Zorlu Yolun Sonunda Sizi Bekleyen Cennet; Borçka Karagöl

19. Yüzyılın başlarında meydana gelen bir toprak kaymasının, böylesine güzel bir gölün oluşumuna imza atacağını kim bilebilirdi ki?

Foto : ulutour.com.tr

Dört bir yanı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz’in biricik ili Artvin’in Borçka ilçesindedir. Doğa ile iç içe olup, ruhunuzu yenilemek için 1480 metre yükseklikte yer alan Borçka Karagöl sizleri bekliyor.

İlçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunan Karagöl, 19. yüzyılda Klaskur yaylasının yakınlarında meydana gelen toprak kaymasının, Klaskur deresini kapatmasıyla oluşmuştur. Kısa sürede kamp yapmak ya da sadece gezmek isteyenler için en ideal yerlerden biri haline gelmiştir.

Foto : resulcelik.com

Borçka Karagöl’e Nasıl Gidebilirim ?

Artvin’e gittiğinizde Borçka tabelalarını takip ederek merkeze 27 km uzaklıktaki Borçka’ya varmış olursunuz. Buradan da 20 km kadar Camili (Macahel) yolunu takip ederseniz karşınıza Karagöl tabelası çıkacaktır.

Tabelanın oradaki sapaktan 6 km daha giderseniz bir doğa harikası olan Karagöl’e ulaşmış olursunuz. Biraz sabır gerektiren bu yol kesinlikle gittiğinize değecektir. Bol maceralı ve keyifli yolculuklar dileriz.

Nerede Konaklayabilirim ?

Borçka,Karagöl’de konaklamak için yol üzerinde bir çok konaklama yeri olsa da, Karagöl Tabiat Parkı’nın içerisinde sadece Artvin Çevre Müdürlüğü’nün misafirhanesi vardır. Tabiat parkına giriş ücretlidir. Kamp yapmak isteyenler için su ve tuvalet gibi hizmetlerin de olduğu bir kamp/karavan alanı mevcuttur. Kamp yapacak olanlar için piknik alanı olsa da yiyeceklerinizi Karagöl’e gelmeden önce almanızı tavsiye ederiz.

Foto : kampingturkiye.com

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap