Netflix'in En İyi 15 Doğa Dizi/Film Yapımları - Kampbros

Netflix’in En İyi 15 Doğa Dizi/Film Yapımları

Konu Başlıkları

Sizler için evde kaldığımız bu dönemde doğadan kopmamak adına Netflix’de izleyebilceğiniz, dizi, film ve belgesellerin yer aldığı bir liste oluşturduk. Evde kaldığımız bu dönemde en iyi Netflix doğa dizilerini izleyebilirsiniz. Hem kendi sağlımız hemde toplum sağlığının önemi için evde kalmaya devam ediyoruz. Bu süreçte birbirinden güzel film, dizi ve belgesel listeleri oluşturmaya devam edeceğiz. Doğa ile mutlu kalın 🙂

1.Doğaya Karşı Mücadele

netflix.com.tr

Netflix, platformunun ikinci interaktif filmi olan doğaya karşı mücadele dizisinde, Bear Grylls liderliğinde çekilmiştir. Doğaya karşı mücadele interaktif dizide Bear Grylls’nin yapacak olduğu şeylere sizler karar veriyorsunuz. Dünyadaki en çetin yerlerde hayatta kalmasına, başarıya ulaşmasına ve görevleri tamamlamasına yardım etmek için kararlar alacaksınız. Dizi bir hikayeye bağlı kalarak ilerlemektedir. Olaylar yaşanırken almış olduğunuz kararlar gerçekten çok önemlidir. Hatalı kararlar gelecek dakikalarda büyük sorunlara sebep olabiliyor. Hikayeler genellikle 2 bölüm sürmektedir. Dizi sekiz bölümden oluşan 1. sezonuyla, Netflix’te sizleri bekliyor.

2.Annihilation-Yok Oluş

okuruz.net

Yok oluş filmi, gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, on yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Gizemli bir bölgede keşif başlar. Keşfetmeye devam etmek için ”Yok Oluş” filmini izlemenizi öneririz.

3.100 Günlük Yalnızlık

netflix.com.tr

Netflix orjinal yapımı olan 100 günlük yalnızlık adlı film, İspanyol fotoğrafçı José Díaz, ıssız bir dağda yalnız başına geçirdiği 100 günü kapsamaktadır. 100 gün boyunca hem doğayla bağ kuruyor hem de çevresindeki güzellikleri belgelediği bir şöleni sizlere sunmaktadır.

4.Mountain

netflix.com.tr

Netflix’in Mountain adlı filmi nefes kesici görüntüleri ve düşündürücü anlatımıyla izleyicileri dünyanın en muhteşem dağlarından sizlere görüntüler sunmaktadır. Sizleri dağların zirvelerine götürüyor. Evde kalıp doğadan vazgeçmeyenler için oldukça harika bir öneri olacak. Dağcılık ile ilgili diğer filmleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Jago: Su Altında Bir Yaşam

netflix.com.tr

Jago: Su altında bir yaşamın konusu seksenlerindeki usta dalgıç, elinde sadece bir mızrak, derin bir nefes alıp Endonezya’nın Bajau kabilesinin oalağanüstü bir geleneğini sürdürmektedir. Jago, derin deniz avcılığı yapmaktadır. Netflix’in bu yapımı sizleri, insanın coğrafi evrimini konu alarak çekilmiş harika bir filmdir.

6.Kuşlarla Dans

youtube.com

Kuşlarla Dans filmi dişi kuşları etkilemeye çalışan erkek kuşların dansları ve uzun uğraşlarını anlatan renkli bir içeriktir. Yine Netflix’de izlenebilen “Gezegenimiz” (Our Planet) adlı belgesel dizinin yapımcılarından gelen “Kuşlarla Dansı”, rengarenk ve eğlenceli anlatımıyla dikkat çekmektedir. Dişi kuşları etkilemeye çalışan erkek kuşların hareketlerine odaklanmaktadır. Yeni Gine ormanlarındaki rengarenk ve eşsiz estetik görüntülere sahip kuşlarla tanışmaktayız.

7.Peru Gizli Hazine

netflix.com.tr

Netflix yapımı olan peru gizli hazine filmi geçmişi en az 1000 yıl öncesine uzanmakta da olan kültürel geleneklerle dolu olan Peru’yu ele almaktadır. Peru’nun şaşırtıcı doğal güzellikleriyle sizi tanıştırarak içinde kaybolacağınız bir yapım. Doğal zenginliklere sahip olduğu görsel bir şöleni de içermektedir.

8.The I-Land

22dakika.com

Netflix dizisi olan The I-Land’in konusu hafızaları silinen ve birlikte bir adaya bırakılan bir grup yabancının yaşamını anlatmaktadır. Kişiler zorlu koşullarda hayatta kalmak için savaşır ve sıkışıp kaldıkları adayla mücadele halindedir. Gözlerini açtıklarında kendilerini ıssız bir adada bulurlar. Hafızaları silindiği için adaya nasıl geldiklerini hatırlamayan grup, adadan kurtulmanın yolunu arar. Eve geri dönmek için çabalayan insanlar, bir süre sonra bulundukları yerin aslında göründüğü gibi olmadığını keşfeder. Adanın psikolojik ve fiziksel zorlukları ile karşılaşan insanlar, hayatta kalmayı başarmak için savaşmak zorunda kalır. Bu nefes kesen mücadeleyi izlemek için hadi başlayın.

9.The Ritual

netflix.com.tr

Netflix filmi olan The Ritual, yakın arkadaşlarının üzücü ölümünün ardından bir araya gelen üniversiteden dört eski arkadaşı İskandinavya’nın el değmemiş doğasında yürüyüşe cıkarlar. Fakat yanlış bir dönüş, onları İskandinav efsanelerindeki karanlık ve gizemli ormanlara yönlendirir. Ormanda var olan kadim bir bela dört arkadaşın her hareketini takip eden bir konuyu ele almaktadır.

10.Virunga

vimeo.com.tr

Netflix’in Virunga adlı filmi, araştırmacı gazetecilik ve doğa belgeseli olan güçlü bir kombinasyonu içermektedir. VIRUNGA, dünyanın unutulmuş bir Afrika bölgesinde daha iyi bir gelecek inşa etmek için hayatlarını riske atan bir grup cesur insanın inanılmaz gerçek hikayesini ve Kongo’yu anlatmaktadır.

11.Rim Of The World

netflix.com.tr

Netflix yapımı, Rim of the World, eğlenmek için gittikleri yaz kampında dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişmek zorunda kalan dört gencin hikayesini konu ediyor. Dünyayı kurtarmak için korkularının üstesinden gelip birlikte hareket etmek zorunda kalırlar.

12.Dünya’da Gece

indirsennet.com

Dünya’da gece adlı Netflix dizisi, Samira Wiley tarafından anlatılmıştır. Plimsoll Productions tarafından üretilmiştir. Dizi, son teknoloji ürünü düşük ışıklı kamera teknolojisini kullanarak gece boyunca aktif olan hayvanları takip etmektedir.

13.Battlefish

pilgrimmediagroup.com

Netflix’in bilim ve doğa kategorisinde bulunan Battlefish; balık tutma sezonu boyunca, bir grup balıkçı teknesinin Oregon kıyılarındaki rekabetçi sularda kazançlı albacore orkinosunu takip etmektedir. Dirençli erkekler ve kadınlar, balık avlama sezonu boyunca Oregon sahilinde bol kazanç getiren Albacore ton balıklarını yakalamaya başlar. Denizi ve balık tutmayı seven herkesin izlemesi gereken netflix yapımlarından biridir.

14.Yeni Hayat

brunstribe.com.tr

Netflix yapımı olan yeni hayat filmi, bir FedEx çalışanının, uçağının Güney Pasifik üzerindeyken düşmesini ele alır. Düşen uçak sonucu ıssız bir adada yaşamak zorunda kalmış olan FedEx sistem mühendisinin mücadelesini ada da hayatta kalmak uğruna vermiş olduğu yaşam mücadelesi etrafında dönmektedir. Tom Hanks, Robert Zemeckis ıssız ada temalı bu filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü’nü kazanmıştır.

15.Hold The Dark

netflix.com.tr

Netflix’in hold the dark, kurt sürüsü tarafından kaçırılan bir çocuğu bulmak için köye getirilen bir vahşi yaşam bilimcisinin hikayesini ele almaktadır. Avcı kurtların peşinden yol aldıkça, doğanın acımasızlığı ve bir adam olarak kendi başarısızlıklarıyla yüzleşeceği, onu giderek karanlık ve şok edici bir yola sürükleyen bir maceraya atılır. Arkasında çocuğun yastan deliye dönmüş babası, önünde acımasız coğrafik şartlar bulunan avcı misyonunda ilerledikçe “avlanan”ın kim olduğu giderek belirsizleşmeye başlamıştır…

En iyi dağcılık filmleri için hemen tıkla.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp