Türkiye'de Gidilecek En İyi 10 Kış Kampı Yeri - Kampbros

Türkiye’de Gidilecek En İyi 10 Kış Kampı Yeri

Konu Başlıkları

1.Erciyes Dağı

Kayseri’de bulunan Erciyes Dağı ovaların ortasında sönmüş bir volkandır ve İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır.Bir çok kış sporuna da ev sahipliği yapan Erciyes Dağı, kış kampı severleri de bir araya getiriyor.Genellikle Çobanini mevkisi ve Sütdonduran Yaylası kamp için en uygun yerlerden biri olarak tercih ediliyor.

Foto : zindedergi

2.Ilgaz Dağı

Ilgaz Dağı Kastamonu il sınırı içerisinde bulunur. Batı Karadeniz bölgesinin en yüksek dağıdır.Türkiye’de kış kampı severlerin yanı sıra bir çok tur kayakçısını ve dağcıları da kendine çekmektedir. Hacet zirvesi bu dağın en yüksek doruk noktasıdır ve kamp alanıda burada bulunmaktadır.

Foto: ntv.com.tr

3.Davraz Dağı

Isparta’da yer alan Davraz Dağı daha çok kayak merkezi ile tanınır. Bir çok imkan sağlayan Davraz Dağı,kış kampçılığı veya tırmanış amaçlı giden ziyaretçilere uygun kamp alanları sunmaktadır.Kamp yapılan yer Kır Yayla olarak geçmektedir. Davraz Dağı’nda Aralık ayının sonundan Mart ayının sonuna kadar kayak, kamp ve tırmanış gibi bir çok sporu yapmak mümkündür.

Foto: erdiyilmaz.com

4.Kapadokya

Nevşehir’de bulunan Kapadokya bir çok turistin uğrak noktasıdır. Fakat kış kampı konusunda pek de adı geçmeyen bir yerdir.Ama Kapadokya kış kampı için çok uygun ve her türlü imkanın,güzelliğin olduğu bir yerdir,bu yüzden kış kampı severlerin mutlaka gitmesi ve deneyimlemesi gereken yerlenden bir tanesidir.

hurriyet.com.tr/seyahat

5.Saklıkent

Antalya denilince genellikle akla deniz,kum,güneş,yaz tatili gelir.Ama kış aylarında da bir çok tatil imkanı sunar. Antalya’nın batısında Beydağları’nda yer alan Saklıkent hem kayak merkezi hemde kış kampı severlere ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’da yaşayıp kar özlemi çekenler için çok güzel bir tatil ve kamp yeridir. Ayrıca bölgenin en yüksek noktası olan Bakırlı Tepe’de Tübitak Ulusal Gözlemevi bulunmaktadır.

6.Aladağlar

Niğde’de bulunan Aladağlar kış turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Bir çok zirvesi olan Aladağlar’ın en yüksek noktası Kızılkaya zirvesidir. Türkiye’nin dağcılık ve bir çok önemli kış sporlarının da merkezidir ve bu açıdan tam bir cennettir.

Foto: gaiadergi

7.Bozdağ

Ege’nin Uludağı olarak kabul edilen Bozdağ, İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunur. Coğrafik konumu açısından bir çok doğal güzelliğe sahiptir ve kış kampı severler için çok uygun bir yerdir. Bozdağ Kayak Merkezi’nin de açılması ile tam bir cazibe merkezi olmuştur.

8.Işık Dağı

Işık Dağı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunmaktadır.Ankara’da yaşayan dağcıların ve kampçıların mutlaka ziyaret ettiği bir yerdir. Ayrıca Işık Dağı’na yakın olan Karagöl’de kamp için uygun bir yerdir.

9.Uludağ

Kış kampı için en uygun yerlerden biri olan Uludağ, kış mevsiminin vazgeçilmez yerlerinden biridir. Bursa’nın göz bebeği olan Uludağ yerli ve yabancı turistlerede ev sahipliği yapar. Tam bir kamp cenneti olan ve ayrıca dağın kuzey tarafında bulunan Sarıalan,Kirazlı,Sobra yaylalarıda kamp için idel yerlerdendir.

10.Çamsu Yaylası

Uşak il sınırları içinde bulunan Çamsu Yaylası kış kampı yapmak isteyenler için oldukça sakin ve güzel bir yerdir. İlkbahara kadar karlı olan bu bölge ilk defa kış kampı deneyimi yaşamak isteyenler için çok uygun bir yerdir.

Foto : www.erdiyilmaz.com

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp