Erikli Yayası Kamp Alanı, Yalova Kamp Alanları - Kampbros

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Konu Başlıkları

Erikli Yaylası

Çifte Şelaleler

Erikli yaylası Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlıdır denizden 600 metre yüksekliktedir, mis gibi havası ile oksijen kaynağı olan gelenlerin bir daha geldiği Erikli Yaylası, oldukça da zengindir. Kestane, Elma, Ihlamur, Köknar ağaçlarıyla bezenmiştir. Ihlamur kokuları etrafınızı sararken gezip etrafınızı keşfedebilirsiniz.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Erikli yaylası kamp alanı, iş stresinden ve kalabalıklardan uzaklaşmak isteyenler için biçilmiş kaftan. İçerisinde şelalelerin de bulunduğu bu kamp alanına girişler ücretlidir. Alanda Tuvalet, Lokanta, Bulaşık Yıkama Yeri bulunmaktadır. Çadırınızı alıp istediğiniz yere kurabilirsiniz, isterseniz şelalenin yakınına kurup, akan suların sesiyle uyuyabilirsiniz. İsterseniz daha sessiz bir yere kurup uyuyabilirsiniz. Aslında kuşların gürültüsü sizi yalnız bırakmayıp uyandırsa da, tatlı bir uyanış sayılabilir. Ayrıca alanda bol bol ineklerle de karşılaşabilirsiniz çünkü yaylaya hayvanlarını otlatmaya getiren köylüler de bulunuyor. Erikli Yaylası Kamp Alanın da telefon genelde çekmiyor çekmesi için alandan 5 km kadar yürümelisiniz ”Aman ne gerek var, Rahatsız edilmeyeyim” Diyorsanız gelmeden önce birilerine haber verseniz iyi olur. Sizi merak edenlerin kaybolduğunuzu düşünmelerini istemeyiz.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Yazın çok güzel olan Erikli Yaylası kamp alanı, kışın bembeyaz karlarla kaplıyken de harika gözüküyor. Yazın işletme tarafından şelalenin içine masa ve sandalyeler konuluyor, bu sayede serin bir kahvaltı, çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz. Erikli Yaylasında kamp alanında elektrik de bulunmuyor eğer ışığa ihtiyacınız varsa yanınız da fener getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Erikli Yaylası Kamp alanında ateş yakmak serbesttir ancak biz ateş kutusu ve orman şöminesi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Erikli Yaylası Gezilecek Yerler

Etrafta başka neler var diye bakıyorsanız doğaya saklanmış bir birinden güzel şelaleler ile karşılaşabilirsiniz. Kent Ormanının ilerisinde çifte şelaleler bulunmaktadır şelaleler erikli şelalesinden bağımsızdır, bu şelaleler kent ormanına gelmişken görülmeye değer. Bu şelalelere geldiyseniz ve fotoğraf çekme meraklısıysanız asma köprüde ve patikada harika kareler yakalayabilirsiniz. Buz gibi suyu, tertemiz havası ile Erikli Şelalesi kamp ve trekking yapmak için oldukça uygundur. Ayrıca Erikli yaylasının yakınında göller de bulunmaktadır ve Büyük Dipsiz Göl ve Küçük Dipsiz Göl olmak üzere iki göl bulunmaktadır. Dağlarla ve akarsularla çevrili bu doğal güzellikte ki göllerde kurbağa ve balıkta bulunuyor. Ayrıca farklı bir havası olan bu göller sonbahar aylarında özellikle sizi ürkütebilir. Kamp için gelinebileceği gibi Erikli Yaylasına piknik için de gelinebilir yeşilliği fırsat bilip göl kenarına kurulabilirsiniz.

Erikli Yaylası Kamp Alanında Neler Yapılır ?

Dipsiz Göl

Kendinize belirli rotalar oluşturup trekking yapabilirsiniz ya da fotoğraf çekmeye ilginiz varsa, içinde olduğunuz mükemmel doğayı ölümsüzleştirmek isterseniz kameranızı kapıp buraya gelebilir harika işler ortaya çıkartabilir bu resimleri sosyal medyada paylaşıp Erikli Yaylası turizmine katkı sağlayabilirsiniz. Erikli yaylası kamp alanına geldiyseniz Erikli Şelalesinde trekking yapıp gezebilir yada kendinizi doğanın veya suyun akışına bırakabilirsiniz. Erikli şelalesine geldiyseniz Büyük ve Küçük Dipsiz Göl’e de uğramayı unutmayın zira bu göl henüz çok bilinmiyor keşfedilmeden önce gelip, bu güzelliği kalabalıklaşmadan görmenizi öneririz.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Bir diğer şelale ise Çifte Şelalesi, bu şelale Kent Ormanın içinde bulunmaktadır eşsiz güzelliğiyle gelenleri karşılamaktadır. Kent Ormanı ise içerisinde Yürüyüş Patikası, Çok Amaçlı Salon, Çocuk Oyun Alanları, Spor Alanları, Oturma ve Dinlenme Salonları, Tuvalet, Çeşme, Piknik Alanları, İçme suyu ve Lavabolar, Asma Köprü, Seyir Terasları ve bir çok kuş çeşitlerini de bulunduruyor ve piknik için ideal. Ağaç olarakta zengin olan bu orman içerisinde Ihlamur, Kestane, Meşe ve Çam ağaçlarını da bulunduruyor. Yabani hayvanlar da bulunmaktadır Yaban Domuzu, Tilki, Kertenkele, Sincap, Çakal, Porsuk, Kirpi, Tavşan, Kaplumbağa, Yılan, Atmaca, Tahtalı Güvercin, Bıldırcın, Ayı gibi hayvanlar ile karşılaşabilirsiniz. Giriş ücretsizdir.

Delmece Yaylası

Bir diğer yayla ise Delmece Yaylası olup bu yayla da Çam, Meşe, Ihlamur, Kestane ağaçlarıyla bezeli olup içerisinde Dipsiz Göl bulunmaktadır. İçerisinde hiç kamp tesisi bulunmamakla beraber Erikli den sonra en çok tercih edilen kamp alanıdır. Ayrıca burada bulunan evleri geçince Delmece Tabiat Parkı tabelasını göreceksiniz, bu park kamp yapmak için uygun olduğu gibi piknik yapmak için de tamamen uygundur. Şifalı su diye bilinen bir içme su kaynağı da bulunmaktadır, Delmece Yaylası 400 dönüm büyüklüğündedir ve Yalova’nın en önemli turizm kaynaklarından biridir. İsterseniz kamp isterseniz yürüyüş isterseniz de piknik yapabilirsiniz size kalmış. Eğer Yalova ya geldiyseniz mutlaka Erikli Yaylasına, Çifte ve Erikli şelalelerine ve Dipsiz göllere uğramayı unutmayın.

Erikli Yaylası Kamp Alanında Bulunan Hayvanlar

 • Ayı
 • Çakal
 • Sincap
 • Kurbağa
 • Balık
 • Yılan
 • Yaban Domuzu
 • Tilki
 • Kaplumbağa
 • Kirpi
 • Atmaca
 • Porsuk
 • Kertenkele

Gibi hayvanlarla karşılaşabilirsiniz, çadırınızı kuracağınız yere dikkat etseniz iyi edersiniz. Aksi halde kene gibi zehirli bir hayvanla karşılaşabilirsiniz telefonun bile hiç çekmediği bir yer olduğu içinde, ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz o yüzden tamamen güvenli olduğunu düşündüğünüz alana çadır kurmanızı öneririz.

Erikli Yaylası Kamp Alanına Ulaşım

Kamp Alanı

İstanbul’dan geleceklerin Yalova’dan Armutlu (Çınarcık) yoluna Yalova Armutlu yolundan hiç ayrılmayın, yol üzerinde sol tarafta Teşvikiye, Erikli yaylası Delmece, Dipsiz Göl tabelasını göreceksiniz. Sonra 6 km sonra Erikli yaylasına, 1 km daha gidince şelalelere Çifte Şelale, Yalova Kent Ormanına götürecek. Bursa dan gelecekler Hayriye, Selimiye köyü ve Delmece Yaylasını takip ederek Erikli Yaylasına ulaşabilirsiniz. Otostop çekmeyi seviyorsanız ve öyle geldiyseniz, Çınarcık’tan Teşvikiye köyüne limandan minibüsler kalkmakta bunlara binip köyün girişine ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında minibüsler yaylaya kadar götürüyor.

Yakınlarındaki kamp alanlarını incelemek için tıkla…

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp