Uludağ’da 5 Dağcı Kayboldu !

Uludağ’da kaybolan 5 dağcı, AFAD ve jandarma ekiplerince aranıyor.

Alınan bilgiye göre, Uludağ’ın Sarıalan mevkisinden kent merkezine doğru ormanın içinden geçerek ilerleyen 5 dağcı, yoğun sis ve tipi nedeniyle yönlerini kaybetti.

Kaybolduklarını fark eden dağcılar, telefonla jandarmayı arayıp yardım istedi.

Bunun üzerine harekete geçen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri, 6 kişiyi arama çalışmalarına başladı.

Çalışmalar, yoğun sis ve tipiye rağmen devam ediyor.

KAYIP DAĞCILAR BULUNDU ! 24.12.2017 

Jandarma Arama Kurtarma, AFAD, Nilüfer Arama Kurtarma, AKUT ve Bursa Arama Kurtarma’dan (BAKUT) oluşan yaklaşık 60 kişilik ekip, saat 22.30 sıralarında Karayollarına ait iş makinelerinin öncülüğünde, kar motorları ve paletli araçlarla bölgeye hareket etti.

Foto: www.yenimarmaragazetesi.com

Tipi nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken ekipler, yoğun bir çaba sonucu yaklaşık 5 saat sonra dağcılara ulaştı. Yanlarındaki kıyafetleri yakarak ısındıklarını belirten dağcılardan Tufan Tombul, Mustafa Fıçıcı, Doğan Güz ve Erşan Şentürk yürüyerek ambulansa gelirken, fenalaşan Mehmet Ali Şiman ise sedye ile taşındı.

Foto: www.yenimarmaragazetesi.com

Dağcılardan Doğan Güz, “Allah kiplerden razı olsun. Kurtarma ekiplerini görünce çok sevindik. Yoğun sis ve kar yağışı vardı. Isınmak için yanımızdaki yedek kıyafetlerimizi yaktık” diye konuştu. Sağlık kontolü için Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürülen 5 kişini durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yapılmamış. İlk olmak istermisin?
  • chat
    Bir yorum yap