Türkiye'den Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke - Kampbros

Türkiye’den Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke

Konu Başlıkları

1.ENDONEZYA

Asya’da bulunan, sayısız güzelliğe ve bir çok zenginliğe sahip olan Endonezya’ya hem vizesiz gidebilirsiniz hem de ekonomik açıdan oldukça uygun ve tercih edilen bir yer olduğu için çekeceğiniz zorluğu azaltmış olursunuz. Ayrıca Endonezya, dalga sörfü ve dalış gibi bir çok farklı aktiviteyi de deneyimleme fırsatı sunuyor.

2.FİLİPİNLER

30 gün boyunca vizesiz kalabileceğiniz, tropik bir cennetteymişsiniz gibi hissedeceğiniz Filipinler, eşsiz deniz altı dünyasıyla, dalış meraklılarının da dikkatini çekmektedir.

3.JAPONYA

3 ay boyunca vizesiz tatilin keyfini çıkartabileceğiniz, bir çok gezginin listesinde ilk sıralarda yer alan Japonya, farklı kültürü, mimarisi, yemekleri ve insanı ile oldukça güzel ve sıra dışı bir yerdir. Kış aylarında donan Taroshi Şelaleleri buz tırmanışı severleri buraya çekiyor.

4.GÜNEY KORE

Asya Kıtası’nın en gelişmiş ülkelerinden biri de Güney Kore’dir. Bir çok doğal güzelliğin yanı sıra bir çok spor aktivitesi de bulunan dağlarında yazın hiking; kışın kayak ve denizlerinde de yelken yapılan bu yer vizesiz tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasındadır.

5.MALEZYA

Asya Kıtası’nda bulunan coğrafi açıdan oldukça zengin bir diğer ülke de Malezya’dır. Dünyanın en yaşlı ormanlarının bulunduğu ve bir çok tropik adanın olduğu bu yer ayrıca dünyanın en iyi 10 dalış noktası arasında gösteriliyor.

6.TAYLAND

Hem tatilcileri hem de aktivite meraklıları için en uygun yerlerdendir. 30 gün boyunca vizesiz tatil imkanı veren Tayland, rafting, trekking, ulusal parklarda safari, kano, ziplining, kaya tırmanışı gibi bir çok farklı aktivite imkanı da sunuyor.

7.BREZİLYA

Amazon yağmur ormanları, vahşi doğası, kanyonları ve mercanlarıyla zengin adalara sahip olan Brezilya bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Daha çok karnavalları ile tanınsa da extreme tutkunları için uçurtma sörfü gibi farklı aktiviteler de yapabileceğiniz bir ülkedir.

8.KOSTA RİKA

Outdoor sporun kaynak yerlerinden olan Kosta Rika bir çok doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Volkanik dağlarında tırmanış, şelalelerinde rafting, sahillerinde surf imkanı sunuyor. Outdoor sporun ve doğal güzelliğin birleştiği en uyumlu yerlerdendir. 90 gün boyunca vizesiz  bu güzelliklerden yararlanabilme imkanı sunuyor.

9.MAURİTİUS

Afrika Kıtası’nda bulunan Mauritius bağımsız bir ada cumhuriyetidir. Dünyada en çok kuş türünün olduğu bu ada bir çok doğal güzelliği ile adeta giden herkesi büyülüyor. Ayrıca dalış, şnorkel, kitsurf, paddling, hiking, binicilik gibi bir çok aktiviteyi de sizlere sunuyor. Kısa süre vizesiz tatil imkanı verse de keşfedilmeye değer bir yerdir.

10.JAMAİKA

Karayiplerin gözde yerlerinden olan Jamaika , yer altı mağaraları ve su altı resifleri, endemik türlerle dolu doğası ile  ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Ünlü Jamaika kahvesinin yetiştiği Mavi Dağlar, hikingcilere yeni deneyimler yaşatıyor. 3 ay boyunca bu güzel yerin tadını çıkartma imkanı da veriyor.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp