Avrupa Birliği’nden Gençlere Ücretsiz İnterrail Bileti

Avrupa Birliği (AB), 60.000 Gence Ücretsiz İnterrail Bileti Dağıtacağını Açıkladı.

AB’nin ‘Discover EU’ (Avrupa’yı Keşfet) programı kapsamında 18-20 yaş aralığındaki 60.000 genç, uygulamadan faydalanacak. Biletler 2022-2023 sezonunda Avrupa kıtası içindeki ülkeleri kapsayacak. Gençler 30 gün boyunca Avrupa’daki ülkeler arasında ücretsiz seyahat yapabilecekler. Biletler Mart 2022 – Şubat 2023 arasında yaklaşık 1 yıl geçerli olacak.

Tren ile Avrupa’yı Keşfet

Uygulama 1 Temmuz 2001 ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğan, AB vatandaşı olan gençler için geçerli olacak. Proje İngiltere vatandaşı olan gençleri de kapsıyor. Discover EU projesi ilk kez Haziran 2018 tarihinde uygulanmaya başladı. AB komisyon yetkilileri bu proje sayesinde gençlerin daha özgüvenli ve özgür olacağını ifade etti. Discover EU projesi sayesinde gençler farklı kültürleri tanıyacak ve ufuklarını genişletecek. Projenin başvuruları 12 Ekim saat 12.00’den 26 Ekim saat 12.00’ye kadar devam edecek. Başvurular AB’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek.

Gençlere Covid-19 Desteği

AB Komisyonu yetkililerinden Margaritis Schinas, Covid-19’la birlikte hayatımıza giren kısıtlamaların gençleri olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Schidas, AB’nin gençlerin yanında olduğunu ifade etti. Bu nedenle 2022 yılında daha fazla gence ücretsiz bilet uygulamasından yararlanma imkanı verdiklerini belirtti. Böylece bu uygulama sayesinde Avrupa genelinde bir hareketlilik de sağlanacak. Schinas, 2022’nin ‘Avrupa Gençlik Yılı’ ilan edilmesi ile birlikte, gençler için daha fazla etkinlik düzenleneceğini dile getirdi. Başvurusu kabul edilen gençler Mart 2022’den itibaren Avrupa ülkeleri arasında en az 1 gün en fazla 30 gün seyahat edecek. Gençler seyahatlerini tek başına ya da dört kişilik grupla gerçekleştirecek.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Hale Başeğerci
Hale Başeğerci
Hale Başeğerci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Anasanat Dalı mezunu. Şu anda metin yazarı olarak çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...