Çıralı Kamp Alanları | En İyi Yerler Hakkında Bilgiler

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bulunan Çıralı, Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer almaktadır. Kemer ilçesi Ulupınar bölgesinde bulunan Çıralı 3 kilometrelik sahilin koruma altında bulunan Caretta Caretta’ların üreme alanıdır. Kumsalı deniz boyunca yumuşak eğimli bir yapıya sahiptir. İki ucunda kayalıklarla çevrili bulunan çıralı bölgesi eşsiz bir doğayı sizlere sunmaktadır. Kuzeyinde sadece kış aylarında akan bir dere yatağı da bulunmaktadır. Derenin adı Ulupınar ve antik Olympos kentinin içinden geçerek köye gelir. Daha sonrasında güney ucundan denize ulaşmaktadır. Bu doğal yapısı ile kumsalı Olympos ve Çıralı olarak ikiye ayırmaktadır. Siz doğa severlerinde çıralı kamp alanları içerisinde kamp yapabileceği birbirinden güzel yerler bulunmaktadır. Hadi gelin çıralı kamp alanlarının eşsiz güzelliği içinde bir kamp turuna çıkalım.

Kaynak:biletbayi

1-Çıralı Camping

Çıralı kamp alanları içerisinde yer alan, çam ve portakal ağaçlarıyla çevrili bir cennettir. Bu sebeple çıralı camping, kamp severlerin hiç ayrılmak istemeyeceği bir yerdir. Antalya’da Kemer’e bağlı Ulupınar mevkiinde bulunan Çıralı Camping, 1990 yılından bu yana hizmet vermektedir. 3km’lik sahili ile pek çok kamp severin tercih ettiği bir bölgedir. Çıralı Camping’in bulunduğu sahil alanı caretta carettaların ziyaret etmeyi sevdikleri yerlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Burada konaklamak isterseniz denize olan uzaklığınız 100-150 metredir. Ayrıca çıralı kamp alanları içerisinde caretta carettaları da görme şansınız daha yüksektir. Çıralı Camping içerisinde sıcak su, duş, tuvalet, buzdolabı, masa/sandalye gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek alanlar bulunmaktadır. İster kendi çadırınızla, isterseniz de Çıralı camping’den çadır kiralayabilirsiniz. Ayrıca alanda konaklayabileceğiniz bungalov evler de mevcuttur. Bungalovların içerisinde WC, duş, LCD TV ve klima da bulunmaktadır. Ayrıca araçlı misafirler için de otopark alanı mevcuttur.

Kaynak:pinterest

Çıralı Campig’e Ulaşım

Çıralı Camping’e Antalya tarafından gelecek olanlar Kumluca-Kemer yolunu kullanarak öncelikle Ulupınar köyü’nünden geçmektedirler. Daha sonra Çıralı istikametine dönerek ulaşım sağlanmaktadır. Fakat kemer yönünden gelenler ise kestirme olan yol Adrasan üzerinden ulaşımlarını sağlayabilmektedirler. Toplu taşıma ile gelecekseniz de Antalya otogarından Olimpos’a giden minibüslere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak:SeyahatDergisi

2-Çıralı Sahili Kamp Alanı

Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan ve Olimpos’un da bir doğa harikası olan Çıralı Sahili Kamp Alanı’ndan bahsedelim. Yemyeşil doğası ve muhteşem mavisiyle görebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Hem doğayla baş başa kalabileceğiniz hem de denizin keyfini çıkarabileceğiniz bir kamp alanıdır. Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan kamp alanı, berrak denizi ve altın sarısı bir kumsala sahiptir. Sahiliyle yaz aylarında yediden yetmişe herkesin dolup taştığı bir mekandır. Bu bölgedeki en iyi sahil yerlerinden biri olan Çıralı Sahil, siz kamp severleri içerisine katmak için bekliyor.

Kaynak:SeyahatDergisi

Çıralı sahili kamp alanın da çadır kampı atmak istediğinizde herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sahil boyunca birkaç işletme bulunmaktadır. Ancak olası bir ücret talep etmelerine karşın bu isteklerini kabul etmeyebilirsiniz. Tamamıyla halka açık olan sahile girişler ücretsizdir. Ancak WC, elektrik, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong gibi araçlar burada bulunmamaktadır. Bu ihtiyaçlarınızı işletmelerin kendi plaj yerine giderek kullanabilirsiniz. Ayrıca yiyecek ve içeceklerinizi de sahil çevresindeki market ve büfelerden satın almayı unutmayınız.

Çıralı Sahili Kamp Alanı’na Ulaşım

Çıralı Sahili’ne ulaşımlar, Antalya ilçe otogarından hareket eden minibüsler ile sağlanmaktadır. Kendi aracınızla gelmeyi düşünürseniz Kemer-Kumluca yolunu kullanmanızda fayda var. Devamında Ulupınar mevkiini geçtikten sonra sola dönen ilk yol ayrımından girerek doğrudan Çıralı’ya gelebilirsiniz. Sahil çevresinde araç park yerleri bulunmaktadır.

Kaynak:GezenAnne

3-Elif Camping

Elif Camping, Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan en samimi kamp alanlarından bir tanesidir. Elif camping’de çadırda konaklama hizmeti sunmasına karşın çeşitli bungalov evleriyle de karşımıza çıkmaktadır. Kamp alanında sıcak su, duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca elif camping’in yemek menüsü oldukça geniş ve çok lezzetlidir. Plaja yakın olması sebebiyle akşam 8’den sonra Caretta Carettaların yuvası olan sahili boşaltmak durumundayız. Bu durum her ne kadar biz kampçıları üzse de doğal hayata bu kadar saygı duyulan bir mekan olması ile puanları toplamaktadır.

Kaynak:Geziyo.com

Elif Camping’e Ulaşım

Elif Camping, Çıralı Sahili’nde yer almaktadır. Antalya yönünden toplu taşıma ile gelecek olursanız, ilçe otogarından Çıralı’ya giden minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınız ile gelecek olursanız, Kemer-Tekirova istikametinden ilerleyerek Ulupınar mevkiini geçtikten sonra Olimpos-Çıralı tabelasını takip ederek ulaşım sağlayabilirler.

Kaynak: TrendKamplar

4-Engin Pansiyon& Camping

Engin Pansiyon& Kamp alanı çıralı kamp alanları içerisinde bulunan yemyeşil ağaçlarla kaplı bölgelerinden birisidir. Çevresinde portakal, limon, zakkum ve dut ağacının bulunmasıyla hoş kokular da sunmaktadır. Çadır ve karavan konaklamaları tesisin bahçesi içerisinde yapılmaktadır. Çadırı olmayanlara ise tesisten çadır kiralama işlemi yapılabilmektedir. Kamp alanında hamak ve sedirler de bulunmaktadır. Ayrıca yemek konusunda bir isteğiniz olduğunda kahvaltı ve akşam yemeği listelerine bakıp kendi isteklerinizi belirtebilirsiniz. Memnuniyetinizin her zaman ön planda tutulduğu tesiste enfes yemeklerle buluşmanız önemsenmektedir. Ayrıca ürünlerini kendileri yetiştirmeyi tercih etmektedirler. Çadır ve karavanda konaklama yapanlar da ortak kullanımlı alanlarını kullanabilmektedirler. Bunlar; WC, duş ve buzdolabı gibi imkânlardır. Kamp alanının denize mesafesi ise 150 metredir.

Kaynak: KampYeriBul

Engin Pansiyon& Camping’e Ulaşım

Kamp alanına toplu taşımayla gelmeyi düşünenler, Antalya ilçe otogarından minibüslere binerek ulaşımlarını sağlayabilirler. Kendi aracınızla gelecekseniz de Kemer istikametinde ilerleyip Ulupınar mevkiini geçtikten sonra Olimpos-Çıralı yönüne dönerek ulaşım sağlanabilmektedir. Tesisin otopark alanı da mevcuttur.

Kaynak:KampYeriBul

5-Kalinka Bungalow Camping

Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan Kalinka Bungalow Camping, toplamda 5 adet bungalova sahiptir. Alanda tabiki de çadırınızla da konaklayabilirsiniz. İnternet, duş, tuvalet, sıcak su, elektrik gibi hizmetlerin yanı sıra buzdolabı ve çamaşır yıkama hizmetleri de alanda bulunmaktadır. Tesise adım atar atmaz çadır ve karavanlarla sizleri adeta bir masal diyarına ışınlamaktadır. Pansiyonun içerisinde bulunan odalarda ütü, ütü masası, elektrik ve banyo hizmeti bulunmaktadır. Farklı aktiviteler için de kano, dalış, bisiklet kiralama gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Kalinka Bungalow Camping, ağaçlar içerisinde doğayla iç içe kamp yapabileceğiniz keyifli yerlerden birisidir. Evcil hayvanlarınızı da buraya getirebilir keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kaynak: BiletBayi

Kalinka Bungalow Camping’e Ulaşım

Tesise ulaşımınızı Antalya ilçe otogarından kalkan Olympos minibüsleri ile sağlayabilirsiniz. Minibüsler ile son durağa gelip ardından Çıralı’ya giden dolmuşlara binerek, tesisin yakınında inip birazcık yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla geliyorsanız da Kemer istikametini takip edip Çıralı yönüne dönerek kolayca gelebilirsiniz. Kalinka Bungalow Camping içerisinde araçlar için otopark alanı da bulunmaktadır. Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan birçok yer de sizin için otopark mevcuttur.

Kaynak:kalinkacamping

6-Hala’nın Yeri Kamp Alanı

Hala’nın Yeri Kamp Alanı, Antalya’ya bağlı Kumluca ilçesindeki Çıralı mevkiinde yer almaktadır. Hala’nın Yeri, Olimpos Antik Kenti’ne de yakın bir mesafededir. 4 dönümlük alan üzerine kurulu olan tesis, çadır kurulumu için ayrılan bölgeler sizlere özel taşsız ve düz bir zemine sahiptir. Denize 15 dakikalık yürüme mesafesinde olması da güzel yönleri arasındadır. Ayrıca yürüyüşünüzü Antik Kent içinden geçerek yapabilir ve muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz. Verilen hizmetler sadece kahvaltı ve akşam yemeği ile sınırlı değildir. Duş, tuvalet, sıcak su ve elektrik de verilen hizmetler arasındadır. Antalya merkeze 83 km mesafede olması sakın gözünüzü korkutmasın çünkü ulaşım konusunda dolmuşlarla çözüm sağlayabiliyorsunuz.

Kaynak: KampGünlüğü

Hala’nın Yeri Kamp Alanı’na Ulaşım

Çıralı kamp alanları içerisinde bulunan Hala’nın Yeri Kamp Alanı’nın mesafesi sizi caydırmasın. Olimpos Antik Kenti yolu üzerinde bulunan kamp alanına toplu taşımayı kullanarak gelebilirsiniz. Antalya ilçe otogarından Adrasan yönüne giden dolmuşlara binerek antik kent yol ayrımında inebilir ve kısa bir yürüme sonrası kamp alanına ulaşabilirler. Kendi aracıyla gelecek olanlar Kumluca-Kemer yolunu takip ederek Ulupınar mevkiini geçtikten sonra antik kent yol ayrımından ulaşım sağlayabilmektedirler. Kamp alanının otopark yeri de mevcuttur.

Kampbros’da Keşfet.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Müşerref Döndü
Müşerref Döndü
Uşak Üniversitesi Yeni Medya Bölümü mezunuyum. Sosyal medya danışmanlığı ve içerik editörlüğü yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...