Tek Tekerle Dağ Cambazlığı ”Unicycle”

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

”Unicycle” tek tekerli bisiklet anlıma gelmeltedir. Çakıl yollardan ve toprak yollardan, teknik tırmanışlara ve dik inişlere, her türlü engebeli veya düz zeminlerde seyir veya akrobasik harektler yapmaya uygundur.

Bu sporda daha çok dengeli bir vücudun yanı sıra fiziksel dengenin de yerinde olması çok önemlidir. Yani vücudumuzun ve zihnimizin denge içinde olması gerekir.

Unicycle Üstadı KRİS HOLM

Bu sporun öncülerinden olan Kris Holm en iyi offroad koşullarında tek tekerlekli bisiklet sürmesiyle tanınmıştır. Çin Seddi olmak üzere 15 şehrin engebeli arazisinde tek tekerlekli bisikletiyle mükemmel sürüşler gerçekleştirmiştir.

Kris Holm, Orta Amerika’da ki en yüksek dağın zirvesi, Kuzey Amerika’nın en yüksek 3. dağının zirvesi ve 2006 yılında Bolivya’da 5950 m’lik Licancabur Yanardağı’ndan tek tekerlekli bisikletiyle iniş gerçekleştirmiştir.

LUTZ EİCHHOLZ

Bir diğer ekstrem sporcu olan Lutz Eichholz, tek tekerlekli bisikletiyle İran’da ki 5600 m’lik Demavend Dağı’ndan iniş gerçekleştirmiştir. Ayrıca 6 kez Guinness Dünya Rekoru sahibi olmuştur.

Lutz Eichhol bu spora başlarken Kris Holm’u örnek almıştır ve bu dalda başarılı sporculardan biri olmuştur.

Oldukça eğlenceli ve bir o kadarda adrenalin yağmura tutan bu spora ait içerikleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyor olacağız, alt taraftaki video kolajımıza göz atarak heyecana ortak olabilirsiniz.

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”GUZuyMVdVcc, jqDtrIUQSOM, 7G506d1pmjE, j2jlBb_t4nU, ZJYWFKQxmwE, SbkL5fNgwpg” playlist_auto_play=”0″]

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça