Ankara'nın En Güzel 10 Karavan Kampı Alanı - Kampbros

Ankara’nın En Güzel 10 Karavan Kampı Alanı

Konu Başlıkları

Aslında hepimiz zaman zaman hayal etmiş ve istemişizdir bir karavanımız olsun, onunla istediğimiz gibi gezelim farklı yerler görelim farklı tecrübeler edinelim. Kimi zaman da karavana atlayıp kimsenin olmadığı belki bir doğa manzarası eşliğinde belkide bir deniz manzarasına karşı kafamızı dinleyip kendimizle baş başa kalmayı yahut arkadaşlarımızla, ailemizle doğanın tadını çıkartmayı düşünmüşüzdür. Şimdi sizleri Ankara’nın en güzel karavan kamp alanları ile tanıştıracağım. 🙂

1- Güney Karavan Kamping

Ankara-Mamak’ta bulunan Güney Karavan Kamping aslında sizleri doğanın tam ortasına bırakacak denebilir. Bol yeşilliğin yanı sıra köpek, tavuk gibi hayvanlarda bulunmaktadır. Böylece kendinizi şehrin gürültüsünden uzak sıcak ve sakin bir köy ortamında gibi hissedeceksiniz. Bahçesinde istediğiniz gibi oturup vakit geçirebileceğiniz, isterseniz de diğer karavan sahipleri ile güzel arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir ortama davet ediyor bizleri. Ayrıca su ve elektrik sıkıntısı da çekilmemektedir.

2- Ulaşan Otel Kamping

Ankara-Kapadokya yolu üzerinde bulunan bu kamp alanı sizleri sadece yeşille buluşturmuyor aynı zamanda Mogan Gölü etrafında bulunduğu için eşsiz göl manzarası izlemeye davet ediyor. Kamp alanı içerisinde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Keyifli ve huzurlu bir karavan kampı sizleri bekliyor.

3- Yayla Mocamp Karavan Kamping

Kızılcahamam ile Bolu sınırına yakın bir yerde bulunan bu kamp alanı hem çadır kurmak için hemde karavan kampı yapmanız için uygun bir alandır. Bol oksijen ve yeşillikler içinde yapacağınız tatil size ufak bir göl manzarası ile eşlik edecektir. En son güncellenen fiyatlar dahilinde karavan girişi 50 TL’dir. Tesis içerisinde diğer bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

4- Kurumcu Göleti

Ankara Kızılcahamam’da bulunan bu kamp alanı aslında bir tesis tarafından düzenlenmemiş ama hafta sonu piknik yapmak için yada doğa yürüyüşü yapmak için gelenler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir karavan kiralayıp, isterseniz karavan ile isterseniz de çadır kurabileceğiniz güzel bir alana ve doğaya sahiptir. Dağ bisikletiniz ile kuş sesleri eşliğinde gezebilir ve mavi gölün yeşille buluşmasına şahitlik edebilirsiniz.

5- Aluçdağı Tabiat Parkı

Çamlıdere’de bulunan bu kamp alanı aslında gelenek haline gelen ağustos aylarında düzenlenen Aluç Dağı Festivali ile gerek bölge halkı gerek diğer illerden fazlaca misafir ağırlamaktadır. Onun dışında isterseniz karavan ile giriş yapıp bir kaç günde rahatlıkla geçirebilirsiniz.Tesis içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız her şey bulunmaktadır. Ayrıca farklı etkinliklere katılabilir atv ile safari yada güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Tabiatla iç içe olmak size farklı bir huzur verecektir.

6- Işık Dağı Karagöl

Kızılcahamam Işık Dağı eteklerinde muhteşem bir göl manzarasına merhaba diyebilirsiniz. 🙂 Öncelikle oraya giderken tedarikli gitmenizi öneririz çünkü bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. İhtiyacınızı karşılayabileceğiniz sadece su kaynağı bulunmaktadır. Bu yüzden genellikle piknikçiler yada günübirlik çadır kurmak isteyenler tarafından tercih edilse de karavanınız ile doğanın tadını çıkartamayacağınız anlamına gelmez. Eğer bir hafta sonu kaçamağı yapacaksanız karavanınızı gölün kenarına park edin ve manzaranın tadını çıkartmaya başlayın.

7- Sorgun Göleti

Gölet ve çevresi tabiat parkı olarak koruma altına alınmıştır. Tesis içerisinde farklı etkinliklere katılabilir ve bütün ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kışın çam ağaçlarının beyaz görüntüsüne yazın ise yeşil görüntüsüne şahit olmayı isteyeceğinize eminiz. Giriş ücretleri sadece piknikçiler ve çadır kurmak isteyenler için belirlenmiş fakat tesis içerisinde karavan parkı için de uygun yerler olmakla birlikte güncel bir fiyat belirlemesi bulunmamaktadır.

8- Eğriova Tabiat Parkı

Ankara Beypazarı ilçesinde bulunan bu tabiat parkı tam bir sarıçam ormanları ile çevrilidir. Eğriova akarsu ve şelaleleri ile sizleri büyüleyecektir. Tesiste bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bisiklet kiralayabilir ve doğayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Özellikle yazın küçük yayla evlerinde kalmaya gelen bölge insanı da çok cana yakındır. Yeşil ve mavi akarsuların verdiği ferahlık, karavan keyfinizi uzatmanıza sebep olabilir. 🙂

9- Bayındır Barajı

Ankara’nın Mavi Gölü olarak bilinen bu baraj genellikle hafta sonu piknikçiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak karavan parkı içinde bir bölge ayrılmıştır. Tesis içerisinde ihtiyaç karşılamanız için fazla olanak bulunmamaktadır bu yüzden tedbirli gitmenizi öneririz. Mavilik içinde ormana doğru doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Üstelik karavanınız ile giriş yaparken herhangi bir ücret ödemesi yapılmamaktadır.

10- Soğuksu Milli Parkı

Alanda hem soğuk hem de sıcak su bulunduğu için kaplıca olarak kullanılmaktadır. Fakat hem piknikçiler hem kampçılar hemde karavancılar için tercih edilen bir bölgedir. Tesis içinde atv safari, dağ bisikleti yada normal bisiklet, yürüyüş yapmak, tepe tırmanışı yapmak ve yıldızları seyretmek gibi bir çok aktivite yapabilirsiniz. Eğer karavan veya çadır kuracaksanız görevlilere bildirmeniz sizin için daha iyi olacaktır çünkü geceleri yaban hayvanları görme olasılığınız yüksek olacaktır, korkmayınız. 🙂 Buranın verdiği huzura hayran kalacaksınız.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp