Birbirinden Güzel İzmir Bungalov Evleri

İzmir bungalov evleri deyince, aklımıza Ege’nin incisi İzmir’de doğayla iç içe bir tatil gelir. Ege güzeldir, İzmir ise Ege’li bir güzeldir. 8 bin 500 yıla dayanan tarihiyle 30’dan fazla uygarlığa ev sahipliği yapmış, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehridir İzmir. Bin yıllar boyunca Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar, bu şehrin ağırladığı uygarlıklardan yalnızca birkaç tanesidir. İzmir gerek konumu gerekse iklimi nedeniyle, çekiciliğini her daim korumuştur. Yeşilin ve mavinin dans ettiği bereketli toprakları incire, zeytine, üzüme ve pamuğa ana olmuştur. İzmir’în ekonomik ve sosyal dinamizmi, belki de en çok denizine ve toprağına bağlıdır. Kendine has otları, zeytinyağlı yemekleri, deniz mahsulleri ile mutfağı ayrıca güzeldir. Masmavi denizi, yemyeşil doğasıyla Ege’nin incisi, İzmir’in en güzel bungalov evlerini bir yazıda derledik. Ancak İzmir bungalov evleri yazımızı okumadan önce İzmir’de gezmek, İzmir’i yaşamak için neler yapmak gerekir, kısaca değinelim.

İzmir’de Yapacak Çok Şey Var

Efes Antik Kenti
Efes Antik Kenti

İzmir’in birbirinden güzel bungalov evlerine geçmeden önce hem kent merkeziyle hem de ilçeleriyle doyasıya yaşanması gereken bir şehir olan İzmir’e bakalım. Eğer İzmir’de bir gün geçirecekseniz, güne tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda boyoz ve çay eşliğinde bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Bu arada Konak Meydanı’nda Saat Kulesi ve güvercinlerle fotoğraf çekilmeyi ihmal etmeyin. Ardından, Asansör’de eşsiz İzmir manzarasına karşı bir kahve içebilirsiniz. Sonrasında Alsancak’ta bir tur atıp, günbatımında Pasaport İskelesi’nden vapurla Karşıyaka’ya geçerseniz, İzmir’i kısacık da olsa turladınız demektir.

İzmir’in Rengarenk İlçeleri

İzmir’den kıyıdaki ilçelere doğru yönelirseniz; Çeşme’de rüzgârla yarışır, Urla’da enginarın tadına doyamaz, Foça’da foklarla oynaşırsınız. Bergama’da tarihle buluşup, Selçuk’ta Meryem Ana’nın şefkatli kollarına kavuşursunuz. Şirince’de şarapların tadına bakmak ise, hafif leyla olmayı göze almak demektir. Üstelik zamanınız çoksa daha yapacak çok şey vardır. Mevsim kış ise Bozdağ kayak yapmak için spor tutkunlarını bekler. Ancak Bozdağ’a çıkmadan Ödemiş’te enfes bir köfte yemek gerekir. Sonrasında Gölcük’e uğramamak olmaz. Eğer şanslıysanız, buz tutmuş gölün manzarasına karşı sıcacık bir bardak çay yudumlarsınız. Şayet aylardan Mayıs ya da Haziran ise Kemalpaşa’nın kiraz şenliklerini yakalar ve kiraza doyarsınız. Bizden söylemesi, İzmir’de daha yapacak çok şey var.

Fuarlar ve Festivaller Şehri İzmir

İzmir Enternasyonal Fuarı 1936 yılında açılmıştır. Fuarın hayata geçirilmesine Doktor Behçet Uz öncülük etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İzmir’de uluslararası ekonomik bir bağlantı olmasını arzu etmiştir. Böylece Kültürpark adıyla da anılan İzmir Fuarı, kent merkezinde yemyeşil bir alan üzerinde kurulur. Her yıl Ağustos ayının son haftası açılan fuar, hem uluslararası hem de ülke genelinde misafirlerini konuk eder. Ayrıca İzmirliler için vazgeçmesi mümkün olmayan bir spor, dinlenme ve eğlenme alanıdır. İzmir aynı zamanda bir festivaller şehridir. Öyle ki, İzmir ve ilçelerinde yılın hemen her ayı bir festival vardır. Avrupa Caz Festivali, Urla Enginar Festivali, Alaçatı Ot Festivali, Kemalpaşa Kiraz ve Sanat Festivali, Selçuk Efes Kültür Sanat Festivali bunlardan bazılarıdır.

İzmir’de Ne Yenir, İzmir’den Ne Alınır?

İzmir’de bir günü yalnızca tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda geçirmek mümkündür. Zira geçmişi 500 yıla dayanan çarşı, ülkemizin de en büyük açık hava çarşılarından biridir. Üstelik Kemeraltı’nda alış veriş yaparken, pek çok tarihi çeşme, han ve sebil gezinize eşlik eder. 200 Hektarı kapsayan çarşı, aynı zamanda dinlenmek ve yemek yemek için harika seçenekler sunar. İzmir 2015 yılından bu yana Dünya Gurme Kentler Ağı’na (DELICE) üyedir. Ege’nin çok kültürlü mutfağı bu ağ üzerinden dünyaya açılan bir penceredir.

Kemeraltı’ndan Alsancak ve Karşıyaka’ya

Kemeraltı Çarşısı içindeki esnaf lokantalarında zeytinyağlı sebze ve et yemeklerinden, yöresel ot yemeklerine, haşlamalarına ve balıktan midyeye uzanan bir lezzet gezisi yapmak mümkündür. Kestanepazarı Camisi civarında baharatçılar, şekerciler, zahireciler, iç giyim ve tekstil firmaları vardır. Havra Sokağı’ndan taze sebze ve meyve, balık, sakatat, helva ve peynir alış verişi yapılır. Şayet hava sıcaksa meşhur karadut şerbeti içmeden gitmemek gerekir. Kızlarağası Hanı hem bir kahve içimi soluklanmak hem de gümüş takılara, hediyeliklere bakmak ve taze çekilmiş kahve almak içindir. Alış veriş meraklıları için vazgeçilmez adresler ise Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve Karşıyaka Çarşısıdır. Ayrıca ara sokaklarda sahaflar, kafe ve barlar yer alır.

İzmir Bungalov ve Doğa Evleri

Kampbros olarak İzmir bungalov ve doğa evlerini sizler için listeledik. İzmir’de doğa içerisinde tatil yapmayı planlayanlar için seçtiğimiz bungalov evleri keyifle inceleyebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Bademler Doğal Yaşam Köyü

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Bademler Doğal Yaşam Köyü
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Bademler Doğal Yaşam Köyü

İzmir’e en yakın ilçelerden biri olan Urla, İzmir bungalov evleri deyince hemen aklımıza gelir. Bademler Doğal Yaşam Köyü Urla’ya 12 km. uzaklıkta yer alan sıra dışı bir tesistir. Aslında son yılların yükselen değeri eko-turizm konseptinde bir yaşam alanı demek daha doğrudur. Tesis Güzelbahçe Seferihisar arasında, ister özel araçla ister toplu taşımayla ulaşımı son derece kolay bir konumdadır. Doğal Yaşam Köyü’nde sadece bungalov konaklaması yok. Aynı zamanda atölyeler ve toplantı salonu, hayvan barınakları ve ekip biçme alanları da mevcuttur. Ayrıca Doğal Yaşam Köyü’nde kooperatif ürünlerinin satışı yapılır ve bir de kafeteryası bulunmaktadır. Bungalovlar haftalık ya da sezonluk olarak kiralanabilir ve 30 kişilik kapasiteye sahiptir. Her bungalovda mini bir mutfak, buzdolabı, banyo, tuvalet, tv ve klima yer alır. Doğal Yaşam Köyü’nde yemekhane, çamaşırhane, dinlenme evi ve revir, ortak alan olarak kullanılır. Son olarak Bademler Köyü’nün 2012 yılında ülkemizin en temiz köyü seçildiğini, üstelik yine ülkemizde tiyatrosu olan tek köy olduğunu da belirtelim.

Olimpos Bungalow Urla

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Olympos Bungalow
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Olympos Bungalow

Urla’ya yakın şirin balıkçı kasabası Balıklıova’da yer alan bir başka İzmir bungalov evleri arasında yer alan Olimpos Bungalow’dur. Özel araçla ya da toplu taşımayla ulaşım son derece kolaydır. Bungalov evlerin hepsinde klima, tv, banyo-tuvalet, buzdolabı ve sıcak su mevcuttur. Olimpos Bungalow’larda asma çardakların altında dinlenip, hamakta keyif yapmak mümkündür. Ayrıca ızgara sevdalıları için bahçede mangal yakma imkânı da mevcuttur. Bir yandan dinlenip bir yandan iş yapmak ya da eğlenmek için, sınırsız internet hizmeti de mevcuttur.

Morkoyun Bungalov Kamp

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Morkoyun Bungalov
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Morkoyun Bungalov

İzmir bungalov evlerinden bir diğeri olan Morkoyun Bungalov Kamp, İzmir’in sevimli beldesi Mordoğan’da yer alıyor. İzmir’e 89 km. mesafedeki işletmeye Çeşme otobanından ulaşmak mümkün. Kamp alanı olarak tasarlanmış işletmede 9 adet bungalov mevcuttur. Bunun dışında kubbe şeklinde iki tane igloo ve bir de çadır konaklaması mevcuttur. İzmir bungalov evlerinden Morkoyun bungalov kamp, konuklarına kendi çadırlarında sazlık alanda kamp yapma imkânı da sunmaktadır. Ayrıca yine çadırda konaklayanlar için ortak duş ve tuvalet de bulunmaktadır. Morkoyun Kamp bungalov konaklamasına kahvaltı ücreti dâhildir. İsteyenler öğle ve akşam yemeğinden de faydalanabilir.

Delice Doğa Evi

İzmir Bungalov Evleri - Bungalov Delice Doğa Evi
İzmir Bungalov Evleri – Bungalov Delice Doğa Evi

Urla’dan Foça’ya doğru uzandığınızda Delice Doğa Evi’nde konaklayabilirsiniz. Eski Foça’ya 6 km. mesafedeki işletme, antik Phokaia’nın eteğinde, zeytin ağaçlarının içinde yer alır. Mekan adını içinde bulunduğu delice zeytin ağaçlarından alıyor. Delice Doğa Evi’nde aynı zamanda pek çok atölye çalışması gerçekleşiyor. Üstelik evcil hayvan dostu olan bu işletmede köy kahvaltısı, ala carte restoran, wi-fi ve 7/24 sıcak su hizmeti mevcut. Bunun yanı sıra tekne turu, doğa yürüyüşü, ateş başında sohbet ve antik rota turları, Delice Doğa Evi’nde konaklamanın sunduğu diğer etkinliklerdir. Her biri diğerinden farklı olan odalarda şömine, klima, tv, mikrodalga fırın ve buzdolabı yer alır. Doğanın içinde kuş sesleriyle dinlenmek isteyenler için, İzmir bungalov evlerinden Delice Doğa Evi kapılarını açıyor.

Ağaç Ev İzmir

 İzmir Bungalov Evleri - İzmir Ağaç Ev
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Ağaç Ev

Sıradaki İzmir bungalov evi Torbalı ilçesinde bulunan Ağaç Ev İzmir. Dört adet bungalovdan oluşan bu işletmeyi genç bir aile yönetmektedir. Çam ormanının içindeki Ağaç Ev, zeytin ağaçlarının da bulunduğu bir alanda yer alıyor. Yakındaki derenin şırıltısı ve kuş cıvıltıları içinde keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için son derece uygun bir ortama sahiptir. Pencereleri ağaçlara bakan evlerde şömine, soba, mutfak ve banyo bulunmaktadır. Ayrıca mangal sevenler için barbekü de mevcuttur. Üstelik Ağaç Ev’de, otopark ve akıllı kilit sayesinde rahatça tatil yapmak için gereken her şey düşünülmüş.

Şirincem Saklı Vadi

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Şirincem Saklı Vadi
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Şirincem Saklı Vadi

Şirincem Saklı Vadi, Şirince ile Selçuk arasında yer alan, adı gibi gizli bir işletme. İşletmecisinin mini bir pansiyon olarak tanımladığı Saklı Vadi, yeşillikler içinde 4 adet odadan oluşuyor. Üstelik burası çok eski zamanlardan kalma bir ev ve ahırın restore edilmesiyle yeniden can bulmuş. Odalarda tercihe göre şömine ve klima seçenekleri mevcuttur. Sıcak su, tv ve banyo ise Saklı Vadi’deki diğer ayrıntılar.

Küçük Çiftlik Bungalov Evleri

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Küçük Çiftlik Bungalov
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Küçük Çiftlik Bungalov

Şirince’de bulunan bir diğer işletme Küçük Çiftlik Bungalovları. Ücretli ve ücretsiz hizmetleri içinde; araç kiralama, emanet kasa, bagaj muhafazası, kuru temizleme ve çamaşırhane var. Ayrıca odalarda internet, ütü, banyo ürünleri mevcuttur. Yeşillikler içinde sade bir tasarıma sahip İzmir bungalov evlerinden Küçük Çiftlik Bungalov Evleri, bizlere doğanın içinde tertemiz bir mekân sunmuştur.

Kayserkaya Dağ Evleri

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Kayserkaya Dağ Evleri
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Kayserkaya Dağ Evleri

Kayserkaya Dağ Evleri, Şirince’nin atmosferine en uygun işletmelerden biridir. Zira işletmeye, ahşap ve doğal taştan oluşan köy evi görünümü hâkimdir. Sunduğu hizmetlerle ev ortamının sıcaklığını ve köy yaşamının huzurunu, Kayserkaya’daki bir tatilde yaşamak mümkündür. Kayserkaya’da isterseniz şömine başında isterseniz havuz başında keyifli anılar geçirebilirsiniz. Üstelik doğanın tam içinde kendinize ait ya da işletmeye ait çadırlarda kamp yapma imkanı da sunulmuştur. Kayserkaya’da pek çok etkinlik mevcuttur ; at safari, oryantiring, doğa yürüyüşü, özel gün organizasyonları bunlardan bazılarıdır. Ayrıca meraklıları için zeytinyağ yapımı ve arıcılık gözlemi de mümkündür.

Salkım Konakları

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Salkım Konakları / Fotoğraf: salkimkonak.com
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Salkım Konakları / Fotoğraf: salkimkonak.com

Şirince’deki en güzel konaklama seçeneklerinden biri de Salkım Konaklarıdır. Burada birbirinden farklı odalarda zaman içinde bir yolculuğa çıkmak mümkündür. Çünkü Ağaç, Hitit, Mısır, Osmanlı, Balayı adlarındaki odalar, bu adları tasarımlarına göre almış. Ayrıca zengin kahvaltı sunan bir restoran ve yüzme havuzu da Salkım Konaklarının ziyaretçilerine sunduğu özelliklerdendir. Son derece konforlu olan odalarda wi-fi erişimi vardır. Salkım Konaklarında yoga ve atv turu yapmak da mümkündür.

Kırkınca Evleri

İzmir Bungalov Evleri - İzmir Kırkınca Evleri
İzmir Bungalov Evleri – İzmir Kırkınca Evleri

İzmir bungalov evlerinden Şirince’deki son noktamız Kırkınca Evleri, dokusu korunarak restore edilen eski bir konaktır. Bu iki katlı ahşap konakta zaman içinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissetmek mümkündür. Her biri farklı adlara sahip odalar son derece konforlu. Nostaljik bir atmosferde hem dinlenip hem de şöminenin başında şarabını yudumlamak isteyenler için Kırkınca Evleri ziyaretinizi bekliyor.

İzmir Bungalove Camp

İzmir Bungalov Evleri - Bungalove Camp Seferihisar
İzmir Bungalov Evleri – Bungalove Camp Seferihisar

Bungalove Camp, Seferihisar bungalov evleri denildiğinde, rengarenk bungalovları ile akla ilk gelen tesislerden. Farklı konaklama seçenekleri sunan Bungalove Camp‘ta Bungalove Maxi, Bungalove Midi ve Bungalove Mini olmak üzere üç farklı tip konaklama tipi ve toplam 6 adet bungalov ev bulunmaktadır. Mandalina ağaçları arasında yer alan birbirinden güzel renklere sahip bungalovlarda, duş ve mutfak alanları yer alıyor. Akarca Plajı‘na 10 dakika yürüme mesafesi uzaklıkta olan Bungalove Camp, Teos Antik Kenti’ne 10 dakika otomobil ile ulaşım mesafesindedir. Tesis içerisinde yeme ve içme hizmetleri sunulmuyor. Bu nedenle dilerseniz yanınızda yemek götürebilir veya Yemeksepeti üzerinden, kamp alanına sipariş verebilirsiniz.

Teos Sanat Kampı

İzmir Bungalov Evleri - Teos Sanat Kampı Seferihisar
İzmir Bungalov Evleri – Teos Sanat Kampı Seferihisar

Teos Sanat Kampı, Seferihisar kamp alanları listemizde doğa ve sanatın bir araya geldiği samimi bir kamp alanı. Kampı farklı kılan doğallığı ve etkinlikleri, çünkü Teos Sanat Kampı kamp yapanlara sanat bulaştırıyor. Teos Sanat Kampında; tiyatro buluşmaları, bahar piknikleri, sinema geceleri, türkü ve canlı müzik konserleri düzenleniyor. Alan içerisinde özgürce dolaşan ördek, kedi, eşek ve köpekler doğa ile iç içe olmak isteyenleri adeta kucaklıyor. Doğal ve salaş ortamları seviyorsanız, burası tam size göre. Kamp içerisinde ücretsiz otopark, ücretiz wi fi, elektrik imkânı, duş, çamaşır yıkama, bisiklet kiralama, servis otobüsü, kültür evi ve kooperatif bakkalı, 24 saat açık kafe-bar vb. mevcuttur. Kendi çadırınızla konaklayabilir, ekonomi oda veya basic oda kiralayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu içerikte yer alan Bungalov Evler’de Otelz ile dolaylı bağlantılarla işbirliği yapılarak Rezervasyon yönlendirmeleri yapılmıştır. Doğabilecek sorunlardan Kampbros Medya ve Prodüksiyon Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Hale Başeğerci
Hale Başeğerci
Hale Başeğerci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Anasanat Dalı mezunu. Şu anda metin yazarı olarak çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...