30 En İyi İzmir Kamp Alanları | İzmir Kamp Alanı Tesisleri

Kamp denilince ilk akla gelen şehirlerden biri hiç şüphesiz İzmirdir. Muhteşem denizi ve yemyeşil doğasıyla gelenlerin bir daha gelmesini sağlıyor. Sizin için 30 En İyi İzmir Kamp Alanları I İzmir Kamp Alanı Tesisleri listesini derledik.

Şirin Baba Camping

İzmir Kamp Alanları - Şirin Baba Camping
İzmir Kamp Alanları – Şirin Baba Camping

İzmir Karaburun da bulunan bu kamp alanı oldukça geniş bir alana sahip bu sayede alanda sıkış tepiş olmak zorunda kalmayacaksınız. İsmini işletmenin sahibinin şirin babaya benzemesinden dolayı almıştır. Alanda; Elektik, Cafeterya, Duş, Soyunma Kabini, Buzdolabı ve Bulaşık yıkayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. İster Şirin Baba Camping’e yiyecekle gelin isterseniz de alanda bulunan cafeteryasından faydalanın.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Acar Camping

İzmir Kamp Alanları - Acar Camping
İzmir Kamp Alanları – Acar Camping

İzmir Foça da yer alan Acar Camping doğayla iç içe denize 0 olması sizi cezbedebilir. Tüm sezon boyunca açık olan kamp alanında yazın botlar ile Foça turu yapabilirsiniz. Alanda; İnternet, Elektrik, Kafe, Duş, Buzdolabı, Soyunma Kabini ve Restoran gibi imkanlar da bulunmaktadır. Yemeğinizi ister Acar Camping’ten temin edebilir isterseniz de kendi ellerinizle hazırladığınız ev yemeğinizi yiyebilirsiniz. Denize 0 olduğu için istediğiniz zaman rahatlıkla denize girebilirsiniz, çadırım yok ama kamp yapmak istiyorum diyorsanız da kamp alanında çadır kiralayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Hipo Camp (Gümüldür)

İzmir Kamp Alanları - Hipo Camp
İzmir Kamp Alanları – Hipo Camp

İzmir Mendereste yer alan bu harika kamp alanı, çam ağaçlarının altında gölgelik bir yerdedir. Bu sayede yazın kavurucu sıcağından kurtulmuş oluyor ve kampınızı daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Kamp alanı 60.000 m² gibi oldukça geniş bir alana kurulu. Hipo Camp’ta kalabilmeniz için Bungalov evler de bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanı mavi bayrak ödüllü özel plaja sahiptir. İçerisinde; Restoran, Mini – market, Havuz, Tuvalet, Buzdolabı, Karavan Alanı, Duş, Mangal Alanı ve İnternet gibi imkanları bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Deniz Çadır Kamp

İzmir Kamp Alanları - Deniz Çadır Camp
İzmir Kamp Alanları – Deniz Çadır Camp

İzmir Dikilide yer alan Deniz Çadır Kamp, isiminden de anlayabileceğiniz gibi denize yakın mesafesi ile kamp sevenleri cezbediyor. 11.000 m² alana sahip olan bu kamp alanı zeytin ve çam ağaçlarıyla bezenmiş bir kamp alanıdır. Kamp alanında bisiklet ve yürüyüş turları düzenlenip, bisikletli misafirlere konaklamada %15 indirim yapılmaktadır. Duş, Aydınlatma, Buzdolabı, Büfe, Elektrik, Otopark ve İnternet gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca Deniz Çadır Kamp hayvan dostu bir işletmedir istediğiniz gibi evcil hayvanınızı gönül rahatlığıyla getirebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Çam Kamping

İzmir Kamp Alanları - Çam Kamping
İzmir Kamp Alanları – Çam Kamping

İzmir Dikili’de yer alan Çam Kamping denize 0 mesafede bu sayede denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca alanda; Tuvalet, Banyo, Restoran, Şezlong, Buzdolabı, mutfak, Ateş ve Mangal Yakma Alanları bulunmaktadır. Huzurlu ortamıyla şehir’in gürültülü yaşamından kurtulmak için harika bir kaçamak.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Mona Glamping Caravan Suites Camp

İzmir Kamp Alanları - Mona Glamping Caravan Suites Camp
İzmir Kamp Alanları – Mona Glamping Caravan Suites Camp

Mona Glamping Seferihisar da bulunmaktadır. Sahile, Kale içine ve Teos Antik Kentine yürüme mesafesindedir. Glamping sahiplerinin en büyük isteği doğaya zarar vermeden Mona Glamping’i kurmaktı ve 1 metreküp beton bile atmayarak bunu başarmış gözüküyorlar. Ayrıca bu kamp alanı Türkiyede bu konsepte kurulan ilk kamp yeridir. Alanda; Otopark alanı, Mutfak, Buzdolabı, Tuvalet, Duş, Elektrik, Aydınlatma ve İnternet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Esinti Camping

İzmir Kamp Alanları - Esinti Camping
İzmir Kamp Alanları – Esinti Camping

İzmir Seferihisar’da yer alan kamp alanında Tuvalet,Su, Elektrik, Aydınlatma ve Piknik alanı bulunmaktadır. Üstelik denize de oldukça yakın olan bu kamp alanında oldukça keyifli saatler geçirebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Caravan Camping

İzmir Kamp Alanları - Caravan Camping
İzmir Kamp Alanları – Caravan Camping

İzmir Bergama’da yer alan bu Caravan Parkı şehir’in gürültüsünden kurtulmak için iyi bir fırsat. Üstelik karavanınızı alıp denizin yanında yerinizi alabilir müthiş kuş cıvıltılarıyla uyanabilirsiniz. Alanda; Tuvalet, Restoran, Piknik Alanı, Havuz, Banyo, Buzdolabı ve İnternet  bulunmaktadır. Ayrıca Caravan Camping düğün için de hizmet vermektedir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Urla Demircili Ada Camping

İzmir Kamp Alanları - Ula Demircili Ada Camping
İzmir Kamp Alanları – Ula Demircili Ada Camping

Urla Demircili Ada Camping adından da anlayabileceğiniz gibi Urla’da yer alıyor. Denize 0 muhteşem görüntüsüyle gelenlerini büyüleyen kamp alanı hem karavan hem de çadır kampına elverişli. Ayrıca alanda; Ateş Alanı, Bahçe, Çadır, Duş, Kafeterya, Karavan Alanı, Plaj, Restoran, Şarj İstasyonu, Ücretsiz Otopark, Tuvalet ve Yürüyüş Alanı bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Yenifoça Sazlıca Kamping

İzmir Kamp Alanları - Yenifoça Sazlıca Kamping
İzmir Kamp Alanları – Yenifoça Sazlıca Kamping

İzmir Foça’da yer alan Yenifoça Sazlıca Kamping sessiz sakin bakir bir alanda kurulmuştur. Kamp alanının 3 ayrı plajı bulunmakta bu yüzden dalgıçların ve yüzmeyi sevenlerin uğrak yerlerindendir. Üstelik bir aile müessesesidir, sahibi damsız girilemeyeceğini çok net bir şekilde belirtmiştir. Alanda; Lavabo, Duş, Tuvaletler, Buzdolabı ve Priz bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Nuri’nin Yeri

İzmir Kamp Alanları - Nuri'nin Yeri
İzmir Kamp Alanları – Nuri’nin Yeri

İzmir Urla ilçesinde yer alan Nuri’nin Yeri zeytin ağaçlarının içinde yer alıyor, tesiste Bungalov evler ve normal odalar bulunmakta. Ayrıca ücretsiz Su, Elektrik, İnternet, Tuvalet, Buzdolabı, Restoran ve Bar bulunmaktadır. Gündüzleri denize girerek zaman geçirebilir ya da oldukça yakın mesafede olan Kaş’a gidebilir yeni yerler keşfedebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

İkizler Camping (Killik Koyu)

İzmir Kamp Alanları - İkizler Camping
İzmir Kamp Alanları – İkizler Camping

İzmir Dikili Killik Koyunda yer alan İkizler Camping huzur dolu bir tatil yapmak için iyi bir seçenek. Tertemiz denizi ile sizi sizi bekliyor olacak ayrıca Killik Koyu ismini plajda bulunan kil kayalarından almaktadır. Bu sayede güneşlenirken kil banyosu yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ali Baba’nın Yeri

İzmir Kamp Alanları - Ali Babanın Yeri
İzmir Kamp Alanları – Ali Babanın Yeri

Ali Baba’nın Yeri İzmir Ödemiş’de bulunuyor, hem çay bahçesi hem piknik alanı hemde kamp alanı olarak kullanılan Ali Baba tam bir aile mekanı. Daha çok çay bahçesi olarak kullanılan alanda kamp yapmak için alan da bulunmaktadır, denize nazır manzarasıyla gelenleri ağırlıyor. İçeride kendin pişir kendin ye, mangal ürünleri, sucuk ekmek ve aperatif yiyecekler bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kalemlik Orman Kampı

İzmir Kamp Alanları - Kalemlik Orman Kampı
İzmir Kamp Alanları – Kalemlik Orman Kampı

İzmir Mendereste yer alan Kalemlik Orman Kampına geldiğinize pişman olmayacaksınız. Çadırın yanı sıra Bungalov evler de bulunuyor isterseniz Bungalov evlerinde de kalabilirsiniz. Muhteşem bir ormanın içinde olan ve hemen yanı başında deniz bulunan Kalemlik Orman Kampı, günübirlik misafirlerinde uğrak yeri. İçerisinde; Elektrik, Restoran, Market, Mangal Alan, Mesire Alanı, Tuvalet, Plaj, Duş, Otopark ve Çocuk Parkı bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Ağaçaltı Kamp Alanı

İzmir Kamp Alanları - Ağaçaltı Kamp Alanı
İzmir Kamp Alanları – Ağaçaltı Kamp Alanı

Ağaçaltı Kamp Yeri İzmir Urla’da yer alıyor, denize kıyısı olan bu kamp alanı yüzmeyi sevenlerin sevebileceği yerlerden biri. Adından da anlayabileceğiniz gibi yemyeşil ağaçların içinde bulunuyor. Alanda; Ateş Alanı, Çadır Kiralama, Elektrik, Tuvalet ve İnternet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Çınar Camping

İzmir Kamp Alanları - Çınar Camping
İzmir Kamp Alanları – Çınar Camping

Çınar Camping, İzmir Mendereste bulunmaktadır uzun zamandır hizmet veren bu kamp alanıdır. Sabahları kuşların cıvıltılarıyla, geceleri ise gökyüzünde parlayan yıldızları sayarak ve hemen yanındaki denizin dalgalarının sesini duyarak uyuyabileceğiniz bir yer. Alanda; Çadır Kiralama, Cafe, Sıcak Su,Tuvalet, Duş, Market, Buzdolabı, Restoran ve Elektrik bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Torasan Camping

İzmir Kamp Alanları - Torasan Camping
İzmir Kamp Alanları – Torasan Camping

İzmir Urla’da yer alıp hem kamp çadırı hem de karavan kurabileceğiniz bir kamp alanıdır. İskeleli bir sahile sahip olan Torasan Camping palmiye ağaçlarıyla süslenmiştir. Diğer kamp alanlarından farklı olarak eğlenceli vakit geçirmeniz için canlı müzik bulunmaktadır. Alanda; Duş, Tuvalet, Restoran ve Plaj bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

 Kalyoncu Camping

İzmir Kamp Alanları - Kalyoncu Camping
İzmir Kamp Alanları – Kalyoncu Camping

Çeşmede yer alan bu kamp alanı oldukça geniş bir alana kurulu olan Kalyoncu Camping, rahat rahat kamp yapmak isteyenlerin seveceği bir mekan. İsterseniz çadır getirmeyip kamp alanında kiralayabilirsiniz, çadır kiralayabildiğiniz gibi Kalyoncu Camping’te bulunan 2 karavanı da kiralayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanı günübirlikçilerin de uğrak yeri, alanda; Elektrik, Tuvalet, Duş ve Mutfak bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Payamli Camping

İzmir Kamp Alanları - Payamlı Camping
İzmir Kamp Alanları – Payamlı Camping

İzmir Güzelbahçe’de yer alan Payamlı Camping dağların arasında bakir bir yere kurulu bir işletmedir. Hayvan dostu bir işletmedir, evcil hayvanlarınız kabul edilmektedir. Bazı kamp alanlarından farklı olarak Payamlı Camping’te havuz da bulunmaktadır. Çevre kirliliği ve orman yangınlarını engellemek amacıyla kamp alanında sigara içmek yasaktır. Yemyeşil doğası ve bol oksijeniyle Payamlı Camping sizi bekliyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kayserkaya Kamping

İzmir Kamp Alanları - Kayserkaya Kamping
İzmir Kamp Alanları – Kayserkaya Kamping

İzmir Selçuk’ta yer alan bu kamp alanı oldukça geniş bir alana kuruludur içerisine çadır ve karavanlar için alan bulunmaktadır. Yazın oldukça güzel olan kamp alanı aynı zaman da kışın kar manzarasıyla harika gözüküyor. İçerisinde diğer kamp alanlarından farklı olarak havuz ve dağ evi bulunmaktadır. Çam ormanının içerisinde bulunan kamp alanı gençlerin ve eğlenmeyi sevenlerin uğrak noktası.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Özcan Camping

İzmir Kamp Alanları - Özcan Camping
İzmir Kamp Alanları – Özcan Camping

Özcan Camping, İzmir Seferihisar’da doğanın sesini dinleyerek kuş cıvıltılarıyla uyanabilirsiniz. Organik sebzeleriyle güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz, yaklaşık 35 yıllık tecrübesiyle kamp sevenlerini ağırlıyor. Akşamları ateş başında şarkılar söyleyerek ya da geceleri yıldızları seyrederek fotoğraflayarak geçirebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Claros Camping

İzmir Kamp Alanları - Claros Camping
İzmir Kamp Alanları – Claros Camping

Doğayla iç içe ve denize yakın olan bu kamp alanı Claros Antik Kenti yakınında bulunmaktadır. İzmir’e gelirseniz uğramayı unutmayın.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Birbirinden Güzel İzmir Bungalov Evleri için.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...