Glamping Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Kampbros

Glamping Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konu Başlıkları

Tarihi eski yıllara dayanmasına rağmen popülerliğini koruyan ve sürdüren Glamping, doğa ile iç içe kamp deneyimi yaşarken konforun ve lüksün ön planda tutulmasıdır. Kamp yaparken stresin ve kısıtlı imkanların deneyiminizi olumsuz etkilemesini tercih etmiyorsanız Glamping ilginizi çekebilir. Uzun yıllar varlığının sürdürmesine rağmen özellikle son zamanlarda doğa ve kamp tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı. Glamping hakkında bilinmesi gerekenler ve Glamping hakkında merak edilenleri yazımızdan bulabilirsiniz.

Glamping Nedir?

Glamping, 1900 yıllardan günümüze kadar varlığını sürdürmekte ve her geçen gün popülerliğini arttırmaktadır. 1900 yıllarda konaklama olarak tercih edilen Glamping’i günümüzde doğanın içerisinde konforlu ve lüks vakit geçirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Glamping, kamp deneyiminin daha konforlu halde sunulmasıdır. Glamping, glamorous ve camping kelimelerinin birleşiminden meydana gelmektedir. Kelime anlamı olarak büyüleyici kamp demektir. Glamping, zor şartlar altında macera yaşamak isteyen kamp tutkunlarının yanı sıra konforlu ve rahat kamp deneyimi yaşamak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Glamping Hakkında Genel Bilgiler

Kamp yapmak doğa tutkunlarının bir numaralı aktivitesi haline gelmiştir. Kimileri hafta sonu ailesi ile birlikte doğanın tadını çıkarmak için ufak kaçamaklarla kamp yaparken kimileri tırmanışlar ve maceralarla dolu kamp yapmayı tercih eder. Kamp deneyimi her doğa tutkunu açısından farklıdır. Kamp yaparken evin konforunu yanında taşımak isteyenler ve konfordan uzak macera yaşamayı tercih edenler tarafından ikiye ayrılır diyebiliriz. Glamping ile kiralanan lüks çadırlarda doğa ile baş başa rahat ve konforlu kamp deneyimi yaşıyorsunuz. Otel odalarında size sunulan hizmetler ve sağlanan olanakların tamamı Glamping lüks çadırlarda yer almaktadır. Kendi çadırınız ve malzemelerinizle yaşamanız mümkün olan kamp deneyimini daha rahat geçirmek isterseniz Glamping ilginizi çekebilir. Çadırlarda ihtiyacınız olabilecek araç gereçler ve yataklar sayesinde konforunuz sağlanıyor. Bir yanda doğanın tadını çıkarırken sıcak yatağından vazgeçmeyenler bir yanda çadır ve uyku tulumu ile kamp yapanlar. Doğanın kalbinde kamp yapmak her koşulda keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Kamp tutkunlarının iki deneyimi de yaşamaları keyifli olacaktır.

Glamping Çadırlarda Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Glamping çadırlarda sunulan hizmetler ve çadırların fiyatları tesislere göre farklılık göstermektedir. Genel olarak otel odalarında sağlanan olanaklar Glamping çadırlarda da sağlanıyor. Glamping sunduğu hizmetler ile doğa ile baş başa geçireceğiniz kamp deneyiminizi konforlu hale getiriyor.

Glamping çadırların içerisinde ve tesiste sunulan hizmetler neler?

 • Lüx Yataklar ( Tek kişilik veya çift kişilik )
 • Televizyon
 • Tuvalet ve Duş
 • Tesise ait ücretsiz internet bağlantısı
 • Aydınlatmalar
 • Cam tavan ve pencereler ( Tesislere göre farklılık gösterebilir.)
 • Mobilyalar ( Koltuk, masa vs.)
 • Etkinlikler, Doğa Sporları
 • Restoran
 • Kişiye Özel Güneş Şemsiyesi, Masa, Sandalye
 • Havuz, Sauna, Spa

Benzer İçeriklere Gözat

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

PAYLAŞ

mood_bad
 • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
 • Bir yorum yap