Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Uludağ Rehberi

Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Uludağ Rehberi

Konu Başlıkları

Bursa’ya 1993 yılında bir spor grubunu çalıştırmak için gelen, Abraham adında bir Alman vatandaşı tarafından bir kış ayında keşfedilen Uludağ, Abraham’ın dönem valisine önerisi üzerine kayak merkezi haline gelmiştir. Önceleri sadece yaz aylarında sadece doğa gezisi ve kamp amacı ile kullanılan Uludağ, şimdilerde Türkiye’nin en büyük kayak merkezidir.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ, 40 kilometreye yakın uzunluğu ve zirvede 2543 metreyi bulan yüksekliği ile kış aylarının vazgeçilmez kayak merkezleri listesinde birinci sırada gelmektedir. Uludağ kayak merkezi doğal güzellikleri engellememek için, işletmeleri 2 bölge şeklinde ayırmışlardır. Aslında iki bölge birbirine çok yakın mesafelerdedir. 1. bölgede bulunan pistler daha çok orta zorluk seviyesindeyken, 2. bölgede Kuşaklı ve beden terbiyesi gibi zorluk seviyesi yüksek pistler bulunmaktadır. Diğer kayak merkezlerine kıyasla Uludağ kayak merkezinin en büyük avantajlarından birisi de, sadece kaldığınız otelin kayak pistini ücretsiz kullanıp, diğer kayak pistlerine ekstra para ödememeniz için tek kartlı turnike sistemine sahip. 22 kayak pistinden tek bir kartla faydalanabilirsiniz.

1.Bölge Oteller

Uludağ I. Gelişim Bölgesi, en eski işletmeleri bünyesinde barındırmaktadır. Lüks ve bilindik konaklama seçenekleri ile misafirlerini ağırlamaktadır.

En Bilindik Oteller

 1. Uludağ Büyük Otel
 2. Alkoçlar Otel
 3. Trend Life Otel
 4. Beceren Otel
 5. Uslan Hotel
 6. Genç Yazıcı Otel
 7. Ulukardeşler Otel
 8. Kervansaray Uludağ Hotel
 9. Fahri Otel

2.Bölge Oteller

Uludağ II. bölge otelleri ilk bölgeye göre daha yeni ve lüks olarak biliniyor. Ancak tatilciler tercihlerini genellikle pist yakınlıklarına ve kullanım kolaylıklarına göre tercih ediyorlar.

En Bilindik Oteller

 1. Ağaoğlu My Mountain
 2. Kaya Otel
 3. Karinna Hotel
 4. Monte Baia Hotel
 5. Bof Hotel Uludağ

Bungalowlar ve Orman Köşkleri

Oteller’in çok kalabalık olduğunu düşünenler veya otellerde rahat edemeyenler için ahşap orman köşkleri, bungalow evler de alternatif bir konaklama seçenekleri de mevcut.

Uludağ ormanlarında doğa yürüyüşleri, kamp alanları, kamp ateşi, mangal vb. daha birçok etkinlik alternatifleri de sunuyor. Teleferik ile Bursa Merkez’den 20 dakika gibi bir sürede ulaşım mümkün oluyor.

Uludağ’da Yapılabilecek Kış Aktiviteleri

 1. Buz Pateni
 2. Kar Motoru ile Safari
 3. Kayak
 4. Snowboard
 5. Kış Dağ Tırmanışı
 6. Kayak & Snowboard Okulu
 7. Türkiye’nin En Uzun Teleferiği

Uludağ’da Görülmesi Gereken Yerler

 1. Sirk Gölleri (Aynalı, Kilimli, Buzlu, Karagöl, Heybeli)
 2. Çobankaya Yaylası
 3. Softaboğan Şelalesi
 4. Kirazlı Yayla
 5. Sarıalan Bölgesi
 6. Saitabat Şelalesi

Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ?

Bursa merkez’den veya otogar’dan minibüslerle ulaşım mümkün. Özel araçlar ile ulaşım sağlayacaklar ise aşağıdaki haritadan rahatlıkla yol tarifi alabilir.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp