Kütahya Bungalov Evleri

Tarihi milattan önce 3000 yılına dayanan Kütahya’nın antik çağlardaki adı Kotiaeon, Cotiaeum ve Koti‘dir. Tarihi açıdan oldukça zengin konumda bulunan Kütahya’ya yerleşen en esi halkın Frigler olduğu biliniyor. Hitit İmparatorluğu‘nda yaşamış ve devlet olarak örgütlenmişlerdir. Sonrasında ise Kimmerler, Frigya Kralı III. Midas’ı yenerek Kütahya ve çevresine egemen olmuştur. Kütahya’nın tarihi ve tarihteki yeri anlatılmakla bitmez. Biz bu yazımızda böylesine kadim bir uygarlığa ev sahipliği yapmış Kütahya bungalov evleri listesini inceleyeceğiz. Sonrasında ise Kütahya’da yer alan tarihi ve turistik noktalara değineceğiz.

Çamlıca Orman Köşkleri

Kütahya Bungalov Evleri - Çamlıca Orman Köşkleri
Kütahya Bungalov Evleri – Çamlıca Orman Köşkleri

Kütahya bungalov evleri yazımızın ilk durağı Çamlıca Tabiat Parkı içerisindeki Çamlıca Orman Köşkleri. Bu tesisin Kütahya Belediyesi tarafından şehre armağan edildiğini söylersek abartmış olmayız. Şehrin karmaşasından uzak, doğa ile iç içe tatil yapmak isteyen misafirleri bekliyor. Tamamen ahşap olarak yapılmış Çamlıca Orman Köşkleri, hem şehir içinden hem de şehir dışından konuk ağırlıyor.

Bungalovlar otuz beş metrekare alana 2+1 şekilde dizayn edilmiş. Aynı zamanda her bungalovun bahçesi ve bahçe içerisinde barbekü alanı da mevcut. Bungalov içerisinde mutfak, banyo, wc, sedir, mutfak malzemeleri olduğunu da ekleyelim. Aynı zamanda tesise 200 metre uzaklıktaki Çamlıca Restoranda yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Son olarak Kütahya merkeze 7,2 km uzaklıkta olduğunu ekleyelim.

Tahtalı Göl Evleri

Kütahya Bungalov Evleri - Tahtalı Göl Evleri
Kütahya Bungalov Evleri – Tahtalı Göl Evleri

Kütahya bungalov evleri listemizin ikinci adresi Tahtalı Göl Evleri. Tesis, Yenice köyü sınırlarında yer alıyor. Tahtalı Göleti’nden adını alan mekan, Kütahya’nın mini Maldivleri” olarak anılıyor. Bungalovların da kendi içinde kategorize edildiğini ekleyelim. Kimisi göl kenarında, kimisi ise sobalı ve şömineli. Odalarda klima, televizyon, oturma grubu mevcut.

Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle her tesis için başat ihtiyacın hijyen olduğunu biliyoruz. Tahtalı Göl Evleri, bu anlamda oldukça titiz. Bunun yanı sıra tesisin kendi restoranı olduğunu ve bünyesinde atv safari aktivitesine olanak sağladığını ekleyelim.

Murat Dağı Termal Tesisleri

Kütahya Bungalov Evleri - Murat Dağı Termal Tesisleri
Kütahya Bungalov Evleri – Murat Dağı Termal Tesisleri

Kütahya bungalov evleri listemizin üçüncü durağı Murat Dağı Termal Tesisleri. Kütahya’nın Gediz ilçesinde yer alan tesis, kayak merkezi, termal kaplıcaları ve bungalov evleriyle gerek şehir içinden gerek şehir dışından konuk ağırlıyor. Gediz Belediyesi’nin işlettiği tesis, doğa içinde sakin bir tatil yapmak isteyenler için doğru adres.

Bungalovlar 1+1 ve 2+1 şeklinde ayrılıyor. Her kategori farklı yaylada yer alıyor. Örneğin Kirazlı Yaylası bungalov ahşap evleri, Dokuzçam yaylası apart evleri, Gökoluk Yaylası apart evleri, Yeni Yayla kamping evleri, Kıcıroğlu Yaylası kamp alanı.

Son olarak tesisin Uşak’a 51 km, Kütahya’nın Gediz ilçesine 31 km uzaklıkta olduğunu ekleyelim.

Park Ilıca Hotel

Kütahya Bungalov Evleri - Park Ilıca Hotel
Kütahya Bungalov Evleri – Park Ilıca Hotel

Kütahya bungalov evleri rotamızı şimdi de Ilıca Köyü’ne çeviriyoruz. On dört adet bungalovla konuklarını ağırlayan Park Ilıca Otel, kahvaltı ve oda hizmetiyle fiyatlandırma yapıyor. Bungalovların beş tanesi iki katlı ve beş kişilik. Bu da demek oluyor ki kalabalık gruplar halinde de tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kamp ve karavan konaklaması tercih edenler için ideal bir mekan.

Doğa ile iç içe olması da mekanın bir diğer artısı. Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Valla Kanyonu, Ilgarin Mağarası’nın çeperinde yer alması da turistik/tarihi gezilere olanak sağlıyor.

İkitaş Kanyonu Restaurant & Bungalov Evleri

Kütahya Bungalov Evleri - İkitaş Kanyonu Restaurant & Bungalov Evleri
Kütahya Bungalov Evleri – İkitaş Kanyonu Restaurant & Bungalov Evleri

Kütahya bungalov evleri yazımızın son durağı İkitaş Kanyonu Restaurant & Bungalov Evleri. Türkiye’nin özellikle kanyon çevresindeki tesisleri büyük ilgi odağında. İkitaş Kanyonu’nun artısı ve tercih edilmesinin en büyük sebebi de bu. Doğal ortamda yapacağınız tatil sayesinde şehrin yorgunluğunu üzerinden atmak istemez misiniz?

İlk olarak İkitaş Kanyonu’ndan bahsedelim. Nehir akıntılarının kayaları aşındırması sonucunda günümüzdeki halini alan kanyon, yedi kilometre uzunluğunda. Kamp, doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi için de tercih ediliyor. Her yıl yüzler hatta binlerce misafir ağırlayan kanyon, bungalov evlerinde konaklama imkanı sunuyor. Son olarak tesis bünyesinde bulaşık yıkama alanı, ateş yakma alanı, ücretsiz otopark, tuvalet, şarj istasyonu olduğunu da ekleyelim.

Kütahya’nın Tarihi ve Turistik Yerleri

Kütahya’nın zengin bir kültüre sahip olduğuna değinmiştik. Siz de Kütahya bungalov evleri konaklamanızı şehrin tarihi ve turistik noktalarına uğrayarak keyifli kılmaya ne dersiniz? O halde gelin Kütahya’yı biraz daha yakından tanıyalım.

Aizanoi Antik Kenti

Aizanoi Antik Kenti
Aizanoi Antik Kenti

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesi sınırlarındaki Aizanoi Antik Kenti, Zeus Tapınağı, Stadyum- Tiyatro Kompleksi ve Macellumu ile Roma Dönemi’nin en önemli kentlerinden olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin en önemli dinsel yapısı olan Zeus Tapınağı dünyanın en iyi korunan Zeus Tapınaklarından bir tanesi.

Şehrin kuzeyinde 13.500 kişi kapasiteli stadyum mevcut. Bunun yanı sıra 20.000 kişi kapasiteli tiyatronun bir kompleks şeklinde olması da antik dönemde Aizanoi’den başka hiçbir yerde görülmüyordu. Bu kadarla da sınırlı değil. Aizanoi Macellum’u, aynı zamanda dünyanın ilk borsalarından biridir.

Germiyan Sokağı

Germiyan Sokağı
Germiyan Sokağı

Şimdi de tarihe ışık tutan bir sokaktayız. Yedi bin yıllık bir geçmişe sahip olan Kütahya, sokakları, konakları ve medreseleriyle tarihten bizlere ışık tutuyor. Osmanlı padişahlarının, Şehzade Alaaddin Ali Çelebi ve Şehzade 3. Bayezid’in yetiştiği sokaktan bahsediyoruz. Yirmi tarihi konağa ev sahipliği yapan Germiyan Sokağı, restore edilmiş konakların yanı sıra kentin turizmini de besliyor. yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağında olduğunu söyleyebiliriz. Hatta şunu ekleyelim: 2020 senesinde sokak yaklaşık yirmi sekiz bin kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Frig Vadisi

Frig Vadisi
Frig Vadisi

Son durağımız Frig Vadisi. Vadinin Kütahya’da kalan son bölümü merkeze üç kilometre uzaklıkta. Bu sınır, Yeni Bosna köyünden başlıyor. Kütahya’ya elle beş kilometre uzaklıktaki Ovacık köyüne dek devam ediyor. Doğusunda ise Sabuncupınar, Söğüt, İnli, Sökmen, Fındık ve İncik mağaralarının bulunduğu kuzey bölüm ile daha güneydeki Ovacık köyü, İnlice Mahallesi ve çevresini içine alır.

Son olarak bisiklet ve trekking rotası için en az iki gün ayırmak gerekiyor diyelim.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Gülseren Aydın
Gülseren Aydın
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Dramatik Yazarlık ve Dramaturgi Anasanat Dalı mezunu. Şu anda dramaturg ve senaryo yazarı olarak çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...