İstanbul’un En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Kalabalık olmasının yanı sıra tatil yerleri, kamp alanları, doğa sporları, karavan turları açısından elverişli bir doğaya sahip olan İstanbul’da şehir hayatının gürültüsünü bir yana atıp rahat bir tatil geçirebilmek mümkün. İstanbul’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için İstanbul ücretsiz kamp alanlarını, İstanbul ücretsiz kamp alanlarına nasıl ulaşım sağlayacağınızı, İstanbul ücretsiz kamp alanlarına yakın tesisleri, restoranları ve marketleri sizler için araştırdık. Deniz kenarında veya ormanın derinliklerinde kamp yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Aradığınız kamp alanını listemizden bulabilirsiniz.

Kampbros’da daha fazlasını keşfetmek için buraya tıklaya bilirsin.

1.Belgrad Ormanı Kamp Alanı

Kamp deneyiminizi ormanın derinliklerinde yaşamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz ilk adres İstanbul’un en büyük ormanı olan Belgrad Ormanı olabilir. İstanbul’da kamp ve doğa tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği ormanların başında Belgrad Ormanı yer alıyor. Ormanda kamp yapmak istiyorsanız yerine getirmeniz gereken en önemli unsur ormanda nerede ve ne zaman kamp yapacağınıza göre girişteki güvenlikten izin almanız olacaktır. Belgrad Ormanı’nda kamp alanınızı seçmek cesaretinize ve ne kadar sessizliğe ihtiyacınız olduğuna bağlı eğer kimsenin olmadığı sessiz bir yerde kamp yapmak istiyorsanız ormanın derinliklerine inebilirsiniz, sessizliğe ihtiyacım yok sadece kamp yapmak istiyorum diyenlerdenseniz girişten hemen sonra sağa doğru ilerleyen yol üzerinde de kamp çadırınızı kurabilirsiniz.

a) Belgrad Ormanı’nda Yiyecek Ve İçecek

Belgrad Ormanı’nda kamp için konumunuzu belirledikten sonra yeme-içme ihtiyacınızı gidermek için ormanın içinde yer alan büfe tarzı bir işletme var, dilerseniz oradan ihtiyaçlarınızı giderebilir dilerseniz de otobüs durağının arka tarafında bir bakkaldan da ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Her ihtimale karşı önlem olarak yol üzerinde bulunan marketlerden de alışverişinizi yapabilirsiniz.

b) Belgrad Ormanı’nda Temel İhtiyaçlar

Ormanda temel ihtiyaçlarınızı gidermeniz için olanaklar sağlanmış. Belgrad Ormanı’nın içerisinde tuvalet ve çeşme bulunuyor. Fakat hava koşullarının farklılığına göre suyun temizliği de farklılık gösterebiliyor. Hava yağışlığı olduğu zaman su çamurlu akabiliyor. Eğer Belgrad Ormanı’nda kamp yapmak istiyorsanız ve yağışlı bir havayla karşılaşma ihtimaliniz varsa çamurlu suyu kullanmak istemiyorsanız önlem almanızı tavsiye ediyoruz.

c) Belgrad Ormanı’na Ulaşım?

Belgrad Ormanı’na özel aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, Maslak-Sarıyer istikametine doğru yola çıkıp Tarabya sapağından U dönüşü yapın yolun devamında Bahçeköy tabelalarını takip ettiğinizde Belgrad Ormanı’nın girişine varacaksınız. Özel aracınızla değil de kulaklığınızı takıp müzik ve kitap eşliğinde yolculuk yapmak istiyorsanız, 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüslerle Belgrad Ormanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.
Son olarak Belgrad Ormanı’na özel aracınızla giriş yaparsanız ücret ödüyorsunuz, bunun dışında yaya olarak veya bisikletinizle giriş yaptığınızda ücret ödemiyorsunuz. Kamp ücreti de ödemiyorsunuz.

2.Hacıllı Köyü Ve Şelalesi Kamp Alanı

Eğer sizler de kamp yapmak için çok uzaklara gitmek ve ücret ödemek istemeyenlerdenseniz Hacıllı Köyü’nün kamp yapmak en uygun adreslerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle arkadaş grubuyla İstanbul’a yakın konumlarda kamp yapmak isteyenler için hem konumuyla hem de doğasıyla Şile’nin en güzel köylerinden biri olan Hacıllı Köyü’nü de listenize ekleyebilirsiniz. Şile’de yer alan Hacıllı Köyü sakinleri geçimlerini odun kömürü üretimi ile sağlıyor. Köye girdiğiniz zaman etrafta fotoğraftakiler gibi üst üste dizilmiş çadıra benzeyen görünüme sahip odunlar görebilirsiniz. Odunlar dışarıdan hava almayacak şekilde diziliyor üzerinde yaprak, toprak atılıyor ve bu şekli alıyor ortadan ateş yakılıyor ve bu ateş ortalama 10 gün yanıyor bu şekilde odun kömürü elde ediliyor. Köyde kamp yapmak için öncelikle köy muhtarına kamp yaptığınızın bilgisini vermenizde fayda var. Hacıllı Köyü’de kamp alanı bulmak için uzun yorucu arayışlara gerek yok, köyün büyük kısmı kamp yapmaya uygun ve muazzam bir doğaya sahip. Hacıllı Şelalesi’ne gidebilir şelalenin yukarısına tırmanış yapabilirsiniz. Şelalenin yukarısında yer alan Gürlek Mağarası’nı gezebilir ve muhteşem doğanın göz dolduran manzarasını seyredebilirsiniz. Hacıllı Şelalesi kenarında kamp yapmak zor olabilir ama Koca Dere’nin kenarında kamp çadırınızı kurabilirsiniz.

a) Hacıllı Köyü’nde Yiyecek ve İçecek

Hacıllı Köyü’nde kamp yaparken yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılamak için köye uğrayabilir ihtiyacınız olacak temel malzemeleri temin edebilirsiniz. Kamp alanında yiyecek ve içeceklerinizin ambalajlarını, yemek kalıntılarını çevreye atarsanız hem çevreyi kirletmiş olursunuz hem de köydeki ufak misafirleri kampınıza davet etmiş olursunuz. Size tavsiyemiz çevremizi temiz tutalım.

b) Hacıllı Köyü Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet, duş ve çeşme bulunmuyor.

c) Hacıllı Köyü’ne Ulaşım

Şile’deki Hacıllı Köyü İstanbul’a 90 km yani uzaklıkta yer alıyor. İstanbul’dan Hacıllı Köyü’ne iki farklı yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz; ilk seçenek Şile/Ağva üzerinden, ikinci seçenek ise Şekerpınar/Gebze üzerizden ulaşım sağlamayı tercih edebilirsiniz. Kamp alanına kadar asfalt yolda gidiyorsunuz o yüzden binek arabalarla gidebilirsiniz. Köye geldikten sonra Şelale tabelalarını takip edin, yol üzerindeki tabelalar sizi yönlendirecek. Fakat köyün içinde yollar taşlı ve ilerlemesi zor bir zemine sahip kamp alanı ararken uygun değilse aracınızla köyün içinde fazla ilerlemenizi tavsiye etmiyoruz.

3.Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı

Ağva Kilimli Koyu, kamp yapmak için elverişli bir alana sahip. Ziyaretçilerin adından sık sık bahsetti Ağva Kilimli Koyu’nu sizler için araştırdık. Kilimli Koyu’nun girişinde Kamp Yapmak ve Ateş Yakmak Yasaktır yazan bir tabela göreceksiniz. Kilimli Koyu’nda işletmenin sınırları içerisinde kamp yapmak yasak fakat işletmenin sahip olduğu sahilin sağına ve soluna ayrılan yolları takip ederseniz kamp yapmak için uygun alanlar bulabilirsiniz. Anlayacağınız üzere burada kamp tutkunları pek sevilmiyor. Kamp uapmak için tepeleri tercih ederseniz çadırlarınızı sağlam sabitlemenizde fayda var çünkü tepe çok rüzgar alıyor, çadırın rüzgarla uçup gitmesini kimse istemez. Kilimli Koyu muazzam bir manzaraya sahip, kamp alanına ulaşmak zor gibi görünüyor fakat manzarayı gördüğünüzde tüm zorlukları unutuyorsunuz. Kamp yapmak için kullanılan alanlarda daha önceden ateş yakılmış yerler var, bitki örtüsüne zarar vermemek için sizler de aynı yerleri kullanabilirsiniz.

a) Ağva Kilimli Koyu’nda Yiyecek ve İçecek

Kilimli Koyu’nda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir restoran yer alıyor fakat fiyatların uygun olup olmadığı hakkında bilgi sahibi değiliz. Size tavsiyemiz Kilimli Koyu’na gitmeden önce yoldaki marketlerden ihtiyacınız olanları almanız olacaktır.

b) Ağva Kilimli Koyu Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet, duş ve çeşme bulunmuyor. Tuvalet ihtiyacınız için restoranın tuvaletini kullanabilirsiniz.

c) Ağva Kilimli Koyu’na Ulaşım

Kilimli Koya dilerseniz özel aracınızla dilerseniz de toplu taşımayla gidebilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz Kilimli Koya giden yolu takip etmeniz yeterli yol sizi sahile kadar ulaştıracaktır. Aracınızı girişte bırakıp yolun geri kalanını yürüyebilirsiniz, çok kısa yürüme mesafesi kalıyor. Eğer ulaşım için toplu taşımayı tercih edecekseniz Üsküdar’dan kalkan 139A otobüslerine binerseniz ortalama 4 saatlik bir yolun sonunda Ağva’ya ulaşacaksınız. Son duraktan itibaren yaklaşık 5 km’lik mesafe kalıyor, Kilimli Koyu’na dilerseniz yürüyerek dilerseniz de taksiyle ulaşabilirsiniz.

4.Ömerli Barajı Kamp Alanı

İstanbul’da yaşayanların en çok ihtiyaç duyduğu aktivitelerin en başında kamp yapmak geliyor. Şehirin kalabalığından ve gürültüsünden kaçamak yapabileceğiniz kamp yerlerini sıralamaya devam ediyoruz. Sırada adından sık sık bahsettiren Ömerli Kamp Alanı var. Ömerli Barajı Kamp Alanı diğer alanlardan mesafe olarak daha avantajlı. Alan hakkında dikkat etmeniz gereken alanda görebileceğiniz misafirler olabilir. Bunlar; domuz, çakal veya kurt olabilir fakat önleminizi alırsanız sizi rahatsız etmeyeceklerdir, alanı fazla ziyaret ettikleri söylenemez. Ömerli Barajı Kamp Alanı şehirden uzak olmadığı için telefonlarınızda şebeke sorunu yaşamıyorsunuz, internetiniz de sorunsuz çekiyor ama siz telefonları bir kenara bırakıp doğanın tadını çıkarın. Kamp alanında gece ve sabahın ilk saatleri fazlasıyla serin oluyor bu sebeple kalın kıyafetler tercih etmenizi öneriyoruz.

a) Ömerli Barajı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Alanın özelliklerini sayarken şehre olan yakınlığından da bahsetmiştik. Bu durumda ihtiyaçlarınızı gidermek için marketlere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

b) Ömerli Barajı Kamp Alanı Temel İhtiyaçlar

Kamp alanında duş ve tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz yer mevcut değil fakat alan şehire araçla 10 – 15 dakika mesafede yer aldığı için ihtiyacınızı gidermek için şehire gidebilirsiniz. Kamp alanının soğuk olduğundan bahsetmiştik soğuktan etkilenmemek için kontrol altında ateş yakmalı ve ateşinizi diri tutmalısınız. Ateş için odunlarınızı gündüz toplamanızı tavsiye ediyoruz, gece saatlerinde ormanın içerisine girmeniz hayvanlarla karşılaşmanız açısından tehlikeli olabilir.

c) Ömerli Barajı Kamp Alanı’na Ulaşım

Eğer toplu taşımayı tercih edecekseniz 138 numaralı otobüslerle Ömerli Barajı yakınlarına ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla Anadolu Yakası’ndan 1 saat sürecek yolculukla ulaşabilirsiniz.

5.Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Ömerli Barajı ve Hacıllı Köyü arasında yer alıyor. Köy içerisinde 19 hane ve nüfus yer alıyor. Esenceli Köyü’nün nüfusunun az olması sakin bir kamp alanı olmasına avantaj sağlıyor. Esenceli Köyü, Şile Merkeze ise 38 kilometre uzaklıktadır. Ömerli ve Hacıllı kadar duyulmamış olmasına rağmen sessizliği ve sakinliği arayan kamp tutkunlarının tercih edebileceği bir kamp alanıdır. Esenceli Köyü’ne girişinizi yaptıktan sonra kısa bir keşifin ardından çadırlarınızı kurup köyün çevresinde keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Esenceli Köyü, kalabalık kamp grupları dışında yalnız başına kamp yapmaya gelenler tarafından daha sık tercih ediliyor. Bunun sebebi köyde az da olsa belli bir nüfusa sahip olmasıdır.

a) Esenceli Köyü Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Esenceli Köyü’nün Ömerli Barajı’na yakın olduğundan bahsetmiştik, çadırlarınızı kurduktan sonra ateşini yakıp ardından balık tutabilir böylece yiyecek ihtiyacınızı karşılarken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Balık tutmayı tercih etmiyorsanız sizlere tavsiyemiz kamp alanı giderken veya kamp alanının merkeze yakınlığından yararlanarak marketlerden alışverişiniz yapabilirsiniz.

b) Esenceli Köyü Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Esenceli Köyü’nde haneler dışında herhangi bir işletme yer almıyor. Bu sebeple köyde kamp yaparken kullanabileceğiniz; çeşme, tuvalet ve duş bulunmuyor.

c) Esenceli Köyü Kamp Alanı’na Ulaşım

Esenceli Köyü’ne ulaşım sağlamak için özel aracınızın olması gerekmektedir çünkü otobüs ile ulaşım sağlanmamaktadır. Esenceli Köyü’ne ulaşmak için ilk olarak Şile otobanına doğru yola çıkmanız gerekiyor, devamında Kömürlük yolunu da geçtikten sonra Kervansaray Mahallesi muhtarlığının sağından devam ederek Esenceli Köyü’ne ulaşacaksınız.

6.Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı

Polonezköy Tabiat Parkı, İstanbul’daki yoğun yaşantıdan sıyrılıp sakin ve sessiz saatler geçirmek isteyen ziyaretçileri tarafından adınan sık sık bahsettiriyor. İstanbul’da yaşayanların yüksek binalar, dev alışveriş merkezlerinin yanı sıra doğayla baş başa saatler geçirmek için tercih ettikleri adreslerin başında ilk olarak Polonezköy Tabiat Parkı yer alıyor. Yakın çevreden gelen ziyaretçilerin dışında şehir dışından hatta başka ülkelerden gelen turistlerin de ilgisini çekmeyi başaran Polonezköy Tabiat Parkı, bir çok hayvan ve bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Parka kamp yapmak için giriş yaptığınızda kestane, meşe ve çam ağaçları yeşilin muazzam tonlaması ve gelincik,keklik, atmaca gibi hayvanların sesleriyle sizleri karşılıyor. Kamp yapmak için geniş alana sahip olan Polonezköy Tabiat Parkı, uzun yürüyüş parkuruna da sahiptir. Kamp çadırlarınızı kurduktan sonra yürüyüş yaparak manzarayı keşif yapabilirsiniz. Polonezköy popülerlik açısından manzarasıyla, geniş kamp alanıyla ve ev sahipliği yaptığı hayvanlarıyla turistlerin de ilgisini çekiyor bu yüzden diğer kamp alanlarından üstün kalıyor.

a)Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Polonezköy diğer kamp alanlarından daha avantajlı olmasının sebeplerinden birisi de alanda restoran ve kafeterya yer almasıdır. bu durumda Polonezköy’de kamp yaparken yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşamanız mümkün değil.

b) Polonezköy Tabiat Parkı Temel İhtiyaçlar

Polonezköy tabiat parkında tuvalet ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı tesislerden giderebilirsiniz.

c) Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşım

Polonezköy sık sık tercih edilen bir alan olması sebebiyle şehrin farklı noktalarından kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ulaşımı özel aracınızıla sağlayacaksanız, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolundan ilerledikten sonra Beykoz – Riva ve Alemdağ – Şile tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Eğer toplu taşımayı tercih ediyorsanız, Üsküdar’dan 15KÇ – 135G – 136 numaralı otobüslere binerek Polonezköy’e ulaşabilirsiniz.

7.Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık Barajı Şile yolu üzerinde yer alan bir göldür. Darlık Barajı çok eski yıllarda kurulmuştur. Aslında Darlık Barajı’nda kamp ve konaklama adına herhangi bir işletme yer almıyor fakat kamp yapmak için elverişli bir alana sahip. Kamp çadırlarınızı kurduktan sonra ateşinizi yapıp kendinize sıcacık çay demleyebilirsiniz. Yeşil ve mavi renklerinin ortaya çıkardığı muazzam manzaraya karşı keyifli vakit geçirebilir ve İstanbul’un size kattığı yoğun yaşam stresinden kurtulabilirsiniz. Darlık Barajı’nda konaklama adına işletme bulunmadığı için doğayla baş başa sakin bir kamp deneyimi yaşamanız mümkün. Burada kamp yapanların genel yorumu şahane manzarayla karşılaşmaları ve ulaşımın çok kolay olmasıdır. Eğer sizlerde şahane bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız Darlık Barajı Kamp Alanı sizleri bekliyor. Şimdi de diğer bilgilere geçelim.

a) Darlık Barajı Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Eğer Darlık Barajı’na gitmek gibi planlarınız varsa ve balık tutmayı seviyorsanız kamp yaparken menünüze balık eklemeyi unutmayın. Oltanızı alıp balık tutabilir ve kamp ateşinizde pişirebilirsiniz. Bunun dışında diğer su ve içecek ihtiyaçlarınız için kamp alanına giderken yol üzerindeki marketlerden alışverişinizi yapabilirsiniz.

b) Darlık Barajı Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Darlık Barajı’nda tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi tesis gibi bir yer bulunmuyor.

c) Darlık Barajı Kamp Alanı’na Ulaşım

Darlık Barajı’na ulaşım sağlamak keyifli, yola çıktığınız zaman müziğinizi açın ve yolun keyfini çıkarın. İstanbul Şile Otoyoluna çıkarak devamında, Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanı, Alemdağ Ormanı, Avcıkoru Tabiat Parkı ve Yeşilvadi’yi geçerek Darlık Barajı’na varabilirsiniz.

8.Korsan Koyu

Korsan Koyu, muazzam deniz manzarasına sahip olan kamp alanlarından birisidir. Aklınızda kalacak bu muazzam manzaraya sahip olan koya vardığınızda ilk yapmanız gereken kendinize çadırlarınızı koyacak bir yer bulmak olmalıdır. Size tavsiyemiz erken saatlerde alana gidip keşif yapmanız olacaktır. Konumu ve sahip olduğu doğanın güzelliği sayesinde kamp tutkunları tarafından devamlı tercih edilen kamp alanlarından biri haline gelmiştir. Sabahın ilk ışıklarında yapacağınız keşifin ardından bulduğunuz konuma çadırlarınızı kurabilir devamında kamp ateşinizde yaptığınız sabah çayınızı yudumlayabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

a) Korsan Koyu’nda Yiyecek ve İçecek

Korsan Koyu’na doğru yola çıkarken yol üzerindeki marketlerden ihtiyacınız olan yiyecek ve içecekleri alabilirsiniz. Tekne kiralayarak denize açılabilir ve balık tutabilirsiniz.

b) Korsan Koyu Temel İhtiyaçlar

Korsan Koyu’nda tuvalet bulunmuyor fakar 1 kilometre uzaktaki Papaz Koyu’nun girişinde tuvalet yer alıyor.

c) Korsan Koyu’na Ulaşım

Eğer Korsan Koyu’na gidecek olursanız özel aracınızla gitmenizi tavsiye ediyoruz, ulaşım özel araç olmadan sizleri biraz yorabilir. Korsan Koyu tam olarak Tekirdağ İstanbul sınırında yer alıyor.

9.Malatra Koyu Kamp Alanı

Malatra Koyu İstanbul kalabalığından kaçıp kafa dinleyebileceğiniz bir konumda yer alıyor. Maviyi ve yeşili buluşturan Malatra Koyu kış aylarında ayrı, yaz aylarında ayrı kamp deneyimleri yaşatıyor. Denizin temiz suyu ve ağaçların yeşil tonlamasıyla ortaya çıkan şahane manzaranın arasında kurduğunuz kamp çadırınız, yaktığınız kamp ateşiniz ve elinide kahve kitap ikilisi, doğanın kalbinde ruhunuzu dinlendiriyorsunuz. Eğer fırsatınız varsa ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız çantanızı hazırlayıp güzel bir günü yakalamayı bekleyin.

a)Malatra Koyu Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Malatra Koyu şehir merkezinden uzak bir noktada yer aldığı için yola çıktığınızda yol üzerinizdeki marketlerden alışverişinizi yapmanız gerekmektedir.

b) Malatra Koyu Kamp Alanı’nda Temel İhtiyaçlar

Malatra Koyu ağaçların ve denizin buluşma noktasında ve herhangi bir işletmenin yer almadığı bir konumda bulunuyor. Bu durumda tuvalet ve duş ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir olanak bulunmuyor.

c) Malatra Koyu Kamp Alanı’na Ulaşım

Saray – Kıyıköy yolu üzerinde bulunan Çamlıköy Tabiat Parkı yoluna giriyorsunuz ve plaja birkaç kilometre kala sağ tarafta bulunan Elmalıderi Barajı yoluna sapıyor ve sonrasında yaklaşık 15-20 dakika boyunca toprak yoldan devam ediyorsunuz. Malatra Koyu yolculuğunuzun devamında yol üzerinde Malatra Koyu’na ulaştığınıza dair bir tabela bulunmuyor haritadan faydalanarak yaklaştığınız en yakın noktada ISKI’ye ait küçük bir mavi betonorme yapı ve sol tarafınızda aşağı doğru inişi bulunan yol göreceksiniz. Bu yoldan normalde araçlar pek inemiyor ancak 4×4 arazi araçlarıyla yaklaşık 500 metre gidebilirsiniz. Normal bir aracınız varsa yolun girişinde bırakarak yaklaşık 20 dakika yürüyerek Malatra Koyu’na ulaşabilirsiniz.

10.Karacaköy Göleti Kamp Alanı

Listemizin sonuna geldik birbirinden güzel kamp alanlarını sıraladık ve en popüler alanlarımızdan bir diğerine sıra geldi. Karacaköy Göleti özellikle arkadaş gruplarıyla eğlenceli ve unutulmaz kamp deneyimi yaşamak isteyenler için en uygun adreslerden birisi olabilir. Sahip olduğu manzarasına karşı kuracağınız çadırlarınızın önüne ateş yakalbilir ve etrafında topalnıp keyifli sohbetin tadını çıkarabilirsiniz. Günün ilk ışıklarında yapacağınız fotoğraf çekimleriyle hayran kaldığınız manzarayı ölümsüzleştirebilirsiniz. Burada ve diğer kamp alanlarında da yakacağınız ateşlere kontrol altında tutmaya dikkat etmelisiniz.

a) Karacaköy Göleti Kamp Alanı’nda Yiyecek ve İçecek

Karacaköy Göleti’nde ve çevresinde işletme, market bulunmadığı için yol üzerinden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

b) Karacaköy Göleti Kamp Alanı Temel ihtiyaçlar

Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak olanak bulunmuyor.

c) Karacaköy Göleti Kamp Alanı’na Ulaşım

Yolcuğunuza başladığınızda ilk adresiniz Çatalca olacak. Çatalca’yı geçişin ardından Danamandıra’ya girmeden giden yolun devamında yol ayrımını geçiyorsunuz sonra sağa Karamandere’ye giden yola döneceksiniz. Karamandere ayrımını geçtikten sonra Karacaköy’e doğru devam edeceksiniz. Karacaköy göletine yaklaştığınızda bir köprüden geçeceksiniz. Ardından hemen sağa orman içerisine inen yolu takip ederek derenin kenarına geleceksiniz. Göletin yanına gidebilmek için dereden geçmeniz gerekiyor, aracınızla geçebilirseniz yola devam edebilirsiniz

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...