Marmara Bölgesi’nin En İyi Ücretsiz 20 Kamp Alanı

Marmara Bölgesi’nin en iyi ücretsiz 20 kamp alanı yazısını sizler için derledik.

1-Kocayayla Kamp Alanı, Keles | Bursa 

Kocayayla, Bursa’nın Keles ilçesinde bulunan Marmara bölgesinin en yüksek yaylasıdır. Çadır kampı ve karavan için oldukça elverişli geniş bir alana sahip olan Kocayayla’da piknik alanının yanısıra cafe/restoranlarda bulunuyor. Bunların yanı sıra yaylayı en cazip kılan nokta ücretsiz olmasıdır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Kocayayla Kamp Alanı

2-Kilimli Göl Kamp Alanı, Osmangazi | Bursa

Marmara Bölgesi’nin en iyi ücretsiz 20 kamp alanı yazısında, Uludağ’ın 2543 metre yükseklikteki Uludağ’ın zirve altında bulunuyor. Bölge kamp açısından tercih edilen alanlardan. Göl kenarında küçük bir çeşme mevcut. Bir diğer sıkıntı kışın yolların kapanması. Ancak gıda temini önceden yapılmalı. Ulaşım özel araç ile yapılabilir. Gece dolaşan tilkilerden yiyeceklerinizi saklayın ?

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Kilimli Göl Kamp Alanı

3-Baraklı Göleti Kamp Alanı, Keles | Bursa

Bursa’nın yüksek ilçelerinden olan Keles, de bulunuyor gölet, kampın dışında balık tutmayı sevenlerinde uğrak noktası olan bir bölge. Yakınlarda su bulunsada her ihtimale karşı ihtiyaçlarınızı önceden karşılamanız çok daha iyi olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Baraklı Göleti Kamp Alanı

4-Ormanlı Plajı Kamp Alanı, Çatalca İstanbul

Ormanlı Plajı, Çatalca’nın Ormanlı Köyü’nde bulunuyor. Köyün muazzam manzaralarından biri olan plajın denizi oldukça temiz. Plaja, orman arasından geçen asfalt bir yolla ulaşılıyor ve ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.  Ormanlı Plajı’nın kıyısı taşlarla kaplı olması moralinizi bozmasın. 2 metre sonra kumların sıcaklığı ve yumuşaklığını hissedeceksiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Ormanlı Plajı Kamp Alanı

5-Belgrad Ormanları Kamp Alanı, Kemerburgaz | İstanbul

İstanbul’un içinde muhteşem bir doğaya sahip olan Belgrad Ormanları, kamp için muhteşem bir yer. Yaya ve bisikletten ücret alınmıyor ancak araç ile girmek için 10 TL ödüyorsunuz. Kamp yapmadan bölgedeki belediye yetkililerinden izin almanız sizin yararınıza olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Belgrad Ormanları Kamp Alanı

6-Akçakese Halk Plajı Kamp Alanı, Şile | İstanbul

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir sahil mahallesi olan Akçakese, halk plajı veya çevresindeki falezlerde kamp için uygun alanlarlar bulunmakta. Su ve gıda ihtiyacı Akçakese mahallesinden temin edilebilir. İstanbul’a yakın kamp alanları listemizde de bulunan Akçakese, hafta sonu kaçamakları için oldukça uygun bir yer.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Akçakese Halk Plajı Kamp Alanı

7-Ağva Kamp Alanı, Şile | İstanbul

İstanbul’da yaşayanlar için oldukça güze bir yer olan Ağva, İstanbul’a yakın kamp alanları arasında yer alıyor. İster ücretli ister ücretsiz bir çok kamp alanı bulunuyor. İsterseniz Karadeniz’in hırçın dalgaları ile oluşmuş falezlerde isterseniz de Ağva’nın iç kesimlerinde doğa ile iç içe ücretsiz kamp yapabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Ağva Kamp Alanı

8-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı, Şile | İstanbul

Köyden sonra araç ile kamp kuracağınız alana iniyorsunuz. Burada kamp kurup 1 gece kalın ama bütün malzemeleri yanınızda getiriniz yoksa köye araç ile gitmek zorunda kalırsınız. Bakkalda çok bir şey yok. Şelale ve mağarası için orta zorlukta trekking yapmanız gerekmektedir. Şelale harika burada yüzmek çok keyifli. Telefon şebekesi bu bölgede çekmiyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

9-Batık Gemi Kamp Alanı, Bozcaada | Çanakkale

Doğa ile iç içe ve ücretsiz kamp yapmak isteyenler için güzel bir seçenek . Bozcaada’da çadır kampı yapmak tam anlamıyla bir kamp yapmak demek. Çünkü burada herhangi bir köy bulunmamakta. Bozcaada sahilinde kaderine terk edilmiş bir yük gemisi bulunduğundan dolayı buraya Batık Gemi bölgesi denmiş. Burada deniz kenarında rahatlıkla çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak tamamen yalnız olacağınız için burada çadır kurmak ciddi anlamda da bir maceraya girişmeniz anlamını taşıyor. Gemi terk edilmiş olduğu için yeterince cesaretiniz varsa üzerine çıkabilirsiniz. 🙂

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Batık Gemi Kamp Alanı

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10-Atikhisar Barajı Kamp Alanı, Çanakkale

Atikhisar barajı Çanakkale merkeze 3-4 km uzaklıkta, yakınında köy marketi bulunmakta ama gerekli malzemeleri yiyecek içecekleri yanınıza almakta fayda var.
Ayrıca içme suyu mevcut ama yanınızda bulundurmanız çok daha iyi olacaktır. Barajın her noktasında kamp yapmak mümkün. Beğendiğiniz herhangi bir tarafına geçmek ve manzaranızı istediğiniz gibi ayarlamak mümkün.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Atikhisar Barajı Kamp Alanı

11-Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı, Vize | Kırklareli

Kırklareli’nin Vize ilçesindeki Kızılağaç Köyünde bulunan Cehennem Şelaleleri, ismini bölge halkından almıştır. Istıranca Ormanlarının ve dik kayaların arasına saklanmış şelaleler, doğa yürüyüşü tutkunlarının gözdesi haline gelmeye başlamıştır. Bölgede kamp yapmaya uygun birçok yer vardır. Aynı zamanda yeni oluşturulan trekking parkurları da mevcuttur.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı

12-İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı, Demirköy | Kırklareli

Ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılan bu kamp alanı şehir merkezine yakın olması açısından genelde aileler tarafından tercih edilmektedir. Üstelik eğer arkadaşlarınızla kamp yapmak istiyorsanız pek memnun kalacağınızı söyleyemeyiz çünkü kalabalık olmasından ötürü akşamları gürültü olduğunu ve sakin bir kamp yapamayacağınızı söyleyebiliriz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı

13-Karpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı, Kocaeli

Kocaeli’nin kandıra ilçesine bağlı Karpe köyünde bulunan kayalıklar, İstanbul’a yakın konumu ile birçok kamp severi konuk ediyor. Ayrıca bölgede Ücretli işletmeler bulunsa da kayalıklarda ücretsiz olarak kamp yapmak mümkün. Su, gıda gibi ihtiyaçlarınızı kayalıkların yakınındaki Karpe köyünden giderebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Karpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

14-İnönü Yaylası Kamp Alanı, Başiskele | Kocaeli

Kocaeli ‘ne bağlı İnönü Yaylası 1130 metre yükseklikte, uzunlamasına yayılmış, bölgedeki önemli yaylalardan biri. Batı tarafında bir mağara var, adını buradan aldığı söyleniyor. İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 120 km. dolayısı ile günü birlikte gezi için de musait.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – İnönü Yaylası Kamp Alanı

15-Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı, Kartepe | Kocaeli

Öncelikle burada su kaynağı olmadığını belirtmeli ki hazırlıklı gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız.Fazla kalabalık olmamasıyla da dikkat çeken Marmara Bölgesi’nin en sakin ve güzel yerlerinden biri olan bu kamp alanı gezilebilecek yerlere yakınlığıyla kampçıların uğrak yerlerindendir.İster ailenizle ister arkadaşlarınızla sakin bir kamp yapmak istiyorsanız,çayır havası almak için çok güzel bir yerdir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı, Fotoğraf: www.ozgurcetatil.com

16-Kaz Dağları Kamp Alanları, Edremit | Balıkesir

Ücretli kamp alanı olmasına rağmen yeni yerler keşfedip oraya ücretsiz bir şekilde çadır atmak daha keyifli olacak gibi duruyor. Serin havasını içinize çekip soğuk sularında yüzünce buraya aşık olacaksınız. Üstelik yürüyüşler yapıp, kamp alanını küçük bir keşfe çıkmakta size büyük keyif verecektir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Kaz Dağları Kamp Alanları

17-Saros Körfezi İtalyan Koyu Kamp Alanı, Keşan | Edirne

Berrak ve temiz bir suyu var, koydaki kumları sayabilirsiniz. Uzun bir yolculuk sonunda ulaşıyorsunuz İtalyan Koyuna, ama tarihi dokusu ve manzarası muhteşem, görülmeye değer. Tek sorun bölgedeki çöpleri Belediye yetkililerinin acilen müdahale etmesi gereken bir konu.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Saros Körfezi İtalyan Koyu Kamp Alanı

18-Acelle Yaylası ve Göleti Kamp Alanı, Akyazı | Sakarya

İçinde küçük bir dere var. Yaz aylarında suyu çok azalsa da içinde DSİ tarafından yapılan gölete yeterince su taşıyor. Bu suda sazan balığı ve bir kaç çeşit balık bulunuyor.  Yazın belli döneminde burada panayır kurulur Karadeniz müzikleri çalar ve geceler düzenlenir. Şenlik düzenlenir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Acelle Yaylası ve Göleti Kamp Alanı

19-Dikmen Yaylası Kamp Alanı, Hendek | Sakarya

Sakarya’nın en yüksek tepesi olan Dikmen tepesinde bulunan yayla, Kampın yanısıra doğa yürüyüşü içinde oldukça uygun bir yerdir. Yaylada yaşan insanlardan su ve elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Dikmen Yaylası Kamp Alanı

20-Soğucak Yaylası Kamp Alanı, Geyve | Sakarya

Sapanca merkeze yakın bir mesafede sayılabilecek bir yerde yer alan Soğucak Yaylası,1100 metre rakıma sahip. Yaylaya araç ile ulaşım konusunda da kış olmadığı sürece sorun yaşamazsınız. Ulaşılabilir olması ve nitekim güvenli ve temiz olması yaylayı uğrak noktası olarak kılıyor. Yaylada yılın belli bir döneminde şenliklerde düzenleniyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Marmara Bölgesi Kamp Alanları – Soğucak Yaylası Kamp Alanı

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...