2022’nin En İyi 22 Komedi Filmi

Film severlerin belki de kendini biraz şımartmak, günlük sıkıntılardan uzaklaşmak, keyifli bir arkadaş toplantısında eğlenceyi biraz daha artırmak için başvurduğu türlerden biri komedi diyebiliriz. Komedi türündeki filmlerin insanı zaman zaman düşündüren zaman zaman da birçok sıkıntıdan kısa süreliğine de olsa uzaklaştıran bir tarafı var gerçekten. Komedi filmlerinin bazen aileyle, bazen arkadaşlarla izlemenin keyfi de bambaşka. Sevdiğimiz komedi filmlerini bazen açıp tekrar tekrar izlediğimiz bile olur. Size de tanıdık geldi mi?

Birçok komedi filmini “zamansız” olarak tanımlasak da hayatımıza yeni giren, bugünün dünya algısıyla yapılmış ve bugünün dertlerini konu edinen komedi filmlerine de yer açmak da fayda var. Biz de 2022’nin en iyi 22 komedi filmini sizler için derledik. Henüz izlemediğiniz ve eğlenceye kapı aralayacak 2022 komedi filmleri listeniz için her şey hazırsa başlıyoruz. 2022’nin ilk yarısını geride bırakmışken yapılacaklar listeniz de hâlâ yer vardır. J Gelin 2022’nin en iyi 22 komedi filmine birlikte bakalım!

The Unbearable Weight of Massive Talent, IMDb: 7.6

2022’nin en çok ses getiren yapımlarından biri diye adlandırabileceğimiz bu filmin başrolünde başarılı aktör Nicolas Cage’in macera dolu serüvenini izliyoruz. Bir hayranının doğum gününü kutlamak üzere para karşılığında anlaşarak Meksika’ya giden Nicolas Cage anlaştığı insanların bir uyuşturucu baronu olduklarını sonradan fark eder. Üstelik bu uyuşturucu baronu Meksika başkan adayının kızını da kaçırınca işler Nicolas için çığrından çıkar. CIA tarafından ziyaret edilen Nicolas’ı komedi dolu olaylar bekliyordur. Tabii sizi de bol kahkahanın beklediğini söylemeden geçmeyelim. The Unbearable Weight of Massive Talent , 2022 yapımı komedi filmi dendiğinde akla ilk gelecek filmlerden biri.

The Unbearable Weight of Massive Talent

Free Guy, IMDb: 7.1

Siz de komedi türündeki filmlerde başka türlerden yansımalar izlemeyi sevenlerdenseniz bu film tam size göre diyebiliriz. Bilimkurgu ve komediyi bir araya getiren bu eşsiz filmde bir banka memuru olan Guy’ın açık dünya oyunu olan Free City’nin içerisinde olduğunu keşfetmesiyle başlayan hikâyeyi izliyoruz. Hayatının oyundan ibaret olduğunu öğrenen Guy, renksiz yaşamına hareket getirerek kendi hikâyesini yaşamaya karar verir. Yer yer kendi hayatınızla da ilişki kurup, “Benim hayatımda bir oyunun içinde geçseydi?“ sorularına gark olacağınız ve tabii ki eğlenceli karelerle gerçek  hayattan bir süreliğine uzaklaşabileceğiniz bir film sizi bekliyor.

Free Guy,

Marry Me, IMDb: 6.1

Komedi filmleri dendiğinde aklımıza komediyle iç içe geçmiş bir tür olarak tabii ki romantik komediler geliyor. Bir kadın hikâyesine odaklanan Marry Me, Latin süperstar Kat Valdez, canlı performansından önce nişanlısının sadakatsizliğini öğrendikten sonra konseri sırasında bir seyirci üyesiyle aceleyle evlenmeye karar verir. Sonrasında neler olabileceğini ve bu eğlenceli seyri sizlere bırakıyoruz. Eğlenceli karelere sahip olan Marry Me, 2022’de izleyeceğiniz en komik filmler arasına girmeye aday.

Marry Me

Yes Day, IMDb: 5.7

Komedi filmi dendiğinde akla gelen bir diğer konu ise tabii ki aile komedileri. Yes Day, aileyle birlikte izleyebileceğiniz eğlenceli bir hikâye. Yes Day filminde katı kuralları olan Allison Torres isimli iki çocuk annesi bir kadının ve ailesinin maceralarını izliyoruz. Ailesi için sıkıcı bir karakteri olan Allison bu durumu değiştirmek ister ve yılın bir gününü “Her şeye Evet” günü olarak ilan eder. Ailecek bu oyuna uyan çocuklar ve ebeveynler muhteşem bir komediyi bizlere sunuyor. Siz de yaz akşamlarınızı renklendirmek ve aileyle bir arada bir şeyler yapmak isterseniz, 2022 yazında değerlendirebileceğiniz, tatilinize eşlik edebilecek keyifli bir komedi olarak Yes Day’i tercih edebilirsiniz. Filmi Netflix’te bulabileceğinizi de söyleyelim.

Yes Day

Malibu Rescue: The Next Wave, IMDb: 4.8

Tam da 2022 yazına yakışır bir filmle karşınızdayız. Malibu’ya yaz gelmek üzeredir ve her yıl düzenlenen Uluslararası Beachmaster Yarışması’na çok az zaman kalmıştır. Beachmaster, cankurtaranlığın en önemli becerilerini sınayan zorlu parkurlardan oluşur. Yarışın dört yıldır kazananı ABD takımıdır ve bu sene de gözler onların üzerindedir. Ancak ABD ekibi bir gıda zehirlenmesinin kurbanı olduğunda, ülkelerini dünyanın en zorlu cankurtaran mücadelesinde temsil etmek Tyler, Dylan, Eric, Lizzie ve Gina’ya kalır. Hem macerayı hem de komediyi bir arada izlemek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir Netflix yapımı Malibu Rescue: The Next Wave.

Malibu Rescue

Senior Year, IMDb: 5.5

Hepimiz lise hayatımızı hatırlayınca gülümseyecek bir şeyler buluruz. Henüz lisedeyseniz de içindeyken bir sürü renkli duruma şahitlik ediyorsunuz demektir. Senior Year, lise yıllarını anımsamak ya da fark etmek için 2022’de izlenecek en iyi komedi yapımlarından biri. Başrolümüz ters giden bir amigo gösterisi yüzünden 20 yıl komada kalır. Artık 37 yaşında, yeni uyanmış ve lise mezuniyet balosunun kraliçesi olma hayalini gerçekleştirmeye hazırdır. O hazır ama bakalım onu neler bekliyor? Eğlenceli bir kadın hikâyesini merkezine alan Senior Year, zevkle izleyeceğiniz bir komedi filmi. Netflix’te izleyebilirsiniz. J

Senior Year

The Takedown, IMDb: 5.7

Komedi severlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden biri diyebiliriz. Özellikle iki kişinin başına gelen maceraları izlemekten keyif alıyorsanız bu ikili tam size göre. On yıl sonra tekrar bir araya gelmek zorunda kalan iki uyumsuz polis, büyük bir komplonun tehdit ettiği bölünmüş bir Fransız kasabasında işlenen cinayeti araştırır. Başlarına gelen komik olayları konu edinen The Takedown, listenize eklemeniz gereken bir Netflix yapımı. 2022’de hayatımıza girmiş eğlenceli bir film The Takedown’a mutlaka şans verin deriz.

The Takedown

Emergency, IMDb: 6.1

2022’de Amazon Prime ile hayatımıza giren bir diğer komedi türü film ise Emergency. Bir arkadaş grubunun başından geçen olayları izlemeyi sevenlerdenseniz mutlaka listenize eklemelisiniz. Üç üniversite öğrencisi, efsanevi bir partinin hazırlığı içindedir. Ancak partide başlarına gelen beklenmedik bir durum hayatlarının değişmesine neden olur. Ne yapacaklarını ise şimdilik bir merak konusu olarak burada bırakalım. Bu arkadaş grubunun başına gelenleri konu edinen Emergency, size eğlenceli bir seyir sunuyor. Üniversite yıllarını hatırlamak isteyenler içinse kesinlikle izlenmesi gereken bir komedi filmi diyebiliriz.

Emergency

Jaadugar, IMDb: 7.1

Spor meraklılarını sevindirecek bir komedi filmi sizi bekliyor. Futbol meraklısı, bir kasabada yaşayan, atletik becerilerden yoksun amatör bir sihirbaz, hayatının aşkıyla evlenebilmek için çok önemli bir futbol kupasını kazanmalıdır. Peki bu kupayı kazanmaya giden yolda onu neler bekliyor? Bu soru üzerine kurulu komedi filmi Jaadugar, zaman zaman kahramanımızla empati yapabileceğiniz, başından geçenleri ilgi ve kahkahayla izleyeceğiniz bir film. 2022’de Netflix’in öne çıkan komedi yapımlarından olan Jaadugar listenizde yer almalı diyebiliriz.

Jaadugar

Through My Window, IMDb: 5.4

Komedinin ayrılmaz bir parçası aşk demiştik. Romantik komedi türündeki Through My Window, yine bir Netflix yapımı. Aşkı, eğlenceyi ve kahkayı bir arada izlemek isteyenler için harika bir seçenek. Bir de Fransızca bir şeyler izlemeyi sevenlerdenseniz bu film tam size göre. Raquel, gizlice izlediği ama hiç konuşmadığı ateşli komşusu Ares’e uzun zamandır aşıktır. Ares’i kendine aşık edebilecek mi? İşte bütün sorun burada başlıyor. J Heyecan, merak ve kahkahanın birbirine karıştığı film, arkadaşlarınızla birlikte izlemek için oldukça keyifli. 2022’nin ilgi çekici komedilerinden biri olduğunu söyleyelim.

Through My Window

Hotel Transylvania: Transformania, IMDb: 6.0

Bu kez de animasyon severleri güldürecek bir film önerimiz var. Hotel Transylvania: Transformania, eğlenceli atmosferiyle komedi türünün 2022’de öne çıkan animasyonlarından biri. Van Helsing’in gizemli yeni icadı, Drac ve arkadaşlarını insana, Johnny’yi de bir canavara dönüştürür. Uyumsuz yeni bedenleriyle Drac ve sürü, dönüşümleri kalıcı hale gelmeden önce kendilerini değiştirmenin bir yolunu bulmalıdır. Amazon Prime’dan ulaşabileceğiniz bu eğlenceli filme mutlaka şans verin.

Hotel Transylvania

Bigbug, IMDb: 5.4

Animasyon demişken bir komedi filmi önerimiz daha var. Özellikle yetişkinlerin oldukça severek izleyebileceği bir film Bigbug. Dışarıda bir android isyanı sürerken, banliyöler ev robotları tarafından kendi korumaları için kilitlenir. Oldukça komik ve eğlenceli karelere ev sahipliği yapan Netflix yapımı Bigbug, içinde yaşadığımız dünyaya dair de oldukça komik doneler sunuyor. Güzel nüanslarla keyifli vakit geçirmek isteyen komedi severlerin listesinde yer alması gereken yepyeni bir film diyebiliriz.

Bigbug

Don, IMDb: 6.9

Hindistan yapımı filmlere ilgi duyan ya da şans vermek isteyenler için aksiyonu ve komediyi bir arada bulabilecekleri bir filmle devam ediyoruz. Hayata tutunmak için bir amaç arayan inatçı bir üniversite öğrencisi, kontrolcü bir babaya ve disiplinli bir profesöre tahammül ederken kampüsteki hayatını yönetmeye çalışır. Başından geçen olayları merak ve ilgiyle izleyeceğiniz Don, 2022 yapımı komedi filmleri listenizde yer almak için bizce oldukça uygun.

Don

Home Team, IMDb: 6.0

Yine spor severleri sevindirecek bir Netflix yapımı önerimiz var. NFL baş antrenörü Sean Payton’ın uzaklaştırılmasından iki yıl sonra memleketine geri döner ve Pop Warner futbol takımına koçluk yaparak kendisini 12 yaşındaki oğluyla yeniden bağlantı kurarken bulur. Super Bowl severler için de güzel bir seyir zevki sunacak Home Team, 2022’nin en iyi macera ve komedi filmleri arasında denebilir. Listenize eklemek için geç kalmayın.

Home Team

Thor: Love and Thunder, IMDb: 6.8

Marvel severleri buraya bekliyoruz! Thor şimdiye kadar karşılaştığı hiçbir maceraya benzemeyen bir yolculuğa çıkıyor; buna bir tür iç huzur yolculuğu da diyebiliriz. Ancak emekliliği, tanrıların yok edilmesini isteyen Gorr the God Butcher olarak bilinen galaktik bir katil tarafından kesintiye uğruyor. Karşılaştığı bu tehditle mücadele etmek için Thor, Kral Valkyrie, Korg ve şaşırtıcı bir şekilde çekici Mjolnir’i “Güçlü Thor” olarak kullanan eski kız arkadaşı Jane Foster’ın yardımına başvuruyor. Birlikte, Gorr the God Butcher’ın intikamının gizemini ortaya çıkarmak ve çok geç olmadan onu durdurmak için korkunç bir kozmik maceraya atılıyorlar. Bu kozmik macerada başlarına gelenleri keyifle izleyebileceğiniz bir komedi olan Thor: Love and Thunder, 2022’nin mutlaka göz atılacak yapımları arasında yer alıyor. Filmi Disney +’da izleyebileceğinizi söylemeden geçmeyelim.

Thor: Love and Thunder

Minions: The Rise of Gru, IMDb: 6.9

Genci yaşlısı demeden herkesi severek izlediği eğlenceli ve sevimli bir animasyon olan Minion’lardan bir başka seri bizimle. Komedi ve macera denince mutlaka listeye eklenmesi gereken bir yapım gerçekten.  Animasyon çizimlerinin bile henüz hikâyeye gerek kalmadan güldürdüğü nadir animasyonlardan bile diyebiliriz. Gelelim bu komik kahramanlarımızın bu filmdeki hikâyesine… Film, 70’li yıllarda tarihin en büyük kötülerinden biri olma hayali kuran genç Gru ile yolları kesişen Minyonlar’ın, kötülükleriyle nam salan Vicious 6 ekibine girmeye çalışan Gru’ya yardım etmelerini konu ediniyor. 2022’nin öne çıkan maceraperest ve komik yapımlarından biri olan Minions: The Rise of Gru, mutlaka şans vermeniz gereken filmler arasında.

Minions: The Rise of Gru

A Perfect Pairing, IMDb: 6.1

Komediyle karışık bir romantizm izlemek isteyenler için bir başka film var listemizde. Los Angeles’ta mütevazi bir şarap yöneticisi, önemli bir müşteriyi kazanmak için Avustralyalı bir koyun çiftliğinde çalışmaya başlar ve burada çetin ve gizemli bir yerliyle kıvılcım çıkarır. Burada olanları merakla ve neşeyle izleyeceğiniz A Perfect Pairing bir Netflix yapımı komedi filmi. Özellikle mutfakla arası iyi olanların zevkle izleyeceği bir film olduğunu da belirtelim. 2022’de hayatımıza giren komedi türündeki filmler arasında izlemekten keyif alacağınızı düşündüğümüz bir film.

A Perfect Pairing

41 Kere Maşallah, IMDb: 4.8

2022’nin en iyi komedi filmleri listesinde biraz da Türkiye yapımı filmlere yer verelim istedik. Yerli komedilerden zevk alanlarınız mutlaka vardır. Hem ailenizle hem de sevdiklerinizle rahatlıkla izleyebileceğiniz bir filme listenizde yer vermek güzel olacaktır. Ahmet Kapucu’nun yönettiği film, aşık olduğu Pelin’e kavuşabilmek için daha önceden kendisine yapılan büyüden kurtulmaya çabalayan Naci’nin hikâyesini anlatıyor. Naci’nin başından geçenleri izlediğimiz eğlenceli yapım 2022’nin komedi filmleri listesinde sizin de seveceğinizi düşündüğümüz bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

41 Kere Maşallah

Evlat Olsa Sevilmez, IMDb: 6.5

Türkiye’den bir başka komedi filmiyle devam ediyoruz: Evlat Olsa Sevilmez. 1 Temmuz’da izleyicisiyle buluşan film izleyenler tarafından oldukça iyi yorumlar topladı. İsminden de anlaşılacağı gibi bir aile komedisini izlediğimiz filmin konusu, ölümcül bir hastalığa yakalanan annesinin son isteği olarak evlenmesini salık verdiği vurdumduymaz Samet’in evlilik arayışını anlatıyor. Bu evlilik arayışı sırasında Samet’in başına gelenleri merakla ve kahkahayla izliyorsunuz. Cüneyt İnay’ın yönetmenliğindeki yerli komedi Evlat Olsa Sevilmez ailenizle izlemek için oldukça iyi bir seçenek.

Evlat Olsa Sevilmez

I Want You Back, IMDb: 6.6

Amazon Prime’ın 2022’de hayatımıza dahil ettiği I Want You Back, otuzlu yaşlarında yeni terk edilmiş Peter ve Emma, ​​eski sevgililerinin yeni ilişkilerini sabote etmek ve onları geri kazanmak için iş birliği yaptığı bir senaryoya sahip. Filmin zengin kadrosunda pek çok kişinin merakını cezbeden kişi ise It’s Always Sunny in Philadelphia’nın yıldızı Charlie Day‘in başrolde olması da filmi çekici hâle getiren etkenlerden biri. Arkadaş hikâyelerini komik ve eğlenceli bir bakış açısıyla izlemeyi sevenler için gerçekten listede olması gereken bir film olduğunu söyleyelim.

I Want You Back

The Lost City, IMDb: 6.1

Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt ve Daniel Radcliffe. Evet, tüm bu isimler The Lost City kadrosunun bir parçası! Haliyle filme olan beklenti de artıyor. Komedi filmi severleri kadrosuyla da ekran başına toplayan filmde bir kitap yazarı ve kapak modelinin çıktıkları turun, aksiyon ve macera ile dolu bir yolculuğa dönüşmesini izliyoruz. Oldukça keyifli bir görsel dünya yaratıldığını da söylemeden geçmeyelim. 2022 yapımları arasında belki de favoriniz olabilecek The Lost City, efsane kadrosu ve sürükleyici senaryosuyla listenizde mutlaka olmalı.

The Lost City

Dog, IMDb: 6.5

Listemizin kapanış filmini Channing Tatum‘un başrolünde yer aldığı Dog filmi. Bu film ne kadar komedi türünde olsa da kadrosunda bir patili dost içerdiği için kalplerimizi de ısıtacak detaylara sahip. İzleyicisi tarafından oldukça beğeni toplayan filmde güzel maceralar seyirciyi bekliyor. Ordu muhafızı Briggs, ummadığı bir şekilde ona katılmak durumunda kalan Belgian Malinois cinsi Lulu ile bir askerin cenazesine zamanında yetişebilmek umuduyla yola çıkıyorlar. Elbette ikiliyi yol boyunca pek çok macera bekliyor! Patili dostumuzun eğlenceli hallerini de gülümseyerek izlediğimiz film, 2022 yapımları arasında öne çıkanlardan diyebiliriz. Siz de komedi sever bir maceraperestseniz mutlaka bir göz atmalısınız.

Dog

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...