Tek Tekerle Dağ Cambazlığı ”Unicycle”

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

”Unicycle” tek tekerli bisiklet anlıma gelmeltedir. Çakıl yollardan ve toprak yollardan, teknik tırmanışlara ve dik inişlere, her türlü engebeli veya düz zeminlerde seyir veya akrobasik harektler yapmaya uygundur.

Bu sporda daha çok dengeli bir vücudun yanı sıra fiziksel dengenin de yerinde olması çok önemlidir. Yani vücudumuzun ve zihnimizin denge içinde olması gerekir.

Unicycle Üstadı KRİS HOLM

Bu sporun öncülerinden olan Kris Holm en iyi offroad koşullarında tek tekerlekli bisiklet sürmesiyle tanınmıştır. Çin Seddi olmak üzere 15 şehrin engebeli arazisinde tek tekerlekli bisikletiyle mükemmel sürüşler gerçekleştirmiştir.

Kris Holm, Orta Amerika’da ki en yüksek dağın zirvesi, Kuzey Amerika’nın en yüksek 3. dağının zirvesi ve 2006 yılında Bolivya’da 5950 m’lik Licancabur Yanardağı’ndan tek tekerlekli bisikletiyle iniş gerçekleştirmiştir.

LUTZ EİCHHOLZ

Bir diğer ekstrem sporcu olan Lutz Eichholz, tek tekerlekli bisikletiyle İran’da ki 5600 m’lik Demavend Dağı’ndan iniş gerçekleştirmiştir. Ayrıca 6 kez Guinness Dünya Rekoru sahibi olmuştur.

Lutz Eichhol bu spora başlarken Kris Holm’u örnek almıştır ve bu dalda başarılı sporculardan biri olmuştur.

blank

Oldukça eğlenceli ve bir o kadarda adrenalin yağmura tutan bu spora ait içerikleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyor olacağız, alt taraftaki video kolajımıza göz atarak heyecana ortak olabilirsiniz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”GUZuyMVdVcc, jqDtrIUQSOM, 7G506d1pmjE, j2jlBb_t4nU, ZJYWFKQxmwE, SbkL5fNgwpg” playlist_auto_play=”0″]

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

blank
Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları – En İyi 25 Antalya Kamp Alanı

Gözlerinizi caddeden yükselen korna sesleriyle açmak; semaya beton yığınları arasından bakan bir yaşamda saatlerinizi harcamak yerine ‘gerçekten’ nefes almanın ne demek olduğunu tatmak ister miydiniz?

Doğa Yerlerini Keşfedin

Kamp alanları, bungalov evler, tabiat parkları ve çok daha fazlası Kampbros keşif haritasında.