TÜRKİYE'DE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILABİLECEK EN İYİ 10 YER

Türkiye’de Doğa Yürüyüşü İçin En İyi 10 Yer

Konu Başlıkları

LİKYA YOLU

Muğla Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan tarihin doğayla iç içe geçtiği Likya Yolu yerli ve yabancı turistlere yeşil ve mavinin aynı anda tadını çıkartma imkanı sunarken aynı zamanda güzel bir ‘trekking’ macerası yaşatmaktadır. Anadolu’nun en eski halklarından olan Likyalılar’ın izini süren trekking rotası bir çok antik kente de ev sahipliği yapmaktadır.

YENİCE ORMANLARI

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Yenice Ormanları, gerek günübirlik gerekse içindeki yaylalara kamp kurarak ziyaretçilerine her mevsim farklı bir güzellik sunuyor. Bünyesinde bir çok ağaç ve bitki türünü barındırması da doğa fotoğrafçılarına güzel imkanlar sağlıyor.

IHLARA VADİSİ

Kapadokya Bölgesi’nde bulunan son yıllarda yerli turist kadar yabacı turistlerin de dikkatini çeken Ihlara Vadisi, muazzam tarihiyle mağaraları,mezarları,kiliseleri ve tünelleri keşfetme imkanı sunuyor.

ERFELEK TATLICA ŞELALELERİ

Sinop’un Erfelek İlçesi’nde bulunan Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine mükemmel bir doğa deneyimi kazandırıyor. Benim de deneyimlediğim içinde 28 adet şelale barındıran ve her katında mükemmel bir heyecan yaşatan bu yer zirveye kadar çıkıldığında ziyaretçilerine ikram edilen ayran ile birlikte manzaranın tadını çıkartma imkanı sunuyor. Üstelik tırmanmakta zorluk çekenler için patika yol aracılığıyla bu zevke sahip olmalarını sağlıyor.

YEDİGÖLLER

En çok tercih edilen trekking bölgelerinden olan Yedigöller, sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde fotoğraf tutkunlarına da keyifli anlar yaşatmakta ve doğanın tüm güzelliklerini bize sunmaktadır. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BALLIKAYALAR

Gebze’de bulunan Ballıkayalar daha önce deneyimi olmamış kişiler için biraz yorucu olabilir. Başta ve sonda bulunan şelaleleri ise trekkingciler için ufak bir heyecan katmıştır. Aynı zamanda girişte sahip olduğu kaya duvarları ise tırmanışçılar için eğitim bölgesidir.

KAZDAĞLARI

Temiz havası ve bol oksijeniyle ziyaretçilerine ev sahipliği yapan Kazdağları Milli Parkı, yerli turist kadar yabancı turistlerinde dikkatini çekmektedir. Farklı yürüyüş noktalarıyla ziyaretçilerine hem günübirlik hemde birkaç günlük kamp yapma ve buranın mükemmeliğini tatmayı sağlıyor.

MACAHEL

Ülkemizin en güzel trekking alanına sahip olan Macahel, Artvin’den Gürcistan sınırına kadar uzanıyor. Doğayla başbaşa kalmak isteyenlerin ilk durak noktalarından olan Macahel, Karadeniz’in yemyeşil doğasını keşfetme imkanı sunuyor. İçerisinde bulunan yayla ve şelaleleriyle eşsiz ve tadına doyulmaz bir trekking bölgesidir.

BAFA GÖLÜ

Sizi mavinin kusursuz tonlarıyla karşılayan Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Bafa Gölü, doğaseverler ve trekkingcileri bir araya getiriyor. İçinde barındırdığı eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerine göl manzarası ve antik kentleriyle de tarihten kalıntılar sunmaktadır.

KÖPRÜLÜ KANYON

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan Köprülü Kanyon, Karadeniz’in hırçın sularını aratmayan buz gibi suyuyla ziyaretçilere Antalya’nın sıcağından kaçma imkanı sunuyor. Farklı sporların yapıldığı ve bir çok sporcuya ev sahipliği yapan Köprülü Kanyon, tarihi köprüsüyle de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir.

Sırasıyla tüm treking yerlerinin tanıtım videolarını sizler için derledik, alt taraftan göz atabilirsiniz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”CpppwM1TV0o, Or6Q3CFK1zY, 3XLyA9gVUz8, OwCUH6x8Zo, DRgvZ-V7m9s, 4FJNxAtv8dE, 2h8vhT2pmf8, mOtB-9dm9uw, hawTQ5xgarQ, pkVVK0wy9_k ” playlist_auto_play=”0″]

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

İstanbul Karavan Park Alanları Listesi

Şehrin karmaşasından uzakta, sakin, huzurlu aynı zamanda eğlenceli bir karavan kampına ne dersiniz? İstanbul içi karavan park alanları listesine bakmaya ne dersiniz? Şu dönemde sizi

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Kamp Yapmak İçin 10 Sebep

Öncelikle bu içeriği, henüz kamp hakkında fikri bulunmayanlar için hazırladık. Ne kadar kamp yapmamış olsanız da sosyal medyada sık sık karşınıza çıkan kamp ve doğa

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp