Ordu Ücreti Ve Ücretsiz Kamp Alanları


Ordu, Orta Karadeniz bölgesinde yer alan denizi ye yeşili ile doğa severlerin sık sık ziyaret ettiği bir şehirdir. Kamp ve doğa aktiviteleri için oldukça uygun olan şehrimiz yılın her ayında ziyaretçileri ağırlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Ordu kamp alanlarını listeledik kamp alanlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Ücretli Kamp Yerleri

İkizler Kamping

Kamp alanı, denize sıfır konumda bulunmaktadır. İkizler Kamping, kendine ait özel plajı ile hem kamp hem de deniz keyfini bir arada yaşayacağınız bir yer. Kamp alanı, içerisinde bulunan kavak, çam ve akasya ağaçları kamp alanına ayrı bir doğallık katıyor ve gelen misafirlerine gölge alanı sunuyor. Kamp alanına yakın mesafede benzin istasyonu, bankamatik, restoran ve market bulunduğundan ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Balık tutmayı seviyorsanız, kendi akşam yemeğinizi de tutabilirsiniz.
Kamp alanına, kendi çadırınızı kurabildiğiniz gibi karavanınızla da gelip misafir olabilirsiniz. İşletmenin bir diğer güzel yanı ise evcil hayvan dostlarınızı da kabul etmesi.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, çadır ve karavan alanı, ağaçlık alan, 7/24 güvenlik, otopark alanı, plaj, şezlong, bulaşıkhane, çamaşırhane, mangal yakılabilir alan, piknik alanı, çocuk oyun alanı ve plaj voleybolu bulunmaktadır.

Uzunırmak

Ordu şehrinde masal diyarı Uzunırmak. Bir ırmak hikayesi başlığı altında, güzel bir sloganı var işletmenin ”Uzunırmak Huzur Bulmak”. İşletme, sayfasındaki hikaye ile gezicilerin merakını uyandırıyor. 2019’da kurulan kamp alanı, doğa ile iç içe huzurlu bir alan sunmaktadır.

İster kendi çadırınla, ister işletmeden çadır kirala. Ayrıca çadır haricinde bungalov ve köy evi seçenekleri sunan işletme, karavan sahibi misafirlerini de ağırlıyor. Etkinliklerle göz dolduran işletme, kamp anlayışına farklı bir bakışla bakmamızı sağlıyor. Sayfalarını ziyaret etmenizi öneririz.
Kamp alanında Cuma ve Cumartesi geceleri ateş başında, misafirlerine canlı müzik sunan işletmede açık hava sineması da bulunmaktadır.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, restoran, buzdolabı, çadır kiralama ve bungalov konaklama yerleri, yürüyüş parkurları, mangal yakılacak alan ve otopark alanı bulunmaktadır.

Üçer Kamping

Ordu’nun yeşil bölgesinde orman havası ve deniz havasının bir arada keyfini sürebileceğiniz yer Üçer Kamping. Kamp alanı hem denize hem de ormana yakın bir konumdadır. İsterseniz denizin keyfini çıkarabilir ya da ormanlık alanda huzurla kafanızı dinleyebilirsiniz. Perşembe’de olan kamp alanı, yaylaya çıkıp temiz havadan da faydalanabileceğiniz bir yerdir.
Bu kamp alanında, çadır alanları birbirlerine oldukça yakın konumlandığından, bunu bilerek gitmenizi öneririz.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, ortak kullanım mutfak alanı, buzdolabı, çamaşırhane, ateş ve mangal yakılabilir alan, çadır konaklama yerleri, restoran ve otopark alanı bulunmaktadır. Yerleşim yerine yakın olan işletme, marketlere de yakın konumdadır.

Ünye Gülen Bungalow Camp

Ordu’nun bilinen kamp alanlarından, Ünye Belediyesi tarafından işletilen Gülen Bungalov Kamping, çadır kampı, karavan kampı ve bungalov evler olmak üzere birçok konaklama tarzını sunuyor misafirlerine. Kamp alanı, denize sıfır ve kamp alanına ait özel bir plaj bulunmaktadır. Her mevsim misafir kabul eden bu kamp alanı, ulaşım açısından da kolay konumdadır.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, restoran, çadır ve bungalov konaklama yerleri, yürüyüş parkurları, mangal yakılacak üniteler, piknik masaları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Doğangüneş Kamp

Doğa ile iç içe bu kamp alanı, tam da aradığınız huzurun adresi. Köy içerisinde sakinliği ile insana keyifli vakit geçirme imkanı sunan Doğangüneş Kamp alanı misafirlerini bekliyor.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, buzdolabı, ortak kullanım mutfak alanı, 1 adet 3 kişilik çadır kiralama imkanı, yürüyüş parkurları, mangal yakılacak alan ve otopark alanı bulunmaktadır.

Çınarsuyu Kamping Ve Mesire Alanı

Ordu’nun Çınarsuyu Kamping ve Mesire alanı, hem kamp hem de günlük ziyaretçiler için piknik ve denize girme imkânı sunmaktadır. Alanda kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi işletmenin sunduğu çadır ev ve asma çadırlarda da kalabilirsiniz. Kamp alanına karavanınızla da gelip misafir olabilirsiniz.
Denize sıfır konumu ve özel plajıyla kamp severlere, yeşil ve mavinin huzurunu sunan işletme siz misafirlerini bekliyor.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, internet, restoran, çadır kiralama, karavan ve asma çadır konaklama yerleri, masa oyunları ve su sporları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Gölge Camping (Çavuş’un Yeri)

İşletmenin candan yaklaşımı ile aile ortamı içerisinde bulunduğunu hissettiriyor misafirlerine. Perşembe ilçesinde yer alan Gölge Kamping, yeşilin ve mavinin birleştiği noktadadır. Kendi çadırınızı kurabilir ya da karavanınla gelebilirsiniz bu kamp alanına. İşletme misafirlerine ormanlık alan ve deniz kıyısında kamp alanı sağlıyor seçim sizin. Doğanın içerisinde temiz havada, kamp keyfi yapabileceğiniz yer Gölge Camping.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, soyunma kabinleri, internet, büfe, restoran, piknik alanı ve piknik masaları, mangal üniteleri, 24 saat güvenlik, çadır ve karavan yerleri ve otopark alanı bulunmaktadır.

Yalı Piknik Camping

Yalı Piknik Camping, kuş sesleri ile güne başlamanın keyfini sunuyor. Doğa içerisinde kahvaltı yapıp ve ardından Karadeniz’in serin sularında yüzüp serinleyebilirsiniz. Kamp alanında, doğa yürüyüşleri yaparak keyfinize keyif katabilirsiniz.
Yalı Piknik Camping de kendi çadır ve karavanınızla gelip kamp kurabilirsiniz. Tesisin sağladığı çadır olanağından da faydalanabilirsiniz. Tesis günü birlik ziyaretçi de kabul etmektedir.
Kamp alanında: Wc, elektrik, duş, soyunma kabinleri, internet, market, restoran, piknik alanı ve piknik masaları, mangal ve ateş yakılabilir alan, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan yerleri ve otopark alanı bulunmaktadır.

Aybastı Belediyesi Karavan Kamp Alanı

Belediyenin işlettiği kamp alanı, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Perşembe Yaylası’ndaki kamp alanından ayrılmak istemeyeceksiniz.
Kamp alanında: Wc, elektrik, piknik alanı ve mangal ve ateş yakılabilir alan, yürüyüş parkurları, çadır ve karavan yerleri ve otopark alanı bulunmaktadır.

Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ordu’nun Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkı, şehir merkezine 60 km mesafede yer alıyor. Her mevsimi ziyaretçilerine ayrı bir görsel şölen sunan mekan doğa harikası bir yerdir. Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı, içerisinde üç adet heyelan gölü bulunmaktadır.
Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı, içerisinde karavan ve çadırlarınız ile kamp yapabilirsiniz. Tabiat park alanı içerisinde bulunan bungalovlarda misafir olup, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.
Günübirlik piknik yapmak isteyenleri de ağırlayan alana, dışarıdan yiyecek getirebilirsiniz. Bölgede, doğa yürüyüşü, balık tutmak, bisiklet sürmek gibi etkinlikler yapabilir tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Avlanma zamanlarına uyduğunuz takdirde gölde balık avlamak serbest bilginize.
Kamp Olanakları: Çeşme, kır evi, giriş kontrol noktası, bungalov evler, Wc, çocuk oyun alanı, çardaklar, piknik masası, mescit, kamp alanı ve gölet alanı bulunaktadır..

Yakup’un Yeri

Sahilde bulunan kamp alanı, sakin ve doğa ile iç içe aile işletmesidir. İşletme tam bir aile ortamı sunuyor misafirlerine. Kalabalıktan uzak ve huzur dolu bir alanda bulunan Yakup’un Yeri siz misafirlerini yeni düzenleme yapılan tesiste ağırlamayı bekliyor.
Tesis sadece aile kabul etmektedir bilginize.

Ücretsiz Kamp Yerleri

Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı

Ordu’daki Saraycık beldesinde bulunan Yoroz Kent Ormanı, aynı adı taşıyan Yoroz tepesinde bulunmaktadır.

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz alanda kamp yapmanın zevki bir başka olacaktır. Uzun bir tırmanış yolundan sonra Yoroz tepesindeki kamp alanına ulaşabilirsiniz. Daha yeni yeni keşfedilmeye başlayan Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı, yüksek rakımda olması ve ulaşımda açısından sıkıntılı olmasından dolayı yine de görülmesi gereken bir yerdir. Aracınızı Yoroz’da park edip, yaklaşık 1000 basamaklı bir merdivenden zirveye çıkmanız gerekiyor bilginize.
Alan içerisinde çadır kurabileceğiniz düzlükler bulunmaktadır. Orman girişinde birkaç işletme bulunduğundan, ihtiyaçlarınızı karşılayarak kamp alanında keyif sürebilirsiniz. Buradaki işletmelerden Wc ve elektrik ihtiyaçlarınızı ücret karşılığında giderebilirsiniz.
Ücretsiz kamp olanakları: Restoran, çadır kamp alanları ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır.
Saraycık, Saraycık Köyü Yolu, 52000 Ordu Merkez/Ordu

Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı

Ordu’nun gözde kamp alanlarından biri olan Küpkaya Kanyonu, özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen kamp alanıdır. Küpkaya kamp alanında, çadır alanları bulunmaktadır. Piknik alanlarının da bulunduğu kamp alanına araçla ulaşım çok basittir.
Kanyonda akan buz gibi suya girip serinleyip, balık tutmak ve rafting gibi etkinlikler yaparak tatilinizi daha da keyifli bir hale getirebilirsiniz. Burada gün batımının seyrine doyamayacaksınız.
Ücretsiz kamp olanakları: Restoran, Wc, çadır kamp alanları ve yürüyüş parkurları mevcuttur.

Ayrıca yakında bulunan işletmenin bahçesinden elektrik ihtiyacınızı da karşılayabiliyorsunuz. Kent ormanı girişindeki işletmelerden yiyecek ve içecek, WC ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Unnamed Rd, 52850 Ulubey/Ordu

Arslanlar Kamp Alanı

biletbayi.com

Gürgentepe Tepeköy’de bulunan Arslanlar Kamp Alanı, Ordu’nun en güzel konumunda bulunmaktadır. Bu alanda hem ücretli hem ücretsiz kamp alanı bulunmaktadır. Ücretli olanın iletişim bilgilerine ulaşamadığımızdan ücretsiz sizinle paylaşacağım. Deniz ve ormana yakın olması, yaylanın güzel havası ve kırmızı renkteki toprağı ile kamçıların oldukça fazla tercih ettikleri bir alandır. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.
Yaz ve kış aylarında çadır ve karavanlarla kamp imkanı sunan alan görsellik açısın da misafirlerine huzur veriyor.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır.
Tepeköy, Tepeköy Köyü Yolu, 52610 Gürgentepe/Ordu

Karaoluk Çiseli Şelalesi Kamp Alanı

Ordu’nun Karaoluk köyünde bulunan Çiseli Şelalesi Kamp alanı, şahane doğası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Doğanın içerisinde şehrin kaosundan uzak bir tatil için en uygun alanlardan bir tanesidir. Yerli ve yabancı misafirler kamp yapmak için burayı tercih etmektedir.
Hafta sonları kalabalık olan alan, hafta içi sakin bir ortama dönüşüyor. Doğayı, dinlemek isterseniz hafta içini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Kamp alanın, girişinde küçük bir büfe bulunduğundan kahvaltı ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Ücretsiz kamp olanakları: Büfe, Wc, yürüyüş yolları ve çadır kamp alanları bulunmaktadır. Elektrik ve duş bulunmamaktadır.
Küçükyavaş, 52000 Altınordu/Ordu

Çambaşı Yaylası Kamp Alanı

Ordu’nun önemli yaylalarından biri olan Çambaşı Yaylası, gelenleri kendine hayran ediyor. Yaz ve kış mevsimin de doğal güzellikler eşliğinde kamp yapma imkânı sunuyor Çambaşı Yaylası. Karadeniz’in temiz havası ve enfes doğası eşliğinde çadır kampı ya da karavan kampı yapabilirsiniz.
Çambaşı Yaylası’nda yapabileceğiniz çeşitli doğa sporları da bulunmaktadır bilginize.
Ücretsiz kamp olanakları: Yürüyüş parkurları, çadır kamp alanları, otel konaklama, restoran, lokanta, piknik yerleri, pazar yeri, camii, market, elektrik, Wc, Alabalık tesisleri ve kafe bulunmaktadır.
Kabadüz, 52020 Kabadüz/Ordu

Perşembe Yaylası Kamp Alanı

Ordu’nun Aybastı ilçesinde yer alan Perşembe Yaylası, kamp denildiği zamanda ilk akla gelen yerdir. Yayla, tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile Karadeniz turuna çıkanların ilk uğrak yeridir. Doğası ve havasıyla kamp yapmak için mükemmel bir alana sahip Perşembe Yaylası. Yaz aylarında oldukça kalabalık olabiliyor yayla.
Perşembe Yaylası, şahane doğası ve menderesleriyle misafirlerini büyülüyor. Gölün çevresinde çadır veya karavanlarla kamp yapabilirsiniz. Mangal ve ateş yakmak için sınırlı şekilde izin verilen alanda daha önce ateş yakılan yerlerde tekrar ateş yakılmasına izin verilmektedir.
Yayla alanına binek araçlarınız ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Alanda market bulunmadığından kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, Yürüyüş parkurları, çadır kamp alanları, su, otel ve pansiyon konaklama, camii, restoran ve kafe bulunmaktadır.
Perşembe Yaylası, 52500 Aybastı/Ordu

Argın Yaylası Kamp Alanı

Ordu’nun az bilinen yerlerinden biridir Argın yaylası. Bakir doğasıyla kamp severler için şahane bir tercihtir. Yaz ayların da yeşilin her tonuyla görsel güzellik sunan yaylada kış aylarında ise kayak sporu yapılmaktadır.
Yaylanın tertemiz havası içinde çadır veya karavanla kamp yapma imkânı bulunmaktadır. Kamp alanında tesis bulunmadığından hazırlıklı gitmenizde fayda var. Alanda market bulunmadığından kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc ve çeşme bulunmaktadır.
Subaşı, 52950 Akkuş/Ordu

Kapılı (Cıngırt) Kazankaya Şelaleleri Kamp Alanı

Çaybaşı ilçe sınırları içerisinde bulunan şelaleler, doğası ve güzellikleri açısından görülmeye değer bir yerdir. Şelalenin bulunduğu alanda tarihi Çayır Camii, Çayır Çeşme, Kapılı Şelalesi, Tirfil Tepesi önemli tarihi ve doğal görülmesi gereken alanlardır.
Araç ulaşımı olmayan Kazankaya Şelaleleri Kamp Alanına, ulaşmak için orman yollarından gidilmesi gerekmektedir. Kamp severler için uygun bir alana sahiptir Kazankaya Şelaleleri Kamp Alanı.
Ücretsiz kamp olanakları: WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.

Yason Burnu Kamp Alanı

Ordu’daki Yason Burnu, tarihi özellikleri ve doğal oluşumuyla dikkat çekiyor. Yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen kıyıda bulunan kiliseler, özellikle ilgi görmektedir.
Çadır ve karavan kampına uygun alanlara sahip olan bölgede yeşil alanlar içerisinde denize karşı keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu güzel alan da gün doğumu ve batımının en güzel hallerine şahit olacağınızdan emin olun. Mangal ve ateş yakmak için ise kayalık alanları tercih ederseniz daha iyi olacaktır.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, duş ve elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ormanda yürüyüş yapabilir ve denize girebilirsiniz. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.

Ohtamış Şelalesi Kamp Alanı

Ohtamış Şelalesi, Ordu merkeze en yakın şelalelerden sadece birisidir. 30 metre yükseklikten dökülen soğuk sularıyla, Karadeniz’de ki en yüksek şelaleler arasında yer almaktadır. Kamp alanına ulaşmak için orman yollundan yürüyüş yaparak gitmek gerekmektedir.
Ohtamış Şelalesi, çevresinde ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır. Şelale de doğa sporları ve trekking yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.
Ohtamış, 52850 Ulubey/Ordu

Çaka Plajı

Çaka Plajı Kamp Alanı, beyaz kumsalı ve mavi denizi ile Karadeniz’in yeşil doğası birleşince cennet bir alan oluyor. Gün batımını izlemeden ayrılmayın deriz.
Alan içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz sosyal tesisler bulunmaktadır.
Ücretsiz kamp olanakları: Plajda bulunan işletmelerden Wc, elektrik, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Piknik masaları ve büfe bulunmaktadır.
Aziziye, Çınar, Bolaman Yolu No:23, 52750, 52750 Perşembe/Ordu

Kurşunçal Ormanları Ve Şelalesi Kamp Alanı

Ordu’nun Selimiye köyünde yer alan şelale, Karadeniz’in en güzel şelaleleri arasında yer almaktadır. Şahane doğası ile ormanların arasından çağlayan şelalenin etrafında çadır kampı kurabilirsiniz. Ulaşım açısından sıkıntılı olduğundan karavan ile kamp yapılamamaktadır. Alan içerisinde çeşitli doğa sporları ve trekking için uygun alanlar bulunmaktadır.
Selimiye köyünde alabalık tesisleri bulunmaktadır bilginize.
Ücretsiz kamp olanakları: Wc, elektrik ve duş bulunmamaktadır. Kamp alanına gelmeden önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız iyi olacaktır.

ÖNEMLİ: İşletme olmayan yerlerde kamp yaparken lütfen ateş yakmayınız, yakarsanız da dikkatli olunuz ve çevreyi kirletmeyiniz. Bu güzellikleri gelecek nesillere miras bırakıyoruz.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...