Uçmakdere Kamp Bölgesi

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Haftasonu kaçamakları için gidebileceğiniz huzurlu ve sakin bir yer mi arıyorsunuz? Öyleyse Uçmakdere’de yeşilliklerin içinde, denize bakarak kamp yapmaya bayılacaksınız.

Foto: garenta.com.tr

Uçmakdere, İstanbul’dan yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan, Tekirdağ’a bağlı bir köydür. Adını Türk ve Altay mitolojisinde ”Cennet” anlamına gelen “Uçmag” kelimesinden alan köye gidenleri gizli bir cennet beklemektedir.

Foto: garenta.com.tr

Uçmakdere’de kamp yapmanın yanı sıra yamaç paraşütü de yapılmaktadır. Unutamayacağınız bir yamaç paraşütü deneyimi için Uçmakdere’nin sunduğu görsel şölene doğru süzülmek yeterli olacaktır.

Foto: garenta.com.tr

Yeşilliklerle çevrelenmiş virajlı yolların ardından karşınıza çıkan Uçmakdere koyu mavi denizi, yemyeşil dağları ve efsaneleşmiş yolları ile  Marmara kıyılarının nadir bakir kalan noktalarından biridir.

Foto: geziclub.com

Bu keşfedilmemiş güzel köyde kamp yapabilmenizin 3 yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri çınar ağaçlarının gölgesinde kamp yapabileceğiniz, deniz kenarında yer alan Çınar Mocamp. İkincisi ise Uçmakdere’de bulunan herhangi bir kumsala çadır atabilirsiniz.

Foto: geziclub.com

Son olarak ise tam bir kamping olmasa da yamaç paraşütü yapanların iniş noktasında da kamp yapılmaktadır. Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü‘nün iniş alanı olarak kullandığı koyda kamp için ayrılmış küçük bir bölge bulunmaktadır.

Foto: geziclub.com

İstanbul’a yakın mesafede kamp yapılacak en sakin ve güzel yerlerden biri olan Uçmakdere’de kamp yapmak için öncelikle Uçmakdere Köyü’nü geçmeniz gerekiyor.

Foto: geziclub.com

Bu köyde hem karnınızı doyurabilir hem de kamp yaparken ihtiyacınız olacak şeyleri temin edebilir, yanınıza yolluk alabilirsiniz.

Foto: geziclub.com

Çınar Mocamp

Çınar Mocamp, Uçmakdere’de çok yüksek çınar ağaçlarının altında, sessizliğin ortasında kamp yapabileceğiniz bir kamp tesisidir. Uçmakdere’nin merkezini 1-2 km geçtikten sonra, denizin kenarında yer alan bir tesistir.

Foto: geziclub.com

Çınar Mocamp gün batımını en huzurlu şekilde izleyebileceğiniz sakin bir kamp ortamı sunmaktadır. Denizin üzerindeki eski iskelenin ardından batan güneşi izlerken kendinizi bir tablonun içerisinde hissedebilirsiniz.

Foto: mocampcinar.com/

Çok büyük olmayan kamp alanının bir kısmı günübirlikçiler için restoran olarak ayrılmış olsa da güvenli bir kamp ortamı için tercih edebileceğiniz bir yer.

Foto: geziclub.com

İçeride bulunan tuvalet, su, elektrik ve mangalı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Şarjınızın bitmesi gibi bir sorun yaşamamak için ağaçlardan sarkıttıkları üçlü prizleri kullanabilirsiniz. Prizlerin çalışmaması ihtimaline karşı yanınıza güneş enerjisi ile çalışan powerbank alabilirsiniz.

Uçmakdere’de Neler Yapılabilir?

Uçmakdere’de bol manzaralı bir kampın yanı sıra yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Uçmakdere son yıllarda yamaç paraşütçülerinin akınına uğramış durumdadır. Yamaç paraşütü yapabileceğiniz İstanbul’a en yakın yer Uçmakdere’dir. Uygun bir fiyat ile bu eşsiz deneyimin bir parçası olabilirsiniz.

Uçmakdere Nerede?

Uçmakdere tam olarak Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde, Marmara’nın kıyısındaki Işıklar Dağı’nın eteğinde bulunan eski bir Rum Köyü’dür. Tepeleri aşıp, virajlı yolları geçtikten sonra karşınıza eski Rum evleri, bağlar, anıt ağaçlarla süslü bir masal köyü çıkıyor. İşte Uçmakdere Köyü’ne hoş geldiniz 🙂

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Uçmakdere Kamp Alanı Tanıtım

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça