NKolay İstanbul Yarı Maratonu Tarihi Yarımada’da Gerçekleşti

En hızlı yarı olarak bilinen NKolay İstanbul Yarı Maratonu, Tarihi Yarımada Parkuru’nda gerçekleşti. Toplam 21km 97 metre uzunluğundaki rakımsız parkurda yeni bir parkur rekoru kırıldı. Kenya’lı atlet Rodgers Kwemoi, Genel Klasman Erkekler kategorisinde 1. oldu. Rodgers Kwemoi 59:15 ile Tarihi Yarımada parkuru rekorunu kırdı! Bu yıl 17.si gerçekleşen NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nda Genel Klasman Kadınlar kategorisinde 1. Hellen Obiri oldu. Kenya’lı orta-uzun mesafe atleti Hellen Obiri, 1:04:48 ile kendi rekorunu İstanbul’da kırdı.

17. NKolay İstanbul Yarı Maratonu 10k Koşucuları
17. NKolay İstanbul Yarı Maratonu 10k Atletleri / Fotoğraf: Kampbros Medya

Spor İstanbul’un organize ettiği, bu yıl 17.si düzenlenen NKolay İstanbul Yarı Maratonu‘na 65 ülkeden sporcular katıldı. Toplamda 65 ülkeden 650 yabancı sporcunun katıldığı 21K parkurunda, 5.000 sporcu Tarihi Yarımada parkurunu koştu. 3465 finisher sayısı ile NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nda bir rekor daha kırılmış oldu.

Orcamp Sponsorluğunda Renkli Anlar Yaşandı

17. NKolay İstanbul Yarı Maratonu Orcamp Takı
17. NKolay İstanbul Yarı Maratonu Orcamp Takı / Fotoğraf: Kampbros Medya

Spor İstanbul’un organize ettiği NKolay İstanbul Yarı Maratonu sponsorları arasında yer alan Orcamp, sporculara eğlenceli müzikler eşliğinde destek oldu. Türkiye’nin bilinen kamp malzemeleri üreticisi Orcamp, Tarihi Yarımada Parkuru’nun 3. kilometresinde koşuculara destek için pankartlar astı. Deniz kenarında asılı pankartlarda “Koşmazsan Yorulursun Bu Hayatta” sloganı yer aldı. Ayrıca Orcamp etkinlik ekibi, koşuculara motivasyon için alkışlar ve eşliğinde destek oldu.

Tarihi Yarımada Parkuru

İstanbul Yarı Maratonu Start Noktası
İstanbul Yarı Maratonu 10k Start / Fotoğraf: Kampbros Medya

Yenikapı otobüs durağının start noktası olarak belirlendiği Tarihi Yarımada Parkuru’nda, rakımsız 10k ve 21k parkurları koşuculara harika bir deneyim sundu. Kennedy Caddesi boyunca sahil şeridini takip eden Tarihi Yarımada Parkuru, 8.000 yıllık tarihi ile sporculara ve seyircilere keyifli anlar yaşattı. Bir tarafında Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi manzarası, diğer tarafında ise Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii ile 7’den 70’e tüm koşucular için eşsiz bir deneyim oldu.

NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nun Kazananları

Rodgers Kwemoi ve Hellen Obiri
NKolay İstanbul Yarı Maratonu 21k Atletleri / Fotoğraf: Kampbros Medya

Yarı Maraton’da sabahın erken saatlerinde ilk startı patenciler verdi. İzleyiciler #EnHızlıYarı hashtagi ile sosyal medyada heyecanlı anları paylaştı. Genel Klasman Erkekler kategorisinde Kenya’lı atlet Rodgers Kwemoi 59:15 rekor süre ile 1. oldu. Genel Klasman Kadınlar kategorisinde 1:04:48 süre ile Hellen Obiri 1. oldu.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...