20 En İyi Antalya Kamp Alanları - Kampbros

20 En İyi Antalya Kamp Alanları

Konu Başlıkları

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye‘nin 5. en kalabalık ili olan Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bir turizm şehri olan Antalya, yazları oldukça fazla turist almakta. Şehir ekonomik hayat büyük oranda turizm, tarım ve ticarete dayalıdır. Ayrıca büyük bir eğlence kenti olan Antalya’da Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Antalya Piyano Festivali gibi festivallere ev sahipliği yaptığı gibi. Antalya Gençlik festivali gibi kamp alanı bulunan festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. 2019 sonu itibarıyla nüfusu 2.511.700’dür, ilin yüz ölçümü 20.177 km²’dir. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından beşinci büyük ilidir ve Antalya’nın 19 ilçesi bulunmaktadır;

Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik

Antalya Tarihi

Tarihte Antalya’nın kurucusu II. Attalos’dur, geçmişte adını buradan alıp ‘Attalos Yurdu’ anlamına gelmektedir. Bergama Krallığı’nın yıkılmasıyla bir süre bağımsız olan kent, sonrasında korsanların eline geçmiştir. Komutan Servilius Isauricus tarafından, M.Ö. 77’de Roma topraklarına katıldı. M.Ö. 67’de Pompeius’un donanmasına üs oldu. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi şehrin gelişmesini sağlamıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan Attaleia, Türklerin eline geçtiğinde büyük bir gelişme göstermiştir.

Antalya Kamp Alanları:

Lara Karavan Park

Antalya Muratpaşa’da yer almaktadır, yeşilliğin ve maviliğin birleştiği yerlerden biridir. Küçük bir cennet olan Lara Caravan Park, oldukça güvenli bir kamp alanı olup 24 saat izlenmektedir. Doğa ile iç içe olan kamp alanında kuş cıvıltılarıyla uyanıp, gece yıldızları izleyerek uyuyabilirsiniz. Antalya’da kamp yapıp denize girmemek olmaz, Lara Caravan Park denize 5 dakika uzaklıktadır. Alanda; Çadır, Buzdolabı, Kiralama, Tuvalet, Duş, Elektrik ve Orman Alanı bulunmaktadır. Hem karavan hem kamp çadırı ile konaklayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Climbers Garden Camping

Climbers Garden Camping, Geyikbayiri Tırmanma Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir merkezine 20 km, havaalanına 38 km, plaja ise 18 km uzaklıkla ulaşabilirsiniz. Ormanlık Alanı ve Nar bahçeleriyle çevreli oksijen dolu bir kamp alanıdır. Mis gibi havası ve harika dağ manzarasıyla, bir çok kamp alanından ayrılıyor. Bir diğer farklı özelliği ise, kamp alanına ait Tırmanış Bölgesi ve Tırmanış Eğitimi bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük kaya tırmanış bölgesidir. Alanda; Bungalov, Buzdolabı, Çamaşırhane, Duş, Klima, Mutfak, Sıcak Su, Televizyon, Ücretsiz Otopark, Ücretsiz İnternet ve Tuvalet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Rido Camping

Rido Camping, Climbers Garden Camping gibi Geyikbayırı’nda yer alıyor. Muhteşem doğası ve dağ manzarasıyla, tırmanmayı ve kamp sevenleri bir araya getiriyor. 15000 m² alana sahip olan Rido Camping, en büyük kamp yerlerden biri. Burada isterseniz kamp çadırında isterseniz de Bungalov evlerinde kalabilirsiniz. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz kamp alanında; Bungalov, Buzdolabı, Çamaşırhane, Duş, Klima, Mutfak, Sıcak Su, Ücretsiz Otopark, Ücretsiz İnternet, Bar, Restoran ve Tuvalet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Gizli Vadi Kamping Pansiyon

Gizli Vadi Camping Antalya Kaşta bulunmaktadır, kamp alanında sosyal kampçılık aktiviteleri bulunmaktadır. Sosyal kampçılık aktiviteleri nedir diyorsanız: 21 gün içerisinde kötü alışkanlıklarınızdan kurtularak, fast food ve hazır gıda beslenmeden de uzaklaştırarak yepyeni bir bedene ve zihne kavuşmasını sağlıyor.

Gizli Vadi Camping’te Pilates, Yoga, Tüplü Dalış, Ping Pong, Tırmanış, Yamaç Paraşütü, Nefes Terapileri ve Meditasyon yapılmaktadır. Alanda; 7/24 Güvenlik, Banyo, Hayvan Dostu, Kurutucu, Misafir Odaları, Platform, Ücretsiz İnternet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kaftan Karavan ve Çadır Kamp Alanı

