Türkiye’de Gidilecek En İyi 10 Kış Kampı Yeri

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

1.Erciyes Dağı

Kayseri’de bulunan Erciyes Dağı ovaların ortasında sönmüş bir volkandır ve İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır.Bir çok kış sporuna da ev sahipliği yapan Erciyes Dağı, kış kampı severleri de bir araya getiriyor.Genellikle Çobanini mevkisi ve Sütdonduran Yaylası kamp için en uygun yerlerden biri olarak tercih ediliyor.

Foto : zindedergi

2.Ilgaz Dağı

Ilgaz Dağı Kastamonu il sınırı içerisinde bulunur. Batı Karadeniz bölgesinin en yüksek dağıdır.Türkiye’de kış kampı severlerin yanı sıra bir çok tur kayakçısını ve dağcıları da kendine çekmektedir. Hacet zirvesi bu dağın en yüksek doruk noktasıdır ve kamp alanıda burada bulunmaktadır.

Foto: ntv.com.tr

3.Davraz Dağı

Isparta’da yer alan Davraz Dağı daha çok kayak merkezi ile tanınır. Bir çok imkan sağlayan Davraz Dağı,kış kampçılığı veya tırmanış amaçlı giden ziyaretçilere uygun kamp alanları sunmaktadır.Kamp yapılan yer Kır Yayla olarak geçmektedir. Davraz Dağı’nda Aralık ayının sonundan Mart ayının sonuna kadar kayak, kamp ve tırmanış gibi bir çok sporu yapmak mümkündür.

blank
Foto: erdiyilmaz.com

4.Kapadokya

Nevşehir’de bulunan Kapadokya bir çok turistin uğrak noktasıdır. Fakat kış kampı konusunda pek de adı geçmeyen bir yerdir.Ama Kapadokya kış kampı için çok uygun ve her türlü imkanın,güzelliğin olduğu bir yerdir,bu yüzden kış kampı severlerin mutlaka gitmesi ve deneyimlemesi gereken yerlenden bir tanesidir.

hurriyet.com.tr/seyahat

5.Saklıkent

Antalya denilince genellikle akla deniz,kum,güneş,yaz tatili gelir.Ama kış aylarında da bir çok tatil imkanı sunar. Antalya’nın batısında Beydağları’nda yer alan Saklıkent hem kayak merkezi hemde kış kampı severlere ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’da yaşayıp kar özlemi çekenler için çok güzel bir tatil ve kamp yeridir. Ayrıca bölgenin en yüksek noktası olan Bakırlı Tepe’de Tübitak Ulusal Gözlemevi bulunmaktadır.

6.Aladağlar

Niğde’de bulunan Aladağlar kış turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Bir çok zirvesi olan Aladağlar’ın en yüksek noktası Kızılkaya zirvesidir. Türkiye’nin dağcılık ve bir çok önemli kış sporlarının da merkezidir ve bu açıdan tam bir cennettir.

Foto: gaiadergi

7.Bozdağ

Ege’nin Uludağı olarak kabul edilen Bozdağ, İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunur. Coğrafik konumu açısından bir çok doğal güzelliğe sahiptir ve kış kampı severler için çok uygun bir yerdir. Bozdağ Kayak Merkezi’nin de açılması ile tam bir cazibe merkezi olmuştur.

blank

8.Işık Dağı

Işık Dağı Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunmaktadır.Ankara’da yaşayan dağcıların ve kampçıların mutlaka ziyaret ettiği bir yerdir. Ayrıca Işık Dağı’na yakın olan Karagöl’de kamp için uygun bir yerdir.

blank

9.Uludağ

Kış kampı için en uygun yerlerden biri olan Uludağ, kış mevsiminin vazgeçilmez yerlerinden biridir. Bursa’nın göz bebeği olan Uludağ yerli ve yabancı turistlerede ev sahipliği yapar. Tam bir kamp cenneti olan ve ayrıca dağın kuzey tarafında bulunan Sarıalan,Kirazlı,Sobra yaylalarıda kamp için idel yerlerdendir.

10.Çamsu Yaylası

Uşak il sınırları içinde bulunan Çamsu Yaylası kış kampı yapmak isteyenler için oldukça sakin ve güzel bir yerdir. İlkbahara kadar karlı olan bu bölge ilk defa kış kampı deneyimi yaşamak isteyenler için çok uygun bir yerdir.

blank
Foto : www.erdiyilmaz.com

 

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Kamp Alanları

Çiftalan Köyü Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Çiftalan Köyü İstanbul’un göbeğinde kamp yapmak mı, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Eğer kamp ile beraber birçok doğa sporunu da bir arada yaşamak istiyorsanız bu reçete

blank
Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları – En İyi 25 Antalya Kamp Alanı

Gözlerinizi caddeden yükselen korna sesleriyle açmak; semaya beton yığınları arasından bakan bir yaşamda saatlerinizi harcamak yerine ‘gerçekten’ nefes almanın ne demek olduğunu tatmak ister miydiniz?

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.