İstanbul Kamp Alanları | En İyi 25 İstanbul Kamp Alanı

İstanbul’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için İstanbul’un hem ücretsiz kamp alanlarını, hem de ücretli kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel İstanbul kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kamp Alanları 2020 Güncel Listesi

1.Dama Kamp Alanı, Saroz Körfezi

Dama Kamp Saros Körfezi – Edirne

Dama kamp alanı, Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Saroz Körfezi yakınlarında bulunmaktadır. Alanda kendi çadırlarınız ile kamp yapabilir ayrıca bungalov tipi çadırları kiralayıp güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz. Bir aile işletmesi olan dama kamp alanı, İstanbul’a hem yakın hemde uzaktır. Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için harika bir seçenektir. Kamp alanı işlet sahibi her hafta sonu İstanbul kalkışlı otobüsler ile gidiş-dönüş ulaşım hizmeti de sağlamaktadır. Denize 5 dk yürüme mesafesinde olan kamp alanı, içerisinde ihtiyacınız olan tüm imkanlar bulunmaktadır.

 • Dama Kamp Alanında Yeme ve İçme

Dama Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz her türlü imkan bulunmaktadır.

 • Dama Kamp Alanında Temel İhtiyaçlar

Alanda, elektrik, duş, tuvalet ve mutfak gibi tüm imkanlar vardır.

 • Dama Kamp Alanına Ulaşım

Kamp alanına, her hafta sonu Dama Tur tarafından İstanbul’dan otobüs kaldırılmaktadır. İşletme ile iletişime geçip hafta sonu kampları için yer ayırtabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tesis detaylarını incelemek için tıklayın.

2.Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Ağve Kilimli Koyu, İstanbul

Kilimli Koyu, İstanbul kamp alanları listemizin ilk sırasında yer alıyor. Koyda işletmenin sınırları içerisinde bulunan alanda kamp yapmak yasak fakat işletmenin sahip olduğu sahilin sağına ve soluna ayrılan yolları takip ederek kamp yapılabilecek alanlara ulaşabilirsiniz. Alan deniz kenara olduğundan dolayı bol rüzgar almaktadır. Bu yüzden zeminde ateş yakmamaya dikkat etmek gerekmektedir. Kilimli Koyu muazzam bir manzaraya sahip, kamp alanına ulaşmak zor gibi görünüyor fakat manzarayı gördüğünüzde tüm zorlukları unutuyorsunuz.

 • Ağva Kilimli Koyu’nda Yiyecek ve İçecek

Kilimli Koyu’nda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir restoran yer alıyor. Bunun dışında ihtiyaçlarınızı, koya gelmeden önce yol kenarlarında bulunan marketlerden giderebilirsiniz.

 • Ağva Kilimli Koyu Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet, duş ve çeşme bulunmuyor.

 • Ağva Kilimli Koyu’na Ulaşım

Kilimli koyana dilerseniz özel aracınızla dilerseniz de toplu taşımayla gidebilirsiniz. Özel aracınızla gidecek olursanız Kilimli Koya giden yolu takip etmeniz yeterli yol sizi sahile kadar ulaştıracaktır. Aracınızı girişte bırakıp kısa bir yürüyüşten sonra koya ulaşabilirsiniz. Eğer ulaşım için toplu taşımayı tercih edecekseniz Üsküdar’dan kalkan 139A otobüslerine binerek ortalama 3 saatlik bir yolun sonunda Ağva’ya ulaşacaksınız. Son duraktan itibaren yaklaşık 5 km’lik mesafe kalmaktadır. Bu mesafeden sonra herhangi bir toplu taşıma bulunmamaktadır.

Kampbros’da Keşfet.

3.Ömerli Barajı Kamp Yeri

İstanbul kamp alanları listemizin 3. sırasında adından sık sık bahsedilen Ömerli barajı kamp alanı bulunmaktadır. Alan hakkında dikkat etmeniz gereken alanda görebileceğiniz misafirler olabilir. Bunlar; domuz, çakal veya kurt olabilir fakat önleminizi alırsanız sizi rahatsız etmeyeceklerdir. alanı fazla ziyaret ettikleri söylenemez. Gece sıcaklıklar ortalamanın altına düştüğü için tedbirli gidilmesi gereken bir yerdir.

 • Ömerli Barajı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Alanda tesis veya işletme bulunmamaktadır. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı alana gelmeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

 • Ömerli Barajı Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında duş ve tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz yer mevcut değil fakat alan şehire araçla 10 – 15 dakika mesafede yer alıyor. Kamp ateşi için el verişli olan alanda ateş yakarken önceden kullanılmış ateş yerlerinde kullanmaya dikkat etmekte fayda var.

 • Ömerli Barajı Kamp Alanı’na Ulaşım

Eğer toplu taşımayı tercih edecekseniz 138 numaralı otobüslerle Ömerli Barajı yakınlarına ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla Anadolu Yakası’ndan 1 saat sürecek yolculukla ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

4.Esenceli Köyü Kamp Alanı, Şile

Esenceli Köyü Ömerli Barajı ve Hacıllı Köyü arasında yer alıyor. Esenceli Köyü, Şile merkeze 38 kilometre uzaklıktadır. Ömerli ve Hacıllı kadar duyulmamış olmasına rağmen sessizliği ve sakinliği arayan kamp tutkunlarının tercih edebileceği bir kamp alanıdır. Esenceli Köyü’ne girişinizi yaptıktan sonra kısa bir keşfin ardından çadırlarınızı kurup köyün çevresinde keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

 • Esenceli Köyü Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Alanda işletme veya tesis bulunmadığı için yiyecek-içecek ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

 • Esenceli Köyü Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Esenceli Köyü’nde haneler dışında herhangi bir işletme yer almıyor. Bu sebeple köyde kamp yaparken kullanabileceğiniz; tuvalet ve duş bulunmuyor.

 • Esenceli Köyü Kamp Alanı’na Ulaşım

Esenceli Köyü’ne ulaşım sağlamak için özel aracınızın olması gerekmektedir çünkü toplu ulaşım ile ulaşım sağlanmamaktadır. Esenceli Köyü’ne ulaşmak için ilk olarak Şile otobanına doğru yola çıkmanız gerekiyor, devamında Kömürlük yolunu da geçtikten sonra Kervansaray Mahallesi muhtarlığının sağından devam ederek Esenceli Köyü’ne ulaşacaksınız.

Kampbros’da Keşfet.

5.Belgrad Ormanı Kamp Alanı, Sarıyer

Doagadakiyabanci.com

Kamp deneyiminizi ormanın derinliklerinde yaşamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz ilk adres İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad Ormanı olabilir. İstanbul’da kamp ve doğa tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği ormanların başında Belgrad Ormanı yer alıyor. Ormanda kamp yapmak istiyorsanız yerine getirmeniz gereken en önemli unsur ormanda nerede ve ne zaman kamp yapacağınıza göre girişteki güvenlikten izin almanız olacaktır. Belgrad Ormanı’nda kamp alanınızı seçmek cesaretinize ve ne kadar sessizliğe ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.

 • Belgrad Ormanı’nda Yiyecek Ve İçecek

Belgrad Ormanı’nda kamp için konumunuzu belirledikten sonra yeme-içme ihtiyacınızı gidermek için ormanın içinde yer alan büfe tarzı bir işletme mevcut. Her ihtimale karşı önlem olarak yol üzerinde bulunan marketlerden de alışverişinizi yapabilirsiniz.

 • Belgrad Ormanı’nda Temel İhtiyaçlar

Ormanda temel ihtiyaçlarınızı gidermeniz için olanaklar sağlanmış. Belgrad Ormanı’nın içerisinde tuvalet ve çeşme bulunuyor. Fakat hava koşullarının farklılığına göre suyun temizliği de farklılık gösterebiliyor. Hava yağışlığı olduğu zaman su çamurlu akabiliyor. Eğer Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak istiyorsanız ve yağışlı bir havayla karşılaşma ihtimaliniz varsa çamurlu su ile karşılaşabilirsiniz.

 • Belgrad Ormanı’na Ulaşım?

Belgrad Ormanı’na özel aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, Maslak-Sarıyer istikametine doğru yola çıkıp Tarabya sapağından U dönüşü yapıp yolun devamında Bahçeköy tabelalarını takip ettiğinizde Belgrad Ormanı’nın girişine varabilirsiniz. Toplu ulaşım ile de 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüslerle Belgrad Ormanı’na ulaşabilirsiniz. Ormana araçla girişler ücretli fakat yaya ve bisiklet ile giriş yaptığınız taktirde ücret ödenmemektedir.

Kampbros’da Keşfet.

6.Hacıllı Köyü Ve Şelalesi Kamp Alanı, Şile

Kamppusulasi. com

İstanbul kamp alanları listemizin en gözde kamp alanlarından biride Hacıllı köyü. Köyde kamp yapmak için öncelikle köy muhtarına kamp yaptığınızın bilgisini vermenizde fayda var. Hacıllı Köyü’de kamp alanı bulmak için uzun yorucu arayışlara gerek yok, köyün büyük kısmı kamp yapmaya uygun ve muazzam bir doğaya sahip. Hacıllı Şelalesi’ne gidebilir şelalenin yukarısına tırmanış yapabilirsiniz. Şelalenin yukarısında yer alan Gürlek Mağarası’nı gezebilir ve muhteşem doğanın göz dolduran manzarasını seyredebilirsiniz. Hacıllı Şelalesi kenarında kamp yapmak zor olabilir ama Koca Dere’nin kenarında kamp çadırınızı kurabilirsiniz.

 • Hacıllı Köyü’nde Yiyecek ve İçecek

Yeme-içme ihtiyacını köyden temin edebilirsinzi. Kamp alanı fazla ziyaretçi çektiğinden dolayı çöp yığınları oluşmuş durumda. Lütfen çöplerimizi doğada bırakmamaya dikkat edelim.

 • Hacıllı Köyü Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet, duş ve çeşme bulunmuyor.

 • Hacıllı Köyü’ne Ulaşım

Şile’deki Hacıllı Köyü İstanbul’a 90 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul’dan Hacıllı Köyü’ne iki farklı yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz; ilk seçenek Şile/Ağva üzerinden, ikinci seçenek ise Şekerpınar/Gebze üzerizden. Kamp alanına kadar yol asfaltlı ve düzgün bu yüzden aracınızla gidebilirsiniz. Köye geldikten sonra Şelale tabelalarını takip edin, yol üzerindeki tabelalar sizi yönlendirecektir.

Detaylar için tıklayın.

7.Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı, Beykoz

Polonezköy Tabiat Parkı, bir çok hayvan ve bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Parka kamp yapmak için giriş yaptığınızda kestane, meşe ve çam ağaçları yeşilin muazzam tonlaması ve gelincik, keklik ve atmaca gibi hayvanların sesleriyle sizleri karşılıyor. Kamp yapmak için geniş alana sahip olan Polonezköy Tabiat Parkı, uzun bir yürüyüş parkuruna da sahiptir. İstanbul kamp alanları listesinden en güzel kamp alanlarından biridir.

 • Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Polonezköy tabiat parkında restoran ve kafeterya bulunmaktadır. bu durumda Polonezköy’de kamp yaparken yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşamanız mümkün değildir.

 • Polonezköy Tabiat Parkı Temel İhtiyaçlar

Polonezköy tabiat parkında tuvalet ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı tesislerden giderebilirsiniz.

 • Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşım

Polonezköy sık sık tercih edilen bir alan olması sebebiyle şehrin farklı noktalarından kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ulaşımı özel aracınızıla sağlayacaksanız, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolundan ilerledikten sonra Beykoz – Riva ve Alemdağ – Şile tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Eğer toplu taşımayı tercih ediyorsanız, Üsküdar’dan 15KÇ – 135G – 136 numaralı otobüslere binerek Polonezköy’e ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

8.Darlık Barajı Kamp Alanı, Şile

Darlık Barajı Şile yolu üzerinde yer alan bir göldür. Yeşil ve mavi renklerinin ortaya çıkardığı muazzam manzaraya karşı keyifli vakit geçirebileceğiniz Darlık barajı, yoğun yaşam stresinden sıyrılabileceğiniz harika bir destinasyon. Darlık Barajı’nda konaklama adına işletme bulunmamakta. Burada kamp yapanların genel yorumu şahane manzarayla karşılaşmaları ve ulaşımın çok kolay olmasıdır. Eğer sizlerde şahane bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız Darlık Barajı Kamp Alanı sizleri bekliyor.

 • Darlık Barajı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Öncelikle barajda balık tutma şansınızı elinizden kaçırmamak için yanınıza olta almayı unutmayın. Yeme-içme ihtiyacı için alanda bir tesis buunmuyor. Bu yüzden alana gelmeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

 • Darlık Barajı Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Darlık Barajı’nda tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi tesis bulunmuyor.

 • Darlık Barajı Kamp Alanı’na Ulaşım

İstanbul Şile Otoyolunun devamında Avcıkoru Tabiat Parkı ve Yeşilvadi’yi geçerek Darlık Barajı’na ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

9.Korsan Koyu, Çatalca

Korsan Koyu, İstanbul-Tekirdağ il sınırında, Malatra koyu yakınlarında bulunmaktadır. Antalya’da bulunan Korsan koyunu aratmayacak kadar güzel olan bir destinasyondur. Konumu ve sahip olduğu doğanın güzelliği sayesinde kamp tutkunları tarafından devamlı tercih edilen kamp alanlarından biri haline gelmiştir.

 • Korsan Koyu’nda Yiyecek ve İçecek

Alanda bir tesis bulunmuyor bu yüzden ihtiyaçlarınızı gelmeden önce karşılayabilirsiniz.

 • Korsan Koyu Temel İhtiyaçlar

Korsan Koyu’nda tuvalet bulunmuyor fakar 1 kilometre uzaktaki Papaz Koyu’nun girişinde tuvalet yer almaktadır.

 • Korsan Koyu’na Ulaşım

Eğer Korsan Koyu’na gidecek olursanız özel aracınızla gitmenizi tavsiye ediyoruz, ulaşım özel araç olmadan sizleri biraz yorabilir. Korsan Koyu tam olarak Tekirdağ İstanbul sınırında yer alıyor.

Kampbros’da Keşfet.

10.Malatra Koyu Kamp Alanı, Çatalca

Malatra Koyu, Çatalca’da İstanbul-Tekirdağ sınırına yakın bir konumda yer alıyor. İstanbul’un kalabalığından kaçıp kafa dinleyebileceğiniz bir konumda yer alıyor. Maviyi ve yeşili buluşturan Malatra Koyu, kış aylarında ayrı, yaz aylarında ayrı kamp deneyimleri yaşatıyor. Denizin temiz suyu ve ağaçların yeşil tonlamasıyla ortaya çıkan şahane manzaranın arasında kurduğunuz kamp çadırınız, yaktığınız kamp ateşiniz ve elinizde kahve kitap ikilisi, doğanın kalbinde ruhunuzu dinlendirecek. İstanbul kamp alanları listemizde göze batan bir diğer kamp alanıdır.

 • Malatra Koyu Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Koyda herhangi bir tesis bulunmamakta bu yüzden ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.

 • Malatra Koyu Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Malatra Koyu ağaçların ve denizin buluşma noktasında ve herhangi bir işletmenin yer almadığı bir konumda bulunuyor. Bu durumda tuvalet ve duş ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir olanak da bulunmuyor.

 • Malatra Koyu Kamp Alanı’na Ulaşım

Saray – Kıyıköy yolu üzerinde bulunan Çamlıköy Tabiat Parkı güzergahına giriyorsunuz ve plaja 1-2 km kadar kala yolun sağında bulunan Elmalıderi Barajı yoluna sapıyor, arından yaklaşık 15-20 dakika boyunca bu toprak yoldan ilerliyorsunuz. Malatra Koyu yolculuğunuzun devamında yol üzerinde Malatra Koyu’na ulaştığınıza dair bir tabela bulunmuyor haritadan faydalanarak yaklaştığınız en yakın noktada ISKI’ye ait küçük bir mavi betonarme yapı ve sol tarafınızda aşağıya doğru inen yoldan koya ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

11.Karacaköy Göleti Kamp Alanı, Şile

İstanbul kamp alanları listemizin bir diğer üyesi Karacaköy Göleti. Kamp alanı özellikle arkadaş gruplarıyla eğlenceli ve unutulmaz kamp deneyimi yaşamak isteyenler için en uygun adreslerden birisi. Sahip olduğu manzarasına karşı kuracağınız çadırlarınızın önünde ateş yakabilir ve ortamın tadınız çıkartabilirsiniz. Günün ilk ışıklarında yapacağınız fotoğraf çekimleriyle hayran kaldığınız manzarayı ölümsüzleştirebilirsiniz.

 • Karacaköy Göleti Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Karacaköy Göleti’nde ve çevresinde işletme ve market bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.

 • Karacaköy Göleti Kamp Alanı Temel ihtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak imkan bulunmuyor.

 • Karacaköy Göleti Kamp Alanı’na Ulaşım

Yolcuğunuza başladığınızda ilk adresiniz Çatalca olacak. Çatalca’yı geçtikten sonra Danamandıra’ya girmeden giden yolun devamında yol ayrımını geçiyorsunuz sonra sağa Karamandere’ye giden yola döneceksiniz. Karamandere ayrımını geçtikten sonra Karacaköy’e doğru devam edeceksiniz. Karacaköy göletine yaklaştığınızda bir köprüden geçeceksiniz. Ardından hemen sağa orman içerisine inen yolu takip ederek derenin kenarına geleceksiniz. Göletin yanına gidebilmek için dereden geçmeniz gerekiyor, aracınızla geçebilirseniz yola devam edebilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

12.Alacalı Camping Pansiyon, Şile

Alacalı Kamp Pansiyon’da kiralayabileceğiniz bungalov evleri, çadır kurabileceğiniz geniş bir kamp alanına sahiptir. Etrafında fazla ağaç olmamasına rağmen denize olan yakınlığı temiz bir nefes almak isteyenler için güzel bir alana sahiptir.

 • Şile Camping Alacalı Kamp Pansiyonu Yiyecek ve İçecek

Şile Alacalı Kamp pansiyonu çevresinde bulunan market vb. yerlerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Şile Camping Alacalı Kamp Pansiyonu Temel ihtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak olanak bulunuyor.

 • Şile Camping Alacalı Kamp Pansiyonu’na Ulaşım

Şile Alacalı Kamp Pansiyonu’na ulaşım için alacalı köyüne gelince , Alacalı Mahallesi, iskele sitesi karşısında bulunan alacalı kamp marketine gelince kamp alanına ulaşılmış bulunulmaktadır.

Kampbros’da Keşfet.

13.Sahil Kamp İstanbul, Şile

Sahil Kamp İstanbul, İstanbul kamp alanları arasında ücretli kamp yerleri olarak en çok tercih edilen işletmedir. İlk defa kamp yapacak olanlar için oldukça güvenilir, temiz ve ulaşımı kolay bir bölgedir. Sahil Kamp, İstanbul 35 hektar orman arazisi üzerine kurulmuş ve deniz kenarında bir dinlenme tesisidir. Tesisler Şile Sahilköy Köyü, Büyük İskele Mevkinde bulunur. Kamp alanına çadır kurabileceğiniz ahşap platformlar vardır bu platformlar üzerine çadır veya piknik masaları kurulur. Ayrıca tesiste bulunan bungalov, hobbit evler ve villalarda da tatil yapılabilir.