Kaftan Karavan ve Çadır Kamp Alanı, Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kemerde bulunuyor. Harika denizi ve palmiye ağaçlarıyla gelenlerin tekrar gelmesini sağlıyor. İsterseniz karavanla, isterseniz çadır da, isterseniz de bungalov’da kalabilirsiniz. Geceleri deniz’in dalga sesiyle uyuyup, sabahları kuş cıvıltılarıyla uyanabilirsiniz. Kamp alanında ne yiyebilirim diyorsanız restoranından faydalanabilir veya kendi yaptığınız yiyeceklerinizi getirebilirsiniz. Alanda; Ateş alanı, Buzdolabı, Karavan Alanı, Restoran, Elektrik, Duş, Tuvalet, Çadır Kiralama ve Cafe bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Korsan Camping

Antalya Kumluca ilçesinde yer alan Korsan Camping Lykia gidiş yolu üzerindedir. Korsan Camping, otantik bungalov evleriyle harika bir görünüme sahip. Kamp dışında aktivite olarak doğa fotoğrafları çekmek istiyorsanız, oldukça uygun bir alandır. Muz ağaçlarının yanına çadırınızı kurabilir, restoranında nefis gözlemelerin tadına bakabilirsiniz. Denizle iç içe olan kamp alanı, tekne turu ve yüzme için oldukça uygun. Alanda; Bungalov, Çadır Kiralama, Cafe, Duş, Karavan Alanı, Ücretsiz Otopark, Ücretsiz Şarj İstasyonu, Tuvalet, İnternet, Yürüyüş Parkuru bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kalkan Camping

Kaş ve Kalkanın buluştuğu noktada yer alan Kalkan Camping, Kaş’a 18 km ve Kalkan’a 2 km’dir. Muhteşem doğası ve manzarası kamp sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir. Yiyecek ihtiyacınızı kamp alanında ki büfeden karşılayabilirsiniz. Gündüzleri hamakta sallanıp kitap okuyabilir geceleri ise yıldızları seyre dalabilirsiniz. Alanda; Tuvalet, Sıcak Su, Çeşme, Mutfak, Buzdolabı, Elektik, Büfe ve Otopark Alanı bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bambus Motel Camping

Antalya Lara’da yere alan Bambus Motel Camping, tatil sevenlerin uğrak noktası. Eşsiz manzarası ve denize yakınlığıyla tatil ve kamp için en uygun yerlerden biri. Çadır veya Karavan getirmek istemiyorsanız alandan çadır ve karavan kiralayabilirsiniz. Yiyecek vb. ihtiyaçlarınızı kamp alanından karşılayabilirsiniz. Kamp alanında; Tuvalet, Su, Elektrik, Ateş Yakılabilir Alanlar ve Market bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Sundance Camp

Antalya Kemer’de bulunan kamp alanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta. Çevreye en az zararı verme prensibini edinmiş olan kamp alanı, çadır ve karavan kampına uygun. Çadırda kalmak istemiyorsanız bungalov evlerde veya karavanda kalabilirsiniz. Muhteşem doğa manzarası ile gelenleri büyülüyor. Sundace Camp’ta kahvenizi alıp doğada kafanızı dinleyebilir, kendinize yürüyüş rotaları oluşturup kısa doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ya da kamp alanında bulunan Stüdyo’da, yoga yapıp dans edebilirsiniz. Sundace Camp’ta; Restoran, Bar, Sahil, Festival Çadırları, Tekne Turu, Yürüyüş Parkurları, Tuvalet, Duş, Sıcak Su, Elektrik, İnternet, Otopark, Ateş Yakılabilir Alanlar, Stüdyo ve Market bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Josito Guesthouse Camping

JoSiTo Guesthouse Camp, Antalya Konyaaltında yer almakta ve şehir merkezine 2 km uzaklıktadır. Gök mavisinin ve yeşilin güzel tonlarının birleştiği kamp alanı dağ manzarası da içeriyor. Bugalov veya çadırda kalabilirsiniz. Alanda; Bungalov, Duş, Tuvalet, Cafe, Ormanlık Alan ve Sıcak Su bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Kezban’s Guest House Kamp Alanı

Kezban’s Guest House Kamp Alanı, Konyaaltı’nda şehre 20 km mesafede yer almaktadır. Bu muhteşem doğa manzarası olan kamp alanında, çadır kampı yapabilir ya da bungalov da kalabilirsiniz. Geyikbayırı’nda bulunan kamp alanında, tırmanışlara katılıp eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Kamp alanında; Elektrik, Sıcak Su, Tuvalet, İnternet, Ortak Mutfak Alanı ve Restoran bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Mutlu Camping

Mutlu Camping, Antalya Alanya’da yer alıyor. İncekum sahilinin yanında, çam ağaçlarının içinde, denize sıfır olan kamp alanı şehrin gürültülü yaşamından kurtulabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa Mutlu Camping’e getirebilirsiniz çünkü hayvan dostu bir işletmedir. Alanda; Elektrik, Sıcak Su, Tuvalet, İnternet, Ortak Mutfak Alanı, Restoran, Büfe, Ateş Yakılabilir Alanlar, Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Fıçıköy Kamping

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan kamp alanı, rafting ve kamp sevenlerin uğrak noktası. Kamp alanı ismini, fıçı şeklindeki bungalov evlerden almıştır. Irmağın kenarında çadırlarınızı kurup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Akşamları ateşin başında şarkılar söyleyip eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Alanda; Bungalov, Çadır Kiralama, Cafe, Duş, Karavan Alanı, Market, Restoran, Ücretsiz Otopark, Tuvalet, İnternet, Ateş ve Mangal Yakılabilir Alanlar, Elektrik, Yürüyüş ve Doğa Sporları Aktiviteleri bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bellerofon Camping

Antalya kamp alanı arasında yer alan Bellerofon Camping, 2010 yılında Çıralı’da kuruldu. Yemyeşil doğası ve bol oksijeniyle kafa dinlemek için bire bir. Doğa ile iç içeyken denizin de tadını çıkarabilir karavan veya çadır kampı yapabilirsiniz. Alanda; Ateş Yakılabilir Alan, Ortak Kullanım Mutfak, Karavan Alanı, Elektrik, Bungalov, Duş, Market, Mangal Alanı, İnternet, Sıcak Su, Çadır Kiralama, Ücretsiz Otopark ve Tuvalet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Yıldırım Camping

Antalya kemer bölgesinde bulunan Yıldırım Camping, şehir merkezine 20 km uzaklıkta. Kumsalın ve doğanın güzel birleşimi olan kamp alanı, huzur dolu bir tatil için harika bir seçenek. Kitabınızı kahvenizi alıp sahile gidip oturabilir yahut paraşütle güzel bir maceraya atılabilirsiniz. Alanda; Ortak kullanımlı mutfak, Restoran, Elektrik, Soyunma Kabini, Bungalov, Duş, Market, İnternet, Sıcak Su, Çadır Kiralama ve Tuvalet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Jungle Bells Hostel ve Camping

Bir diğer Antalya kamp alanı Jungle Bells Camping, uzun süreli tecrübesiyle tatilcileri ve kamp sevenleri bekliyor. Likya yolu üzerinde bulunan kamp alanı denize 10 dakika mesafededir. Çadır dışında, karavan veya bungalov’da kalabilirsiniz. Alanda; Ateş ve mangal yakılabilir alanlar, Buzdolabı, Restoran, Elektrik, Bungalov, Duş, Market, İnternet, Sıcak Su, Çadır Kiralama, Tuvalet ve Cafe bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Flying Goat Camp & Hostel

Flying Goat Kamp & Hostel, Antalya Geyikbayırı’nda yer almaktadır. Kamp alanı tam donanımlı bir ortak mutfağa, harika bir salona ve dağ manzaralı bir terasa sahiptir. Kampın yanı sıra, tırmanma gibi faaliyetler de bulunmaktadır. Tırmanmak isterseniz koç tarafından kısa bir eğitim alıp güvenle maceranıza atılabilirsiniz. Kamp alanında; Mutfak Alanı, Salon ve Şömine, İnternet, Film Gösterimi, Duş, Sıcak Su, Masa Oyunları, Açık Havuz, Tuvalet ve Elektrik.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Hala’nın Yeri Kamp Alanı

Antalya Kumluca’da yer alan kamp alanı, şehir merkezine 25 km uzaklıktadır. Portakal ağaçlarının altına çadır kurabilirsiniz, alanda yer alan tahta masalarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Hem piknik yapıp hem sevdiklerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yemeğinizi kamp alanında bulunan restorandan temin edebilirsiniz. Alanda; Duş, Sıcak Su, Tuvalet, Elektrik, Kahvaltı Akşam Yemeği, Ücretsiz Şarj İstasyonu, Karavan Alanı ve Ateş Yakılabilir Alanlar.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Denizer Camping

Bir diğer Antalya kamp alanı Denizer Camping, Konyaaltında denize nazır şehir merkezine 45 km uzaklıktadır. Hem karavan kampı hem de çadır kampı yapmak için uygundur. Alanda ateş yakmak yasaktır, arabanız ile geleceksiniz ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır. Kumsal ve güneşte sarının her tonunu, deniz’de mavinin huzur veren tonlarını, doğa’da ise yeşilin her tonunu görebilirsiniz. Kamp alanında; Mutfak, Karavan Alanı, Restoran, Elektrik, Kahvaltı Servisi, Bungalov, Duş, Market, İnternet, Sıcak Su, Ücretsiz Otopark, Tuvalet ve Cafe bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Boğaz Otel Camping

Manavgat ilçesinde yer alan Boğaz Otel Camping, şehir merkezine 77 km uzaklıktadır. Boğaz Otel Camping’te, diğer kamp alanlarından farklı olarak havuz bulunmaktadır. Aynı zamanda çok yakında deniz bulunmaktadır, çadır kampı yapabileceğiniz gibi karavan kampı da yapabilirsiniz. Alanda; Restoran, Elektrik, Duş, İnternet, Sıcak Su, Havuz ve Tuvalet bulunmaktadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli Ve Ücretsiz Yalova Kamp Alanları

Yalova, her mevsimi ile insanı kendine hayran bırakan nadir yerlerdendir. Yeşil ile mavinin buluştuğu, doğasının bozulmadığı ve kalabalıktan uzak, keyif ve huzur veren bir şehir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp