Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi 10 Kayak Merkezi - Kampbros

Türkiye’den ve Dünya’dan En İyi 10 Kayak Merkezi

Konu Başlıkları

1.Uludağ / Bursa

Türkiye’de kış mevsiminde, özellikle sömestr tatilinde akla ilk gelen yerdir.Ailecek güzel bir tatil yapmak isteyenler ve kayak tutkunları için gidilebilecek en güzel kayak merkezlerinden birisidir.Ülkemiz de kış sporları için de yoğun olarak kullanılan Uludağ,bir çok sporcuya,festivale ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor.Özellikle doğal güzelliği ile de tatilcilerin uğrak noktası haline geliyor.

2.Whistler Blackcomb / Kanada 

Kuzey Amerika’nın en büyük kayak merkezi olan Whistler Blackcomb muhteşem yamaçları,200’ü aşan kayak pisti ile bir çok snowboard ve kayakçıları bir araya getiriyor.Whistler Blackcomb ziyaretçilerine bir çok imkan sunuyor,çeşitli aktivitilerin yapıldığı ve zengin mutfağı ile tatilcilere farklı kültürlerin tatlarını tanımalarını sağlıyor.

3.Palandöken / Erzurum

Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahip olan Palandöken ülkemizin en uzun pistlerine ve en fazla karın bulunduğu yerlerdendir.Profesyonel kayakçılar için “Ejder Tepesi” en uygun pistlerden birisidir.Macera tutkunlarının da tercihleri arasında ilk sırada yer alan Palandöken,bir çok imkanı ile ziyaretçilerine güzel bir tatil sağlıyor ve ayrıca 2011 yılında Dünya Üniversitelerarası Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

4.Kitzbühel / Avusturya

Avusturya’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Kitzbuhel 100 yıllık geçmişi ile Dünya’nın en eski ve en gelişmiş kayak merkezi ünvanına sahiptir.Bir çok kış sporunun merkezidir ve dünyaca ünlü olan Hahnenkamm Downhill Kayak Yarışları’na ev sahipliği yapmıştır.Alpler’deki en güzel manzaraya sahip olduğu için “Alplerin İncisi” de denmektedir.

5.Kartalkaya / Bolu

Türkiye’nin en gözde ve en popüler kayak merkezlerinden olan Kartalkaya Bolu’da Köroğlu Dağları’nda bulunmaktadır.Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağına uygundur.Kayağın yanı sıra doğa severleri de kendine çeken bir güzelliğe sahiptir.Bu soğuk kış aylarında güzel bir kaçamak yapmak isteyeneler için bir çok imkana da sahiptir.

6.Zermatt / İsviçre

Dünya’nın ikinci en büyük lift servisi bulunan dik yamaçlarından biri olan Zermatt muhteşem manzarasıyla gelen tatilcilere kendini hayran bırakıyor.Oldukça fazla yüksekliğe sahip olan Matterhorn,tırmanılması oldukça zor bir dağdır bu yüzden dağcılar için büyük bir önem taşıyor.Matterhorn’a tırmanmak için buzul tırmanışında uzman olmanız ve tam ekipmanlı olmanız gereklidir.

7.Sarıkamış / Kars

Ülkemizin bir diğer önemli kayak merkezi olan Sarıkamış Kayak Merkezi dünyada da önemli kayak merkezleri arasında yer almaktadır.Çam ağaçlarının arasında bulunan pistler bölgenin doğal güzelliği ile birlikte bir çok amatör ve profesyonel kayakçıyı kendine çekiyor.Bu eşsiz güzellik yerli ve yabancı turistlerinde uğrak noktası haline gelmiştir.

8.Vail / Kolorado

Dünya’nın en iyi 5 kayak merkezi arasında yer almaktadır. ABD’nin en geniş kayak alanına sahiptir.Burada bir çok farklı aktivite bulunmaktadır.Örneğin buz pateni,hokey,müzeler,sanat galerilerinin olduğu bu yer tatilcilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

9.Kartepe / Kocaeli

Kartepe Kayak Merkezi Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerindendir. İstanbul’a yakın olmasıyla,doğal güzelliğiyle ve Sapanca Gölü’nün eşsiz manzarası ile bir çok yerli tatilcinin gözdesi olmuştur. Kartepe her zorluk derecesine hitap eden pistleri ile nadir yerlerden birisidir.

10.Chamonix / Fransa

Chamonix dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri olarak biliniyor. Mont-Blanc (Beyaz Dağ)’in eteklerinde yer alan bu kayak merkezi Alpler’in en yüksek Avrupa’nın ise ikinci en yüksek tepesidir.Dünya da İlk Kış Olimpiyatları’da burada yapılmıştır.

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp