Bodrum Koyu Plajı’ndan bahsetmeden olmaz. Karaburun, İzmir’de sakinlik arayanların her zaman ilk tercihlerinden biri oluyor. Bodrum Koyu özellikle Karaburun’u bilenler için en ünlüsü ve işletme bakımından en zengin olan yerlerinden biri. Yine de tabii ki sürekli bir kalabalık var gibi düşünmemek gerekir. Karaburun’un sakinliğinden bir şey kaybetmeyen bir yer burası. Mavi bayraklı bir plaj olduğunu da belirtelim, Bodrum Koyu’na giderken yanınıza deniz gözlüklerinizi, şnorkellerinizi almayı unutmayın, denizaltındaki dünyayı keşfetmek oldukça keyifli olacaktır.

3. Dolungaz Koyu, Karaburun

Karaburun Dolungaz Koyu
Karaburun Dolungaz Koyu / Fotoğraf: Youtube

Yine Karaburun’dan devam ediyoruz. Burası özellikle kampçıları sevindirecek bir plaj. Çadırınızı kapıp rahatlıkla gidebileceğiniz, sakin alanlardan biri. Mimoza ve Bodrum Koyları kadar bilindik olmasa da en az onlar kadar güzel bir koy.  Turistik tesis ve işletme bulunmadığından hazırlıklı gelmekte fayda var.

4.Ayıbalığı Koyu, Mordoğan

Ayıbalığı Koyu Mordoğan / Fotoğraf: Youtube

İzmir ve tatil denince akla gelen bir diğer lokasyon ise Mordoğan. Önceden uyaralım, burada su oldukça soğuk. Tatil için eylül ayını tercih etmek denizin ısısı açısından bu bölge için daha iyi olabilir. Mordoğan için İzmir’in en mavi köşelerinden biri olduğunu da söylemeden geçmeyelim. İzmir’e yolu düşenlerin görmesi gereken plajlardan biri.

5.Sazlıca Koyu, Foça

Foça Sazlıca Koyu
Foça Sazlıca Koyu / Fotoğraf: Youtube

İzmir’in bir diğer güzide köşelerinden biri de tabii ki Foça. Hatta Foça İzmir’in ilk göz ağrılarından diyebiliriz. Foça’da irili ufaklı birçok güzel koy var. Sazlıca Koyu hem günübirlik gelmek için ideal, hem de kamp atmak için güzel bir nokta. Burası Eski Foça ile yeni Foça arasında yer alıyor. Ulaşımın kolay olduğu bir plaj diyebiliriz. Denizin rengi, sakinliği İzmir’deki en iyi plajlar listemizde Sazlıca Koyu’nu oldukça öne çıkarıyor diyebiliriz.

6.Yeni Foça Halk Plajı, Foça

Yeni Foça Halk Plajı
Yeni Foça Halk Plajı / Fotoğraf: Youtube

Hem Foça’ya yolu düşenlerin hem günübirlikçilerin rahatlıkla ulaşabileceği bir diğer İzmir plajı ise Yeni Foça Halk Plajı. Foça’nın belediye tarafından yenilenip düzenlenen ve işletilen mavi bayraklı plajı. Foça’da denize girmek için en ideal yerlerden. Hazır Foça’ya kadar gelmişken, deniz sonrası Eski Foça tarafını da gezip akşamüstü bölgenin lezzetli barbunu eşliğinde rakı-balığa geçiş yapabilirsiniz. Şanslıysanız Foça sularını mesken tutan nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarını bile görmek mümkün.

7. Akvaryum Koyu, Dikili

Akvaryum Koyu Dikili
Akvaryum Koyu Dikili / Fotoğraf: Youtube

Dikili İzmir’in kuzeyinde yer alan ve genellikle emeklilerin tercih ettiği bir belde olarak bilinse de keşfedilmeyi bekleyen birçok güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Dikili’nin kıyısındaki Kalem Adası ve onun arkasındaki Garip Adaları yüzmek için muhteşem ama maalesef buralara erişmek pek de kolay değil. Çünkü; 1. Ana kara ve Kalem Adası arasındaki deniz biraz balçıklı ve yüzmek için çok da muhteşem değil. Ancak, 2. Kalem Adası’na geçebilirseniz burada yüzebilirsiniz. Eğer illa tesis isteyenlerdensiniz adada Oliviera isimli bir resort var. Ücret karşılığı buraya giriş yapabiliyorsunuz. Oraya gidiyorsanız ücretsiz transferleri de var. Eğer gitmiyorsanız, adanın hemen karşısında bir liman var. Oradan tekne ayarlayabilirsiniz.  En ama en güzel yer Kalem ve Garip adalarının arasında kalan Akvaryum Koyu. Yani fotodaki yer. Burası için de tekne kiralamanız gerektiğini belirtelim. İzmir’e gittiğinizde bir zaman probleminiz yoksa mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olduğunu söyleyelim.

8.Fame Beach, Dikili

Fame Beach Dikili
Fame Beach Dikili / Fotoğraf: Tripadvisor

Dikili dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri de Bademli. Burası özellikle kamp severlerin oldukça sık tercih ettiği destinasyonlardan biri. Bademli’ye yolunuz düşerse Fame Beach de bu bölgenin en ünlüsü diyebiliriz. Burada denize girmenin keyfinin bir başka olduğunu söyleyelim. Ancak yaz aylarında tabii ki çok kalabalık oluyor. Eğer sakinlik arayışında değilseniz ve güzel bir denize girmek istiyorsanız Bademli’de bulunan Fame Beach, İzmir’in en iyi plajları listesinizde yer almalı.

9.Pisa Koyu, Dikili

Pisa Koyu Dikili
Pisa Koyu Dikili / Fotoğraf: Youtube

Pisa Koyu, özellikle kum plajları sevenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden. Burası ücretsiz bir plaj. Burası tertemiz bir denize sahip ve kum… Burada bir işletme yok, o nedenle giderken ihtiyacınız olan şeyleri yanınızda bulundurmanızda fayda var. Yazdan yaza, belediyenin açtığı bir büfe var yine de kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemli. Buraya ulaşım pek kolay değil. Sahil şeridi oldukça dar.  Yüksek sezonda gitmeyi tercih etmezseniz harika vakit geçirirsiniz.

10. Ilıca Plajı, Çeşme

Çeşme Ilıca Plajı
Ilıca Plajı Çeşme / Fotoğraf: Youtube

Alaçatı ile Çeşme arasında bulunan Ilıca Plajı, İzmir’in bilinen ve özellikle çocuklu aileler için çok uygun olan plajlarından biri. Alaçatı – Çeşme arasında bulunan plaj, Boyalık Mevkii’nde bulunan Ilıca Plajı oldukça berrak bir suya sahip. Burası, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen ılıca kaynaklarının bulunduğu ince kumlu dev bir plaj. Kilometrelerce uzanan plajda hem halka açık yerler hem de birçok işletme var. Özellikle çocuklu aileler için çok uygun. Çünkü sığ alan oldukça fazla ve dalgalarla oynamak büyük küçük herkes için eğlenceli bir hâl alıyor. Aileyle yapacağınız tatilleriniz için İzmir’in en iyi plajları arasında yer alıyor kesinlikle.

11. Delikli Koy, Çeşme

Delikli Koy Çeşme
Delikli Koy Çeşme / Fotoğraf: Youtube

İzmir dendiğinde tabii ki Çeşme demeden geçilmiyor. Siz de Çeşme’yi sevenlerdenseniz yine mutlaka görmeniz gereken plajlardan bir diğeriyle karşınızdayız. Kendine has kırık beyaz kayaları, masmavi denizi ve sessiz sakin ortamıyla burası Alaçatı’nın kalabalık ve civcivli ortamının antitezi bir lokasyon. Herhangi  bir işletme yok. Maalesef, buraya şahsi aracınız dışında ulaşım da yok. Sörf okullarının ters istikametine doğru Port Alaçatı’nın 5 km uzağında bulunan plaj, sakinliği tercih edenlerin listesine eklenecek bir lokasyon.

12.Aya Yorgi Koyu, Çeşme

Aya Yorgi Koyu Çeşme
Aya Yorgi Koyu Çeşme / Fotoğraf: Youtube

Burası Çeşme dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri. Aya Yorgi İzmir Çeşme’nin en popüler alanlarından biri. Sezonda tabii ki kalabalık oluyor ama yine de Çeşme’ye yolunuz düşmüşken görmenizde fayda var. Özellikle konfor arayanlar için burada sadece Beach’lerin olduğunu söyleyelim. Gündüz deniz keyfi, akşam üstü Happy Hour, sonra da gece hayatına bağlanabiliyorsunuz. Koy gerçekten çok güzel. Alaçatı müdavimlerinin yıllardır değişmeyen adresi burası.

13.Altınkum Plajı, Çeşme

Altınkum Plajı Çeşme
Altınkum Plajı Çeşme / Fotoğraf: Youtube

Adından da anlayacağınız üzere burada kumdan bir plaj sizi bekliyor. Çeşme’nin güneyinde kalan bu 3,5 kilometrelik altın sarısı plaj, buz gibi soğuk suyu ile biliniyor. Ücretsiz halk plajı da var ama Fun Beach gibi çok popüler Beach Club’leri burada bulmak mümkün. Elbette her şekilde şezlong ve şemsiye kirası için bir miktarı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu plajda biraz park sorunu da olduğunu belirtelim. Ancak kum plaj severler için İzmir’in görülmesi gereken plajlarından biri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

14.Demircili Koyu, Urla

Delikli Koyu Urla
Demircili Koyu Urla/ Fotoğraf: Youtube

İzmir’in en iyi plajları denince Urla’nın kum sahillerine uzanmamak neredeyse imkânsız. Urla’nın en güzel plajları özellikle güneyde kalan plajlar. Yolunuz Urla’ya düşecekse Demircili Koyu’na da mutlaka uğrayın. Urla civarında sessiz sakin, Beach Club’ların patırtısından uzak bir yerde deniz keyfi yapmak isterseniz, Demircili Koyu tam sizlik. Urla merkeze 24 kilometre mesafede kalan bölgede birkaç plaj işletmesi var. Aralarından öne çıkan işletme Melengeç, dilerseniz burayı tercih edebilirsiniz. Şezlong, şemsiye, duş gibi olanaklar var fakat öyle büyük işletmeler yok. Daha çok bisikletçilerin, kampçıların ve karavancıların mesken tuttuğu bir yer. Eğer doğayı, kamp tatilini seviyorsanız İzmir’in en iyi plajlarından biri burası.

15. Deniz Yıldızı Plajı, Urla

Deniz Yıldızı Plajı Urla
Deniz Yıldızı Plajı Urla/ Fotoğraf: Youtube

Burası bir aile işletmesi. Bodrum Koyu’nda yer alan Deniz Yıldızı Plajı, oldukça samimi bir yer. Beach Club sevmeyen ama tesis isteyenlere tavsiye ederiz. Giriş ücretli, ayrıca içeride yiyip içtiklerinizi de üzerine ödüyorsunuz. Daha çok aileler gittiği bir yer olduğu için çocuklu bir aileyseniz rahatlıkla gidebileceği ve tüm günü konforlu bir şekilde geçirebileceğiniz bir yer.

16.Çeşmealtı Plajı Mavi Beach, Urla

Çeşmealtı Plajı Mavi Beach Urla
Çeşmealtı Plajı Mavi Beach Urla/ Fotoğraf: Youtube

Hem şehrin içinde hem de deniz kıyısında olmak isteyenlerin adresi. Yaz aylarında ulaşım kolaylığı kimilerimiz için oldukça önemli bir detay olabiliyor. Plajın halka açık kısmı da var özel işletmenin olduğu kısım da. Özellikle de Mavi Plaj, ulaşımı kolay olduğu için oldukça kalabalık oluyor. O yüzden hafta sonu tercih etmezseniz sakin bir ortam yakalamanız mümkün. Sahili taşlık, çakıl taşı severlerin keyif alabileceği bir yer. Burada zaman zaman denizanası olabiliyor deniyor, denize girerken kontrolü elden bırakmayın.

17.İpekkum Plajı, Seferihisar

İpekkum Plajı Seferihisar / Fotoğraf: Youtube

İzmir’in bir diğer yazlık bölgesi ise Seferihisar. İzmir’in en iyi plajları listesinde yer vermemek olmaz tabii ki. Şehir merkezinden sadece 30 dakika uzaklıkta olması en büyük avantajlardan biri. Çocuklu aileler için özellikle uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun ana sebebi ise denizin oldukça sığ olması. Çocukların keyifle oynayabileceği bir alan sunuyor. Denizin derin bölgesine ulaşabilmek için oldukça uzun bir mesafenin katedilmesi gerekiyor. Genellikle aileler tarafından tercih edilen İpekkum Plajı, ismini temiz kumundan almıştır. Denize girdiğinizde su o kadar berrak ki temiz kumu görmeniz mümkün. Eğer şehir merkezine yakın, kısa mesafede bir plaj arıyorsanız mutlaka uğrayın.

18.Akkum Plajı, Seferihisar

Akkum Plajı Seferihisar
Akkum Plajı Seferihisar / Fotoğraf: Youtube

Seferihisar’ın kum sahillerinden bir diğeri de Akkum Plajı. İzmir’e yolu düşenlerin ve kum plaj severlerin uğrak noktası olması için iyi bir alternatif. Seferihisar’ın en çok tercih edilen Akkum Plajı, Büyük Akkum Plajı olarak da biliniyor. Uzun bir hatta kurulu olan plaj küçük taneli kumlardan oluşuyor. Hafta sonu 5 ₺, hafta içi ise 2 ₺ giriş cüreti alınıyor. Ücret tuvalet, duş, soyunma kabini gibi hizmetler için talep ediliyor. Market, kafe ve yeme-içme seçenekleri mevcut. Hiçbir şeyden yararlanmak istemeyenlerden para alınmıyor. Suyu rüzgarlı havalarda serin, plaj ise mavi bayraklı. Engelli, yaşlı, genç, çocuk ve aile kullanımına uygun. İzmir’e 52 km uzaklıkta, çocuklu ailelerin park sorunu yaşamadan kendi araçlarıyla rahatlıkla ulaşabileceği bir lokasyon. 

19.Çukuraltı Plajı, Özdere

Çukuraltı Plajı Özdere
Çukuraltı Plajı Özdere / Fotoğraf: Youtube

Özellikle günübirlikçilerin tercih edebileceği bir plaj olduğunu söyleyelim. Burası bir yandan da doğa severlerin oldukça tercih ettiği bir lokasyon. Özdere’yi kaplayan uzun bir plaj. Çok sayıda işletmenin yer alması plajı daha da konforlu hâle getiriyor. Uygun fiyatlar, aileler için de uygun olması, yerli halkın genellikle bulunduğu Çukuraltı Plajı, İzmir şehir merkezine oldukça yakın olmasıyla da tercih edilen yerlerden biri. Genellikle dalga olmayan Çukuraltı plajı, oldukça dingin ve temiz bir suya sahip. Eğer şehir merkezine yakın, güzel, geniş, uygun fiyat imkânına sahip bir plaj arayışındaysanız Çukuraltı Plajı, değerlendirebileceğiniz bir diğer İzmir plajı.

20.Pamucak Plajı, Selçuk

Pamucak Plajı Selçuk
Pamucak Plajı Selçuk / Fotoğraf: Youtube

İzmir’in en iyi plajları arasında Pamucak Plajı da var. Duyanlarınız vardır belki. Selçuk özellikle arkeoloji meraklıları için tercih edilen turistik yerlerden biri. Pamucak Plajı, İzmir’in plajları dendiğinde akla ilk gelenlerden olmasa da Selçuk tarafında konaklayanlar için en iyi seçenek.  İzmir’de Selçuk’taysanız Pamucak’ta yüzülür diyebiliriz. Efes Antik Şehri’ne sadece 6 kilometre mesafedeki plaj, kumlu ve mavi bayraklı. Özellikle çocuklu aileler için ideal diyebiliriz. Burası aynı zamanda, kum zambaklarının doğal yetişme alanı. İzmir’e gittiğinizde yolunuz Selçuk’a düşerse uğrak noktalarınızdan biri olabilir.

21.Şifne Plajları, Çeşme

Şifne Plajı Çeşme
Şifne Plajı Çeşme / Fotoğraf: Youtube

Çeşme üzerinden özel aracınız ya da minibüslerle ziyaret etme şansınızın olduğu Şifne Plajı, bölgenin sakin yerlerinden biri. Genellikle İzmir yerlilerinin yazlıklarının olduğu plaj, Çeşme yarımadasının en sakin yeri diyebiliriz. Plajın halka açık bölümü ücretsiz, kişi başı ücretle giriş yapabileceğiniz bir plaj da yer alıyor. Burada tuvalet, duş, giyinme kabini gibi imkânlar sunmuyor. Özel ihtiyaçlarınızı plaj yakınlarındaki marketlerden temin ederek gitmenizde fayda var. Denizi yaz kış ılık ve termal özelliğe sahip. Kumu ince ve parlak olan plajda yer yer ağaç gölgeliklerinden faydalanabilirsiniz. Ailecek gitmeniz için de uygun bir lokasyon. İzmir’deyseniz şans verebilirsiniz.

22.Rise’n Shine Alaçatı, Çeşme

Rise'n Shine Alaçatı
Rise’n Shine Alaçatı / Fotoğraf: Youtube

Özellikle Alaçatı müdavimlerinin en iyi bildiği plajlardan biri de burası. Konfor arayanlar için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden. Çeşme’de tatildeyseniz ve günübirlik bir Alaçatı seyahati yapmak isterseniz sizin için de oldukça uygun. Alaçatı Çark Plajı’nda ve 5000 metre alanında 1000 kişiye hizmet sunan donanımlı bir tesis. 700 kişilik beach alanının yanında 300 kişilik VIP alan mevcut. Alakart restoranında İtalyan mutfağının lezzetlerini tadabilir, barında soğuk içeceklerle serinleyebilirsiniz. Öğleden sonra etnik partilerle eğlencenin dozunu yükselten Rise’n Shine Alaçatı, dekorasyon ve konseptini antik Maya şehri Tulum’dan esinlenmiş. Kullanılan heykellerle sanata ve denizin maviliğiyle manzaraya doyuyorsunuz adeta. Mavi bayraklı plajında güvenle yüzebilirsiniz. Plaj kendi aracınızla kolayca ulaşabileceğiniz bir konumda. Çeşme’den kalkan Alaçatı Port otobüs ve minibüsleriyle de ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’in en iyi plajları listesinde Rise’n Shine’dan bahsetmemek olmazdı.

23.Korsan Plajı, Mordoğan

Korsan Plajı Mordoğan
Korsan Plajı Mordoğan / Fotoğraf: Youtube

Masmavi bir denize sahip bir başka plaj ise Korsan Plajı. Burada deniz taşlık ve denizde yosunla karşılaşma ihtimaliniz olduğunu söyleyelim. Ulaşımın oldukça rahat olduğu bir yer. Kalabalıktan uzak, sessiz ve sakin bir hafta sonu kaçamağı arıyorsanız burayı düşünebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz plaj bulunuyor. Denize ücretli plajda girmeniz tuvalet, şezlong ve şemsiye kullanabilmeniz açısından iyi bir alternatif. Tabii ki tercih etmeme seçeneğiniz de mevcut. İzmir şehir merkezi, Urla ve Çeşme’den rahatlıkla şehir içi otobüsleri kullanarak buraya ulaşabiliyorsunuz. Mordoğan’da indikten sonra limana doğru yürüyüş Korsan Plajı tabelalarını mutlaka göreceksinizdir.

24. Yoncaköy Plajı, Menderes

Yoncaköy Plajı Menderes
Yoncaköy Plajı Menderes / Fotoğraf: Facebook

İzmir’in  bilinen birçok tatil noktası olduğu için oldukça kalabalık olabiliyor ama tabii ki sakin yerleri de var. Mesela Yoncaköy. Ailenizle, sevdiklerinizle huzurlu, ağaç ve dalga seslerini dinleyebileceğiniz bir tatil arayışındaysanız tam da size göre. Aynı zamanda nezih bir tatil ortamı sunan Yoncaköy çevresinde konaklayabileceğiniz pansiyon ve oteller mevcut. Denizi berrak ve temiz. İlk girişte derin bir denizmiş gibi dursa da gittikçe sığlaşan alışılmışın dışında bir yapısı var. Bir kısmı çim bir kısmı ise kumdan oluşan bir plajı bulunuyor. Yoncaköy’de ücretli ve ücretsiz plaj alternatifleri var. Genellikle sitelere ait olan plajların şezlonglarını kullanmak isterseniz pek sorun çıkmıyor. Menderes ilçe merkezine 45 km mesafede olan Yoncaköy’e toplu taşıma araçlarıyla gitmek isterseniz İzmir’den ya da Menderes ilçesinden 775 numaralı Özdere araçlarından indikten sonra minibüse binmeniz yeterli olacaktır. Günübirlik deniz keyifleri için oldukça konforlu bir alternatif.

25.Dalyan Plajı, Çeşme

Dalyan Plajı Çeşme
Dalyan Plajı Çeşme / Fotoğraf: Youtube

İzmir denince Çeşme demeden olmaz demiştik. Çeşme dendiğinde de İzmir’in en iyi plajları listemize bir de Dalyan beldesinden bir yer eklemek istedik. Çeşme’ye yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken bir başka lokasyon da burası. Temiz, masmavi bir denize burada sizi bekliyor. Bütün bir günü burada geçirmek isteyenler için de sosyalleşme alternatifleri mevcut bir yer. Otopark servisi, meşhur balık restoranları ve serin deniziyle Dalyan Plajı, ihtiyacınız olan her hizmeti sunuyor diyebiliriz. Dalyan dolmuşlarının sefer güzergâhında bulunması ise yol açısından kolaylık sağlıyor. Plaja gitmeden rüzgarı ve özellikle hafta sonuysa karşılaşabileceğiniz kalabalık ortamı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İzmir’in en iyi plajları neresidir diye düşünenler için Çeşme’ye yolunuz düştüyse mutlaka bir bakın diyebileceğimiz bir lokasyon.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...