Ankara’nın En Güzel 10 Karavan Kampı Alanı

Aslında hepimiz zaman zaman hayal etmiş ve istemişizdir bir karavanımız olsun, onunla istediğimiz gibi gezelim farklı yerler görelim farklı tecrübeler edinelim. Kimi zaman da karavana atlayıp kimsenin olmadığı belki bir doğa manzarası eşliğinde belkide bir deniz manzarasına karşı kafamızı dinleyip kendimizle baş başa kalmayı yahut arkadaşlarımızla, ailemizle doğanın tadını çıkartmayı düşünmüşüzdür. Şimdi sizleri Ankara’nın en güzel karavan kamp alanları ile tanıştıracağım. 🙂

1- Güney Karavan Kamping

Ankara Karavan Kamp Alanları - Güney Karavan Kamping
Ankara Karavan Kamp Alanları – Güney Karavan Kamping

Ankara-Mamak’ta bulunan Güney Karavan Kamping aslında sizleri doğanın tam ortasına bırakacak denebilir. Bol yeşilliğin yanı sıra köpek, tavuk gibi hayvanlarda bulunmaktadır. Böylece kendinizi şehrin gürültüsünden uzak sıcak ve sakin bir köy ortamında gibi hissedeceksiniz. Bahçesinde istediğiniz gibi oturup vakit geçirebileceğiniz, isterseniz de diğer karavan sahipleri ile güzel arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir ortama davet ediyor bizleri. Ayrıca su ve elektrik sıkıntısı da çekilmemektedir.

2- Ulaşan Otel Kamping

Ankara Karavan Kamp Alanları - Ulaşan Otel Kamping
Ankara Karavan Kamp Alanları – Ulaşan Otel Kamping

Ankara-Kapadokya yolu üzerinde bulunan bu kamp alanı sizleri sadece yeşille buluşturmuyor aynı zamanda Mogan Gölü etrafında bulunduğu için eşsiz göl manzarası izlemeye davet ediyor. Kamp alanı içerisinde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Keyifli ve huzurlu bir karavan kampı sizleri bekliyor.

3- Yayla Mocamp Karavan Kamping

Ankara Karavan Kamp Alanları - Yayla Mocamp Karavan Kamping
Ankara Karavan Kamp Alanları – Yayla Mocamp Karavan Kamping

Kızılcahamam ile Bolu sınırına yakın bir yerde bulunan bu kamp alanı hem çadır kurmak için hemde karavan kampı yapmanız için uygun bir alandır. Bol oksijen ve yeşillikler içinde yapacağınız tatil size ufak bir göl manzarası ile eşlik edecektir. En son güncellenen fiyatlar dahilinde karavan girişi 50 TL’dir. Tesis içerisinde diğer bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

4- Kurumcu Göleti

Ankara Karavan Kamp Alanları - Kurumcu Göleti
Ankara Karavan Kamp Alanları – Kurumcu Göleti

Ankara Kızılcahamam’da bulunan bu kamp alanı aslında bir tesis tarafından düzenlenmemiş ama hafta sonu piknik yapmak için yada doğa yürüyüşü yapmak için gelenler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir karavan kiralayıp, isterseniz karavan ile isterseniz de çadır kurabileceğiniz güzel bir alana ve doğaya sahiptir. Dağ bisikletiniz ile kuş sesleri eşliğinde gezebilir ve mavi gölün yeşille buluşmasına şahitlik edebilirsiniz.

5- Aluçdağı Tabiat Parkı

Ankara Karavan Kamp Alanları - Aluçdağı Tabiat Parkı
Ankara Karavan Kamp Alanları – Aluçdağı Tabiat Parkı

Çamlıdere’de bulunan bu kamp alanı aslında gelenek haline gelen ağustos aylarında düzenlenen Aluç Dağı Festivali ile gerek bölge halkı gerek diğer illerden fazlaca misafir ağırlamaktadır. Onun dışında isterseniz karavan ile giriş yapıp bir kaç günde rahatlıkla geçirebilirsiniz.Tesis içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız her şey bulunmaktadır. Ayrıca farklı etkinliklere katılabilir atv ile safari yada güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Tabiatla iç içe olmak size farklı bir huzur verecektir.

6- Işık Dağı Karagöl

Ankara Karavan Kamp Alanları - Işık Dağı Karagöl
Ankara Karavan Kamp Alanları – Işık Dağı Karagöl

Kızılcahamam Işık Dağı eteklerinde muhteşem bir göl manzarasına merhaba diyebilirsiniz. 🙂 Öncelikle oraya giderken tedarikli gitmenizi öneririz çünkü bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. İhtiyacınızı karşılayabileceğiniz sadece su kaynağı bulunmaktadır. Bu yüzden genellikle piknikçiler yada günübirlik çadır kurmak isteyenler tarafından tercih edilse de karavanınız ile doğanın tadını çıkartamayacağınız anlamına gelmez. Eğer bir hafta sonu kaçamağı yapacaksanız karavanınızı gölün kenarına park edin ve manzaranın tadını çıkartmaya başlayın.

7- Sorgun Göleti

Ankara Karavan Kamp Alanları - Sorgun Göleti
Ankara Karavan Kamp Alanları – Sorgun Göleti

Gölet ve çevresi tabiat parkı olarak koruma altına alınmıştır. Tesis içerisinde farklı etkinliklere katılabilir ve bütün ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kışın çam ağaçlarının beyaz görüntüsüne yazın ise yeşil görüntüsüne şahit olmayı isteyeceğinize eminiz. Giriş ücretleri sadece piknikçiler ve çadır kurmak isteyenler için belirlenmiş fakat tesis içerisinde karavan parkı için de uygun yerler olmakla birlikte güncel bir fiyat belirlemesi bulunmamaktadır.

8- Eğriova Tabiat Parkı

Ankara Karavan Kamp Alanları - Eğriova Tabiat Parkı
Ankara Karavan Kamp Alanları – Eğriova Tabiat Parkı

Ankara Beypazarı ilçesinde bulunan bu tabiat parkı tam bir sarıçam ormanları ile çevrilidir. Eğriova akarsu ve şelaleleri ile sizleri büyüleyecektir. Tesiste bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bisiklet kiralayabilir ve doğayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Özellikle yazın küçük yayla evlerinde kalmaya gelen bölge insanı da çok cana yakındır. Yeşil ve mavi akarsuların verdiği ferahlık, karavan keyfinizi uzatmanıza sebep olabilir. 🙂

9- Bayındır Barajı

Ankara Karavan Kamp Alanları - Bayındır Barajı
Ankara Karavan Kamp Alanları – Bayındır Barajı

Ankara’nın Mavi Gölü olarak bilinen bu baraj genellikle hafta sonu piknikçiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak karavan parkı içinde bir bölge ayrılmıştır. Tesis içerisinde ihtiyaç karşılamanız için fazla olanak bulunmamaktadır bu yüzden tedbirli gitmenizi öneririz. Mavilik içinde ormana doğru doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Üstelik karavanınız ile giriş yaparken herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

10- Soğuksu Milli Parkı

Ankara Karavan Kamp Alanları - Soğuksu Milli Parkı
Ankara Karavan Kamp Alanları – Soğuksu Milli Parkı

Alanda hem soğuk hem de sıcak su bulunduğu için kaplıca olarak kullanılmaktadır. Fakat hem piknikçiler hem kampçılar hemde karavancılar için tercih edilen bir bölgedir. Tesis içinde atv safari, dağ bisikleti yada normal bisiklet, yürüyüş yapmak, tepe tırmanışı yapmak ve yıldızları seyretmek gibi bir çok aktivite yapabilirsiniz. Eğer karavan veya çadır kuracaksanız görevlilere bildirmeniz sizin için daha iyi olacaktır çünkü geceleri yaban hayvanları görme olasılığınız yüksek olacaktır, korkmayınız. 🙂 Buranın verdiği huzura hayran kalacaksınız.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Ayşe Akman
Ayşe Akman
Ayşe Akman, Uşak Üniversitesi Yeni Medya mezunu olup Anadolu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı alanında yüksek lisans yapıyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı ve editörlük yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...