Türkiye’nin Az Bilinen Güzelliği Balaban Göleti

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

İzmir’de kamp yapılacak yerler arasında bulunan Balaban Gölet’i, Menderes ilçesinde bulunan bir balık tutma gölüdür. Alan içerisinde tuvalet bulunmamakta ve telefon, dolayısıyla da internet çekmemektedir.

Herkesten uzakta kamp yapabileceğiniz gölette ateş yakarken önceden ateş yakılmış yerlerde yakmanız yararınıza olacaktır. Her ne kadar ateş yakılabiliyor olsa da alanda yakacak satılan bir yer olmadığı için odunu ormandan temin etmeniz gerekmekte. Ancak bölge az bilinen bir yer olduğu için aracı olanların yanlarında tedarikli gelmelerinde fayda var.

Eğer Balaban Göleti’ne hafta sonunun hemen arkasından giderseniz piknikçilerin bıraktığı çöpler ile karşılaşmanız olası. Alanda 1-2 adet çöp bidonu bulunmakta. Alana en yakın alışveriş yapabileceğiniz yer ise 3-4 km uzaklıkta. Kamp alanı içinde restoran/cafe veya market bulunmadığı için alışverişinizi alana gelmeden önce en son Menderes merkezde bulunan bakkallardan yapabilirsiniz.

View this post on Instagram

????????????

A post shared by ÇGA (@atasayarcga) on

Balaban Göleti’ne Nasıl Gidilir?

Ücretsiz kamp yapabileceğiniz gölete özel araçla gitmek için menderesi geçip, Yeniköy’e ulaşmanız gerekiyor. Yeniköy’de bulunan Kara’nınYeri

adındaki kendin ye kendin pişir alanından hemen sonra sağa dönüş yapılarak gölete ulaşılabilirsiniz.

Toplu taşımayı kullanacaklar için ise Cumaovası İzban aktarma istasyonundan sınırlı saatlerde geçen halk otobüsleri bulunuyor. Bu otobüslerle çok rahat bir şekilde Balaban Göleti’ne ulaşım mümkün.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Balaban Göleti’nde Neler Yapılabilir?

Türkiye’nin az bilinen güzelliği Balaban Göleti’nde doğa yürüyüşleri, göl içerisinde kano turu yapabileceğiniz gibi bisikletiniz ile de huzurlu bir tura çıkabilirsiniz. Bu aktivitelerin dışında yorucu ve stresli iş hayatından kopup, telefon ve internetin çekmediği göletin çevresine kamp atarak her şeyden uzak güzel bir haftasonu geçirebilirsiniz. Bazı yerlerinin toprağının sert, taşlık olduğunu ve alanda yaban domuzu, tilki gibi hayvanların bulunduğunu belirterek, kamp atacağınız yeri iyice turladıktan sonra belirlemenizi tavsiye ederiz.

İZMİR’DEKİ EN İYİ 10 KAMP ALANI 

İZMİR’İN EN İYİ ÜCRETSİZ 11 KAMP ALANI 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça