En İyi 15 Netflix Macera Filmleri

2021 yılı itibariyle en iyi Netflix macera filmlerini sizler için listeledik. Doğa ve seyahat temalı, en çok beğenilen ve izlenmesi gereken macera filmleri listesini hazırladık. Netflix macera filmleri listesinde mutlaka görmek istediğiniz film önerilerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Şimdiden iyi seyirler.

1. Tırmanış (The Climb)

The Climb 2017 Netflix Original Komedi / Macera Filmi
Tırmanış 2017 (The Climb) Netflix

Nadia birlikte bir gelecek hayal eden Sammy, Nadia’ya ilanı aşk eder. Nadia ise sorumsuz birisi ile birlikte bir gelecek için olumsuzdur. Sammy aldığı olumsuz yanıtlar karşısında son kez şansını denemek ister ve “Senin için Everest’e bile tırmanırım.” der. Nadia ise alaycı bir şekilde “Everest Dağı kaç metre biliyor musun sen?” diye sorar. Sammy “Tabiki biliyorum. 750 metre? Şaka şaka 1750 metre?” gibi rakamlarla şansını dener. Nadia bu cevaplar karşısında Sammy’i başından savmak için “Everest’e tırmanırsan sevgine inanırım” der. Hiçbir dağcılık tecrübesi olmayan Sammy’in, kendini kanıtlamak için Everest’e çıkmaktan başka bir şansı kalmamıştır.

Eğlenceli bir dağcılık filmi olan The Climb 2017 (Tırmanış 2017) Netflix Orjinal yapımıdır. Filmde yaşananlar gerçek bir hikayeden uyarlananmıştır. İzlerken nefes nefese kalacağınız ve bir o kadar da güleceğiniz Tırmanış 2017 filminin IMDb puanı ise 6.9 olarak değerlendirilmiştir.

2.Kıyamet Yakındır

The Decline (Kıyamet Yakındır) Filmi Netflix

Kamp yapmayı sever misiniz? Seviyoruz dediğinizi duyar gibiyim. Fakat bildiğiniz tüm kamp hikayelerini unutun. Dünya’yı bekleyen küresel felaketlerden sağ çıkabilmek için bir Youtuber, hayatta kalma kampı hazırlar.

Netflix 2020 yapımı The Decline ya da diğer adıyla Kıyamet Yakındır filminde bir grup insan düzenlenen hayatta kalma kampına katılır. Amaç bellidir;  Ne olursa olsun hayatta kalabilmek! Başrol karakterlerimiz Antonie ve Alain bu küçük grubun kurduğu kampa sonradan dahil olur. Fakat hiç beklemedikleri anda başlarına kötü bir felaket gelir. İşte tüm macera bundan sonra başlar.

3. Mogli: Orman Çocuğu

Mogli Orman Çocuğu Netflix Macera Filmi
Mogli Orman Çocuğu

Mogli, ailesini henüz bebekken kaybetmiştir. Hindistan ormanlarında bir panter tarafından bulunur. Panter Mogli’yi öylece bırakmak istemez ve orman sakinlerinin huzuruna götürür. Akela adında bir kurt sürüsü, Mogli’yi ailesine alır ve büyütür. Fakat orman sakini kaplan Shere Khan onu kabullenmez. Mogli ise kendisinin insan olduğundan bihaberdir. Kurtların içerisinde büyüdüğü için kendisini sürünün bir parçası olarak görmektedir.

Mogli eğer kendisini orman sınavında kabullendiremezse, sürüde yer alamayacaktır. Bu yüzden tüm genç kurtlar gibi o da sınavı geçmek zorundadır. Rudyard Kipling’in klasik çocuk romanından uyarlanan epik film, 2018 Netflix yapımı macera filmidir. Filmin IMDb puanı 6.5 olarak değerlendirilmiştir.

4. Yeni Hayat (Cast Away)

Cast Away Yeni Hayat Filmi Netflix
Cast Away (Yeni Hayat) Filmi Netflix

Issız bir adaya düşseydiniz, yanınıza alacağınız üç şey ne olurdu? Hepimizin duyduğu bu soru Cast Away filminden sonra akıllarda yer edindi desek yeridir. Başrolümüz Chuck Noland, FedEx isimli tanınmış bir şirkette çalışmaktadır. İş seyahati sırasında bulunduğu uçak Güney Pasifik üzerindeyken düşer. Chuck yakalandığı bu feci kazadan sağ kurtulan tek kişidir. Gözlerini ıssız bir adanın sıcak kumlarında açar. Bu adada tek başına dört yıl boyunca yaşamla mücadele edeceğinden bir haberdir.

Oyuncu canlandırdığı karakter ile inanılmaz bir uyum yakalamış, bu rol için biçilmiş bir kaftan adeta. Keza oyunculardan Tom Hanks bu filmdeki performansıyla 73. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar‘a aday gösterilmiştir. IMDb puanı 7.7 olan bu filmin çekimi 2000 yılında tamamlanmış ve en iyi filmler listesinde yerini almayı başarmıştır.

5. Jumanji: Vahşi Orman

Jumanji Vahşi Orman 2017
Jumanji Vahşi Orman 2017

Kişilik olarak birbirinden farklı dört arkadaş, bir video oyun konsolu bulur. Bu oyun konsolu dikkatlerini çeker, zira daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamışlardır. Oyunda herkes kendisi için bir karakter seçer ve işler burada karışır. Oyun onları içine hapseder ve seçtikleri karakterlere dönüşürler. Kendilerini birden hiç alışık olmadıkları hayvanlarla dolu ormanın içerisinde bulurlar. Buradan kurtulmak için oyunu kuralına göre oynamak zorundadırlar.

Dwayne Rock Johnson, Kevin Hart ve Karen Gillan gibi isimlerin yer aldığı Jumanji Vahşi Orman filmi 2017 yapımıdır. IMDb puanı 6.9 olan film izleyicilerini adeta vahşi ormana hapsediyor.

6. The Mountain BetweenUs

Aramızdaki Sözler Netflix Macera Filmi
The Mountain Between Us (Aramızdaki Sözler)

Birbirini tanımayan iki yabancı. İkisi de farklı şehirlere yolculuk etmek üzere aynı hava limanındadır. Ancak uçak seferleri ne yazık ki iptal olmuştur. Kaderin onlar için hazırladığı bu senaryoda hiç beklemedikleri anda kendilerini özel bir uçakta bulurlar. Pilotun ani ölümü ile uçak karlı dağların olduğu bir bölgeye çakılır. Karakterlerimiz Ben ve Alex için yaşam ve ölüm arasında, muazzam bir savaş başlar. Gün geçtikçe birbirlerine sihirli bir el ile bağlanırlar.

Aramızdaki Sözler (The Mountain Between Us) filmi 2017 yılında vizyona giren film Netflix’te izleyebileceğiniz macera filmleri arasında önerebileceklerimizden.

7. Aquaman

Aquaman Filmi
Aquaman 2018 – Netflix Macera Filmleri

Büyük Atlantis’in kraliçesi Atlanna, hüküm sürdüğü krallıktan kaçar ve bunun sonucunda yeryüzünde sahile vurur. Onu Tom adında bir deniz feneri bekçisi bulur. Atlanna’yı yaşadığı eve getirerek onunla ilgilenmeye başlar. Fakat gün geçtikçe birbirlerine aşık olurlar. Bu mutlu birliktelikten Arthur adında bebekleri dünyaya gelir.

Ancak krallığın askerleri yeryüzüne çıkıp Atlanna’yı geri götürmek üzere yakalarlar. Atlantis’in asıl prensi Arthur büyür ve herkes gibi sıradan bir hayat yaşarken prenses Mera ile tanışır. Kendi gücünün farkına nihayet varır. Artık savaş kaçınılmazdır. 2018 yılında vizyona giren Aquaman filminin IMDb puanı ise 6.9.

8. Meg: Derinlerdeki Dehşet

the meg filmi netflix
The Meg – Jason Statham Macera Filmi

Kitaptan filme uyarlanan The Meg’in başrolünde Jason Statham’ın olduğu inanılmaz bir aksiyon/macera filmi. Bir grup bilim insanı Çin kıyısının 200 mil açığında, Pasifik Okyanusun derinlerinde iki milyon yıl önce neslinin tükendiği sanılan 23 metre uzunluğundaki var olmuş en büyük köpek balığı ile karşı karşıya kalırlar. Bir süre sonra işler çığırından çıkınca bu dev yaratık sahile kadar yakınlaşır.

Derin denizleri sevenleri nefes nefese bırakan The Meg filmi 2018 yılında izleyiciyle buluştu. IMDb puanı 5.6 olan The Meg, macera filmi sevenlerin keyif alacağı türden bir film.

9. Into The Wild

Into the wild Kampbros film önerisi
Into The Wild / Özgürlük Yolu Filmi

Özgürlük Yolu olarak da bildiğimiz Into The Wild filmi doğaseverlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden. Christopher, 1990 yılında ailesinin zoruyla okuduğu üniversiteden mezun olur. Ailesiyle oldu olası anlaşamayan Christopher ani bir kararla hiç kimseye haber vermeden yollara düşer. Ne bir kimlik kartı, ne bir para, ne de araba. Hepsini geride bırakır. Ailesiyle olan tüm iletişim bağlarını ansızın kesip, sırra kadem basar. Bir hayali vardır, o da; Alaska’ya gitmek. Öyle ki bu yolculuk sırasında kaderini değiştirecek insanlarla tanışacak ve doğayı, yaşamın akışını özgürce keşfedecektir.

Alaska’nın vahşi doğasında 142 Nolu karavana denk gelir. Burada kitapları ve doğa ile başbaşa yaşamaya başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanan Into The Wild filmi IMDb’den 8.1 puan almış, gelmiş geçmiş en iyi doğa ve macera filmlerindendir.

10. Hold the Dark

Hold The Dark Netflix Orjinal Filmleri

Saat 3’de güneşin battığı ve ertesi gün gündüz 10’da güneşin doğduğu bir kasabada, bir grup kurt sürüsünün küçük bir çocuğu kaçırmasıyla başlar. Köylüler Russell isimli bir vahşi yaşam bilimcisine mektup yazar ve kendisine yardım etmesini ve çocuğunu kaçıran kurtları bulmasını ister. Ancak bu iş Russell’ın sandığı kadar kolay bir iş değildir. Peşinden gittiği bu esrarengiz olaylar silsilesinde doğanın acımasızlığıyla yüzleşecektir. Kim bilebilir belki de avcı değil avlanan kendisidir. Hold The Dark 2018 yapımı Netflix Orjinal macera filmlerindendir. Filmin IMDb puanı ise 5.6’dır.

11. Denizin Ortasında

Netflix Heart Of The Sea Filmi
Hearth Of The Sea

Filmin hikayesi 1980 yılında geçimini denizden sağlayan balıkçıların okyanus ile olan mücadelesini anlatıyor. Gerek oyunculularıyla gerek efektleriyle bizlere adeta görsel bir şölen yaşatıyor.

Kendisini ve ailesini balıkçılıkla geçindiren Owen, kendi gibi balıkçı dostlarıyla birlikte denize açılır. Ancak hiç beklemedikleri anda dev bir balinanın saldırısına uğrarlar ve gemileri alabora olur. Owen dostlarını tek tek kaybetmeye başlar. Geride kalanlar ise lanetlendiklerini düşünürler. Owen bu tehlikeli dev yaratığı öldürmeyi kafasına koymuştur ancak bu hiçte kolay olmayacaktır.

12. Kafatası Adası

Kafatası Adası Netflix Macera Filmi
Kafatası Adası

Amerikan hükümeti güney pasifikte bulunan bir adayı keşfeder ve içerisinde askerlerin ve keşifçilerin olduğu bir ekip toplar. Ancak bu ada hayal edemeyecekleri kadar tehlikelidir.  Çünkü Kong’dan bile daha büyük canavarların olduğu bir bölgedir. 2017 yılında vizyona giren Kafatası Adası filmi IMDb’den 6.6 puan almış. Netflix’de izleyebileceğiniz Skull Island filmi maceraseverleri ekran başına sabitleyecek cinsten.

13.Yeşil Rehber

Netflix Sürükleyici Filmler
Yeşil Rehber Filmi

Başrol karakterimiz Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır.  Ünlü bir müzisyen olan Shirley ile yolları kesişir. Shirley işinden ötürü çok seyahat etmektedir ve Tony’i şoför olarak işe alır. Çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkisi de bu zorlu yolculukta farklılıklarını bir kenara bırakmak zorunda kalacaklardır.

14. OKJA

Okja Netflix Orjinal Macera Filmi
Okja Netflix Orjinal Macera Filmi

Filmde Mirando adında, hayvanların genetik özellikleriyle oynayan bir şirket vardır. Bu şirket aynı zaman da insan içinde yiyecek üretmektedir. Ancak daha fazla kazanmak için Süper Domuz adında bir proje tasarlarlar. Bu şirketin asıl hedefi insanlara aslında hayvanların doğal ortamlarda yetiştiği yalanına inandırmaktır. Genetiği değiştirilmiş domuzlardan birini bir aileye verirler. Ailenin küçük kızı mija bu sevimli yaratığa Okja ismini verir ve onu büyütür.

Ancak şirket Okja’yı bu aileye nedensiz yere vermemiştir. Şirket yetkilileri ailenin yanına gelerek Okja’yı Mija’nın haberi olmadan alıp götürürler. Okja bu durumun üzerine derin bir üzüntü yaşar ve dedesinin yardımı ile hayvanlara özgürlük cephesi adında birleşen halk Ojka’nın bulunduğu aracın önünü keser ve bu zavallı hayvanı kurtarırlar. Ancak her şey bundan sonra başlar.

15. Bird Box

Netflix Macera Filmi Bird Box
Bird Box Netflix Orjinal Macera / Gerilim Filmi

Gözleriniz bağlı ormanda yürüdüğünüzü hayal edin. Kulağa ne kadar zor geliyor değil mi? Korkunç bir istila sonrası şehirde işler karışır. Ölmek için gözleri açmak yeterlidir. Bir grup insan istiladan saklanmayı başarır. Fakat bu tahmin edebildiklerinin de ötesinde zor bir durumdur. Ormanda güvenli bir yer olduğunu öğrenen Malorie, iki çocuk ile birlikte nehirde seyahat etmek zorundadır. Ve nehir tehlikelerle doludur. 2018 Netflix macera ve gerilim filmi Bird Box, IMDb’den 6.6 puan almayı başarmıştır. Film her saniyesinde, izleyiciye gerilim ve macerayı hissettiriyor.

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...