spot_img

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl

Sülüklü Göl Kamp Alanı, Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yer almaktadır ancak Sakarya ya da il sınırı bulunmaktadır. Bu doğa harikası göl Tavşansuyu deresindeki heyelan sonucunda toprak alanın çökmesiyle oluşmuştur ve 1070 metre rakımda yer alıyor. Ayrıca göl’ün ismi neden sülüklü diyorsanız bir zamanlar göl’ün içerisinde şifalı sülükler yer almaktaydı. Bu muhteşem turkuaz’a çalan göl’ün renginde mevsimler de oldukça etkilidir, yazın daha çok yeşilken sonbaharda yaprakların renk değişimiyle göl’ün rengi de sararıp değişir. Ayrıca gölde yüzmek ve balık tutmak yasak.

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Bu yemyeşil doğanın içerisinde kalabalık, şehirden ve gürültüden uzak bir kamp yapmak istiyorsanız burası tam size göre. Tabi kurbağaları saymazsak çünkü oldukça gürültü yapıyorlar o yüzden geceleri uyumak güçleşiyor. Sık ağaçlıkların olduğu göl manzaralı bu kamp alanı doğayı da oldukça düşünüyor. Çöp kutuları hatrı sayılacak miktarda bulunuyor, bu sayede doğayı da kirletmemiş olacaksınız.

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Burada bulunan kamp alanında Yürüyüş parkurları, Wc, Çeşme bulunmaktadır ancak ihtiyacınız olacak eşyaları yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz çünkü burada bir şeyler satın alabileceğiniz bir market bulunmuyor.

Tabiat Parkı

Ayrıca bu alanda kamp yapmak için gelenlerden farklı, gezmek için gelenlerden farklı ücret alınmaktadır. Bu alanda yaşayacağınız problemler şunlar olacaktır; elektriğin olmaması ve telefonların genelde çekmemesi. Ama bunu bir avantaja çevirip sevdiğiniz insanlarla daha fazla, baş başa zaman geçirebilirsiniz.

Sülüklü Göl Kamp Alanında Başka Neler Yapılır?

Sadece Sülüklü Gölü görmek istemiyorsanız burada bulunan farklı gölleri de görmek istiyorsanız, Çubukköy’de bulunan Çubuk Gölü Tabiat Parkına gidebilir gezebilir, dilerseniz değirmenler de fotoğraf çekilebilir, değirmenin içine girip gölün diğer taraflarına bakabilir, gezebilirsiniz. Bir diğer göl ise Akyokuş’ta ki Karamurat Gölü, bu göl üç tarafı dağlarla çevrili göl sakinliği ve muhteşem havası ile sizi cezbedecektir.

Sülüklü Göl Kamp Alanında Ne Yapılır?

İsterseniz muhteşem doğa manzarasının eşliğinde kamp alanının yakınında bulunan alabalık üretim ve turistik tesislerinde yemek yiyebilir. Yada dilerseniz yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz. Ayrıca burada kamp yapabileceğiniz gibi Kano, Doğa yürüyüşü, ATV ile yada 4×4 ile off-road gibi aktivitelerde de bulunabilirsiniz.

Sülüklü Göl

Göl ve Çevresinde Bulunan Hayvanlar

  • Alabalık
  • Ayı
  • Tavşan
  • Ceylan
  • Kurt
  • Domuz vb.
  • Tilki

Avlanmak yasak olmasına rağmen alanda tüfek seslerini duyabilirsiniz, çünkü her ne kadar avlanmak yasak olsa da bazı insanlar yasağı çiğneyebiliyor.

Sülüklü Göl’e Ulaşım

Ankara’dan veya Bolu’dan geliyorsanız, Bolu’dan 85 km batı istikametine doğru giderek; Abant gölü ve Taşkesti beldesinden geçerek yaklaşık 1 saatte varabilirsiniz, Ankara’dan ise Beypazarı, Nallıhan ve Mudurnu üzerinden Sülüklü göl’e ulaşılabilirsiniz. Ancak İstanbul’dan geliyorsanız otabandan Sakarya’nın Akyazı ilçesi sapağına oradan ise 40 km sonra Tavşansuyu köyü üzerinden göl’e ulaşabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Yat Camping Motel

Kuşadası yazı seven tatilcilerin en çok rağbet ettiği yerlerdendir....

Rengarenk Ağaçların Arasında Dama Kamp Alanı

Doğa ve köy ortamıyla baş başa olmak isteyenler için...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...

Ada Camping Kuşadası

Kampbros ile yolculuk devam ediyor. Bu seferki rotamız, Kuşadası’nın...