Kapadokya Kamp Alanları -Kapadokya Kamp Alanı Tesisleri - Kampbros

Kapadokya Kamp Alanları -Kapadokya Kamp Alanı Tesisleri

Konu Başlıkları

Tarihi ve doğası ile neredeyse tüm dünyanın bildiği Kapadokya, kamp ve doğa severler içinde vazgeçilmez seyahat destinasyonlarından bir tanesi. Kapadokya, balonları ve peri bacaları ile kamp tutnkunlarına alışılmadık manzaralar sunuyor. Bu bakımdan Kapadokya kamp alanları her kampçının bir gün mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden. Sizler için Kapadokya ziyaretinizde konaklayabileceğiniz kamp alanı tesislerini listeledik. Kapadokya kamp alanları 2020 güncel listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1.Panorama Camping

Panorama Camping

Panorama camping, Göreme Milli Parkı, Göreme açık hava müzesi, Aşıklar vadisi ve balonların kalktığı piste oldukça yakın mesafede yer alıyor. Göreme içerisinde yer alan kamp alanı Göreme’yi yüksekten gören, panoramik bir manzaraya sahip. Tesiste Kapadokya ve balon turlarının manzaraları, ayrıca gün doğumu gibi manzaraları rahatlıkla izleyebilir ve bu aktivitelerin yapıldığı konumlara kısa yolculuklar ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kamp alanı araç ile ortalama, Göreme açık hava müzesine 5 dk, aşıklar vadisine 10 dk , Balon turları pistine 10 dk ve Göreme milli parkına 13 dk mesafede bulunuyor.

Kamp alanında havuz, cafe, elektrik, duş ve wc gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm imkanlar bulunuyor. Ayrıca tesis karavan, çekme karavan ve araç üstü çadır gibi oto konaklama araçlarını da kabul etmektedir.

Tesis detaylarını incelemek veya yorum yapmak için tıklayın.

2.Göreme Camping Aquapark

Göreme Camping Aquapark

Göreme camping aquapark, Göreme’nin merkezinde yer alıyor. Merkezi konumundan dolayı Kapadokya’nın bir çok tarihi ve doğal güzelliklerine de oldukça yakın mesafede. Tesis, araç ile ortalama, aşıklar vadisine 10 dk, Göreme açık hava müzesine 4 dk, balon turları pistine 5 dk ve Göreme milli parkına 10 dk mesafede yer alıyor. Kamp alanında aquapark, restoran, elektrik, duş, wc, gibi hizmetler yer alıyor. Ayrıca tesise karavan, çekme karavan ve araç üstü çadır ile de gidebilirsiniz.

Tesis detaylarını incelemek veya yorum yapmak için tıklayın.

3.Dilek Camping

Dilek Camping

Göreme merkezde bulunan bir diğer kamp alanı Dilek Camping, Kapadokya’da görmeniz gereken bir çok yere yakın bir konumda yer alıyor. Kamp alanı, araç ile ortalama, aşıklar vadisine 10 dk, Göreme açık hava müzesine 4 dk, balon turları pistine 5 dk ve Göreme milli parkına 10 dk mesafede yer alıyor. Dilek Camping’de cafe, elektrik, duş ve wc gibi temel kamp alanı hizmetlerinin tümü, ayrıca yüzme havuzu da bulunmaktadır. Tesiste karavan, çekme karavan ve araç üstü çadır gibi oto konaklama çeşitleri içinde yer bulunuyor.

Tesis detaylarını incelemek veya yorum yapmak için tıklayın.

4.Ada Camping

Ada Camping

Avanos’da bulunan Ada Camping, Kapadokya kamp alanları listemizdeki bir başka tesistir. İşletme, geniş düzlük bir alanda Göreme’nin nispeten dışarısında yer alıyor bu yüzden peri bacaları ve balon manzaralarından biraz uzak noktada. Kamp alanı, araç ile otalama, Göreme açık hava müzesine 13 dk, aşıklar vadisine 13 dk ve balonların kalktığı piste 10 dk mesafededir. Tesiste orta düzey bir aquapark, karavan, çekme karavan ve araç üstü çadır alanları da yer alıyor. İşletmede cafe, du, wc ve elektirk gibi ihtiyaç duyabileceğiniz imkanların tümü de bulunmaktadır.

5. Kapadokya Karşı Bağ Camping

Kapadokya Karsi Bağ Camping

Ürgüp’te yer alan Karşı Bağ camping, aynı zamanda piknik alanı ve restoran alanında da hizmet vermektedir. Tesis Ürgüp’te yer almasının yanı sıra peri bacalarına uzak noktada değil. Göreme’ ile arasında araç ile ortalama 10 dakikalık bir mesafe yer alıyor. Kapadokya’nın görülmesi gereken en önemli destinasyonlarına da otomobil ile 10/20 dk mesafede yer alıyor. Tesiste ihtiyaç duyabileceğiniz birçok hizmet yer alıyor.

6.Ihlara Vadisi Kamp Alanı

Ihlara vadisi kamp alanı

Ihlara vadisi, siyasi harita bağlamında düşünüldüğü zaman aynı ilde bulunmasa da coğrafi olarak benzerlik gösterdiği ve Kapadokya’ya oldukça yakın olduğu için bu listemizde yer vermek istedik. Ihlara vadisi, Kapadokya’dan 1.5 saat uzaklıkta, Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde bulunuyor. Vadinin ortasından akan Melendiz çayı, olağanüstü doğa güzellikleri ile görülmeye değer bir yer. Ihlara vadisinde yer alan tesiste kamp yapmak mümkün ve tesiste ihtiyaç duyabileceğiniz tüm imkanlar bulunuyor.

Ihlara vadisi kamp alanı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli Ve Ücretsiz Yalova Kamp Alanları

Yalova, her mevsimi ile insanı kendine hayran bırakan nadir yerlerdendir. Yeşil ile mavinin buluştuğu, doğasının bozulmadığı ve kalabalıktan uzak, keyif ve huzur veren bir şehir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp