Zorlu Yolun Sonunda Sizi Bekleyen Cennet; Borçka Karagöl - Kampbros

Zorlu Yolun Sonunda Sizi Bekleyen Cennet; Borçka Karagöl

Konu Başlıkları

19. Yüzyılın başlarında meydana gelen bir toprak kaymasının, böylesine güzel bir gölün oluşumuna imza atacağını kim bilebilirdi ki?

Foto : ulutour.com.tr

Dört bir yanı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz’in biricik ili Artvin’in Borçka ilçesindedir. Doğa ile iç içe olup, ruhunuzu yenilemek için 1480 metre yükseklikte yer alan Borçka Karagöl sizleri bekliyor.

İlçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunan Karagöl, 19. yüzyılda Klaskur yaylasının yakınlarında meydana gelen toprak kaymasının, Klaskur deresini kapatmasıyla oluşmuştur. Kısa sürede kamp yapmak ya da sadece gezmek isteyenler için en ideal yerlerden biri haline gelmiştir.

Foto : resulcelik.com

Borçka Karagöl’e Nasıl Gidebilirim ?

Artvin’e gittiğinizde Borçka tabelalarını takip ederek merkeze 27 km uzaklıktaki Borçka’ya varmış olursunuz. Buradan da 20 km kadar Camili (Macahel) yolunu takip ederseniz karşınıza Karagöl tabelası çıkacaktır.

Tabelanın oradaki sapaktan 6 km daha giderseniz bir doğa harikası olan Karagöl’e ulaşmış olursunuz. Biraz sabır gerektiren bu yol kesinlikle gittiğinize değecektir. Bol maceralı ve keyifli yolculuklar dileriz.

Nerede Konaklayabilirim ?

Borçka,Karagöl’de konaklamak için yol üzerinde bir çok konaklama yeri olsa da, Karagöl Tabiat Parkı’nın içerisinde sadece Artvin Çevre Müdürlüğü’nün misafirhanesi vardır. Tabiat parkına giriş ücretlidir. Kamp yapmak isteyenler için su ve tuvalet gibi hizmetlerin de olduğu bir kamp/karavan alanı mevcuttur. Kamp yapacak olanlar için piknik alanı olsa da yiyeceklerinizi Karagöl’e gelmeden önce almanızı tavsiye ederiz.

Foto : kampingturkiye.com
Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp