Yaz ayları için buz gibi çadır mı arıyorsun ? - Kampbros

Yaz ayları için buz gibi çadır mı arıyorsun ?

Konu Başlıkları

Her zaman ve her şekilde çadır, günümüzde oldukca kullanılan bir araç haline geldi. Tatillerde, kamplarda ve konaklamaya ihtiyaç duyduğumuz her yerde. E hal böyle olunca çadırlarla ilgili problemler için yaratıcı çözümler üretilmeye başlandı. Siesta 4’ün hikayesi de sıcağa karşı meydan okuma ile başladı.

Plajlarda sabah kalktığımızda sıcaktan sersemlemek veya güneşin tepede olduğu saatlerde çadıra girememek hepimizin en büyük kabusu haline geldi. Kış kamplarında müthiş keyif veren çadırlar, yaz kamplarında çileye dönüşmeye başlamıştı ki, saolsunlar ABD’li şirket Outback Logic ısıyı mümkün olduğunca azaltan, fanlı çadır yapımı için kolları sıvadılar.

Siesta 4 ismini verdikleri bu çadır, kızılötesi ve ultraviyole ışığı yansıtan, fazlasıyla hafifletilmiş, dayanıklı ve su geçirmez kumaştan yapılmış dört kişilik bir çadır halini almış. Sıradan naylon ve polyester çadırlara kıyasla, Siesta 4 doğrudan güneşte olduğunda şaşırtıcı derecede daha serin olmaktadır. Bu olay biz Türkler’in en sevdiği karpuzu ikiye kesip, güneşe koyma hikayesini akıllara getiriyor.

Sıcağı çözerken umarım yağmur & çamuru da düşünmüşlerdir dediğimizde de karşımıza, alternatif olarak, kötü hava koşulları için, tam uzunlukta kaplanabilir örtü, kötü hava şartları için yardımcı olmaktadır. Aslında, 4 mevsimlik bir çadırdan daha üst düzey bir koruma sağlayan Siesta 4 günümüzdeki en teknolojik çadırlardan diyebiliriz.

Sıcaklık düştüğünde, çadırlarda en sık görülen bir problem, yoğunlaşmadır. İç çadır, kumaş altından mükemmel bir hava akışı ile kombine edilmiş, nefes alabilen polyester kumaştan yapılmıştır.  Siesta 4’ün yoğunlaşma problemine karşı çözümü de bu şekildedir. Bu hava kontrolü özelliği sayesinde Siesta 4’de yatağınızdaki kadar ferah bir uykuya dalabilirsiniz.

4 kişilik olarak tasarlanan çadır, oldukça geniş ve rahat bir kullanım sunuyor. Işık gecirmeyen çadırda sadece, sağ ve sol taraflarındaki hava akımını sağlamak için tasarlanan boşluklardan giriyor. Aynı zamanda çadırın üst bölümlerinde, fermuarla çıkartılıp takılabilen iki adet portatif fan bulunuyor.

Fanlar herhangi bir USB güç kaynağı ile çalıştırılabiliyor. Güç tüketimi çok düşük olan fanlar 2 Watt’tan az güçle çalışabiliyor. Bu nedenle pil ömrü de oldukça uzun oluyor. Genellikle telefonları ve tabletleri şarj etmek için kullanılan taşınabilir powerbank’lar veya güneş şarj kitleri ile rahatça çalıştırılabiliyor.

Aşağıdaki grafik, Siesta 4 ile normal kumaştan yapılmış, sıradan bir çadırın iç sıcaklığı karşılaştırıyor. Bu veriler tipik bir yaz sabahında İspanya’da kaydedildi. Aradaki fark gerçekten şaşırtıcı. Bu projeyi Kickstarter‘de daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

İstanbul Karavan Park Alanları Listesi

Şehrin karmaşasından uzakta, sakin, huzurlu aynı zamanda eğlenceli bir karavan kampına ne dersiniz? İstanbul içi karavan park alanları listesine bakmaya ne dersiniz? Şu dönemde sizi

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Kamp Yapmak İçin 10 Sebep

Öncelikle bu içeriği, henüz kamp hakkında fikri bulunmayanlar için hazırladık. Ne kadar kamp yapmamış olsanız da sosyal medyada sık sık karşınıza çıkan kamp ve doğa

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp