Yamaç Paraşütü ile Özgürlüğe Uzanın

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İnsanlarda eski çağlardan beri gelen bir uçma arzusu vardır. Yamaç paraşütü de bunun çok güzel bir aracı olabilir. Ayaklarınız yerden kesildiği andan itibaren her şeyi unutur, sonsuz manzara ve güzelliğin tadını çıkarırsınız.

Yamaç paraşütünde kilo sınırı minimum 45 maksimum 130’dur. Önce uzman bir pilotla tandem (ikili atlayış) gerçekleştirip sevdiğiniz takdirde bir hafta gibi kısa bir sürede siz de atlayış yapabilirsiniz. Bunun için deneyimli pilotlardan oluşan kurslar mevcut hatta Türk Hava Kurumu da bu eğitimi ücretsiz vermektedir.

Yamaç paraşütünün Türkiye’de yapılabileceği en iyi yer Fethiye Babadağ’dır. Ölüdeniz’in eşsiz güzelliğinde atlamak gerçekten bir başka oluyor. Babadağ’da 1700-1800-1900 olmak üzere 3 atlayış pisti bulunuyor.Yol 40 dakika sürerken,uçma süresi 30 dakika. Babadağ’ın manzarası gerçekten muhteşem…

Fethiye’de tandem ikili atlayış fiyatları 23-270 tl arasında değişiyor. Atlayıştan sonra pilotunuza profesyonel selfie makinesi ile hem videonuzu hem de fotoğraflarınızı çektirebiliyorsunuz. Bunun fiyatı da 100-150 tl arasında değişiyor.

Babadağ haricinde yamaç paraşütü yapabileceğiniz diğer noktalar da mevcut. Denizli-Çökelez Dağı, Bolu-Abant, Kayseri-Ali Dağ, Erzincan-Munzur Dağları, Kaşas Tepesi, Pamukkale-Dınamit Tepesi, Eskişehir İnönü C Tepesi, İzmir-Bozdağ ve Adıyaman-Nemrut. Zaten bir kere havada kalınca içinizde o uçma aşkının olup olmadığını anlıyorsunuz.

Merak edenler için yamaç paraşütü ekipmanlarını paraşüt, harnes, uçuş tulumu, bot, kask, telsiz, altimetre ve GPS olarak sıralayabiliriz.Ek olarak yanınızda bulunduracağınız yedek paraşütle de olası bir aksilik durumunda hemen müdahale edebilirsiniz.

İlk atlayışınızdan önce heyecanlanabilir ya da korkabilirsiniz. Ama emin olun atlama alanına geldiğinizde bu korku ve heyecan yerini muazzam bir maceraya bırakacak.Ayaklarınız yerden kesildiğinde geriye sadece bu mükemmel anların tadını çıkarmak kalacak.

Yamaç paraşütü bir özgürlüktür ve bu özgürlüğün tadını bir gün mutlaka çıkarın!

[td_block_video_youtube playlist_title = “” playlist_yt = “sPF4pKynOa8, cLYNIwqTV-M, MP5CXdtL7A4, LLgbWMPI5l0, _wC0WT4DPBU, ORNSOi1InuI, bN3ypKbvFIg,” playlist_auto_play = “0”]

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

İstanbul Deniz Kenarı Kamp Alanları

1-Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı İstanbul’a yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta diyebiliriz. Hacıllı köyüne gitmeniz için iki yol vardır. Birincisi Şile-Ağva yolu üzerinden gidilir, ikincisi Şekerpınar-Gebze yolu

Kamp

20 En İyi Antalya Kamp Alanları

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler Türkiye‘nin 5. en kalabalık ili olan Antalya, Akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. Bir turizm şehri olan Antalya, yazları oldukça fazla turist almakta. Şehir