En İyi 18 Macera Filmi

Evde kaldığımız bu günlerde, evde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biride film izlemek. Bu yüzden salgın sürecinde vaktinizi ve psikolojik yapınızı koruyabilmeniz için birinden keyifli macera filmleri listesi oluşturduk. Oluşturduğumuz en iyi 18 macera filmi listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. 🙂

1-Yıldızlararası

IMDb 8,6

2014 yapımı ABD filmi

Macera içerisinde bilim-kurgu da barındıran kaliteli bir filmdir. Film yakın gelecekte kuraklık ve iklim değişiklikleri sebebi ile insan ırkının yok olma tehlikesini konu alır. Bunun için ise yeni keşfedilen solucan deliği bütün insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek insanlar için yeni yaşam alanları bulmak için bir grup astronot keşif için hazırdır. Orada geçirdikleri 1 saat 7 yıla bedel olduğu için hızlı davranmak zorundadırlar.

2-İtalyan İşi

IMDb 7.0

2003 yapımı ABD filmi

Tam bir nefes kesici aksiyon-macera filmi diyebiliriz. Bir çok suçu olan Charlie Croker’in liderliğinde ki suçlu çetesi detaylı bir hazırlıktan sonra yapacakları soygun için Los Angeles’in tarihinde ki en sıkışık trafik yoğunluğuna sebep olurlar. Böylece yapacaklar soygun için zaman kazanacaklar ve soygundan sonra trafikteki yoğunluktan faydalanarak kaçmaya çalışacaklardır.

3-The Great Hack

IMDb 7.0

2019 tarihli ABD filmi

Günümüz dünyası ile ilgili güzel bir macera filmidir. Bir veri şirketi olan Cambridge Analytica’nın nasıl sosyal medyanın karanlık yüzünün sembolü haline geldiğini gösteriyor. Tüm etkileşimler, kredi kartı kullanımları, web aramaları ve daha nicelerini trilyonlarca dolar kazanan bir endüstri oluyor. Önce verileri elde edip ardından da kontrolü ele geçiren Cambridge Analytica skandalının farklı taraflarına götürüyor sizleri.

4-Gizemli Adaya Yolculuk

2012 tarihli ABD filmi

Sean Anderson okyanus ortasında gizemli bir adadan şifreli sinyal alır. Üvey babası Hank maceraperest Sean ile birlikte ipuçlarının peşinden gider. Helikopter pilotu ve onun kızı da eklenince gizemli ada için grup tamamlanmıştır. Bir fırtına sonrası gözlerini kumsalda açan ekip için ardı arkası kesilmeyen maceralar gelmeye başlamıştır.

5-Hızlı ve Öfkeli Serisi

Amerika filmi

Hızlı ve Öfkeli deyince hemen hepimizin aklına filmin efsane sahnelerine tanıklık eden arabalar ve yapılan hız akla gelir. Film yasa dışı sokak yarışı ve silahlı soygun merkezli bir aksiyon-macera filmidir. En son Hızlı ve Öfkeli 9 filmi çıkmış olup serinin bütün filmlerini soluksuz izleyeceğinize garanti verebilirim.

6-Görevimiz Tehlike 5

IMDb 8,2

2015 tarihli ABD filmi

Görevimiz Tehlike film serisinin hepsi birbirinden güzel, izlerken nefesiniz kesilecek. Ethan Hunt ve ekibi; IMF’i ortadan kaldırmayı hedefleyen uluslararası bir dolandırıcılık örgütü olan sendikanın tehlikeli faaliyetlerinden kurtulmayı hedefleyen yasa dışı örgütün kökünü kazımak için maceralı bir kovalamaca içine girerler.

7-Upgrade

IMDb 7,5

2018 tarihli Avustralya filmi

Yapay zekanın nelere mal olabildiğini gördüğünüzde şaşıracaksınız. Eşiyle birlikte acımasız bir saldırıya uğrayan Grey saldırıdan sonra belden aşağı felç olmuştur. Eşinin katillerini arayan Grey, bir mucitten sırtına yapay zeka yerleştirilmesi ile yürüyebileceği teklifi alınca bütün hayatı değişir ve sırtına yerleştirilen STEM adlı yapay zeka implantı ile yeni bir maceraya başlamış olur.

8-Baby Driver

IMDb 7,6

2017 tarihli

Genç görünümünden dolayı Baby lakabını alan adam genç yaşına rağmen oldukça deneyimli bir sürücüdür ve banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir. Banka soygunu ardından kaçış için sürücülük yapan adamın yolları bir suç lideriyle kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. İşlerin ters gitmesi kaçınılmaz olup farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalır.

9-Maymunlar Cehennemi (Başlangıç)

IMDb 7,6

2011 yapımı Amerikan filmi

Serinin bütün filmleri heyecan verici gerçekten keyifle izleyeceksiniz. Bir genetik mühendisinin maymunlar üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda maymunların zihinsel gelişimi başlar. Bunları gözlemleyen Will oradan bir maymunu kaçırır ve onunla dostluk kurar ve adını Cesar verir. Bir gün Cesar, Will’i koruduğunu düşünerek Will’in babasını yaralar ve Cesar maymun hapishanesine atılır. Bütün olanlar için ise Will’i suçlayan Cesar kaçış planını çoktan hazırlamıştır.

10-Alpha Kurt

IMDb 7,3

2018 tarihli Singapur filmi

Günümüzden 20.000 yıl kadar önce kabilesiyle ilk bizon avına çıkan genç Keda, bu av sırasında yaralanıp kabilesinden ayrı düşer. Kendisi gibi sürüsünden ayrı kalmış bir kurtla karşılaşır ve ikili iyi bir dostluk ilişkisi kurar. Keda ve kurt sayısız maceralara atılmaya hazırlardır.

11-On İki Savaşçı

IMDb 6,5

2018 tarihli ABD filmi

11 Eylül saldırısı sonrası geçen filmde ABD özel kuvvetler ekibi Afganistan’a ayak basan ilk amerikan askerleri olacaktır. Bunlar General Dostum’u ve birlik olarak taliban ve onların müttefikleri el kaide ile savaşmaya ikna etmek zorundadırlar. Amerikalı askerler Afgan atlı askerlerinin taktiklerine uyum sağlamak zorundadırlar ve bu zor bağa rağmen ikili takımı daha farklı maceralar beklemektedir.

12-Yüzüklerin Efendisi Serisi

ABD-Yeni Zelanda filmi

Yüzük Kardeşliği, İki Kule, Kralın Dönüşü olan bir film üçlemesidir. Fantastik edebiyat serisinden uyarlanarak çekilmiştir. Filmin üç serisini de soluksuz izleyeceğinize ve sahnelerine hayran kalacağınıza garanti veriyoruz.

13-Harry Potter Serisi

İngiltere filmi

Büyük küçük hepimizin sevdiği ve her çıkan filmini heyecanla bekleyip, izlemek için sabırsızlandığımız film serisidir tabii ki Harry Potter. 7 kitap halinde yazılan fantastik roman serisidir. Elde ettiği başarı ve satış rakamlarıyla edebiyat dünyasına damgasını vurmuştur. En baştan Harry Potter izlemeye ne dersiniz? 🙂

Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Zümrüdüanka Kuşu, Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

14-Sherlock Holmes

2009 tarihli ABD filmi

Filmin 2 serisi bulunup üçüncüsü 2021 yılında vizyona girmeye hazırlanmaktadır. Dedektif karakteri Sherlock Holmes’in modern tekniklerle hazırlanmış, dövüş tekniklerini, efsane zekasını silah olarak kullanan ortağı Watson ve Sherlock Holmes’in maceralarını anlatır.

15-Matrix Serisi

İlk film 1999 tarihli

Matrix bir film üçlemesi olmakla birlikte tüm filmler sanal dünyada geçer. Neo son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır ve bir gece Neo kendisini başka bir dünyaya götürecek olan yabancı Trinity ile tanışır. Bu dünya da Neo, Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında birşeyler öğrenecektir.

16-Malefiz

İlk filmi 2014 tarihli ABD filmi

Huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz, görkemli siyah kanatlara sahip genç, güzel bir kadındır. Malefiz inandığı adamın ihanetinden sonra kalbi taşa dönüşmüş bir şekilde bu ihanetin intikamını almak için topraklarının koruyuculuğunu yapar. Serinin ikinci bir filmi de bulunmakla beraber gerçekten severek izleyeceksiniz.

17-Dünya’nın Merkezine Yolculuk

2008 tarihli ABD filmi

Profesör Anderson genç yeğeni Sean Anderson’u karşılar. Sean amcası ile 10 gün kalacaktır. Sean’ın annesi Trevor’a bir kutu verir buda kardeşi Max’e aittir. Trevor ve yeğeni araştırmak üzere yola çıkarlar ve onlara Hannah eşlik eder. Dağ tırmanışı sırasında ikisi de bir çukura düşerler ve ondan sonra bambaşka bir dünyanın kapıları açılır.

18-Yenilmezler Film Serisi

2012 tarihli ABD filmi

Shıeld adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki Nick Fury tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalır. Fury bu dünyaya yaklaşan felaketten korunmak için en cesur ve en süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorunda kalır. Ve macera ekip için başlamıştır.

Evde olduğunuz bu süreçte izleyebileceğiniz doğa filmlerine ve dağcılık filmlerine burada ulaşabilirsiniz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Ayşe Akman
Ayşe Akman
Ayşe Akman, Uşak Üniversitesi Yeni Medya mezunu olup Anadolu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı alanında yüksek lisans yapıyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı ve editörlük yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...