 • Sahil Kamp İstanbul Yiyecek ve İçecek

Sahil Kamp Alanı içerisinde çadır kurulan yerlerin su ihtiyaçlarını karşılayacak kadar çeşme bulunmaktadır. İşletme içerisin de villa, bungalow, market ve restoran gibi hizmetler bulunmaktadır.

 • Sahil Kamp İstanbul Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında plaj hizmeti de sunulmaktadır. Kamp alanı içerisinde duş ve tuvalet hizmeti de mevcuttur.

 • Sahil Kamp İstanbul’a Ulaşım

Sahil Kamp Alanına ulaşmak için Şile otobanından Şile’ye gelmeden 15 km önce “Sofular tabelasından (sola) dönüp ilerleyiniz. Sahilköy’ün içinden geçip 2 km çıktıktan sonra sağdaki Sahil kamp İstanbul tabelasını göreceksiniz.

Kampbros’da Keşfet.

14.Kumköy Kilyos Kamp Alanı, Sarıyer

Kilyos muhteşem denizi ve doğası ile İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul kamp yerleri ve festivalleri açsından oldukça tercih edilen çok beğenilen ve hafta sonları kaçamak yapmak isteyenler için muhteşem bir kamp alanıdır. İlçe merkezine yakın olduğundan ulaşımı kolaydır. Kumköy işletmesi olan bir kamp alanıdır, ve ihtiyaçlarınızı işletmelerden karşılayabilirsiniz. Bir tarafı deniz diğer tarafı yeşil bir ormana sahip olan Kumköy bu doğal güzelliğiyle ortaya çıkmaktadır. İstanbul güvenli kamp yerleri listesinde yer almaktadır.

 • Kumköy Kilyos Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Kumköy Kilyos Kamp Alanı çevresindeki işletmelerden su ve gıda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Kumköy Kilyos Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı işletmelerden karşılayabilirsiniz.

 • Kumköy Kilyos Kamp Alanı’na Ulaşım

Kilyosa ulaşmak için iki tane alternatifiniz vardır. Maslak istikametinde ya da Sarıyer üzerinden Bahçeköy geçişini kullanmanız gerekiyor. Sarıyere doğru giderken maslak civarında orman işletmesini geçince sol tarafta Kilyos tabelasını görürsünüz. Yolun ilerleyen kısmında da Orman Fakültesi karşınıza çıkacaktır. Yenilenen ve genişletilen yoluyla Kilyos’a ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

15.Woody Ville Kamp Alanı, Şile

Woody Ville, İstanbul Akçakese köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Akçakese köyü yaz aylarında İstanbul tatil yerleri arasında sıkça tercih edilen bir tatil köyüdür. Akçakese Şile’ye yaklaşık 7 km uzaklıktadır. İstanbul ücretli kamp alanları arasında uygun olanlardan bir tanesi de Akçakesedir. İşletmeli bir kamp alanı olduğundan kamp yaparken zorluk çekmezsiniz ve ihtiyaçlarınızı işletmelerden karşılayabilirsiniz. Akçakese aile kampı için de çok uygun bir alandır ve güvenilir bir kamp bölgesidir. Etkinlikler ve sosyal faaliyetler gerçekleştirebileceğiniz bölgeler de bulunmaktadır. İstanbul da deniz kampı yapmak isteyenler için en uygun kamp alanıdır.

 • Woody Ville Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Woody Ville kamp alanı içerisinde bulunan tesislerden yararlanarak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tabi ki dilerseniz giderken yol üzerinde bulunan marketlerden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Woody Ville Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Woody Ville kamp alanında tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Kamp da ısınma ve soğutma sistemi, çift kişilik yatağı bulunan çadırlarda konaklama imkanı sağlayabilmektedir. İçerisinde bulunan konaklama birimlerinde ısıtma sistemi, TV, minibar, duş, saç kurutma makinesi, banyo, eşya dolabı gibi şeyler de bulunmaktadır.

 • Woody Ville Kamp Alanı’na Ulaşım

Woody Ville da ulaşım, Kurfal Altı Plajı’na 9 km, Şile Feneri’ne 10 km, Tahtalı Göleti’ne 31 km, Atatürk Havalimanı’na 104 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 75 km, uzaklıkta yer almaktadır. Navigasyon sistemine yazarak kolayca yönünüzü bulabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

16.Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı, Çatalca

Çilingöz, İstanbul’un Çatalca ilçesinde yer almaktadır. Yaz aylarında güzel bir tatil yapmak, denize girmek, balık tutmak ve yürüyüş yapmak isteyenler için güzel bir kamp alanı ve tatil beldesidir. Çilingöz, ücretli işletme sahibi olan bir kamp alanıdır, burada kamp yapanlar için ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirler ve İstanbul ücretli kamp yerleri listesinde fiyatı uygun kamp alanıdır. Kamp yapanlar için güzel aktiviteler Trekking faaliyeti gibi gerçekleştirebileceğiniz anlar bulunmaktadır. Deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için iyi bir bölgedir.

 • Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Çilingöz Orman Tabiat Parkı kamp alanını içerisinde bulunan restaurant, market, cafe gibi işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

 • Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanı içerisinde bulunan tuvalet ve temiz su bulabileceğiniz yerler mevcuttur. Çilingöz ormanı tabiat parkı içerisinde bulunan okey salonunda ise keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 • Çilingöz Ormanı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşım

Bölgeye İstanbul merkezinden herhangi bir halk otobüsü bulunmamaktadır. Kişisel aracınızla Çatalca – Kestanelikten veya Otoyol üzerinden Çerkezköye gelmeden Kapalı yönüne dönerek ulaşabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

17.Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı, Sarıyer

Marmaracık Tabiat parkı, İstanbul’un Tabiat Parkı arasında olup Sarıyer İlçesinde yer alır. Harika doğal görüntüsü ile bir tarafı denizle kaplı diğer tarafı yemyeşil bir ormanla kaplıdır. Mavromoloz ormanları içerisinde olan Marmaracık Koyu Tabiat Parkı, 7,42 hektar alanı kaplamakta olup ayrıca Feneryolu Yaban Hayatı Geliştirme sahasındadır. Marmara Koyu orman içerisinde değil, deniz koy kenarında kamp yapılmaktadır. Ayrıca Marmaracık Koyu günü birlik piknik yapmak isteyenler için de olanak sağlamaktadır. Burada kamp yaparken orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

 • Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Kamp yaparken ihtiyaçlarınızı karşılamanız için market, büfe, kır lokantası, çocuklar için alanlar, plaj ve kamp ateşinizi yakabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

 • Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı içeride bulunan tesislerden karşılayabilirsiniz.

 • Marmaracık Koyu Tabiat Kamp Alanı’na Ulaşım

Kamp alanı Marmaracık Koyu üzerinde bulunan tabiat parkı, Sarıyer’den sonra Rumeli Kavağı’na gelindiğinde sol tarafta sahili takip eden yolun sonunda yer almaktadır.

Kampbros’da Keşfet.

18.Madam Martha Koyu, Burgazada

Burgazada, İstanbul içerisinde bulunan adalardan biridir, İstanbul Yassıada’ nın tam karşısında, karşınıza saklı bir ada çıkıyor Madam Martha Koyu. Denizi, hoş doğası ve insanlarıyla eşsiz güzellikte olan Madam Martha koyu kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal bir kamp alanıdır. Kamp ateşi yakabileceğiniz alanlar bulunmaktadır, bunların dışında ateş yakmak yasaktır. Madam Martha’ yı gündüzleri ziyaret ettikleri için kalabalık olur ama akşamları sakinleşir. Deniz kenarında temiz hava ile birlikte yürüyüş yaparken güzel fotoğraflar yakalayabileceğiniz anlar bulunmaktadır, özellikle de akşam güneşinin batışını izlemek ve bir fotoğraf karesinde yakalamak. Bütün bunlar için ulaşım çok kolaydır İstanbul içerisinde adalar vapuru ulaşımı oldukça basittir.

 • Burgazada Madam Martha Koyu’nda Yiyecek ve İçecek

Madam Martha koyu içerisinde yiyecek ve içecek için alanlar bulunmadığı için çevredeki esnaflardan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilir, yol üzerinde bulunan market vb. yerlerden yiyeceklerinizi almanızı öneririz.

 • Burgazada Madam Martha Koyu Temel İhtiyaçlar

Madam Martha işletmesi olmayan bir kamp alanıdır bu nedenle tedbirli gitmeniz sizin için daha iyi olur. ama çevredeki esnaflardan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz.

 • Burgazada Madam Martha Koyu’na Ulaşım

Madam Martha Koyu, Burgazad’ da bulunuyor.  Yassıada’nın tam karşısında yaklaşık 1 km’lik alan kaplamaktadır. Buraya ulaşmak için İstanbul- Kadıköy veya Beşiktaş- Eminönü- Bostancı vapur iskelelerinden vapura binin. Vapur iskelesinden inip kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra koya ulaşabiliyorsunuz.

Kampbros’da Keşfet.

19.Ağva Greenpark Camping, Şile

Ağva green park kamp alanı, bir aile tarafından işletilen ve denize sıfır olan bir kamp alanı tesisidir. Sadece kamp yapmak için değil günü birlik ziyaretçiler tarafından da büyük ilgi görmektedir. 3000 mt. uzunluğunda plajı ile geniş bir tatil alanına sahiptir. Ayrıca tesisin 100 karavan araç kapasiteli alanı ile karavanlar içinde oldukça uygun bir yere sahiptir. Deniz ve çadır kampını bir arada yaşamak isteyenler için iyi bir seçenek olduğu söyleyebiliriz.

 • Ağva Greenpark Camping’de Yiyecek ve İçecek

Tesis de aradığınız bir çok imkan bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyacınızı karşılayacak kafeterya vs bulunmaktadır.

 • Ağva Greenpark Camping Temel İhtiyaçlar

Ağva Greenpark Camping alanında tuvalet, duş imkanları bulunmaktadır.

 • Ağva Greenpark Camping’e Ulaşım

Ağva Greenpark’a ulaşmak için İstanbul’ dan şile otobanına şileye, şile çıkışı çayırbaşı köyündeki yol ayrımından sahil yolu ile ağva  tabelasından (soldan)  sahil yoluna girin. Sırasıyla geçeceğiniz güzergah üzerindeki köyler Kabakoz, Akçakese, İmrenli, Karacaköy, Bozgoca ve en son Şuayipli  Köyünden hemen sonra solda deniz kenarı Ağva girişi beton duvar ile çevrili Green Park kamp alanına gelmiş olursunuz.

Kampbros’da Keşfet.

20.Semizkum Mocamp Kamp Alanı, Silivri

Semizkum Mocamp, İstanbula kamp alanları içerisinde deniz kenarı kamp alanında en çok tercih edilenlerden birisidir. SEMIZKUM MOCAMP, 250 m. uzunlugundaki kumsali, çocuklar için güvenli olan sig kumluk denizi ve 300 karavan-çadir kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kampları arasındadır. Silivri bölgesinde bulunan Semizkum Mocamp, çadır kiralama, bungalow, karavan gibi kamp yeri hizmetleri vermektedir.

 • Semizkum Mocamp Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Mocamp alanında gün boyu hizmet veren ve lezzetli yemekler sunan restoranlar mevcuttur.İçerisindeki marketten de günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Semizkum Mocamp Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanı içerisinde Restoran, çamaşırhane, bulaşıkhane, duş ve tuvalet, gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Ayrıca Wireless, internete ulaşımda mevcuttur.

 • Semizkum Mocamp Kamp Alanı’na Ulaşım

Semizkum Mcamp kamp alanına ulaşmak için Esenler ya da Harem otogarından Tekirdağ-Çorlu istikametine giden bütün otobüslere binip yola çıkabilirsiniz. Daha sonra Silivri MAXI alışveriş merkezini geçtikten sonra Karagöz mevkinde inip sahile indiğinizde gelmiş olacaksınız.

Kampbros’da Keşfet.

21.Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı, Beykoz

Riva Elmas Burnu plajı, İstanbul’da deniz kenarı kamp alanı arayanlar için oldukça uygundur. Beykoz’da yer alan Elmas Burnu şehir merkezine yakın olduğu için ulaşımı oldukça kolaydır. Tabiat parkı milli parklara bağlı olduğutiçin tabi ki işletme ücretlidir. Tesis karavan ve çadır kamp için elverişlidir. Sahilin hemen bitimindeki yeşil bitki örtüsünde kuş sesleri eşliğinde bir kamp yapabilirsiniz.

 • Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanında sahil tarafında bulunan cafeden gerekli ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

 • Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında wc, duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler mevcuttur.  

 • Riva Elmas Burnu Plajı Kamp Alanı’na Ulaşım

Riva Plajı’na toplu taşıma araçları ile gitmek mümkündür. Beykoz merkeze ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hattına sahip İETT otobüslerine veya Riva minibüslerine binmek gerekmektedir.

Özel aracınızla ise Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu (çevre yolu) yönünde ilerlerken köprüden önce son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkmanız gerekmektedir. Kavacık, Beykoz ve Riva güzergahını daha sonra ise Acarlar mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ederek yaklaşık 30 dk sürede Riva’ya ulaşabilirsiniz.  Avrupa Yakasından gelenlerin de 2. Köprü’yü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılıp aynı tabelaları takip etmesi gerekiyor. Riva’ya merkeze ulaştıktan sonra karşınıza çıkan Riva Plajı’ndan bir sonraki koyda bulunuyor, buraya Jandarma binasının yolu takip edilerek ulaşılmaktadır.

Kampbros’da Keşfet.

22.Fava Camp, Çekmeköy

Fava camp, Alemdağ ormanının hemen yanında ve şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan karavan kamp alanıdır. Alanda sadece karavan kampı yapılmaktadır. Ayrıca işletme tarafından karavan konaklama hizmeti de verilmektedir. 

 • Fava Camp Çekmeköy Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Fava Camp alanı yakınlarında bulunan marketlerden yiyecek içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 • Fava Camp Çekmeköy Alanı Temel İhtiyaçlar

Fava Camp alanında tuvalet imkanı bulunmaktadır. Fava Camp Çekmeköy Alanı’na Ulaşım

Kampbros’da Keşfet.

23.Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı, Silivri

Damandıra tabiat parkı, İstanbul – Silivri ilçesinde danamandıra beldesinde bulunmaktadır. Doğal gölün çevresinde bulunan Damandıra tabiat parkı, Esenyurt belediyesi tarafından 49 yıllığa orman bakanlığından kiralanmıştır. Seyir terasları, mesire alanları ve kamp alanları bulunmaktadır. İstanbul kamp alanları listesinde yakın zaman içerisinde popülerliliği hızlıca artan kamp alanlarındandır.

 • Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Danamandıra Tabiat Parkı kamp alanında büfe, market vb. yerlermevcut değildir. Bu sebeple giderken yanınıza yiyecek ve İçecek gibi malzemelerinizi almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

 • Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Danamandıra Tabiat Parkı kamp alanında çeşme ve Wc imkanları bulunmaktadır.

 • Danamandıra Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşım

Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul ilinin Silivri ilçesinde bulunmaktadır. Silivri-Alipaşa yolundan hareket ettiğinizde sırasıyla Fenerli-Sinekli-Danamandıra güzergahında yolunuza devam ettiğinizde yönlendirici tabelalar yardımıyla kolayca bulabilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

24.Seferoğulları Camping Kamp Alanı, Şile

İstanbul kamp alanları Seferoğulları Camping

Seferoğulları camping şile içerisinde yer alan ücretli kamp alanları arasında en profesyonel olanı ve en çok tercih edilenidir. Seferoğulları camping içerisinde deniz ve kumsala yolu bulunan tek kamp alanıdır. eferoğulları Camping Ağva’da uzun yıllardır hizmet veren bir aile işletmesidir. eğer aradığınız gözlerden uzak, kuş sesleri içerisinde rahat ve huzurlu bir tatil ise Ağvada seçiminiz Seferoğulları Camping olmalıdır.

Seferoğulları Camping Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Seferoğlu Camping kamp alanında bulunan organik köy ürünlerinden oluşan zengin kahvaltısıyla vb. yemeklerle sizleri tesisinde karşılamaktadır.

 • Seferoğulları Camping Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Seferoğlu Camping kamp alanında tuvalet sorunu yaşanmamakta olup gerekli hizmetler sunulmaktadır.

 • Seferoğulları Camping Kamp Alanı’na Ulaşım

Şile merkezinin içine girmeden sağa ayrılan yol istikametinde
Ağva tabelasını görüp sağa dönünüz. Yaklaşık 3 km yol aldığınızda Çayırbaşı köyüne gelecek ve yolun ikiye ayrıldığını göreceksiniz.
Sol taraf Ağva Sahil yolu, sağ taraf Ağva-Kandıra yolunu gösterecek.
Siz sola ayrılan sahil yolunu tercih ediniz. Yaklaşık 13 km daha kısadır. Ayrımdan sonra sırası ile Kabakoz, Akçakese, İmrenli, Karacaköy, Bozgaca ve Şuayipli köylerinden geçeceksiniz ve Kurfalı köyünü 500 metre geçince sol tarafta seferogullari campingi görebilirsiniz.

Kampbros’da Keşfet.

25.Pürenli Yaylası Kamp Alanı, Bolu

Pürenli yaylasının İstanbul kamp alanları listesinde yer almasının sebebi İstanbula yakın olması ve sık sık ziyaret edilmesidir. Yalanın her yerini bir kamp alanı olarak düşünmek mümkündür. Size neresi güzel görünüyorsa oraya çadırınızı kurabilirsiniz. Güzeldere Şelalesi’nin girişinde bulunan milli park tabelasından devam ettikten sonra karşına kaynak çevresinde şekillenmiş yemyeşil alanlar çıkacaktır. Ayrıca Pürenli Yaylası girişinde bulunan geniş düz alanlar da kamp yapmak için uygundur. Efteni Gölü ve Güzeldere Şelalesi gibi doğal harikalarla çevrelenmiş Pürenli Yaylası, 1.400 m rakımla kampçılara tertemiz bir atmosfer sunmaktadır. Rakım yükseldikçe hava da soğuyor tabi ki. Pürenli Yaylası yolculuğu düşünüyorsan aklınızdan çıkarmamanızı tavsiye ederiz. İstanbul’da sessiz sakin bir kamp yeri arıyorsanız Pürenli biraz uzak kalabilir ama kesinlikle bu yolculuğa değecektir. 

 • Pürenli Yaylası Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Pürenli yaylasının da su bulmak kolay, çünkü kaynaklar vardır. Fakat yiyecek bulmak zor çünkü kamp alanında böyle bir hizmet bulunmamaktadır. Çantanıza yiyecek ve içecek stoklamayı unutmayınız.

 • Pürenli Yaylası Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Pürenli yaylası kamp alanında maalesef tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır.

 • Pürenli Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşım

Pürenli Yaylası’na gitmek için öncelikle Düzce’nin Gölyaka ilçesine ulaşmak gerekmektedir. Bu noktadan sonra Pürenli’ye 24 km kalmış demektir. Gökyaka’dan sonra Güzeldere Şelalesi tabelasından devam ederek şelale yakınlarında yayla yoluna geçiş yapabilirsiniz. Yayla yolunda karşına Orman İşletme Müdürlüğü çıkacak. Sonrasında sadece Pürenli Yaylası tabelalarını takip etmen yeterlidir. Konum için tıklayabilirsiniz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Müşerref Döndü
Müşerref Döndü
Uşak Üniversitesi Yeni Medya Bölümü mezunuyum. Sosyal medya danışmanlığı ve içerik editörlüğü yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...