Zorlu Yolun Sonunda Sizi Bekleyen Cennet; Borçka Karagöl

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

19. Yüzyılın başlarında meydana gelen bir toprak kaymasının, böylesine güzel bir gölün oluşumuna imza atacağını kim bilebilirdi ki?

Foto : ulutour.com.tr

Dört bir yanı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz’in biricik ili Artvin’in Borçka ilçesindedir. Doğa ile iç içe olup, ruhunuzu yenilemek için 1480 metre yükseklikte yer alan Borçka Karagöl sizleri bekliyor.

İlçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunan Karagöl, 19. yüzyılda Klaskur yaylasının yakınlarında meydana gelen toprak kaymasının, Klaskur deresini kapatmasıyla oluşmuştur. Kısa sürede kamp yapmak

ya da sadece gezmek isteyenler için en ideal yerlerden biri haline gelmiştir.

Foto : resulcelik.com

Borçka Karagöl’e Nasıl Gidebilirim ?

Artvin’e gittiğinizde Borçka tabelalarını takip ederek merkeze 27 km uzaklıktaki Borçka’ya varmış olursunuz. Buradan da 20 km kadar Camili (Macahel) yolunu takip ederseniz karşınıza Karagöl tabelası çıkacaktır.

Tabelanın oradaki sapaktan 6 km daha giderseniz bir doğa harikası olan Karagöl’e ulaşmış olursunuz. Biraz sabır gerektiren bu yol kesinlikle gittiğinize değecektir. Bol maceralı ve keyifli yolculuklar dileriz.

Nerede Konaklayabilirim ?

Borçka,Karagöl’de konaklamak için yol üzerinde bir çok konaklama yeri olsa da, Karagöl Tabiat Parkı’nın içerisinde sadece Artvin Çevre Müdürlüğü’nün misafirhanesi vardır. Tabiat parkına giriş ücretlidir. Kamp yapmak isteyenler için su ve tuvalet gibi hizmetlerin de olduğu bir kamp/karavan alanı mevcuttur. Kamp yapacak olanlar için piknik alanı olsa da yiyeceklerinizi Karagöl’e gelmeden önce almanızı tavsiye ederiz.

Foto : kampingturkiye.com

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça