En İyi Bartın Kamp Alanları

Çoğumuzun şehir hayatından sıyrılıp doğanın mucizeleriyle baş başa kalmak istediği zamanlarda yapmak istediği aktivitelerin başında kamp yapmak geliyor. Türkiye’nin kamp alanları açısından elverişli olduğu ormanlar, sahiller, köyler barından illerini araştırıyoruz ve bu yazımızda olduğu gibi listeler halinde sizlere sunuyoruz. Bu yazımızdaki listemizde Bartın’ın kamp yapmak için elverişli olduğu ormanları, dağları ve uygun alanları sizler için araştırdık ve sıraladık. Bartın, coğrafi konumu, iklimi ve sahip olduğu ormanları ile kamp yapmaya elverişli bir çok alana sahiptir. Bartın, hem yaz hem de kış aylarında doğa sevenlerin ve macera tutkunları tarafından yoğun ilgi görüyor. Bartın’ın ücretli ve ücretsiz kamp alanlarını, Bartın ücretli kamp alanlarının 2020 fiyatlarını ve daha bir çok bilgiyi listemizde bulabilirsiniz.

1.Uluyayla Kamp Alanı

Türkiye’nin en uzun yaylası olan Uluyayla Ulus ilçesine 27 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehirden uzak konumda yer alması sebebiyle doğa tutkunlarının sessizliğe doymak için sık sık kaçamak yaptığı yerlerden birisidir. Uluyayla’da kamp yapmaya elverişli alanlar bulunuyor. Tam anlamıyla doğanın ortasında yer alan Uluyayla, özellikle makro çekim tutkunlarının kadraja alabileceği bir çok bitki ve böcek türüne ev sahipliği yapıyor. Uluyayla’da kamp yapmak istiyorsanız yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için yolda markete uğramanızı tavsiye ediyoruz. Alanda herhangi bir tesis bulunmuyor bu yüzden tuvalet ve duş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanak sağlanmıyor. Alanda kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Çadırlarınızı ve fotoğraf makinelerinizi alıp Uluyayla’da kamp yapmaya ne dersiniz?

2.Kokurdan Yaylası Kamp Alanı

Kokurdan Yaylası, Kumluca Beldesi’ne 45 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eşsiz bir doğaya sahip olan Kokurdan Yaylası Kamp Alanı’nda dilediğiniz yerde çadırınızı kurabilirsiniz. Her açıdan muhteşem bir manzara ile karşılaşabileceğiniz yaylada gürültüden uzak sakin geçecek bir kamp deneyimi yaşayacaksınız. Doğanın yeşil renk tonlarının buluştuğu Kokurdan Yaylası’nda kamp yaparken tüm stresiniz yok olacak. Kamp için yola çıktığınızda yoldaki marketlerden yiyecek ve içecekleriniz temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunmamaktadır.

3.Zoni Yaylası Kamp Alanı

Deniz manzarasına kamp yapmak isteyenler arasında yer alıyorsanız sıradaki alanımız sizin için uygun olabilir. Kapısuyu Plajı, yeşilin ve mavinin buluşma noktasında kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği alanlardandır. Bölgedeki en belirgin ve muhteşem özellik tatlı ve tuzlu ayıran sınırda kamp yapmak olacaktır. Tuzlu su tarafında kamp yapmak istiyorsanız Bartın sınırları içerisinde kamp yapmış oluyorsunuz, tatlı su tarafında kamp yapmak istiyorsanız Kastamonu sınırları içerisinde kamp yapmış oluyorsunuz. Alan şehirden uzak bir noktada yer aldığı için alana ulaşmadan önce market ve tuvalet ihtiyaçlarınızı gidermenizi tavsiye ediyoruz. Denize karşı keyifli bir kamp deneyimi için Kapısuyu Plajı sizleri bekliyor.

4.Kapısuyu Plajı Kamp Alanı

Deniz manzarasına kamp yapmak isteyenler arasında yer alıyorsanız sıradaki alanımız sizin için uygun olabilir. Kapısuyu Plajı, yeşilin ve mavinin buluşma noktasında kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği alanlardandır. Bölgedeki en belirgin ve muhteşem özellik tatlı ve tuzlu ayıran sınırda kamp yapmak olacaktır. Tuzlu su tarafında kamp yapmak istiyorsanız Bartın sınırları içerisinde kamp yapmış oluyorsunuz, tatlı su tarafında kamp yapmak istiyorsanız Kastamonu sınırları içerisinde kamp yapmış oluyorsunuz. Alan şehirden uzak bir noktada yer aldığı için alana ulaşmadan önce market ve tuvalet ihtiyaçlarınızı gidermenizi tavsiye ediyoruz. Denize karşı keyifli bir kamp deneyimi için Kapısuyu Plajı sizleri bekliyor.

5.Güzelcehisar Kamp Alanı

Güzelcehisar bir çok ücretli ve ücretsiz kamp alanına ev sahipliği yapmaktadır. Güzelcehisar geniş ve kamp yapmak için oldukça geniş ve alanda bir çok işletme yer alıyor. Diğer kamp alanlarına göre daha hareketli geçecek olan kamp deneyiminizde maceranıza ortak olacak kamp tutkunlarıyla tanışabilirsiniz. Her ihtimale karşı market ihtiyaçlarınızı temin edebilirsin. Alanda yer alan işletmelerden de hem yiyecek ve içecek hem de tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

6.Küre Dağları Kamp Alanı

Küre Dağları hakkında bilgi verilirken en sık kullanılan cümle ölmeden önce görülmesi gereken yer oluyor. Manzarasına bakıldığında cümlenin hakkını veren Küre Dağları kamp yapmak için sık sık kullanılan alanlardan birisidir. Küre Dağları Bartın-Kastamonu sınırları içerisinde yer alıyor. Küre Dağları’na kamp yapmaya gittiğinizde Ilgarini Mağarası ve Ilıca Şelalesi gibi doğa harikalarını görmeden maceranızı sonlandırmayın. Küre Dağları’nda çeşmelere yakın bir konumda kamp çadırınızı kurabilirsiniz. Alanda su ihtiyacınız dışında diğer ihtiyacınızı giderebileceğiniz tesis bulunmuyor. Küre Dağları’nın eşsiz manzarasına karşı kamp yapmak isteyenler için Bartın yolculuğu başlasın!

7.Akarsu Camping

Akarsu Camping, sakin kamp deneyimi yaşamak isteyenler için uygun kamp alanlarındandır. Özellikle ailesi ve arkadaş grubu ile kamp yapmak isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği Akarsu Camping, sağladığı olanaklar ile misafirlerin keyifli vakit geçirmelerine yardımcı oluyor. Akarsu Camping misafirlerine konaklama, mutfak gereçleri, çamaşırhane, ücretli kahvaltı gibi hizmetler sunuyor. Kamp alanında uçurum gibi bir yerde kurulmuş balkonda manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Akarsu Camping’te kamp yapmak için 30 TL ödemeniz gerekiyor, bunun dışında ücretli kahvaltı dışında diğer hizmetler ücretsiz.

8.Mugada Kamp Alanı

Mugada Kamp Alanı, hem kış hem de yaz mevsimlerinde doğa ve kamp tutkunları tarafından ilgi görmeyi başarıyor. Mugada Kamp Alanı’nda ücretli ve ücretsiz kamp alanları yer alıyor. Ücretli kamp alanlarını tercih etmek isteyenler çadır için 30 TL ödemek durumundalar. Ücretli kamp alanları ücretsiz kamp alanlarına göre daha sessiz ve kalabalıktan uzak bir deneyim sunuyor. Her iki seçeneğin ortak özelliği ise sahip olduğu manzaralardır. Ücretsiz alanda kamp yapmak isteyenler denize karşı, ücretli alanda kamp yapmak isteyenler yeşilliklerin hakim olduğu manzaraya karşı kamp deneyimi yaşayacaklar. Ayrıca ücretli kamp alanında bungalov konaklama ve karavan park alanı da yer almaktadır. Ücretli kamp alanında günlük 10 TL ücret karşılığında elektrikten de yararlanabilirsiniz. Bölgede yiyecek ve içecek ihtiyacınızı giderebileceğiniz marketlerin bulunduğu bir çarşı yer alıyor. Ücretsiz kamp alanını tercih edecekler tuvalet ihtiyacını plajdan giderebilirler.

9.Göldere Şelalesi Kamp Alanı

Şelale manzarasına karşı kamp yapmayanlar arasında yer alıyorsanız sıradaki kamp alanı sizler için en uygun adres olabilir. Göldere Şelalesi şehrin gürültüsünden uzak bir konumda yer alıyor. Kamp yaparken duyacağınız yalnızca şelalenin sesi olacaktır. Şelalenin etrafındaki kayalar kaygan olabilir fakat düzgün alanlar da bulunuyor. Çadırınızı kurarken kaygan kayalara dikkat etmelisiniz. Göldere Şelalesi’nde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu sebeple Göldere Şelalesi’ne giderken yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için şehir merkezinden veya şelaleye yakın köylerin bakkalından alışveriş yapabilirsiniz.

Kampbros’da daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...