En İyi 10 Uyku Tulumu Önerisi - Kampbros

En İyi 10 Uyku Tulumu Önerisi

Konu Başlıkları

Kamp malzemeleri deyince akla gelen en önemli malzemelerinden biri de hiç şüphesiz ki uyku tulumudur. Çadırınızın iç kısmında ya da dışında dilediğiniz gibi kullandığınız bir malzemedir.

Kamp sırasında uyku tulumunuzun olumsuz havalardan etkilenmemesi oldukça önemlidir. Kamp yaparken uyku tulumunun içerisine girip konforlu ve rahat bir konuma sahip olmalısınız. Uyku tulumları için verilen sıcaklık değerlerini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Blog-GittiGidiyor

Konaklanacak olan kamp alanının hava koşullarını göz önünde bulundurmalı ve doğal şartlarını da dikkate almamız gerekir. Uyku tulumları kapasitelerine , fonksiyonlarına ve üretilen malzemeye göre farklı fiyatlarda göz önüne gelmektedir. En iyi ve kullanışlı kamp tulumları kaz tüyünden yapılmaktadır. Uyku tulumları -20 , -30 dereceye kadar vücut ısısını korumaktadır ve yalıtım özellikleri oldukça güçlüdür.

Tek Basına Da Olur

Uyku tulumunuzu seçerken boy ve kilonuza dikkat ederek seçmelisiniz ki sonra sıkıntı yaşamayınız. Şapka kısmı bulunan uyku tulumları uyku sırasında baş bölgenizden ısı kaybetmenizi önler.

1.Marmot Never Summer -39°C Sol Fermuarlı Uyku Tulumu

kutupayısı

Biz de sizin kadar yaz mevsiminden hoşlanıyoruz ama bazen kış mevsiminde de kampa çıkarken uyku tulumumuza özen göstermeliyiz. İşte bu yüzden, Never Summer‘ın suya dayanıklı kaz tüyü,-39 dereceye kadar düşen sıcaklıklarda,sizi sımsıcak tutmaya yetecektir.

2. Carınthıa Survival Down 1000 Uyku Tulumu

Güngör Av

Hiç ödün vermeden, aşırı koşullar için geliştirilmiştir. Elastik bölmeli ve diferansiyel kesimli H-chamber yapısı sayesinde diz ve dirseklerdeki soğuk noktaların oluşumunu engeller. Uyku tulumunun ön kısmında bulunan çift yönlü fermuarı, ayak bölgesinden açılarak havalandırma olanağı sağlar. Yürümeye gerek duyulduğu taktirde, fermuar alt kısımdan açılarak yürümeye olanak sağlar. Ayrıca, ayak kısmına bağlandığı taktirde dışarda yürürken ceket görevi görürmektedir.

3. Husky Anapurna -28 Uyku Tulumu

Outdoor Haber

Anapurna uyku tulumu, hollowfibre ‘den üretilmiş olup kaz tüyüyle aynı kaliteyi sağlayan bir uyku tulumudur. En aşırı dağcılık seferleri için uygun bir üründür. Anapurna uyku tulumuyla, geceleri uyurken üşüme veya donma sorunu yaşamayacaksınız.

4. The North Face Inerno -40 C Uyku Tulumu

Karspor

The North Face Inerno -40 C Uyku Tulumu; Antarktika ya da Himalayaları hedefleri arasına almıştır. Dağcılar için mükemmel bir seçim olmaktadır. Sağladığı -40 C konfor sıcaklığı, düşük ağırlığı ve The North Face sağlamlığı ile sizi her koşulda yetebilecek bir model olma özelliğindedir.

5. Naturehike Mummy Primaloft Pamuk Uyku Tulumu

Amozen.de

Primaloft Pamuk Çift Katmanlı dolgu malzemesi (100g / m2) ‘nden oluşmaktadır. 20D 380T hızlı kuruyan, yüksek termal performansa sahiptir, su geçirmez ve nefes almaktadır. Isı kaybını azaltan şapka kısmı bulunmaktadır.

6. Evolite Alaska 0C Uyku Tulumu

Tekzen

Mumya Tipi su geçirmez kumaştan yapılmıştır. Evolite Alaska 0ºC ye kadar koruma sağlayabilen bir uyku tulumudur. Diğer uyku tulumlarıyla birleştirilebilir, 2 kişilik uyku tulumu şekilini alabilir..İki adet asma halkası ile kullanmadığınız zamanlarda tulumu asarak saklamanıza yardımcı olur. Fermuarı çift yönlü açılabilir.

7. Square Passion -10 Uyku Tulumu

Hepsiburada

İç dolum malzemesi elyafdır. Square Passion uyku tulumu battaniye tipinde bir tulumdur. Square Passion uyku tulumu -10 dereceye kadar size konfor sağlar ve dayanıklıdır.

8. Forclaz 10° Quechua Uyku Tulumu

Decathlon

Forclaz 10 uyku tulumunun önerilen sıcaklığı 10 derece iken limit sıcaklığı 5 derece olarak belirlenmiştir. Bu sebeple sonbahar aylarında  iyi performans verecektir. Baş kısmının kapşonlu  olması  rahatlık olarak olumlu bir yönüdür.

9. Husky Gızmo -5C Uyku Tulumu

4camping.cz

Gizmo kapitone uyku tulumu; 4 kanallı hollowfibre malzemeden yapılmıştır. Isı konforu, standart kapitone uyku tulumu kalitesinde bir üründür. Husky Gızmo uyku tulumu su geçirmez naylon taffeta malzeme kalitesiyle güçlendirilmiştir.

10. Makalu One Kilo Bag -5 Uyku Tulumu

Güney Av

Fonksiyonel hafifliği ile Bisiklet, Motosiklet ve Kampçılık için ideal bir uyku tulumudur. Mumya yapısı soğuk havalarda daha sıcak tutar ve uyumanıza yardımcı olur. Sentetik iç dolgusu sıkıştırıldığında çok az yer kaplar ve ıslandığında da sıcak tutma özelliğini korur.  Polikoton iç kumaşı ile oldukça konforludur. Polyamid dis kumaşı rüzgarı içeri almaz. Makalu One Kilo Bag uyku tulumu ıslandığında çok hızlı kurur.

Benzer İçeriklere Gözat

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

PAYLAŞ

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • Bir yorum yap