Bolu Kamp Alanları

1.At Yaylası Kamp Alanı

At Yaylası, Bolu`nun merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. At Yaylası’nı diğer kamp alanlarından ayıran en önemli özellik Osmanlı döneminde Osmanlı Sarayı’nda at yetiştirilmek için kullanılan saha olan At Yaylası, geleneği devam ettiriyor ve yılkı atlarına ev sahipliği yapıyor. At Yaylası 1355 metre yükseklikte, 560 metre kare genişliğinde bir alana sahiptir. At Yaylası’nın bir diğer özelliği ise şifalı olduğu bilinen yel suyudur. Yayladaki bu suyla yapılan mayasız yoğurdun birçok hastalığa da iyi geldiği de söyleniyor. At Yaylası yılkı atları dışında havaların ısınmasıyla birlikte gelen birçok göçmen kuşlara ve leyleklere de ev sahipliği yapıyor.

Bolu Kamp Alanları - At Yaylası Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – At Yaylası Kamp Alanı

At Yaylası doğanın birçok güzelliğini barındırıyor. Kiraz ağaçları ve meyve bahçeleri arasında kamp yapmak sizlere ayrı bir keyif verecek. Ufak bir not daha düşelim At Yaylası’nda her yıl geleneksel kiraz şenlikleri düzenleniyor. At Yaylası’nın çevresinde 1-2 aralıklarla toplam 7 tane yayla yer alıyor. Göleti, Topuk Çayırı, Topuk Erenleri, Cip Cip Deresi, yel suyu ve çağlayan kayası ile At Yaylası gezilmeye görülmeye değer. At Yaylası doğanın güzellikleri arasında gizlenmiş, kamp tutkunlarının listelerinin başlarında yer alan kamp alanlarından biridir. Siz kamp tutkunlarını hem şehirden ve gürültüden uzaklaştırıyor hem de bir tesise bağlı olmadığı için herhangi bir kamp ücreti talep etmiyor.  At Yaylası’na yakın olan herhangi bir tesis bulunmadığı için tuvalet de bulunmuyor ayrıca yiyecek, içecek ve market ihtiyaçlarınızı kamp alanına ulaşmadan önce temin etmeyi unutmayınız.

2.Çubuk Gölü Kamp Alanı

Dağların arasında saklanmış tatlı ufak bir göl olan Çubuk Gölü, Bolu Göynük’ün 11 kilometre kuzeyinde bulunan Çubuk Köyü`nde yer alıyor. Çubuk Gölü, Kayabaşı tepesinden inen heyelan sonucu oluşmuş bir göldür, denizden yüksekliği 1150 metredir ve 15 hektarlık genişliğe sahiptir. Çubuk Gölü Kamp Alanı çevresinde 1 Cafe Restorant yer alıyor, kamp yaparken dilerseniz yemek ihtiyacınızı buradan giderebilirsiniz veya gölden lezzetli sazan balıkları ve alabalıklardan tutabilirsiniz. Ayrıca gölün yakınlarında yer alan köy evinde mangal yapabilir, sonrasında çay demleyip ateşin başında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 Bolu Kamp Alanları - Çubuk Gölü Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Çubuk Gölü Kamp Alanı

Zamanında film sahnesi için kurulan yel değirmenleri aktif olmasa da kamp alanına hoş bir hava katıyor. Gölden Çubuk Yaylası’na uzanan trekking yollarında doğanın muazzam manzarasına karşı yürüyüşler yapabilirsiniz.  Çubuk Gölü Kamp Alanı’nda çadırlarınızı dilerseniz gölün kenarına veya çam ağaçlarının arasına kurabilirsiniz.  Çubuk Gölü Kamp Alanı’nda bulunan tesisten tuvalet ve market ihtiyaçlarınızı giderebilir ve yanınızda getirdiğiniz odunlarla daha önceden ateş yakılmış zeminlerde ateş yakabilirsiniz. Fakat tesisten market ihtiyaçlarınızın hepsini karşılayamama ihtimaline karşı önlem almanızı tavsiye ediyoruz. Bu huzurlu ve doğayla iç içe olan kamp alanına giriş yaparken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

3.Haccağız Yaylası Kamp Alanı

Bolu sınırları içerisindeki Seben Yolu üzerinde yer alan Haccağız Yaylası, yeşil tonların hakim olduğu geniş bir alana sahip. Alanda istediğiniz yere kamp çadırınızı kurma imkanına sahipsiniz. Ağaçların gölgeleri altına çadırınızı kurup çayınızı yudumlama düşüncesi bile sizleri Haccağız yolcusu yapmaya yetiyor. Haccağız Yaylası herhangi bir tesise bağlı değil ve alana yakın başka bir tesis de bulunmuyor, bu sebeple yiyecek, içecek gibi market ihtiyaçlarınızı kamp alanına ulaşmadan önce temin etmeniz gerekiyor. Haccağız Yaylası Kamp Alanı herhangi bir tesise bağlı olmadığı için girişlerde veya kamp kurduğunuzda ücret ödemiyorsunuz.

Bolu Kamp Alanları - Haccağız Yaylası Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Haccağız Yaylası Kamp Alanı

4.Aladağ Göleti Kamp Alanı

Aladağ Göleti Boluya 27 kilometre uzaklıkta Göksu Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Aladağ Göleti muhteşem çam ağaçlarının hakim olduğu bir alana sahip. Aladağ Göleti Kamp Alanı oldukça düzgün bir zemine sahip olduğu için alanda istediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz. Alan içinde bulunan asfalt yol üzerinde bisiklet sürebilir kamp maceranız da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kamp dışında karavanları olan ziyaretçiler için de alanlar bulunuyor. Aladağ Göleti’ne kamp yapmaya gelecekseniz yanınızda balık tutmak için oltalarınızı da getirmeyi unutmayın. Aladağ Göleti Kamp Alanı doğanın güzelliklerini barındırıyor, kameralarınızı alıp bir tur atmayı ihmal etmeyin. Yakınlarda tesis bulunmadığı için yiyecek ihtiyacınızı balık tutarak ve kamp alanına gelmeden marketlerden temin edebilirsiniz. Bisikletlerinizi ve karavanlarınıza atlayıp Aladağa doğru yola çıkmaya hazır olun.

Bolu Kamp Alanları - Aladağ Göleti Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Aladağ Göleti Kamp Alanı, Fotoğraf: Gezenbilir.com

5.Sarıalan Yaylaları Kamp Alanları

Sarıalan Yaylaları 14 yayladan oluşuyor ve geniş bir alan üzerinde yer alıyor. Alanda trekking için yapmak için olanak sağlanıyor. Bolu Kartalkaya yolu üzerinde yer alıyor. Sarıalan Yaylaları Kamp Alanları oldukça düzgün bir zemine sahip böylelikle kamp çadırlarınızı dilediğiniz yere koyabilirsiniz. Kamp tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği kamp alanları arasında yer alan Sarıalan Yaylaları, keyifli vakit geçirmeniz için uygun alanlardan biridir. Alana yakın tesis ve market bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmenizi tavsiye ediyoruz. Alanda ateş yakabiliyorsunuz, doğamızı korumak için önceden kullanılmış zeminleri kullanabilirsiniz.

Bolu Kamp Alanları - Sarıalan Yaylaları Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Sarıalan Yaylaları Kamp Alanı

6.Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Bolu ve Düzce sınırında yer alan Sinekli Yaylası, Çarkısayvan Köyü sakinlerinin devamlı ziyaret ettiği bir yayladır. Konumu Bolu sınırları içerisinde görünüyor fakat Düzce Çarkısayvan Köyü’ne bağlı bir yayla haline gelmiş. Kamp ve fotoğraf tutkunlarının en çok beğendiği kamp alanlarından birisidir Sinekli Yaylası. Alan doğanın birçok güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Alanın genişliği sayesinde kamp çadırlarınızı dilediğiniz konuma yerleştirebilirsiniz. Amatör veya profesyonel fotoğraf çekimleri de yapabilirsiniz. Sinekli Yaylası’nda Mayıs ayına kadar kar görebilirsiniz. Yol üzerinde yaylaya yakın çeşmeler var su ihtiyacınızı bulunan çeşmelerden giderebilirsiniz. Keşif yapmak isterseniz çevredeki yakın yaylaları gezebilirsiniz fakat toprak yollara dikkat etmeniz gerekiyor özellikle kış mevsiminde yollar karla kaplı oluyor. Alan bir tesise bağlı değil ve yakınlarda da tesis bulunmuyor. İhtiyaçlarınızı önceden temin etmeyi unutmayın.

Bolu Kamp Alanları - Sinekli Yaylası Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Sinekli Yaylası Kamp Alanı

7.Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

Yedigöller Milli Park Kamp Alanı, Bolu’nun merkezinde yer alıyor. Yedigöller Milli Park Alanı doğa güzelliklerinin arasında yer alıyor. Yedigöller Kamp Alanı’nda ister karavanınızda, isterseniz de kamp çadırınızda vakit geçirebilirsiniz. Yedigöller Kamp Alanı’nda kamp yaparken belirli bir saate kadar ateş yakmak yasak ilerleyen saatlerde kampçılara ayrılan tenekelerde ateş yakabilirsiniz. Alanda elektrik, tuvalet, içme suyu ve ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran ve market de bulunuyor. Alanda balık da tutabiliyorsunuz. Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı’nda doğa yürüyüşleri, trekking yapabilir ve güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.  Yedigöller’de kamp yaparken dilerseniz gölleri görmek için tura çıkabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı hakkında daha detaylı bilgi için tıka.

Bolu Kamp Alanları - Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Yedigöller Milli Parkı Kamp Alanı

8.Pürenli Yaylası 

Son zamanlarda kamp tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği kamp alanları arasında olan Pürenli Yaylası, Bolu Mudurnu’nun Taşkesti bölgesinde yer alıyor. Özellikle hafta sonu kaçamak yapmak isteyenler tarafından yoğun ilgi gören Pürenli Yaylası’na en rahat ulaşımı özel aracınızla sağlayabilirsiniz. Teknolojiden uzak sessiz ve huzurlu bir ortamda gün geçirmek ve kamp yapmak istiyorsanız Pürenli Yaylası’nı listenizin başına ekleyebilirsiniz. Pürenli Yaylası bir tesise bağlı değil ve yakınında tesis veya market bulunmuyor. Yaylaya ulaşmadan önce temel ihtiyaçlarınızı temin etmeyi unutmayın.

Pürenli Yaylası hakkında daha fazla detay için tıkla.

Bolu Kamp Alanları - Pürenli Yaylası
Bolu Kamp Alanları – Pürenli Yaylası

9.Sülüklü Göl Kamp Alanı 

Bolu’nun en iyi ve en çok tercih edilen kamp alanlarında biri olan Sülüklü Göl Kamp Alanı Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yer alıyor. Sülüklü Göl heyelan sonucu çöken topraklar nedeniyle oluşmuş bir göldür ve bu gölde balık tutmak, yüzmek yasaktır. Kamp, doğa yürüyüşleri, fotoğraf çekimi ve daha birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz uygun bir alana sahip. Sülüklü Göl doğanın yeşil tonların hakim olduğu doğayla iç içe şehir kalabalığından uzak sakin ve huzurlu  bir alan fakat bu alanda minik kurbağaların sesi gece sizleri biraz rahatsız edebilir. Alanda tuvalet ve çeşme bulunuyor ama siz alana gelmeden önce yol üzerindeki marketlerden temel ihtiyaçlarınızı almayı unutmayın. Ayrıca doğayı korumak amacıyla alanda yeterli sayıda çöp kutuları bulunuyor, çevremizi temiz tutalım.

Sülüklü Göl hakkında daha detaylı bilgi için tıkla.

Bolu Kamp Alanları - Sülüklü Göl Kamp Alanı
Bolu Kamp Alanları – Sülüklü Göl Kamp Alanı

10.Abant Tabiat Parkı 

Bolu kamp alanları arasında en çok tercih edilen bir diğer ise Abant Tabiat Parkı’dır. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde doğanın renklerine bürünen ve muazzam bir manzaraya sahip olan Abant Tabiat Parkı, unutamayacağınız bir kamp deneyimi yaşamanız için sizlere tüm olanakları sağlıyor. Abant Tabiat Parkı, doğa ve kamp tutkunları tarafından sık sık tercih edilen bir alan, bu yüzden kamp yapmaya gittiğinizde başka kamp tutkunlarıyla karşılaşmanız olağan bir durum. Alana gelmek istiyorsanız özel aracınızın olması şart eğer araçsız gelmeyi tercih ederseniz ulaşımda zorlanabilirsiniz. Kamp alanına ulaşmadan önce yol üzerinde sucuk ekmek satan yerlerden yiyecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanına özel aracınızla giriş yaptığınızda 15 TL, yaya olarak girdiğinizde kişi başına 5 TL ödüyorsunuz.

Kampbros’da daha fazla kamp alanı keşfetmek için tıkla!

Bolu Kamp Alanları - Abant Tabiat Parkı
Bolu Kamp Alanları – Abant Tabiat Parkı

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...