En İyi 15 Araç Üstü Çadır Modeli 2021

Araç üzeri çadır modellerini tanıyalım! Pandemiydi, hayat pahalılığıydı, zaman ayıramamaktı derken; hayatımızdaki birçok şey gibi tatil alışkanlıklarımız da değişti. Birçok kişi için artık plansız ve her an hazırlıklı tatil kaçamakları daha popüler hale geldi. Böylece kamp yapmak da pratik, hızlı ve plansız tatilcilerin yegane kaçamağı oldu. Kamp hayatının popülerleşmesiyle de birçok çadır şekli türedi. Bunlardan biri de araba üzeri çadır. Üstelik eskisi kadar lüks ve erişilmez de değil. Sizleri, gökyüzüne yakınlaştıran, kolay kurulum özelliğine sahip, 4 mevsime uyumlu araç üstü modellerini seçerken neye dikkat edilmeli, araç üstü çadırların avantajları ve dazavantajları konulu yazımızla tanıştıralım!

Araç Üstü Çadır Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araç üstü çadırınızı seçerken kesinlikle ilk dikkat etmeniz gereken şey, mevsimsel özellikleri. Dış kumaşının rüzgara dayanıklılığı, su geçirmezliği 4 mevsim tatilciler için en önemli hususlardan. Fiber kumaş seçimi yaptığınızda bu sıkıntı ortadan direkt olarak kalkıyor diyebiliriz. Ayrıca kutu ve üçgen şeklinde olmak üzere ayrılan araç üstü çadırlarda yükseklik de hareket kapasitesi açısından önemli. Farklı boyları (small- medium- large vb.) bulunan bu çadırları alırken mutlaka dikkat etmelisiniz. Bir diğer başlık ise çadırın ağırlık kapasitesi. Bu konu aracınızın çatısının taşıma kapasitesi ile ilgili olsa da çadırınızın uzun ömür olabilmesi için buna da dikkat etmelisiniz.

Araç Üzeri Çadırlar Hangi Araçlara Uyumlu?

Araç üstü çadırı kullanabilmeniz için aracınızın üzerine çadır için gerekli çıtaları takabiliyor olmanız yeterli. Bu imkanı sağlayan her araç için bu çadırlar uyumlu. Çıtalar sayesinde çadırın var olan ağırlığı da aracınızın çatısına değil çıtalara binmiş oluyor.

Araç Üstü Çadırın Avantaj ve Dezavantajları

Öncelikle bu ayaklarınızı yerden kesen mini şatonun sineklikleri ve yüksekliği sayesinde doğadaki bazı tehlikeli minik dostlarımızdan uzak durmayı başarıyoruz 🙂 yüksekliğinin diğer avantajları ise yerin engebesinden kurtulmuş olmak ve yağmurlu havalarda yerden gelebilecek olumsuzluklardan etkilenmemek. Kolay kurulumu ve toparlanması da bu çadırı cazip kılan özelliklerinden. Dezavantajlarına değinecek olursak en önemlisi normal çadırlara göre biraz daha pahallı olması diyebiliriz. Onun haricinde çadırınıza özenle bakar, dikkatli kurup toplarsanız, kullanma ve saklama şartlarına uyarsanız uzun yıllar araç üstü çadırınızı kullanabilirsiniz.

Araç Üstü Çadır Modelleri

1. Gipsy Family Araç Üstü Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Gipsy Family Araç Üstü Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Gipsy Family Araç Üstü Çadır, kaynak: bizevdeyokuz.com

Gipsy’nin bu aile boy araba üstü çadır modeliyle, ailecek eğlenecek, eğlenirken de rahat edeceksiniz. Bu çadırın özellikleri arasında 150 kg kapasiteli merdiven, su geçirmez ve nefes alabilen kolay havalandırılabilir kumaş, 2’şer adet sineklikli kapı ve pencere, anti nem özelliğine sahip havalandırma cebi, çadırın fiyatına dahil büyük bir soyunma kabini (araç yanına), araç üstünde kapalı konumdayken takılan koruma kılıfı, güneşten korumaya yardımcı tenteli gölgelik, iç kısımda bulunan her türlü kullanıma uygun 2 adet fermuarlı iç cep, ekstra su geçirmez görevi gören üst branda ve sünger yatak bulunmakta. Ayrıca çadırın ağırlığı da 68 kg kadardır. Kurarken ve toplarken son derece pratik olan bu araç üstü çadırla unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Çadırın açık konumunun ölçüleri; en:125 cm, boy: 220 cm ve yükseklik: 120 cm şeklindedir. Çadırın alt tabanında 18 mm film kaplı su kontraplağı bulunmaktadır.

2. Gipsy Relax Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Gipsy Relax Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Gipsy Relax Araç Üzeri Çadır, kaynak: bizevdeyokuz.com

Gipsy’nin bir diğer modeli relax araç üstü çadır. Alt tabanında 18 mm film kaplı su kontraplağı bulunan 58 kg ağırlığındaki bu çadır, 22’lik alüminyum borularla sabitlenmektedir. Açık halinin ölçüleri, 125 cm en, 220 cm boy ve 120 cm yüksekliktir. İçerisinde 2 adet fermuarlı cep ve yatak mevcuttur. Sineklik ve tenteli penceresi ile kullanıcısına konfor sağlayan bu çadır, su geçirmez ve nefes alabilen kumaşı ve güneşten korumaya yardımcı, yanları kapalı gölgeliği ile yaz- kış rahatlıkla konaklayabileceğiniz bir donanıma sahip. Çadıra ek özellik olarak 150 kg kapasiteli merdiveni ve kapalı konumda iken koruma kılıfı mevcut. 2 adet sineklikli kapısı sayesinde huzurlu bir çadır uykusunun tadına varabilirsiniz. Sıcak havalarda, anti nem özellikli çift taraflı havalandırma cebi sayesinde hem iç ve dış havayı dengeleyebilir hem de çadırınızın ısısını dengede tutup havalandırılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çadırın üzerinde su geçirmez ekstra branda bulunmaktadır.

3. Gipsy Midnight Araba Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Gipsy Midnight Araba Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Gipsy Midnight Araba Üzeri Çadır

Bu çadır modeliyle kendinizi bir kutup filmi sahnesinde hissedebilirsiniz. Diğer Gipsy araç üstü çadır modellerinin çoğu özelliğine sahip midnight modelinde, diğerlerine ek olarak 2 adet şeffaf plastik pencere bulunmaktadır. Bu pencere sayesinde araç üzerinde çadır keyfiniz 2’ye katlanıyor çünkü bu pencereler, gecenin görsel şölenini seyretme keyfini sunuyor. 58 kilogram ağırlığındaki bu çadırın açık hali ölçüleri ise; en: 125 cm, boy: 220 cm ve yükseliği: 120 cm şeklinde. Alt tabanında 18 mm film kaplı su kontraplağı vardır. Fiyata ek olarak almak isterseniz fermuarlı bir soyunma kabini, alt kısma eklenebiliyor

4. Gezz Araba Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Gezz Araba Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Gezz Araba Üzeri Çadır, kaynak: offroadaksesuar.com

125 x 220 cm standart ölçülere sahip Gezz araba üzeri çadır modelinin ölçüleri isteğe göre değişebilmektedir. Arzuya göre çadıra sunroof ve soyunma kabini ek ücrete tabi olarak eklenebilmektedir. Çadırın nefes alabilen kumaşının diğer özellikleri ise, 4 mevsime uyumlu su ve güneş geçirmez, yalıtımlı ve uzun ömürlü olma özelliğindedir. Yalıtımlı kumaşı sayesinde sıcak havalarda sıcaktan bunalmaz ve soğukta da soğuğu içeride hissetmezsiniz. Yatak ve merdiven mevcut olup, ekstra ayakkabılığında bulunması bu çadır modelini cazip kılıyor. Araba üzeri çadır yorumlarında genellikle kurulumun kolay olduğu ancak en az 2 kişi gerektirdiği vurgulanırken, bu model için tek kişi, 5 dakikada kurup toplamak için yeterli olacaktır. Çadır, rüzgara karşı dirençlidir.

5. Gezz Femilix Araba Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Gezz Femilix Araba Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Gezz Femilix Araba Üzeri Çadır, kaynak: gezzcadir.com

60 kilogram ağırlığındaki araç üzeri çadır modelinin ölçüleri de diğerleri gibi 125×220 cm’dir. Kapasitesi ise 2 yetişkin 1 çocuk alacak kadar geniştir. İçerisinde 2 adet sineklikli penceresi, 2 adet sineklikli kapısı ve yatağı mevcuttur. Su geçirmez, nefes alabilen,yalıtımlı ve uzun ömürlü, polyester- pamuk karışımı kumaş cinsine ve 150 kilogram kapasiteli teleskobik merdivene sahiptir. Kapalıyken korumaya yardımcı kılıfı ve açıkken yağmurdan ve güneşten korumayı sağlayan gölgeliği bulunmaktadır. İç kısmında 2 adet cep mevcuttur. Araç üstü çadırların polyester kumaşa sahip olmaları daha uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır.

6. Campermen Araç Üzeri Tavan Çadırı

Araç Üstü Çadır Modelleri - Araç Üzeri Tavan Çadırı
Araç Üstü Çadır Modelleri – Araç Üzeri Tavan Çadırı, kaynak: campermen.com

Aracınızla aynı renkte hazırlanabilen Campermen’le tatil yaparken kamufle olup tarzınızı konuşturacaksınız. Campermen, su geçirmez kumaşa sahip ve her araçla uyumludur. Kumaşı, isteğinize göre aracın renginde yapılabilmektedir. Araç üzeri kurulumu ve sökümü son derece kolaydır. Campermen’in içerisinde merdiven, yatak, 2 adet yastık ve 1 takım çarşaf bulunmaktadır. Kutu model tavan çadırıdır ve aracın tavanına kesinlikle zarar vermez olup, ölçüleri; 132×137 cm’dir. 2 yetişkin ve 1 çocuk rahatlıkla sığabilmektedir. Ağırlığı 55 kg olan çadır, -10 dereceye kadar da dayanıklıdır.

7. Campermen Güneşlikli Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Campermen Güneşlikli Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Campermen Güneşlikli Araç Üzeri Çadır, kaynak: martcamper.com

Campermen, açılıp kapanmasıyla kolaylık yaratan modellere sahip. Diğer çadırlara nazaran tek kişi kurulum ve toparlanım yapılabilmektedir. İç ölçüleri, 130×200’dür. 2 yetişkin ve 1 çocuk rahatlıkla konaklayabilir. Çadır, 72 kg ağırlığında olup, gövdesi fiberglasstır. Kumaş, 4 mevsime dayanıklı ve su geçirmezdir. Çadırın içerisinde, yatak, yatak yüzü, 2 adet yastık, merdiven, merdiven kılıfı ve iç tarafta eşya gözleri bulunmaktadır. Çadırın 3 cephesinde de gölgelik bulunmakta olup, güneşi önemli ölçüde engellemektedir ve demir çubuklarla sabitlenmiştir. Bu kutu model araç üzeri çadırla keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

8. Zümrüt Duster Araç Üstü Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Zümrüt Duster Araç Üstü Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Zümrüt Duster Araç Üstü Çadır

Duster model araç için hazırlanan Zümrüt araç üzeri çadır modelini, duster ve diğer 4×4’lerle uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Ölçüleri standart olup, 125×220 cm’dir. İsteğinize göre ek ücrete tabi olarak çadır ölçülerini genişletebiliyorsunuz ve yan tente ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz zümrüt araç üzeri çadırınıza sunroof açtırıp,çadırınıza araç içinden de geçiş yapabilirsiniz. Çadır tabanında 18 mm su kontraplağı ve içerisinde yatak bulunuyor. Çadırın içerisinin havalandırılması için anti nem özellikli havalandırma cepleri bulunuyor. Ayrıca çadırda güneşlik ve sineklikli 2 adet pencere ve 2 adet sineklikli kapı bulunuyor. Çadırın merdiven kapasitesi 150 kilogramdır ve 22’lik alüminyum borularla sarılmış su geçirmez kumaştan oluşmaktadır.

9. Zümrüt Transporter Araç Üzeri Çadır ve Yan Tente

Araç Üstü Çadır Modelleri - Zümrüt Transporter Araç Üzeri Çadır ve Yan Tente
Araç Üstü Çadır Modelleri – Zümrüt Transporter Araç Üzeri Çadır ve Yan Tente, kaynak: youtube.com

Transporter araç üstü çadır, duster modelin tüm özelliklerine sahip olup, ölçüleri 170×250 cm’dir. İç kapasitesi ferah bu çadırla konforlu zaman geçirebilir ve kendinize hareket alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca yanına konan tentenin gölgesine de sandalyelerinizi çekip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Özellikle deniz kenarı kaçamaklarınız için yan tenteye bayılacaksınız.

10.Otak 360 Serisi Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Otak 360 Serisi Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Otak 360 Serisi Araç Üzeri Çadır, kaynak: yesilodak.com

2 yetişkin ve 1 çocuk alacak şekilde tasarlanmış bu çadırın ağırlığı 72 kilogramdır. Boyutları 135’e 195 cm’dir. Otak Çadır’ın kumaş kalitesi 4 mevsimde de test edilerek hazırlanmıştır. Sert kabuğu sayesinde de uzun süre dayanıklılığını korur ve tatillerinizde hep yanınızda olur J

11. Freecamping Family-140 Her Araç ile Uyumlu Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri – Freecamping Family-140 Her Araç ile Uyumlu Araç Üzeri Çadır, kaynak: yolcu360.com

Freecamping araç üzeri çadır modelinin açık konumdaki yüksekliği 105 cm olup hareket alanı oldukça rahattır ve tabandaki sünger ile konforu arttırmaktadır. Açık ölçüleri 140×210 cm’dir ve 2 yetişkin, 1 çocuk için uygundur. Kumaş yapısı nefes alabilen çift katlı yapılı ve su geçirmezdir. Çadı,r 4 mevsime uyumlu ve uzun ömürlüdür. Freecampingfamily araç üzeri çadır, sedan, hatchback, SUV vs. tüm araçlara uyumludur.

12.Freecamping Family-200 Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Freecamping Family-200 Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Freecamping Family-200 Araç Üzeri Çadır, kaynak: offroad.ist.com

Bu çadır modelinin diğer family serisinden farkı daha büyük ölçülere sahip olmasıdır. Çadır içerisindeki yüksekliği aynı olup, açık konum uzunluk ve genişliği 205’e 210 cm’dir. Tavan ölçüsü uzun araçlar için uyumludur. Kurulumu ve toparlanması kolay, 4 mevsim, dayanıklı kumaş özelliği ve çadır içinde merdiven ve sünger mevcuttur. Freecampingfamily model, family serisinin en büyüğü olduğundan kapasitesi 2 yetişkin ve 2 çocuk için oldukça yeterlidir.

13.Freecamping Extreme-120 Her Araca Uyumlu Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Freecamping Extreme-120 Her Araca Uyumlu Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Freecamping Extreme-120 Her Araca Uyumlu Araç Üzeri Çadır, kaynak: offroad.ist.com

120x 210 ölçülerindeki Extreme Çadır modelimizin kapasitesi 2 yetişkin ve 1 çocuk için uygundur. 105 cm yüksekliği ile rahat hareket alanı sağlar. İçerisinde merdiven ve sünger bulunup, kurulumu ve sökümü kolaydır. Alt ve üst duvarlarda kapitone yün elyaf bulunur. Yan duvarlardaki izolasyon ise fermuarlı olduğundan yaz mevsimlerinde sökülebilmektedir. Rüzgara ve sıcağa dayanıklı, suç geçirmez kumaşa sahiptir.

14.CampAlpino Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - CampAlpino Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – CampAlpino Araç Üzeri Çadır, kaynak: pinterest

CampAlpino Çadır, fiber kabuk, 4 katlı sert ve dayanıklı, su geçirmez, yağmura ve güneşe dayanıklı kumaştan oluşmaktadır.CampAlpino ile bu sayede yaz- kış rahatlıklı çatınızdaki evinizle tatil keyfinizi sürdürebilirsiniz. 2 yetişkin ve 1 çocuk için uygun olup, 130×200 ölçülerindedir.  Kolay açılır kapanır sisteme sahiptir. İçerisinde 2 yastık, yatak ve katlanabilir merdiveni mevcuttur. Ağırlığı 55 kilogramdır ve aracın çatısına kesinlikle yük bindirmez.

15. Yeni Nesil Fiber Araç Üzeri Çadır

Araç Üstü Çadır Modelleri - Yeni Nesil Fiber Araç Üzeri Çadır
Araç Üstü Çadır Modelleri – Yeni Nesil Fiber Araç Üzeri Çadır, kaynak: offroad.ist.com

65 kilogram, 135x 200 ölçülerindeki çadır, 4 mevsim su geçirmez impertex özel çadırdır. Yumuşak alt taban ve süngerli kapitone kumaş kaplı tavana sahiptir. 10 dereceye kadar yalıtım özelliği vardır. İçerisinde 2 yastık, 1 yatak, merdiven ve eşya cepleri bulunmaktadır. 2 adet sineklikli pencere ve 2 adet sineklikli kapı mevcuttur.

Araç üzeri çadır modellerini sizler için araştırdık! Çatınızdakı evinizle adeta kaplumbağa gibi karış karış gezip görüp eğlenebileceğiniz doğa kokan tatilleriniz olsun!

Kamp Alanları Haritası’nda Keşfet

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Doğayla İç İçe: Kamp Yapmanın Keyfini Çıkarın

Kamp yapmak, modern yaşamın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç...

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...